İçeriğe Yönlendir

Aslen Nereliyiz ?

Ali Tatlısu

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Sorulan nüfus cüzdanında yazan kütük kısmı galiba. Genelde orada yazar, asleni. Yoksa herkesin geldiği yer de belli, gideceği yer de :)

Kastamonu'luyum, Araç ilçesi, Aktaş Köyü

q7gzq.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

adamın birine sormuşlar. nerelisin diye ?

henüz evlenmedim . demiş.

kıssadan hisse...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Dere

adamın birine sormuşlar. nerelisin diye ?

henüz evlenmedim . demiş.

kıssadan hisse...

Çocuk babasına sormuş: evlenmek kaça mal olur diye, babası, "bilmem ki, hala ödüyorum" demiş.

Babaannem Makedon (İştip) göçmeni, babam İzmir'de doğmuş, ben Muğla'da doğdum. Muğla, Diyarbakır, Sivas, Konya, Bursa'da büyüdüm. Muğla'ya kesin dönüş yaptık. Kütük İzmir'de olunca, anne+baba İzmirli olunca "İzmirli" mi oluyorum ben şimdi? Siz söyleyin, ben nereliyim? :unsure2:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
(düzenlendi)

Çocuk babasına sormuş: evlenmek kaça mal olur diye, babası, "bilmem ki, hala ödüyorum" demiş.

Babaannem Makedon (İştip) göçmeni, babam İzmir'de doğmuş, ben Muğla'da doğdum. Muğla, Diyarbakır, Sivas, Konya, Bursa'da büyüdüm. Muğla'ya kesin dönüş yaptık. Kütük İzmir'de olunca, anne+baba İzmirli olunca "İzmirli" mi oluyorum ben şimdi? Siz söyleyin, ben nereliyim? :unsure2:

önemli olan zürriyetiniz.

babanızın köklerini takip edin.

bulucaksınız.

tarihinde Ali Tatlısu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Uzaydan geldik kriptondan :crazy:

Yunus Bak Murat Abi senin hemşerin çıktı. :p

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Aslen : Ankara-Kızılcahamam

Doğma : Ankara - Kızılcahamam

Büyüme : Ankara - Keçiören- Demetevler

şu an: istanbul

hanımköy: Antalya

Yorum bağlantısı

Büyükçekmece de ikamet ettiğim için ancak hafta sonları gidiyorum, ama hafta içi gidersem bir gün uğrarım tabiki, nersinde Kadıköy'ün?

Haydarpaşa

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

as astar kök köken hepücüğü Denizli-Kale ilçesi. Murat hocam bilir galedavaslıların böreğini :hahahoho:

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kimin sorduğuna bağlı :)

Baba tarafı Trabzon Sürmene ama Kütük Samsun Bafra da Anne tarafı Erzincan Kemaliye (Erzincanlılarla alakamız yok eskiden Elaziz'e bağlıymış), Doğum Çankırı 10 aylıktan itibaren Kocaeli Körfez.

Kendime hiç Samsunlu demedim ama toprağımız var, Arada Trabzonluyum deyip göz dağı verdiğim olmuştur :p Elazığ merkeze gitmeden evvel Elazığlı sayılırız diyordum ama Gakkoş diyarı olmaktan çıkınca çok dillendirmiyorum. Çankırı ile alakam yok hayatımda gitmişliğim de yok :) Genelde İzmitli felan derim böyle karışık bi durum.

Nereli olduğundan çok nereli hissetiğin önemlidir benim için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Kırşehir-Kaman

Doğup büyüdüğüm yer:Keçiören

Yaşadığım yerler:Ankara-Kırşehir-Amasra-Bolu-Dalaman-İstanbul-Antalya...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Nereli hissediyorsun Mustafa..Bıçağın harman olduğu yerden mi ?

Sen soruyorsan evet abi :D
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bence bir dünya insanısınız hocam :flowers:

Hepimiz öyle değil miyiz? ;)

önemli olan zürriyetiniz.

babanızın köklerini takip edin.

bulucaksınız.

Ali'ciğim, babaannem Makedonya'dan gelmeseydi, dedemle evlenmeseydi, babam olmazdı ki. :p Dedem Atça'lı, babaannem Makedon, hadi bakalım. :tongue2:

Yunus Bak Murat Abi senin hemşerin çıktı. :p

Hüseyiin, Hüseyin! Topukların rahatsızlık vermeye başladı herhalde, ha?! :jedi:

as astar kök köken hepücüğü Denizli-Kale ilçesi. Murat hocam bilir galedavaslıların böreğini :hahahoho:

Bilemeyon, yimedik daa. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Dedelerimin dedelerinin dedeleri 1600 yıllarında şimdiki Suriye Rakka şehrinden göç eden Türkmenler. Kırşehir civarına göç etmişler Rakka çok sıcakmış. Kırşehirden Devlet geri mersine göndermiş, devşirme gibi bir sistem gereği. Bizimkilere Mersin de sıcak gelmiş, tekrar Kırşehir Akçakente gelmişler.(Rakım 1400m). Burada acık didişmişler sonra buraya yerleşmişler. Aslen Kırşehirli sayılırım. Doğum Zonguldak Ereğli, 20 yıldır Ankarada yaşıyorum

Hanımköy Giresun-Tirebolu.

Sonuç Giresunluyum :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

elazığ - maden

Hemşerim benim :)

Aslen/doğma/büyüme : Elazığ'ın Maden ilçesi (Bakır Maden).

Rahmetli babamın araştırıp bulduğu kökümüz ise Kafkaslardan gelen Oğuz boylarına kadar gidiyor.

Yani 400 yıl önceki dedemin adını biliyorum rahmetlinin adı Ali.

Furkan <- İlhan <- Nurettin <- Eyüp <- Yusuf <-Musa............................................<- Ali <- ????

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...