İçeriğe Yönlendir

Lastik Fiyatları (Gerçekleşen Alımlar)/ Sektörde Tek Bilgi Kaynağı

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

bunlar sıfır lastik. son 4 adet 2021 sonu üretimi. sesi önemli değil. aradaki farka sesi 1 tık açarım. jantları da boyadım zaten ...mis.

205/50 den ucuz dikkatimi çekti , online mı alındaı tükkanda mı

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

205/50 den ucuz dikkatimi çekti , online mı alındaı tükkanda mı

trendyol dan aldım. bir lastik satıcısının online dükkanı. genelde hata olmuyor böyle şeylerde. gelince göreceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

225 45 17 94h Falken kışlık lastik 4 adet.

6050TL 

6400 olmuş :onder:

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Arkaları yenilemiştim. Gelecek yaz için önlere de bir çift alacağım. Fiyat düşer mi :) 

• Beğenme 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben bu seneki yazlık lastiğimi geçen sene kasımda aldım. Ödemeye de 2023 şubatta başladım. Bence Kasım ayı indirimlerini takip et. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Doğan Arşiray yazdı:

225 45 17 94h Falken kışlık lastik 4 adet.

6050TL 

hs02 'mi abi ? Bende Falken alayım diyorum... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

goodyear eagle sport 4 seasons 205 55 R16 2022 Üretim  1 Adet 1431 TL ye aldım . 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bridgestone Blizzak LM005 235/50R19 103V XL M+S 3PMSF

Tanesi 5150, 8 taksit aldım. Şuan en ucuz tanesi 5000'e var kampanyalı, ihtiyacı olan acele etsin

image.png.9a65ba9af67531854ef25e13a3c16e9c.png

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çok pahalı lastikler. Elektrikli araçlar için ayrı lastikler de var, onlar daha pahalıdır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sürmeli yazdı:

Bridgestone Blizzak LM005 235/50R19 103V XL M+S 3PMSF

Tanesi 5150, 8 taksit aldım. Şuan en ucuz tanesi 5000'e var kampanyalı, ihtiyacı olan acele etsin

image.png.9a65ba9af67531854ef25e13a3c16e9c.png

daha küçük janta düşseydin. o nasıl lastik öyle?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Doğan Arşiray yazdı:

19 bile küçük bence bu araca ama fiyatlar çok saçma, bir lastiğe 8-10bin vermek gerekiyor üst sınıflarda, 21 jant olsa ne olurdu bilemiyorum 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

lastiğin kendisi saçma bir ebatta bence. tasarımsal bir orantı problemi var togg da. tekerler büyük, ama yinede küçük duruyor.

https://www.calculator.net/tire-size-calculator.html?ctw1=235&car1=50&cws1=19&ctw2=245&car2=65&cws2=17&ctype=2&x=51&y=11#compare

246 56 17 standart jeep lastiği. toggun yüksekliği filan yakın ama lastik küçücük.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Doğan Arşiray yazdı:

lastiğin kendisi saçma bir ebatta bence. tasarımsal bir orantı problemi var togg da. tekerler büyük, ama yinede küçük duruyor.

https://www.calculator.net/tire-size-calculator.html?ctw1=235&car1=50&cws1=19&ctw2=245&car2=65&cws2=17&ctype=2&x=51&y=11#compare

246 56 17 standart jeep lastiği. toggun yüksekliği filan yakın ama lastik küçücük.

19 jantların 17 jantlar kadar yanağı olmuyor ki zaten, 19 kullanan da çok araç var, lastik sorun değil de biz fakiriz :D

Aynı ebatı kullanan araçlar var, opsiyonlu çoğusu ama var yani, 21 jant kullandığında daha da küçük yanaklar var, corolladaydı galiba, yumuşak lastik + yüksek yanak olunca virajlarda çok yan yatıyordu, yüksek hızlarda yol tutuşu sorunlu oluyordu. Mesela toggun kullandığı boyutu kullananlar;

https://wheel-size.com.tr/tire/iso-metric-235-50-R-19/

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

Bundan küçüğe düştüğün zaman Transit veya iveco kamyon lastiği gibi olur. 235/60 r17c veya 235/65 r16c gibi.

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

kormoran 4 mevsim lastık almıstım.20k km de performansı bitti.Frende kayma kapıyor,viraja sert girersem ciyaklayarak kayıyor.Sanki kabak lastik gibi.Bu kadar çabuk bitermi bi lastik anlamadım.

Önlerde daha fazla yenmiş iç taraftan,Sadece öne 2 lastik alsam nasıl olur?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Fikri Keleş yazdı:

kormoran 4 mevsim lastık almıstım.20k km de performansı bitti.Frende kayma kapıyor,viraja sert girersem ciyaklayarak kayıyor.Sanki kabak lastik gibi.Bu kadar çabuk bitermi bi lastik anlamadım.

Yüksek torklu  dizel ve sıcak hava çabuk bitirdi bence. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fikri Keleş yazdı:

Önler içten yediyse yani orantısız aşındıysa rot ayarı bozuktur

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fikri Keleş yazdı:

hocam dört mevsim lastiği zaten hakkıyla baba markalar bile zor yapıyor. Yan markalar tam randıman vermemesi normal bence

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Oğuzkan Erışık yazdı:

Önler içten yediyse yani orantısız aşındıysa rot ayarı bozuktur

rotta sıkıntı yok sanki

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hocam dört mevsim lastiği zaten hakkıyla baba markalar bile zor yapıyor. Yan markalar tam randıman vermemesi normal bence

arabayı gecici diye sey edip,ekonomi patlayınca mecbur böyle oldu

Evren Erakçora yazdı:

Yüksek torklu  dizel ve sıcak hava çabuk bitirdi bence. 

20bin az yinede

sadece öne yeni alsam nasıl olur merak ettiğim o.Arkadakiler kalsa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Fikri Keleş yazdı:

rotta sıkıntı yok sanki

Araba düz gidiyor diye rot düzgün olmayabilir 😊

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kürşat Gönüllü

Michelin 215/50 R17 95W XL Primacy 4 Yaz Lastiği. Made in Italy

Bu gün 4 lastik taktırdım. Tanesi 4600TL.   2023 23.hafta üretim.

Bulunduğum yer sıcak iklim. Kış lastiği kullanmıyorum.
4 mevsim lastiklerden de pek iyi haberler almadığımdan Yaz lastiği kullanıyorum.

Bulunduğum yerdeki Michelin bayiinde yoktu, sordu fiyat aldı 5.500 denmişti.

Ford ustam aracılığıyla (Continental ve Lassa bayisi olan) bir satıcıya getirttik. 3 günde geldi.

Rot ve balans ücreti alınmadı.

NOT: Bu sene Almanya üretim malı yok, galiba Kamyon lastiği üretimi başlamış orada, Bizim lastik Italya'da üretilmeye başlanmış.

Bakalım Italyan üretimi de aynı kalitede mi göreceğiz.

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...