İçeriğe Yönlendir

Lpg Yüzünden Araba'Nın Beyni Karışmış

Burak Bozkurtt

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

çok sağolun teşekkür ederim. 2-3 gündür benzinle geziyorum hala aynı bakalım inşallah kurtulurum şu sıkıntıdan :(

Siz sorunu tam olarak bi anlatır mısınız. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

çok sağolun teşekkür ederim. 2-3 gündür benzinle geziyorum hala aynı bakalım inşallah kurtulurum şu sıkıntıdan :(

Hala aynı derken ne yapıyor araç?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Akü kutup başlarını sökmeden söylenenleri yaparsanız verim alamazsınız.Öncelikle benzin haritası da resetlenecek.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

bu arada akü kutup başını sökerken dikkat edin bildiğim kadarıyla sökülünce kapılar kendisi kilitleniyor. Yapacaksanız anahtar cebinizde olsun ayrıca teybin güvenlik koduda yakınınızda olsun.

Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt

sorunu şöyle anlatıyım aracın aslında pek bir sıkıntısı yoktu ama rölantisi biraz bozuktu 1 ay önce bakımları yapıldı ve bir usta sayesinde aracın tamamen rölantisi rampaları geçtim düz yolda bile çekişi felan darman duman oldu. işte diğer söylediklerim gibide sorun hala devam etmekte olup benzinde de araç sarsıntılı akü kutup başlarını sökersem düzelirmi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kurup başını sökünce düzelmez bu araza..

Bizim bahsettiğimiz genelde sabah ilk çalışmada benzinle çalışırken oluşan rolanti bozuklukları içindir..

Araç benzinde düzgün çalışıyor mu, sıcakken lpg'de yine bozuk mu ?

Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt

Bizim bahsettiğimiz genelde sabah ilk çalışmada benzinle çalışırken oluşan rolanti bozuklukları içindir..

lpg de sıcakken de bozuk ta benzinde uzun süre denemedim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzinde kullanıp test edin, sorun devam ediyorsa, suçu arabada arayın.. Benzinde düzgün lpg de bozuk ise lpg kalibrasyonu bozuk yada parçalarında arıza vardır..

Önce test edin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, lpg li motor kullansam, 6-7 depo lpg de bir, 1 tam depo benzinde gezerdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vesile ile, lpg li motor kullansam, 6-7 depo lpg de bir, 1 tam depo benzinde gezerdim.

Gezmezdin.. gerek yok buna.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İhtiyacınız olan öncelikle iyi bir kalibrasyon, bunun içinde yetkili BRC servisi olan Mocan'ı tavsiye ederim, usta konusunda da tanıdığım iyi ustalar var yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt

İhtiyacınız olan öncelikle iyi bir kalibrasyon, bunun içinde yetkili BRC servisi olan Mocan'ı tavsiye ederim, usta konusunda da tanıdığım iyi ustalar var yardımcı olabilirim.

çok iyi olur lütfen :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Benzinde kullanıp test edin, sorun devam ediyorsa, suçu arabada arayın.. Benzinde düzgün lpg de bozuk ise lpg kalibrasyonu bozuk yada parçalarında arıza vardır..

Önce test edin..

Mehmet Abi harikasın :) lpg sorunlarına çok hızlı ve net müdahele ediyosun. Benim sorunumuda bilmiştin abi, söylediklerin doğrultusunda sorun yaşamadım ama sonradan ayar kaçıyordu. Bugün itibari ile sanırım huzuru buldum lpg konusunda, lpg beyninde sorun varmış, ilgili ve tecrübeli bi usta buldum adam sağolsun ilgilendi baya. Başka bi beyin takıp hassas ve derin ayarlar yaptı git dolaş gel dedi gittim dolaştım geldim ve araç nazar değmesin çok keyifliydi korkmadan gaz pedalına bastım bol bol :f1: Geri döndüm aracı stop bile etmemiştim sen git dedi iki gün sonra gel, eğer sorun çıkarsa direk ara dedi, para dedim ne kadar? sorun çözülsün sonra hallederiz dedi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Mehmet Abi harikasın :) lpg sorunlarına çok hızlı ve net müdahele ediyosun. Benim sorunumuda bilmiştin abi, söylediklerin doğrultusunda sorun yaşamadım ama sonradan ayar kaçıyordu. Bugün itibari ile sanırım huzuru buldum lpg konusunda, lpg beyninde sorun varmış, ilgili ve tecrübeli bi usta buldum adam sağolsun ilgilendi baya. Başka bi beyin takıp hassas ve derin ayarlar yaptı git dolaş gel dedi gittim dolaştım geldim ve araç nazar değmesin çok keyifliydi korkmadan gaz pedalına bastım bol bol :f1: Geri döndüm aracı stop bile etmemiştim sen git dedi iki gün sonra gel, eğer sorun çıkarsa direk ara dedi, para dedim ne kadar? sorun çözülsün sonra hallederiz dedi :biggrin:

İnş. nazar değmez geçmiş olsun kendi problemim çözülmüş kadar sevindim sonunda adam gibi bir ustaya denk gelmişsin darısı başıma inş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Adama helal olsun ustalığına ve işine güvenince böyle oluyor işte. Size de geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt

abi benzinde denedim ilk çalışmada bozukluğu devam ediyor bi süre sonra ısınınca rölanti düzeliyor. ama arabanın kalkışı 2000-3000 devirde oluyor giderkende sanki benzin bitiyormuş gibi teklemeler yapıyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

İnş. nazar değmez geçmiş olsun kendi problemim çözülmüş kadar sevindim sonunda adam gibi bir ustaya denk gelmişsin darısı başıma inş.

Çok teşekkür ederim, umarım sizde tam istediğiniz çözüme ulaşırsınız. Biliyorum ikimizde bu konuda çok çektik :)

Adama helal olsun ustalığına ve işine güvenince böyle oluyor işte. Size de geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

abi benzinde denedim ilk çalışmada bozukluğu devam ediyor bi süre sonra ısınınca rölanti düzeliyor. ama arabanın kalkışı 2000-3000 devirde oluyor giderkende sanki benzin bitiyormuş gibi teklemeler yapıyor.

Bence iki farklı arıza var...

1- lpg kalibrasyonu bozuk... Bunu anlamak için aracı 100 km kadar benzinde kullanıp aracı test etmelisiniz..

2- Ateşleme sistemi gözden geçti mi bilmiyorum ama bence buji kablosu bozuk.. Sponsorumuzda orjinal kablo takımı 45 lira.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Burak bey baktırabildiniz mi aracınıza neymiş sorunu?

Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt

Burak bey baktırabildiniz mi aracınıza neymiş sorunu?

taner bey henüz 70 km gittim benzinle 150 km yapmadım yapıp öyle deniycem birde iyi bir usta bulursam tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atanur Sevim

Aynı sıkıntılar bende de var. Ayrıca yakıt tüketimide çok arttı.. ilk yaptırdığımda (2010 da) bir depo gazla 350, 370 km arası yol yapıyordum şu an 230, 240 kmyi zor buluyor. BRC Servisine gittim Usta benzin ayarları bozulmuş servise git önce onu düzelttir sonrada ben ayar yapayım dedi. Serviste onu düzenleyen bir alet yok dedi ortada kaldık...

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

Aynı sıkıntılar bende de var. Ayrıca yakıt tüketimide çok arttı.. ilk yaptırdığımda (2010 da) bir depo gazla 350, 370 km arası yol yapıyordum şu an 230, 240 kmyi zor buluyor. BRC Servisine gittim Usta benzin ayarları bozulmuş servise git önce onu düzelttir sonrada ben ayar yapayım dedi. Serviste onu düzenleyen bir alet yok dedi ortada kaldık...

parça arızanız yoksa benzin haritasını düzenlemek için akü kutup başını söküp haritayı beynn unutmasını sağlayıp 100-150 km benzinle kullanım yeterlidir. Yukarıdaki mesajlarda ayrıntılı tariflerde bulundu arkadaşlar. (uyarayım akü kutup başı sökülürken teyp kodunuz yanınızda anahtarınız cebinizde olsun bazı modellerde akü kutup başı sökülünce araç kapıları kilitleniyor diye okumuştum. malum teypte elektrik kesilince kod istiyor.)

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yıl olmuş 2013, hala bunu söyleyen adam varsa önce onu değiştirin. Sonra konuyu okursanız gerekli açıklamaları bulursunuz.

parça arızanız yoksa benzin haritasını düzenlemek için akü kutup başını söküp haritayı beynn unutmasını sağlayıp 100-150 km benzinle kullanım yeterlidir. Yukarıdaki mesajlarda ayrıntılı tariflerde bulundu arkadaşlar. (uyarayım akü kutup başı sökülürken teyp kodunuz yanınızda anahtarınız cebinizde olsun bazı modellerde akü kutup başı sökülünce araç kapıları kilitleniyor diye okumuştum. malum teypte elektrik kesilince kod istiyor.)

Benzinle kullanırken akü kutup başını sökmeye gerek yok. Benzinle kullanım zaten gereken düzeltmeyi yapar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...