İçeriğe Yönlendir

Daihatsu Terios İyi Midir? Başka Bir Araç Mı Bakalım?

Yalçın Yurdakul

Recommended Posts

Yalçın Yurdakul
(düzenlendi)

Eşimin şehir içi kullanımı için bir araç arıyoruz.

1. Otomatik vites olmalı,

2. Motor hacmi küçük olmalı 1.0 – 1.4 arası (Hem yakıt hem vergi tasarrufu sebebiyle)

3. 23 000 tl üst sınır.

4. 50 000 km gibi bir üst sınır iyi olur,

5. 2005 model üstü olmalı . Çok çok temiz olması durumunda belki altı da olabilir.

6. Klima olmalı,

7. Ufak tefek boya problem değil, nasıl olsa devamı gelir J

8. Araç hemen de alınabilir 5 ay da beklenebilir.

daihatsu-terios-4x4-01.jpg

En çok üzerinde durduğum tercih Daihatsu Terios. 2006’ya kadar 1.3 ; 2007 sonrası 1.5 motor. Kilitli diferansiyel ile kar, kış dinlemez; yolda kaldı derdi olmaz. Küçük boyutları ile park derdi yok. Yüksek olduğu için yolda sıkıştıran pek olmaz. Ama yakıtı biraz fazla imiş 9 lt gibi. LPG ile kabul edilir seviyelere çekilebilir. Şehir içi kullanılacağı için hız yapmaması dert değil.

Fakat bu araçların sıkıntıları var mı? Parça temini ve bakım masrafları nasıldır? Tamir bakım açısından, büyük şehirde olsam dert değil de Afyon’da bu aracı kullanmak mantıklı mı?

Bin bilsen de bir bilene danış, demişler. Yönlendirmelerinize açığım!

tarihinde Ahmet Kıyak tarafından düzenlendi
Konu ilanlardan teknik/sohbete taşındı
Yorum bağlantısı
Murat Dere
Çağlar Bayur

MEkaniği suzukidir, şanzımanı 4x4 ü başarılıdır, ancak fena halde tüketimi vardır ayrıca distribütörü 2013 Türkiye yi terk ediyor, sonrası da meçhul, 2000li model Crv hatta Hrv bakılsa bende daha iyi, hem yola sağlam basarsınız hem de 2.0 motor bile olsa tüketimi aşağı yukarı aynıdır, biraz da daha iyi gider tabii , yedek parça ustası da bol, buna göre

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Off road yapıyoruz biz. izmirde bir gurubumuz da var. Ben sizin yerinizde olsam Jimny bakardım.

Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul

MEkaniği suzukidir, şanzımanı 4x4 ü başarılıdır, ancak fena halde tüketimi vardır ayrıca distribütörü 2013 Türkiye yi terk ediyor, sonrası da meçhul, 2000li model Crv hatta Hrv bakılsa bende daha iyi, hem yola sağlam basarsınız hem de 2.0 motor bile olsa tüketimi aşağı yukarı aynıdır, biraz da daha iyi gider tabii , yedek parça ustası da bol, buna göre

2013'te muhatapsız kalmak çok kötü. Her parçayı Japonya'dan sipariş etmek demektir.

Off road yapıyoruz biz. izmirde bir gurubumuz da var. Ben sizin yerinizde olsam Jimny bakardım.

Jimny tip olarak çok hoşumuza gitmedi. Bu tarz olursa Terios, olmazsa otomobil bakacağım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kuzende var epey kaliteli, motor toyota. Mekanik sesler biraz fazla. Normal yolda sürüş biraz sarsıntılı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bence dağa bayıra girmicekseniz böyle bir araç almayın eşinize. Sarsıntısı yol sesi sağa sola yatması sizi üzebilir.

Bir kaç gündür bizim arkadaşlar geziyor da gidemedim ben. Genelde kuru zeminde çok sevmiyorum. Bunları yapmıcaksanız bence bakmayın fiesta bakın :)

Bizim abinin vitarası:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yüksek çevik isteniyorsa fusion otomatik benzinli 1.6 bakın. benzinle de kullanın.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2004-cora-1.4-i-twinport-cosmo-plusotomatik-pluslpg-103239

Linkteki aracın kilometresinin orijinal olup olmadığını kesin olarak anlamanın yolu var mı?

o arabadan uzak durun.

Şase numarasını sorgulatırsanız servis kaydına bakılır anlaşılır. En son ne zaman yetkili servise girmişse.

Tüvde sanırım kilometreyi kaydediyor.

Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul

aman ha. bir kere easytronic. boya demiş. galeri. hem de antakya gibi yerde.

:) :) Easytronic olması (diğerlerinde farklı isimlerle ama benzer sistem) örneğin çok sıkışık trafikte uzun süre dur-kalk kullanılan araçların debriyajını manuele alabildiğin için aşırı ısınmaktan kurtaran iyi bir sistem diye bilirdim. Değil mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Kısaca easytronic demek başa dert cebe masraf demek. Ben 2. elinin bile o araçların olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

siz klasik otomatik 1.6 fusion benzinli ya da yine aynı şekilde 1.6 benzinli otomatik fiesta bakın.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Benim araba satılık askerlik durumundan ama bugün sattım gibi. Valla alanı mutlu etçek benim araba. Forumdan birilerine gitsin çok istedim de olmadı.

Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul

siz klasik otomatik 1.6 fusion benzinli ya da yine aynı şekilde 1.6 benzinli otomatik fiesta bakın.

Hocam, 1.0 - 1.4 arası bir şey bakıyorum.

Benim araba satılık askerlik durumundan ama bugün sattım gibi. Valla alanı mutlu etçek benim araba. Forumdan birilerine gitsin çok istedim de olmadı.

Kaça gitti gibi :) Km kaç?

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

142binde aracım 18'e verdim. Ama ben insanlara güvenemiyorum pek. Noterde imza atana kadar sattım demem.

Tam piyasa değerinde verdiğimi düşünüyorum. Ama benim arabam gerçekten iyiydi. Foruma gitmesi tercihimdi. Zaten adam bizim mahalleye çok yakın. Mahalleye gelince kahvedikler demişki bizim mahallenin oğlu acayip hastadır. Geceleri bile arabasını yıkar sürekli altından üstünden inmez. Çok titizdir sakın kaçırma kimseyede göstermene gerek yok demiş herkes. Adam da mahallenin sözüne bakıp araba alıyor. Ben araba alcak olsam baktırmadan asla almam. İlginç geldi ondan.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Hocam, 1.0 - 1.4 arası bir şey bakıyorum.

1.4 TDCİ Fusion bakın. :)

Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul

1.4 TDCİ Fusion bakın. :)

Aradığım özellikte düşük kilometre yok ki! Ya pahalı ya yüksek kilometreli

neden?

Yakıt ve vergi tasarrufu olsun diye küçük motor olsun istiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...