İçeriğe Yönlendir

Tivibu Ev

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

abi haklısın vallahi aklıma geldi ama dur bakalım nereyi arasak ne yapsak

Benim iş yerinde var.. Çocukların odasında tv olmadığı için tivibu web kullanıyorlar yanılmıyorsam 3.90 fatura geliyor...

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Formula 1 yayınları için mecbur olarak tivibu dan 2 yıl modüllü D-Smart Maxi Pakete geçtim. Kısacası tivibuyu bıraktığıma pişmanım, her pazar tekrar izleden favorilerimi ayarlayıp, kaçırdığım tüm programları izliyorduk, bu bile yeterli bence...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

tivibu pc aboneliğini 6-7 aydan beri kullanan biriyim. Gayet memnunum. Evimde internet bağlantım olsa hiç düşünmeden direkt olarak alacağım tek yayın ağı diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sistem güzel ve geleceğin sistemi olmaya aday. Ve fakat iki sorun var. 1. Türk telekom acayip sansüre uygun bir siyasi yönetim yapısında (bazı kanalları çok konuşurlarsa hemen çıkarabilir). 2. Çok paracı. Böyle bırakmaz kimseyi 10 liraya yolar, yolacaktır.

Ben uydudaki bedava kanallara bakmalı derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

5-6 ay önce geldiler turkcellden,ttnete ne kadar veriyorum 60 lira,biz size hem fiber internet verelim 20mb,hemde adil kotası 100gb olsun(ttnette 50gb adil kota),hemde daha bitmedi size 1 yıl boyunca ücretsiz digitürk verelim,üstüne lig tvyide açalım dediler ayda 69 lira ödeyin dediler.Dedim iyi hoşta ben tahhüt imzaladım ttnet ile o ne olucak ? Oda sorun değil siz iptal edip faturayı bize getirin onuda öderiz dediler. 1 kere bile internetim kesilmedi :) digitürk faturaları geliyor 0Tl -0Tl diye.20 mb ile uçuyorum...vs :)

Bayağı iyimiş bu :good1:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bir tanıdığımda var, gayet memnun. Tek kötüsü, internetin kesilirse tv izleyemiyorsun :)

Evet, sadece bunu düşündüm :D

Ama kulağına kurşun, çok üzün süredir hiç internetimin kesildiğini hatırlamıyorum.. Alt yapımız çok iyi galiba..

Tivibu Ev bağlnanlar bilgisayardaki internet hızlarının arttığından bahsediyorlardı ilk çıktığında. TivibuEv için ayrı bir internet ağı çekildiğini, Tivibu bağlanmadan önce örneğin 5 Mb/s ile download yaparken TivibuEv'den sonra 7-8Mb/s hızlara çıkıldığını söylüyorlardı. Böylece tivibuEv izlerken internette gezinmenin veya download'un etkilenmediğini söylüyorlardı. Ben ilk çıktığında alacaktım ama kablo bilmem ne işleri yüzünden vazgeçmiştim.

Abi güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Muhtemelen verilen cihaz ön belleği yüksek kapasiteli cihazdır. Yoksa illaki tekleme donma olur, görüntü kalitesi düşer.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5-6 ay önce geldiler turkcellden,ttnete ne kadar veriyorum 60 lira,biz size hem fiber internet verelim 20mb,hemde adil kotası 100gb olsun(ttnette 50gb adil kota),hemde daha bitmedi size 1 yıl boyunca ücretsiz digitürk verelim,üstüne lig tvyide açalım dediler ayda 69 lira ödeyin dediler.Dedim iyi hoşta ben tahhüt imzaladım ttnet ile o ne olucak ? Oda sorun değil siz iptal edip faturayı bize getirin onuda öderiz dediler. 1 kere bile internetim kesilmedi :) digitürk faturaları geliyor 0Tl -0Tl diye.20 mb ile uçuyorum...vs :)

İstanbulda bunun yarısına 59 TL alıyorlar, kızdım şimdi

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Muhtemelen verilen cihaz ön belleği yüksek kapasiteli cihazdır. Yoksa illaki tekleme donma olur, görüntü kalitesi düşer.

O zaman da ya yayının geç başlaması lazım ya da kapalıyken bile yayın alıyor olması lazım mı gelir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Herhangi bir donma yada internette yavaşlama hissetmiyorum.. Uydudan farkı yok..

Sadece Normal dijital receiver kadar hızlı zap yapamaz hepsi bu...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

O zaman da ya yayının geç başlaması lazım ya da kapalıyken bile yayın alıyor olması lazım mı gelir?

Gönderilen sinyal cihaz açıldığı an yükleyip, 5 saniye geç başlasa, download hızıda 6-8 mb olsa kafii diye düşünmekteyim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir kaç gündür kullanıyor ve inceliyorum...

Ne Tv'de ne İnternette herhangi bir sorun yaşamadım, şu da şöyle olsa iyi olurdu diyecek bir yer bile yok..

Bugün tv'de oyunlar olduğunu keşfettik, bayaa oynadık çocuklarla..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Discovery kanalları da geldi Tivibu'ya..

TTnet'i aradım, Discovery'lerin hangi pakette yer alacağının henüz açıklanmadığını söylediler..

Şu an itibari ile memnunum..

Çocuklar ile de konuyu görüştük, Tivibu'dan asla vaz geçmeyeceklerini, söylediler, en çok beğendikleri, Seç izle ve tekrar izle özellikleri...

Ben de bunun üzerine D-Smarttaki 30 liralık Eğlence paketini, 20 liralık Giriş+Hd paketine değiştirip, aradaki 10 liralık fark ile, Tivibu Ev Maxi paket olarak devam kararı verdim.. http://www.tivibu.com.tr/uyelik/tivibu-ev-maxipaket.tvb

Tabiki daha iki aya yakın deneme sürem devam ediyor... 2 ay sonunda Maxi paketi seçeceğim.. D-Smart taahhüdüm 19 Martta bitiyormuş, o zaman, büyük ihtimalle DSmartı bırakırım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent

bilgisayardan izleyebilmek için tivibu web aldım 4.9 tl idi. 1 ay sonra aradılar tvibu ev bağlayalım 2 ay denemesi bedava aynı zamanda tivibu web ücretsiz dediler olur dedim. bağladılar 3 ay sonra 3 aylık fatura geldi hani 2 ayı ücretsizdi dedim eğer iptal ederseniz ücretsiz kullanmaya devam ederseniz ücretli dediler. faturaya baktım tivibu web ücretide var 3 aylık hani bu ücretsizdi dedim. web ile ev aynı paket değilmiş aynı olursa ücretsiz dediler (bunu başta söylemiyorlar söylenilen laf "tivibu ev alana web ücretsiz") neyse onuda aynı paket yaptık. 2 ay gelmedi sonra tivibu web içinde ücret gelmeye başladı. n'luyo dedim ücretli olmuş, web ile ev aynı anda kullanılırsa internet diye birşey kalmıyor ortada. hız 7mbit idi ben bu limitsiz internete 59 tl para veriyordum tivi izlediğimde internet duruyor yada tivibu web kalitesi düşüyor vcd den beter oluyordu. ya dowloadı durduruacaksın ya tivibu web 'i bu arada tivibu ev açıldığında net olarak 2 mbit kanala göre değişmekle beraber 3-4 mbit hız düşüyordu bizzat test ettim. sonuçta fatura oldu 110 tl internetten gördüğümüz fayda ortalama 1mbit, modem reciver filan hepsini topladım paket halinde telekom binasının kapısından içeri soktum. iptal için 1 ay uğraştırdılar yok dilekçe yazın yok dilekçe İstanbul'a gidecekmiş (burda dilekçeyi okuyup anlayacak adam olmadığından heralde) herşeyi kapattım bi tane vınn aldım 29 tl bide uydu taktım. keyfime diyecek yok!

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bunları yaşayacağımı sanmıyorum....

% 99'da kullanmaya devam edeceğim zaten... Çünkü yayın kalitesi D-smarttan çok iyi.. Çocuklarım da çok sevdi.. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben bunları yaşayacağımı sanmıyorum....

% 99'da kullanmaya devam edeceğim zaten... Çünkü yayın kalitesi D-smarttan çok iyi.. Çocuklarım da çok sevdi.. :)

Bendede var.

Fatoş bağlattı,iptal ettirmeyide düşünmüyoruz :)

Film kanalları bile yeter :)

Çok iyi filmler var sürekli olarak değişen...

Ufaklık içinde güzel.

Arada bi çizgi filmlerden, ne isterse açabiliyoruz.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de bir araştırayıp bakalım. Benim iki aylık d smart hediyem bitecek. Bitince yeni bir şey almam lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dsmart'ı aradım...

Eğlence paketini, giriş paketi olarak değiştirmenizi istiyorum dedim..

Peki dediler kayıt aldılar..

Ne zamandan geçerli olacak dedim..

Ay başından itibaren geçerli olacak dediler..

Ancak, yetiştiremez isek, Kasım ayının ilk haftasına kalır, o zaman da kasım faturanız yine eğlenci paketi olarak çıkar dediler... :)

O ne demek dedim, niye yetiştiremiyorsunuz ?

Bayram tatili dediler.. :D

Ben böyle bir şey kabul etmiyorum, işimi yapın dedim..

Kesin çamura yatacaklar, yarın faks çekmeyi deneyeceğim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Dsmart'ı aradım...

Eğlence paketini, giriş paketi olarak değiştirmenizi istiyorum dedim..

Peki dediler kayıt aldılar..

Ne zamandan geçerli olacak dedim..

Ay başından itibaren geçerli olacak dediler..

Ancak, yetiştiremez isek, Kasım ayının ilk haftasına kalır, o zaman da kasım faturanız yine eğlenci paketi olarak çıkar dediler... :)

O ne demek dedim, niye yetiştiremiyorsunuz ?

Bayram tatili dediler.. :D

Ben böyle bir şey kabul etmiyorum, işimi yapın dedim..

Kesin çamura yatacaklar, yarın faks çekmeyi deneyeceğim..

Üstad, Dsmart'ta işler yavaş ilerler. DSmartta tv+internet iki aboneliğim var. Telefon no'ları paketlerde ters olduğu için değiştireyim dedim. Dediler ki; teknik olarak bunları değiştiremeyiz, zaten taahhüt süreniz de dolmuş, kapattırın, yeniden taahhüt verin hem fiyatlar daha cazip dediler. Tamam dedim kapatın o zaman, talebinizi aldık arayacaklar dediler. 2 gün sonra aradım, talebim vardı aranmadım diye, ay sonuna kadar muhakkak aranırsınız dediler. İyi de demim daha ayın 16'sı, iki hafta var, kapatın da yeni abonelikleri yaptıralım, talebinizi alıyoruz dediler. Arayan soran olmadı. Tlelefonlaşmalar başladı tabi, bir kere aramışlar cep telefonum meşgulmüş, Neyse daha uzatmayayım, sanayi bakanlığına şikayet edeceğim dedim, bizzat e devlet şifresi aldım ki, şikayet edeyim diye en sonunda 3 ay sonunda kapattılar.

Yeni abonelik yapmayacaktım ama evde zaten digitürk var ve en uygun tv+internet Dsmart'taydı. Yeniden abone oldum, Tv hemen, İnternet 12 saat sonra açıldı:) Açarken yarım gün, kapatırken 3 ay sürüyor yani:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Açarken yarım gün, kapatırken 3 ay sürüyor yani:)

Benim Marttaki yaptıracağım iptal için ne önerirsin :shok:

Yorum bağlantısı
Misafir

Telefonu her daim duyabileceğin şekilde yanında tut derim. Bir de kapattırmayı düşündüğün tarihten 1 ay önce ararsan iyi olur. En azından zaman kazanmış olursun. Sonunda kapatıyorlar, bir problem yok ama uzun sürüyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Benim Marttaki yaptıracağım iptal için ne önerirsin :shok:

Bende Smile Adsl vardı, 12 ay sözleşme yaparsanız x TL indirim, 6 ay sözleşme yaparsanız X tl indirim olacak demişlerdi. Ben de 7. ay iptal ettireceğimden 6 aylık sözleşme yapmıştım. 7. ay aradığımda ise siz 12 ay yapmışsınız dediler. Ben D-Smart ile tüm görüşmelerimin tamamını kayıt etmiştim. Hepsini mail olarak kendilerine ilettim, kusura bakmayın yanlış anlaşılma olmuş, hemen kapatalım dediler ve kapattılar.

Vesile ile görüşmelerinizin tamamını kayıt ederseniz çok iyi olacaktır aksi takdirde işler sürümcemede ilerliyor veya ilerleyemiyor. ( Tabi bu 1 sene önceydi, şimdi değişmiş olabilir ki umut ediyorum değişmiştir. )

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

D-Smart'tan paket değişiikliği talep etmiştim.. Bugün yapmışlar..

İptal için aradığımda sesleri nasıl kaydetsem ki.. Yada başka bir tedbir mi alsam :)

Taahhütlü mektup, yada fax.. ?

Tivibu:

HD yayınlarımı açmadılar hala.. Henüz benim evin aktivasyonu yapılmamış görünüyormuş.. Yapın diyorum, kuran firmadan bilgileriniz gelmemiş diyor..

Gelince arayıp aktivasyonu yapacaklarmış..

Paket değişikliği yaparsanız, tüm kanallar hakkınız gider diyor.. Ben de, gitmez dedim, onu da aç nasıl olsa deneme değil mi, hepsini istiyorum dedim..

15 gün oldu, hala aktivasyon yok ve ben hala memnunum :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Banada kurmuşlardı fakat digitürk daha net görüntü verdiğinden ve digi deki bazı olmazsa olmaz kanallar ( iz tv ) yüzünden 2 ay sonunda söküp götürüp teslim ettim. Hiç ücret talep etmediler.Hatta kumandayı unutmuşum hala evde duruyor

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Peki bunu aldığımızda internetimizi sınırsıza mı çevirmek zorundayız? 6 GB kotalı benim internetim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...