İçeriğe Yönlendir

Mini Onarım ?

Hüseyin Topal

Recommended Posts

Hüseyin Topal

Arkadaşlar aracımda yollardaki sürekli yol çalışmaları vs vs gibi sebeplerden kaputta bikaç taş izi ve çamurluk ağzında aynı şekilde rötüş yapılması gereken yerler var. Daha önce sağ yan arka kapımı boydan boya motorlu bi şerefsiz çizmişti (evet şerefsiz çünkü plakasız kasksız ters yönden geldi ve çarptıktan sonra aynı şekilde kaçtı gitti ) Kapıdaki çizikle birlikte diğer rötüş isteyen bikaç yeri boyatıp, boya korumada yaptırsam mini onarıma dahil edilip kaskomu bozmadan yaptırılabilir mi sizce ?

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Çizik ne kadar olduğuna bağlı olarak cevap verebilirim aslına bakarsanız ama neredeyse 35cm ye kadar mini onarıma sokabilirsiniz ki bu işi biliyorsunuz ki autoking servislerinde mini onarım olarak yapabiliryorsunuz ancak ama bazı servislerinde yaptığını duydum ancak ben servislerin yaptığı işlere inanmıyorum. Ama ben olsam kaputu mini onarım bile olsa elletmem. Benim sağ ön kapıma ne yazık ki otomatik kapı çarpması sonucunda 35-40cm kadar bir çizik vardı normalde min onarımı kabul etmiyorlardı fakat daha öncesinden muhabbetimiz olmasından dolayı mini onarıma sokup işleme aldılar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

taş izi ve rütus isteyen bölgeleri mini onarımın kabul edeceğini sanmıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çizikleri yaptırabilirsiniz ama bunun da kuralları var, poliçenizde muhtemelen detayları belirtilmiştir..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Mini onarımı yaptıracağınız yerle bir görüşün,sizin için daha sağlıklı olur.belki cm harici fiyat farkıda isteyebilirler.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Kaskocumla bir görüşeyim o zaman, kaskoyu bozmamak için tanıdık sistemini kullanmak gerekicek sanırım..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hiç uğraşma, büyük ihtimal taş izleri sınırı geçecektir, en güzeli boyat gitsin, ama dikkat et, boyarlarken mutlaka kaputtaki su fıskiyelerini çıkarsınlar, genelde üstüne bantı yapıştırıp boyarlar, bir kaç ay sonra verniğin atmaya başlar.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Hiç uğraşma, büyük ihtimal taş izleri sınırı geçecektir, en güzeli boyat gitsin, ama dikkat et, boyarlarken mutlaka kaputtaki su fıskiyelerini çıkarsınlar, genelde üstüne bantı yapıştırıp boyarlar, bir kaç ay sonra verniğin atmaya başlar.

Kaputta su fıskiyesi yok, sileceklerin olduğu yerde fıskiyeleri var sileceklerde direklerde :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
Mehmet Pınar

Arkadaşlar,yeni konu açmak istemedim.Aracımı haftaya takas edeceğim.Geçenlerde marşpiyelde derin bir çizik oluşmştu.Kasko mini onarım kapsamında yaptırmak istiyorum.Hep erteledim,bugüne kadar geldi.Sorularım şunlar:

Mini onarım hizmetini aldıktan sonra araç satışını verebilir miyim?(Yani onarım sonrası hemen satış vermiş gibi olacak.)

Bu yaptığım etik olur mu?

Yasal bir problem çıkar mı?

Yoksa belli bir süresi var mıdır?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hasarlı kısım mini onarımı kapsamını aşar mı ona bakmak lazım... Kapsam dahilinde ise...

Hasar, aracın sigortalı iken oluşmuş ise etiktir.

Satıp satmaman bir sorun oluşturmaz.

Süre yok..

Dilediğin zaman yaptırıp, dilediğin zaman satabilirsin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Aldığım zaman sigorta ve kasko yapılmıştı.Hasar yaklaşık 1 ay önce oldu.Havaların düzelmesini bekliyordum.Şimdi yaptırmak istiyorum.

Hasarlı kısmın mini onarımı aşıp aşmadığını bugün gidip öğreneceğim.Eğer kapsam dışı ise yaptırmadan vereceğim.

Abi bilgiler için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Aldığım zaman sigorta ve kasko yapılmıştı.Hasar yaklaşık 1 ay önce oldu.Havaların düzelmesini bekliyordum.Şimdi yaptırmak istiyorum.

Hasarlı kısmın mini onarımı aşıp aşmadığını bugün gidip öğreneceğim.Eğer kapsam dışı ise yaptırmadan vereceğim.

Abi bilgiler için teşekkür ederim.

Mehmet...zaten ilk etapta bakıcaklar ve randevu verecekler muhtemelen...istanbulda en yakın verilen tarih 3 hafta sonrası...bu durumuda konuş mutlaka yetkililerle...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

etik olup olmaması konusunda sorun yok ama size randevu tarihi gelene kadar arabanız gitmiş olur :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

O zaman yeni sahibi yaptırır artık.Ben randevu olayını bilmiyordum.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

mini onarım tramerde görünürmü hasar olarak ?

Bazı şirketlerinki görünür... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...