İçeriğe Yönlendir

Kara Jant Boyama Tekniği

Hüseyin Kuvvet

Recommended Posts

Hüseyin Kuvvet

Focus1'deki kara jantları boyamak istiyorum.

Acaba sizce nasıl boyamalıyım ?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

siyah beyaz olabilir kırmızı siyah kırmızı beyaz veya sarı :D sizin zevkinize kalmış bi olay

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

jet motorlarının fan ortaları gibi boya. :)

1026705.jpg

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Mutlaka ısıya dayanıklı boya al. Örneğin Motipler Alman malı ve 690 dereceye kadar dayanıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Nasıl derken renk olarakmı soruyorsunuz yoksa boyama tekniğinimi ?

renk siyah olacak abi. Boyama tekniğini soruyorum :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kalıntı ve döküntüden önce kalın sonra ince zımpara ile kurtul, sonra alkol ile güzelce sil, balata tozu veya yağ zift kalmasın, astar at sonrada siyaha boya, cillop gibi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

renk siyah olacak abi. Boyama tekniğini soruyorum :)

Şimdi oldu bilenler tecrübelerini aktaracaktır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Kalıntı ve döküntüden önce kalın sonra ince zımpara ile kurtul, sonra alkol ile güzelce sil, balata tozu veya yağ zift kalmasın, astar at sonrada siyaha boya, cillop gibi olur.

Teşekkür ederim. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

su zımparası mı olmak zorunda yoksa kuru zımparada olur olur mu?

astar olacağı için ve çelik saca su zımparası çok kolay olmayacaktır gerek yok, 1000 ve 2000 zımpara olur diye düşünüyorum, tabiki en güzeli 2000 lik zımparadan sonra şöyle bir el ve göz ile kontrol edilir gerekirse daha ince zımparada atılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

10 gün önce kendim boyadım. Nalburdan 1 kg. yarı mat siyah boya ve zımpara aldım. Önce tel fırça ile temizledim, sonra zımpara ile üzerinden gittim. Lastik yanaklarına arap sabunu sürdüm. Kompresör ile hava tuttum ve tabancayla boyadım. Önemli olan uzak mesafeden ve boyayı akıtmadan vurmanız. Ben ilk katı vurduktan 15 dk. sonra ikinci katı vurdum. Çok güzel oldu.

Yorum bağlantısı
İhsan Cingil

Hüseyin eline bitane siyah parlak motip veya akçalı boya aldığın zaman keyfine diyecek yok. Bi pazar yanıma gel hallederiz :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...