İçeriğe Yönlendir

Hangi Jantı Tavsiye Edersiniz?

Halis Parlak

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

son aylarda kırılmış parçalanmış replicaları çok görmeye başladım, eskiden böyle değildi

Made in chine malları kaliteyi maalesef olumsuz etkiliyor. Reakaebet için diğerleride onlara uymaya başladı kalitesizlikte..." Pahalıdır vardır hikmeti, ucuzsa vardır bir illeti " demiş Atalarımız.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Başka görüşü olan yok mudur?Seçenekleri 2 janta indirdim :)

Yorum bağlantısı
Halis Parlak
(düzenlendi)

cc jantı daha guzel hocam ama bırde o jant sızın aracınızda nasıl duracak ona bakın her guzel jant her araca yakısmaz.bırde ford gıbı degıl demıssınız oncekı mesajınızda jetta sıze ford hıssını vermez aynı sekılde ford ta jetta konforunu vermez.

Aynen dışarıdan jant güzel gözüküyor ama araç üzerinde farklı gözükebiliyor.

tarihinde Halis Parlak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

halis abi 17 bbs jetta jantı var yada golf gt diye geçer birde ona bak senin araca çok yakışıyor

ama scirocco derim

golf gt jantını bulsam alırım da nereden bulacağım konusunda bilgin var mı orjinal olmak şartıyla?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Halis Parlak

halis abi 17 bbs jetta jantı var yada golf gt diye geçer birde ona bak senin araca çok yakışıyor

ama scirocco derim

Aha da senin dediğin janttan buldum.İkisi de çok güzel hangisine karar vereceğimi bilmiyorum.

06ZhV.jpg

dscf1054y.jpg

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Bektaş,yarın için jantların resimlerini göreceğim.Eğer beğenirsem alayım diyorum hem scirocco jantına göre pazarlık etmediğim halde 300 TL daha ucuz.Sen aklıma soktun ben de gördüm hoşuma gitti. :)

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

daha ne bekliyorsun abi 300 tl ucuz ve bbs :) aman dikkat et replika çıkmasın gerçi replika görmedim ama? kaynak kırık çizik durumuna dikket etmek gerek

Birazdan adamı arayacağım orjinal Almanyadan geldi dedi.Resimleri ekliyorum görmen için.

hv0g1.jpghv0fl.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Halis hocam kapaklı çok güzelmiş kaça mal olacak.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

halis abi kaçırma derim :D

Kaçırmadım salı günü alacağım :)

Halis hocam kapaklı çok güzelmiş kaça mal olacak.

Sağolun Ayhen Bey, piyasada nadir bulunan Golf gt bbs jantı bu.ET değeri de jettaya uygun olduğu için sürtme ihtimali de yok deniyor.Satıcı kişi bir akademisyen doğuşa getirtmiş 25.000 km kullanmış.Golf 7 aldığı için boşa çıkmış.900 TL dedi ama sanırım kargo dahil 850 TL ye alabilirim.Yoruldum artık bakmaktan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

abi direk al hiç kaçırma jantlar temize benziyor ama sol üst jantta işlem varmı bir sorsana

Sordum birşey yok dedi.Baktırırsınız bir sorun çıkarsa geri iade edebilirsiniz dedi.Sadece bir kapakta çizik var resimde görüldüğü gibi.

hv85s.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Kaçırmadım salı günü alacağım :)

Sağolun Ayhen Bey, piyasada nadir bulunan Golf gt bbs jantı bu.ET değeri de jettaya uygun olduğu için sürtme ihtimali de yok deniyor.Satıcı kişi bir akademisyen doğuşa getirtmiş 25.000 km kullanmış.Golf 7 aldığı için boşa çıkmış.900 TL dedi ama sanırım kargo dahil 850 TL ye alabilirim.Yoruldum artık bakmaktan.

Halis hocam, replicalar bu fiyata bence de kaçırmayın, şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Halis hocam, replicalar bu fiyata bence de kaçırmayın, şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkür ederim Ayhan Bey.

o zaman al abi çizik gözüne görünmez görünürse boyanır

Valla bu jantları bulmak denizde iğne aramak gibi.Hem daha ekonomik baktım beni sarmıyor satışı da kolay kovalayan çok kişi var.Farlar da aklımda :)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Yakışır hocam, gerçekten güzel jantlar arabanın havasının değişeceği kesin valla...

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Yakışır hocam, gerçekten güzel jantlar arabanın havasının değişeceği kesin valla...

Eyvalla Serhan Abi teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ünal Ercan

Lastikleri 205/55/16 yerine 225/45/17 ile değiştirmek yol tutuşunu ciddi fark ettiriyor yeni bir araç almış gibi oluyorsunuz ayrıca görsel de çok şık. Maddi durum müsaitse herkese tavsiye edilir hatta mümkünse orjinal jant yerine daha hafif alüminyum alaşımlı pahalı jantlar da alınabilir.toplam ağırlık eskisinden daha düşük olursa performans artar. Sert girilen virajlarda savurma olmuyor(daha doğrusu eskisine göre çok çok daha az.) Amortisör yay vs hiç değiştirmeye gerek yok. Yalnız lastik ömrü için çukurlara biraz dikkat etmekte fayda var. zira 45 yanak çok bozuk yollara göre değil lastik balon yapabilir.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

halis abi lastik konusunda ne düşünüyorsun varmı bir fikrin bütcen ?

Lastik tercihim 225/45/17 olacak,bazıları bu jantla 215/45/17 kullanıyor.Bütçem bu lastikler kadar olabilir.

1- Good Year F1 Asymetric 2

2- Michelin Pilot Sport 3

Var mı önerin?

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

conti sport contact 5 kullandığım en iyi lastik fren mesafesine şaşıracaksın kullanırsan abi :) michelinden yumuşaktır yol tutuşu mükemmel

mükemmelin de iyisi http://www.sahibinde...-87059312/detay

Bu lastiği de yazacaktım ama ismi tam olarak aklıma gelmedi.Bakalım daha 1 aydan fazla zaman var lastik için.Önerin için teşekkürler.Bu arada arka stoplara karartma yapabilir miyiz? Tam karartma değil ama vişne koyuluğu gibi diyelim?

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Lastik tercihim 225/45/17 olacak,bazıları bu jantla 215/45/17 kullanıyor.Bütçem bu lastikler kadar olabilir.

1- Good Year F1 Asymetric 2

2- Michelin Pilot Sport 3

Var mı önerin?

17 si Türkiye satılmaya başladımı bilmiyorum ama Prelli p zero rosso, Süha 18 ini kullanmıştı, ona da bir sor hem 45 yanak olupta geçen kış karın parçaladığı asfaltta 3-4 kez çukura girmeme rağmen hiç bir zarar görmeyen enteresan bir lastik, çok çabuk ısınıyor, kuru yolda iyi özellikle soğuk havada ve yağmurda çok iyi, karda ise kötü :i-ih: Leon la karda 8 çize çize yokuş çıkartmıştı tabi beni sağolsun :D .Örneğin ben 225 45 17 bridgestone potenza kolllanıyorum yazın... o da çok iyi yol tutuşu olan bir lastik ama golfte bile ses yapıyor, çok sert lastik... Lastikçiden alacağım olduğu için aldım :) , yoksa prellinin peşine düşerdim :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Başar Mert

artı bir konu açmak istemedim arkadaşlar burdan sorayım dedim müsadenizle. Benim araca şu jantlar olurmu acaba temiz duruyor yeride bana yakın bir gidip göreyim diyorum ama siyah olunca tereddütettim yakışırmı yakışmazmı diye...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-acilll-650-tl-4100-108-2-ay-kullanilmis-kis-lastigiyle-takas-88670270/detay/

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halis Parlak

l9zsc.jpg

Araç üzerindeki comfortline jant ve kışlık 16 inç kışlık lassaları verip üzerine +200 ile resimdeki 2000 km kullanılmış jant ve linkteki 225/45/17 lastiği aldım.

http://www.lastikcim.com.tr/Kumho-KU31-22545R17-94Y,PR-4816.html

Lastik düşünmediğim bir lastik idi bakalım performansına bakacağım henüz çapakları üzerinde.Konforda beklediğim bir rahatsızlığım yok bunu da jettanın sert bir araba olmamasına ve konfora yönelik bir aile arabası olmasına bağlıyorum.Hissedilier derecede güç kaybı yaşamadığım gibi yol tutuşu da ciddi şekilde test edemedim.Benim için hesaplı bir alışveriş oldu.

Michelin lastiklerim ve resimdeki jantın sıfırı da bende durmaktadır.Bu jant gri jettaya daha çok yakışıyordu siyaha pek yakıştıramadım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...