İçeriğe Yönlendir

Kontağı Açınca Başlayan Ve Bir Daha Susmayan ''Zırrrr'' Sesi

Galip YILDIZ

Recommended Posts

Galip YILDIZ

Sanırım öyle yapmaya karar verdim evren abi.. Bugün denedim hatta bi duymamazlıktan gelmeyi, başarabilicem gibi :) Teybede biraz ses verdik mi hallolmıcak bişiy değil... Yada yağ değişimi için servise gittiğimde bi baktırcam cuz-i bi fiyata hallocaksa yaptırırım ama bir arkadaş da yaptırmış 1 yıl sonra yine aynı olmuş.. Yok abartı bişiy söylerlerse kalıverir..

Saygı bizden abi..

Yorum bağlantısı
Galip YILDIZ

Abi bu araba focus değil sanırım.. Hatta ford değil dicektim ama elektrikli ayna düğmesinden ford olduğunu çözdüm :) Focus 1'e benzettim ama sanırım o da değil.. Bu arada ben o parçayı daha açık hayal etmiştim.. Yani ortada bir fandır die düşünmüştüm.. Bu parçayla benim araçtaki aynı parçaysa söksem bu parçayı bulsam bile parça kapalı kutu içindeki fana ulaşamayabilirmişim demekki.. Saol mehmet abi paylaşım için.. Bu arada herkes gibi bende sana emmi diyebilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Abi bu araba focus değil sanırım.. Hatta ford değil dicektim ama elektrikli ayna düğmesinden ford olduğunu çözdüm :) Focus 1'e benzettim ama sanırım o da değil.. Bu arada ben o parçayı daha açık hayal etmiştim.. Yani ortada bir fandır die düşünmüştüm.. Bu parçayla benim araçtaki aynı parçaysa söksem bu parçayı bulsam bile parça kapalı kutu içindeki fana ulaşamayabilirmişim demekki.. Saol mehmet abi paylaşım için.. Bu arada herkes gibi bende sana emmi diyebilir miyim ?

mk2 veya mk1 mondeo ya benziyor araç

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim 1999 mondeo bu.. Parça temizlemeye müsait..

Bu mondeonun ama focusunki de buna benzerdir.. Fan bu parçanın içinde, giriş kısmında ısı sensörü var.. Havayı oraya çekerek, sensöre iç havayı çekmeye çalışıyor...

Emmi demenizde bir sakınca yok :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Vay be, ben 4. mesajda yazdım bu sesin nedenini emmi yazınca ikna olundu.O zaman bende bıyık bırakacağım :)

Yorum bağlantısı
Emre Erülgen

Galip Bey.Kendinizin açmasına gerek yok bence. Servise dün gittim aynı problemden dolayı, benim parça değişimi gerçekleşti fakat gelen yeni parçada da aynı problem olmaya başladı. Bİr kaç prosedür uyguladıktan sonra yine parça siparişi verildi :) .. Bu sefer Kayseri Metinler de idim yine burda da 2 kişi falan ses yokki abi dediler :D

Yorum bağlantısı
Galip YILDIZ

Galip Bey.Kendinizin açmasına gerek yok bence. Servise dün gittim aynı problemden dolayı, benim parça değişimi gerçekleşti fakat gelen yeni parçada da aynı problem olmaya başladı. Bİr kaç prosedür uyguladıktan sonra yine parça siparişi verildi :) .. Bu sefer Kayseri Metinler de idim yine burda da 2 kişi falan ses yokki abi dediler :D

Teşekkür ederim Emre bey açıklamanız için.. Fakat fiyat konusunda bi açıklama yapmamışsınız.. Özel değilse eğer serviste bu işlem için ne kadar ödediniz öğrenebilir miyim ?

Vay be, ben 4. mesajda yazdım bu sesin nedenini emmi yazınca ikna olundu.O zaman bende bıyık bırakacağım :)

Abi emmi profesyonel çalışıyor ama görüyosun.. Anlatımı fotolarla destekliyor ve söyleyecek söz bırakmıyor.. Hem sözünün dinlenmesi için bırakılan şey bıyık değil de sakal deyil miydi ? Ben mi yanlış hatırlıyorum.. :)

Yorum bağlantısı
Emre Erülgen

Galip Bey, aracımın garantisi devam etmekte ; maalesef ücret konusunu bilemeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Galip YILDIZ

Peki Emre bey teşekkür ederim yorumunuz ve de açıklamanız için.. Sanırım bu şekilde idare edeceğim sıkıntı olmayacağını söylediler arkadaşlarda.. Bakalım bi müddet duymamaya çalışacağım..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Gökhan Varişler

Konuyu biraz geç gördüm kusura bakmayın o sesin kaynağı klima sirkülasyon motoru geçen sene garantiden değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
Galip YILDIZ

Gökhan Bey teşekkür ederim paylaşımınız için.. Parçanın ismini bende sonradan öğrendim.. Aracımın garantisi bitmiş durumda.. Sese de kendimi alıştırdım sayılır bu ara problem yok gibi :)

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Misafir

Arkadaşlar merhaba, 2001 Ford Fiesta Ghia aracımı 2009 model Focus Trend Otomatik vites ile takas yaptım. Otomatik vitesin keyfi farklıymış özellikle CC olunca. :)

Şimdi size bir sorum olacak. Dijital Klima Panelinin bulunduğu alandan kontağı açınca ince bir ses geliyor. Kontak açıldığında panellerin yaptığı ses değil karıştırmayın. Sanki böyle fan sesi gibi ince bir ses. Sizce bu normal mi? Arka cam rezistans'ın düğmesine basınca veya çevresindeki boş kapaklara basınç uygulayınca seste hafif bir değişim oluyor. Anlamadım gitti.   :unsure2: Kontak açıkken yapıyor kapatınca kesiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Fan açık değilse trim sesi olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

bunun hakkında konu olacaktı. sesin geldigi yerde küçük bir fan var. bu fan kirlendigi zaman ses yapıyor. temizlemeniz yeterli olacaktır. yanlış hatırlamıyorsam bazı arkadaşlar bu fanı söküyorlardı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar merhaba, 2001 Ford Fiesta Ghia aracımı 2009 model Focus Trend Otomatik vites ile takas yaptım. Otomatik vitesin keyfi farklıymış özellikle CC olunca. :)

Şimdi size bir sorum olacak. Dijital Klima Panelinin bulunduğu alandan kontağı açınca ince bir ses geliyor. Kontak açıldığında panellerin yaptığı ses değil karıştırmayın. Sanki böyle fan sesi gibi ince bir ses. Sizce bu normal mi? Arka cam rezistans'ın düğmesine basınca veya çevresindeki boş kapaklara basınç uygulayınca seste hafif bir değişim oluyor. Anlamadım gitti.   :unsure2: Kontak açıkken yapıyor kapatınca kesiyor.

bunun hakkında konu olacaktı. sesin geldigi yerde küçük bir fan var. bu fan kirlendigi zaman ses yapıyor. temizlemeniz yeterli olacaktır. yanlış hatırlamıyorsam bazı arkadaşlar bu fanı söküyorlardı.

Konuyu buldum ve birleştirdim :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok mutlu oldum şimdi :) Bende büyük bir şey olmasından korktum.. Teşekkürler Mehmet bey. :bravo:

Yorum bağlantısı
Misafir

Bendeki "zırrrr" sesi başka yerden. Sunroof kapağından. Kontağı açtığımda rölantide fazla, hareket halinde normal bir zırıltı yapıyor. Peçete filan sıkıştırınca ses gidiyor. Ama görselliği ve işlevselliği kaybetmeden nasıl çözebilirim?

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Hasan Belen

klima sirkülasyon motoru     acaba  nereden bulabiliriz bu  parçayı yan  sanayisi  varmıdır.    birde   parça nereye bağlı  tesisiatta. benimkini sökmüşler  yeri boş  :=)

başka konu içindede  sordum  ama belki bura  daha  etkili olur.

mk-2011  mondeo ghia   dijital klima   LO  yapınca  soguk üflüyor    diğer derecelerde   sıcak.   AC  açık ve  fan  auto   ikende   durum  aynı.

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

Tesisatı soketi de mi yok.

boş hiç bir şey  yok.   saat in  bulunduğu göstergenin  solunda  bi yuvarlak  25.kuruş büyüklügünde  bir adet yuva  var. ben  o bölgede  odaklandım

başka yerde  olma  şansı  varmı  acaba aşağıda fan yakınlarında olabilirmi ????

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kontak anahtarının sağındadır. Resim görsem hatırlarım.

Yorum bağlantısı
Hasan Belen
(düzenlendi)

Abi  buyur  resim

nMmjjM.jpg

tarihinde HASAN BELEN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Diğer konuda gayet güzel konuşulmuş. Cevaplar da mantıklı. Neden ikna olmayıp buraya da yazdınız :)

Yorum bağlantısı
Hasan Belen

Belki  orayı  okumayıp  burayı okuyan olur diye. 

internette  arattım  klima sirkülasyon motoru diye.  ama bulamadım. bulsam alacağım.

yabancı  sitelerde   otomatik iç sirkülasyon kalite sensörü     diye  geçiyor  sanırsam.

servis yolu gözüktü galiba 

cevabınız için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...