İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Semih İzgi

Semih babam zenphone 6 kullanıyor acaip memnun.5 ile 6 arasında kalmıştık şimdi iyi ki 6" almışız diyor :) Yaş ilerleyince küçük ekran da yazı okumak vs zor geliyor sanırım :D

Zen6 eşimde var. Gerçekten cayır cayır bir telefon. Şimdi Lolipop güncellemesi ile daha da akıcı oldu. Gerçekten çok iyi.

Zen2 ile LG G3  5.5 inç aynı boy ekrana sahip fakat  zen2 çok kalın ve iri   :nea:

07993578-photo-zenfone2-vs-lg-g3-2.jpg

İthalatçı garantili, garantisiz demek değil, ithal eden firma tarafından garantili, ben iki cihaz aldım lg g2 ve nexus 4 sıkıntı yok, tercih sizin.

Anladım Selçuk hocam. Allah korusun; bi batarya-anakart sorunu yaşarsam muhattabım kim olacak, yetkili servis gibi hizmet alabilecekmiyim bunlar kafamda soru işareti. En iyisi Hepsiburada'ya ithalatı gerçekleştiren şirketi bi araştırmak.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Zen6 eşimde var. Gerçekten cayır cayır bir telefon. Şimdi Lolipop güncellemesi ile daha da akıcı oldu. Gerçekten çok iyi.

Zen2 ile LG G3 5.5 inç aynı boy ekrana sahip fakat zen2 çok kalın ve iri :nea:

07993578-photo-zenfone2-vs-lg-g3-2.jpg

Anladım Selçuk hocam. Allah korusun; bi batarya-anakart sorunu yaşarsam muhattabım kim olacak, yetkili servis gibi hizmet alabilecekmiyim bunlar kafamda soru işareti. En iyisi Hepsiburada'ya ithalatı gerçekleştiren şirketi bi araştırmak.

Dediğiniz gibi diğer problemlerde olma ihtimali olabilir ama garanti işin içinde olunca ben çokta önemsemedim, iki cihaz içinde henüz 1 yıl olmadı, hiç problem çıkmadı. IMEI kayıt gibi sıkıntıda olmadı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Dediğiniz gibi diğer problemlerde olma ihtimali olabilir ama garanti işin içinde olunca ben çokta önemsemedim, iki cihaz içinde henüz 1 yıl olmadı, hiç problem çıkmadı. IMEI kayıt gibi sıkıntıda olmadı.

Cevaplar için çok teşekkürler. Şöyle bir durumda var.

LG G3 32 bit işlemcili ve 3gb ram'e sahip  Zen2 ise 64bit işlemcili ve 4gb ram yani Zen2 ilerleyen teknolojide  G3e göre 1-2 yıl daha uzun kullanılabilir..  Yinede Zen2 boyutları çok umutsuz. 

Bana bi yardım  :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

G4 çıkmışken ve çok güzel bir cihazken G3 alınmaz bence. Çok temiz sicilli bir cihaz da değil. 
Ben olsam zen2 alırdım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

G4 çıkmışken ve çok güzel bir cihazken G3 alınmaz bence. Çok temiz sicilli bir cihaz da değil. 

Ben olsam zen2 alırdım. :)

G3ün sicilinde neler var Mert?    Zen2 de içime sinmeyen bir başka konu ise düşük ekran parlaklığı. Cihazı inceleme şansın oldu mu? 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

G3ün sicilinde neler var Mert?    Zen2 de içime sinmeyen bir başka konu ise düşük ekran parlaklığı. Cihazı inceleme şansın oldu mu? 

Abi 4k video çekerken yarıda kesilme kapanma , ses sorunu ve aşırı ısınma sorunu olduğunu biliyorum. Güncel sürümlerle düzeldi mi bilgim yok. 

Zenfone 2 gerçekte hiç görmedim daha hiç ama asus yapmışsa alınır diyorum. Hemde samsung lg gibi telefonu piyasaya atıp sonra unutanlardan değil en azından. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Abi 4k video çekerken yarıda kesilme kapanma , ses sorunu ve aşırı ısınma sorunu olduğunu biliyorum. Güncel sürümlerle düzeldi mi bilgim yok. 

Zenfone 2 gerçekte hiç görmedim daha hiç ama asus yapmışsa alınır diyorum. Hemde samsung lg gibi telefonu piyasaya atıp sonra unutanlardan değil en azından. :)

İşaretlediğim yere özellikle katılıyorum. Eşimin zen6'sına sık sık güncelleme geliyor. Piyasayla aynı zamanda Lolipop güncellemesi aldı. Yazılım konusunda gittikçe daha iyi olacaktır.  Az daha zarif olsaymış birde lcd paneli biraz daha kuvvetli osaymış kusursuz gerçek bir amiral olurmuş. 

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Semih distribütör garantili alırsan arıza durumunda sadece aldığın yer ile muhattap olursun.

Abi sen olsan hangisini tercih ederdin? Asus TR garantili Zen2 mi   Paralel ithalat G3 mü ?  (Hepsiburada daki G3 son üretim serisi olan 504 müş.)

Yorum bağlantısı

İşaretlediğim yere özellikle katılıyorum. Eşimin zen6'sına sık sık güncelleme geliyor. Piyasayla aynı zamanda Lolipop güncellemesi aldı. Yazılım konusunda gittikçe daha iyi olacaktır. Az daha zarif olsaymış birde lcd paneli biraz daha kuvvetli osaymış kusursuz gerçek bir amiral olurmuş.

Semih sanirim 64 bitten sen bahsetmissin. Lolipo ile bu ozellik aktiflesecekti ve yine kitkat surumune kadar rami maksimum 3gb goren android yazilimi 4 gb gormeye baslayacakti. Ancak henuz lolipop ile 64 bit desteklenmedi. 4gb ise ne durumda bilmiyorum. Note4'un versiyon numarasi olan sayi bugune kadar ram miktari ile esitti ama note4 3 gb olarak aciklandiginda bir ihtimal 4gb olma umidi lolipopa bagliydi ama lolipop da 3gb goruyor.

Simdi biraz uzun olacak ama genelde marka isaret etmesem de gozlemlediklerimi yazacagim.

Piyasada artik iki marka var basi ceken ve sektore yon veren. Ios apple, android samsung ile yuruyor. Ios'un apple yazilimi olmasi nedeniyle baska marka sansi yok ama Androidin hemen her cihazla yuruyebilecekken belki de toucwiz yazilimi ile Androidi en cazibesiz sekilde kullanan samsung donanim konusundaki basarisi ile Android pazarini ele gecirdi.

Eskiden telefon alirken sadece telefon ve mesaj ozelligi olan telefonlarda dahi bircok hata cikiyordu. Cok degil yakin zamanda dokunmatik ekran hassasiyeti tercih sebebiydi. Simdi Samsung'ta bu tur surprizlere yer kalmadi. Galaxy, alfa, e, note gibi 2014 yili sonunda bircok yeni seriyle Samsung darbeyi vurdu. Teknolojinin hizla yenilendigi ve elektronik dahil olmak uzere bir cok tuketim urununun satis sonrasinda tuketiciye denettirildigi ve kalite kontrol icin ywterli zaman olmadigi yeni uretim trendinde Samsung'u begenmedigi halde kalite algisi nedeniyle alan bircok kisi var. Hatta note4 serisi ilk ciktiginda sayfalarca sadece telefonun kasa ile ekran arasina kartvizit girecek kadar boslugu dert edenler oldu. Bunun sebebi, Samsung'un artik, donanim ve yaziliminda sorun kalmadigi icin kucuk detaylarin goze batmasi ya da yok yere sorun aranmasiydi.

Dokunmatik ekranlarin yayilmasi ile itibaren Samsung her yeni modelinde dokunma kaltesini arttirdi ve uzmani oldugu ekran alaninda amoled konusundaki israri ile de ikinci kez kazandi.

Bugun lcd ve piyasada maliyet nedeniyle yayilamayan amoled tv fiyatlarini dusundugumuzde bu ekran tercihi Samsung icin maliyetli ama tutuldugunda vazgecilmez olacak riskli bir yatirimdi. Amoledin mukemmel siyahi led, tft, lcd ekranlar ile doldurulamadi. Ozellikle ince tasarimlarin getirdigi zorluklar, arka plan ışımalarini engelleyemedigi icin koyu renklerdeki işık hareleri amolede gozu alisan icin son derece rahatsiz edici.

Samsung ikinci basarisini her modelinde cogalttigi, nerdeyse ucaklardakilerle yarisacak sensor sayisi ama daha onemlisi bu sensorleri gunun gereklerine gore yenilikci sekilde kullanmasi, ornegin goz takibinde ekran isiginin sonmemesi, hasas jiroskop ayarlari, nerdeyse her sensorun ozellestirilebilmesi ve hata payini azaltmasi ile telefon yerine ozellikli oyuncak isteyenlerin de dikkatini cekti.

Samsung'un simdilerdeki basarisi ise exynos yani kendi islemcisini piyasadaki son derece yaygin snapdragondan daha basarilu hale getirmesi ve akilli telefonun en onemli 3 bilesenini kendi kontrolu altinda uretip, piyasaya yon vermesi.

Bir de yan bilesenler var. Degistirilebilir kapakli akilli telefon uretimini note ve galaxy serisinde devam ettirerek bu seriyi bu nedenle tercih edenleri seceneksiz birakmadi, tuketici dostu olarak yerine alfa ve e serisi cikardi.

Yine arttirilabilir hafizayi terketmeyerek kullanicisini bu ozellikten mahrum birakmadi.

Her keseye gore, nerdeyse her kombinasyonda akılli telefon modelinde bir onceki serinin ozelliklerini alt modellere kaydirarak arge maliyetlerini dusurmek ve tuketicinin begeni kriterlerini daha ucuz modellerle sunmak ve ariza ihtimalini yok denecek noktaya getirerek sektor lideri olmak icin gecen sure Nokia'nin piyasya hakim olmak icin harcadigi sureden cok daha kisa oldu ki bu surec, tek tabanca ericsson ve nokia'nin bas aktoru olduklari erken cep telefonu donemlerinden cok daha fazla markanin rekabette ve teknolojinin gorece olarak ucuzladigi donemde kolay olmayan bir basari oldu.

Piyasada LG'nin saglam adimlarla gelmesi cok surpriz degil. Cok onceki donemlerde lg'nin de pazarda yer edinecegi konusunda bir yorumum olmustu. Tabiri caizse kafa goz yararak cok ugrastilar. Piyasaya fiyat rekaabeti ile girdiler ama guney kore kardesligi lcd tv piyasasindan sonra akilli telefon piyasasina da hakim olmaya basladi. Simdi fiyatlandirmadan ve lg4'un tasarimindaki detaylarindan anliyoruz ki elit pazara goz dikiyor lg. Hatta gozden kacan flexible telefon pazarinda simdilerde cok tercih edilmese de ikinci jenerasyon modeli piyasaya surmesi lg'nin sektorde kendi adiyla anilacak ve patenti ile soz sahibi olacagi esneyen telefonlar icin tercih markasi olacak gibi.

Htc, sony sektorun erken parlayan ama rekabet sanslari cok olmayan markalari. Sony bir turlu donanim konusunda dikis tutturamadi. Isinma, ekran sararmasi, kasa catlamalarini su altina girebilen modeller uretmesi kurtaramadi cunki sadece tatli suya bir miktar batabilen bir telefonun cazibesi sadece suya dusme sirasinda saglam kalmasi olabilirdi. Su yuzeyine yakin cekilen su alti goruntulerini denizde deneyenlerin telefonlari bozulunca bu kandirmacaya ikinci kez dusmedi tuketiciler.

Htc marka imaji iyi. Yazilim kalitesi iyi ancak marka disa bagimli. Bilesen uretmiyor. Tasarima uygun kasayi yapmasi bile ilk metal kasali telefonlarin 4-5 ay gecikmeyle piyasaya cikmasina neden oldu ve ozellikle akilli telefonlarda rakibi samsungun yeni model tanitim takviminden once cikramadigi modeli daha sonra hizlandirilmak istenince metal kasa hatasi bir cok telefonda yasandi ve pazar kazanacagina daha cok pazat kaybetti. Ekran, islemci gibi maliyet arttiran unsurlaru disardan temin edince maliyet dusuremiyor. Guney koreliler ise acimasizca fiyat rekabetine girince Htc her yeni modelde biraz daha kan agliyor.

Çinli markalar. Çinin kendi yerel marka imaji cok zayif. Bu yuzden en köķlu firmasi huawei bile yol katedemiyor. Çin markalarinin dunyaya acilma politikasi ucuz ve rekabetci fiyat, tuketicini kalite algisinin karsiligi olan baz maliyetlerin altinda olunca ucuzsa vardir bir hikmeti noktasina geliyor. Marka sadece model uretmekten gecmiyor, dunyaya yayilirken guclu disturbutorlerin perakende satis ve servis agi ile desteklenmesi gerekiyor. Genelde bu islevi dunyada operatorler ustleniyor ama operatorlerin kendi markalarini kullanmasi marka bilinirliligini engelliyor. Kendi markasi ile pazara girenlerin piyasada bir iki yil rustunu ispat etmesi icin herkes birilerini kullanip test etmesini bekliyor ama bu da bir kriter olmuyor, sonrasindaki model selefi kadar basarili olamiyor ya da selefini basarisi nedeniyle daha yuksek fiyattan konumlaninca fiyat performans orani tuketiciyi kaciriyor.

Biraz uzun oldu ama benim piyasa gozlemim bu sekilde olustugundan paylasmak istedim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Abi sen olsan hangisini tercih ederdin? Asus TR garantili Zen2 mi Paralel ithalat G3 mü ? (Hepsiburada daki G3 son üretim serisi olan 504 müş.)

Semih ben koyu Zamzungcuyum. S2 S3 NOTE2 S4 ve S5 kullanıyorum şu an. Hiç garantili telefon almadım. S5 yurtdışından geldi. Maliyeti 1000 lira bana. Güzel bi koruyucu kılıf yeter. Yazılım olarak ben kendim hallediyorum zaten. Donanım olarak önerim pahalı telefon alacaksan cepkask. Cam kırılması dışında sorun olmaz pek oda garantiye girmez.

Samsungu savunmam, sadece bana daha basit geliyor ve herseyini biliyorum artık. Biz kullanıcılar olarak aslında telefonların aman aman farkı yok.

Benim tercihim 4gb ram ve markası yüzünden zenfone2 olurdu. Ama kalınlığını görmedim. Zenfone serisi biraz iri kaba ama f/p oranında ve asus altında bi tık önde gibi.

tarihinde Necati Öner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Biraz uzun oldu ama benim piyasa gozlemim bu sekilde olustugundan paylasmak istedim.

Saygilarimla.

Evren abicim,

Yazını keyifle okudum;  Samsung donanım konusunda dediğin gibi sektöre öncülük etti lakin benim asla düşünmeyeceğim bir marka. Sebebi ise, S4 çıkar,note2 note3 sonrasında s5 çıkar ve hala kenarları 2 3 ay içinde yüzülür ve 5 yaşında telefon gibi durur. Reklamlarında Messi'ye milyon dolar harcayacaklarına düzgün bir kompozit kullanamıyorlar. Malzemeden çalıyorlarmış hissiyatına kapıldığım için gıcık kaptım. Sırf çıkartmış olmak için çıkarttıklarını düşündüğüm S5'in kamerası  benim 2013 Ocak çıkışlı lenovo K900'ümden başarısız..  Ve tüm samsung kullanıcılarından duyduğum ''Zamanla yavaşlama ağırlaşma''sorunu.  Heryerde yeni model satışlarının politikası-hilesi olduğu söyleniyor. Neyseki Cyanogen destekli modeller.

Son olarak Samsung dünyanın en büyük pazarı olan Hindistan ve çinde  Çinli markalar ve apple tarafından yenilgiye uğratıldı. Çinli üretici Xiaomi şuan samsung'dan daha popüler. (Mi3 modeli sağolsun)  Ve Çinlilerde öyle mükemmel cihazlar var ki, keşke TR marketine girebilseler.

Sony HTC ürünleri hep pahallı. Hiçbirzaman F/P çemberinden geçemezler(amiraller için konuşuyorum)

Benim asıl konuma dönecek olursak, Asus ilk jenerasyon Zen serisi ile mükemmel satış yaptı. Şimdi kaymağını yemek için yine ucuz gelmesi gereken Zen2yi olması gerekenden pahallıya çıkarttılar. (Bana göre Zen2 32 gb 2.3 versiyonu max 1000TL olmalıydı Dubaide 700-800TL civarına alınabiliyor)

LG ye aşina değilim ama G3 ün %75 ekran/gövde oranı çok cezbedici. Babama sorsam kesinlikle taşıması kolay cihazı terch edecektir o da G3 oluyor.  Zen2 her nekadar daha yüksek donanıma sahip olsada... 

Kendime alıyor olsam zen2 4gb ram ve 64 bit işlemciyi geleceğe yönelik yatırım olarak alırdım. (uzun süreli kullanıcıyımdır ürün tükenene kadar kullanırım. Babamda öyledir)

Babam ise kolay taşısın cebine sığsın ister. Benim K900den pek haz etmez :D   Yukarıda Mert'in bahsettiği sorunların Eski seri g3lerde veya kitkatta yaşandığını; yeni seriler ve lolipopta sorun kalmadığını okudum.  Kararsızlığım devam etmekte.  Varsa yorumlarını almak isterim.

Teşekkürler Evren abicim. 

Semih ben koyu Zamzungcuyum. S2 S3 NOTE2 S4 ve S5 kullanıyorum şu an. Hiç garantili telefon almadım. S5 yurtdışından geldi. Maliyeti 1000 lira bana. Güzel bi koruyucu kılıf yeter. Yazılım olarak ben kendim hallediyorum zaten. Donanım olarak önerim pahalı telefon alacaksan cepkask. Cam kırılması dışında sorun olmaz pek oda garantiye girmez.

Samsungu savunmam, sadece bana daha basit geliyor ve herseyini biliyorum artık. Biz kullanıcılar olarak aslında telefonların aman aman farkı yok.

Benim tercihim 4gb ram ve markası yüzünden zenfone2 olurdu. Ama kalınlığını görmedim. Zenfone serisi biraz iri kaba ama f/p oranında ve asus altında bi tık önde gibi.

Samsungu bencede savunma  :fiuw:

Abicim benimde gönlüm Zen2 den yana ama kendimi düşünürsem.   Adaşın olan babamı düşününce küçük ebatlara sahip G3 ağır basıyor. 

Kliksa da fiyat güzel

http://www.kliksa.com/urun/titan/980005602

zen2 2.3ghz henüz vatana ayak basmadı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aynen Barış abi. Sanarsın içinde 5000mah pil var. 

Çinli üreticilerin, ünlü markaların yeni tanıttıkları 4000 5000 6000 mah pilli cihazlar dahi zen2 den ince. 

Sanırım İntel in PC için üretilen işlemcisini kullanmışlar  :D  :p  fan falan da vardır şimdi, dua et celeron kullanmamışlar  :p

Not: Premium sınıfın f/p si olmaz, premium herzaman pahalıdır ve daha iyidir.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Sanırım İntel in PC için üretilen işlemcisini kullanmışlar  :D  : :p fan falan da vardır şimdi, dua et celeron kullanmamışlar  :p

G3 için ne dersin?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

G3 için ne dersin?

İdare eder, aman düşürme :)  fena alet değil, zaten şuan farklılık yaratan veya vay be dedirtecek değişik birşeyde çıkmadı, g3 bu sebeble giderli bir alet, bende M7 ile devam edeceğim, yerini tutacak cihaz halen çıkmadı, beni hiçbiri cezbetmiyor şu sıralar, değişik birşeyler olana yada m7 artık yetersiz gelene dek aynen devam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aslinda benim hicbir samsungum deforme olmadi. Note2 ve s2'yi yaklasik 1.5 sene kullanmama ragmen hatta s2'yi ekran korumasi olmadan kullandim. Sattigim kisi ise bir gun sonra ekranini cocugunu eline vermesi ile cizdirdi:)

Samsungun plastik yapisi aslinda bizim hic onemsemediginiz sar degerlerini oldukca dusururken isinma sorunlarinin da yuzeye ulasana kadar absorbe edilmesine yardimci oluyor. Ekran kasadan daha cok isiniyor.

Cin markalari yerel pazarda tutunur. Ancak bu populist yaklasim marka milliyetciligi ve beklentilerle dogrudan iliskilidir. Bizim gibi uretmeyen ama meraki ve tuketimi fazla olan toplumlar icin de onemli olan konu paranin karsiligini alabilmektir. Secicilik son zamanlarda yeni nesil ile beraber oldukca artti. Simdilerde kullanilan telefonlara baktiginda cok cesit var belki ama tercih edilen marka 4-5tanedir. Su anda piyasada marka seciciligi var. Cin mallari ya cok bilincli tuketici tarafindan ya da bu konuda hic fikri olmayan tarafindan tercih edilebilir. Cok bilincli tuketici ile maddiyat arasinda guclu bir bag var ve bu tuketiciler 2 ay gibi kisa surede telefon degistirirler. Yani bu kullanici grubu sadece meraktan alir ve aradigini aliskanliklarini bulamayinca hevesini alir satar. Diger kullanici grubu daha iyisini bilmedigi icin tek kriter ariza yapmasi ya da dusup kirilmasidir. Yani Cin mali telefonun omru bizim ulkemizde uzun olmaz ve piyasada kalamazlar. Net konusmak belki yanlis olur ama bizim pazarimiz Cin malina kapali bir pazar. Bu kadar otomobil duskunu olmamiza ragmen, uygun fiyatli dinanimli cin mali araci bircok tavsiye basligi acilmasina ragmen oneren goremezsin. Kimse kefil olmaz. Telefon konusunda da kimse parasini bosa harcamayacaktir.

Samsunglarin yavaslamasi olayi dogru duyebilir miyim bilmiyorum. Bu kadar uzun sure kullanmiyorum telefonlari. Ancak bu yavaslamayi markalarin desteklemesi ya da onunu almamasi bir nebze bormal karsilanabilir yeni model satmak icin. Bununla beraber imaj pekistiren ust sinif modellerinde bu tip aksamalar olmaz.

Android ust segment telefonlar yazilimin onunde donanimla seyreder. Bu nedenle s6, note4 gibi modeller yuksek donanimlari ile bir sonraki aba surumu dahi destekleyebilecek kapasitede olurlar(simdilik). Orta sinifin altindaki telefonlar donanimla degil ama yazilimla sorunlari daha kisa surede yasarlar. Android bircok marka ve modele hitap ettigi icin orta sinif telefonlari stabil calistiracak sekilde optimize oldugundan ust sinif telefonun yazilimla ilgili kisitlar tam performans calismasini engeller ama yazilimin gelisimine de acik olup xabuk demode olmaz.

Ios ise telefona gore yazilim cikarir. Yeni model cikacagi zaman yazilim bu modele optimize edilir. Bir sure sonra al modellerden yazilim destegi cekilerek, dalganin geriye cekilirken acikta biraktigi kumun sicaktan kurumasi gibi eski model iphonelar aslinda daha cabuk islevini yitirirler. Yine de yazilim-donanim iliskisi apple kontrolunde oldugu icin 2 sene gibi bir sure performansli kullanim modeller icin saglanir.

Ben tavsiyemi Samsungtan yana yapacagim icin cok ikna edici olamam ama sen yine piyasaya yeni cikan midel icin bir sure beklwmede kalip kullanici yorumlarini izlesen iyi olur.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ben tavsiyemi Samsungtan yana yapacagim icin cok ikna edici olamam ama sen yine piyasaya yeni cikan midel icin bir sure beklwmede kalip kullanici yorumlarini izlesen iyi olur.

Saygilarimla.

Teşekkürler abicim :good1:

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Sonuç;

Gidip Zen2 yi inceledim. Ekran parlaklığı düşük, boyutları gereksiz büyük..  Böyle bir donanıma haksızlık edilmiş. Galiba G3 galip gelecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Semih bende 1 hafta dır alacak cihaz ariyorum.parasının ederi telefon neredeyse yok gibi.mx4 pro niyetlendim üretimi durmuş garantide sıkıntı varmış.zenfone 2 ekran kalitesini seninde incelediğin gibi vasatmış.lg g3 kaldı bakmadığım.onuda yarın inceleyeceğim.eger oda hoşuma gitmezse mevcut kamerası çalışmayan s4 ile devam edeceğim.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

N11 de yada gittigidiyorda g3 32 gb 1199 tl 50 tlde bonus veriyor

Yorum bağlantısı

Semih bende 1 hafta dır alacak cihaz ariyorum.parasının ederi telefon neredeyse yok gibi.mx4 pro niyetlendim üretimi durmuş garantide sıkıntı varmış.zenfone 2 ekran kalitesini seninde incelediğin gibi vasatmış.lg g3 kaldı bakmadığım.onuda yarın inceleyeceğim.eger oda hoşuma gitmezse mevcut kamerası çalışmayan s4 ile devam edeceğim.

S4 şu anda gayet iyi telefon. S4 ü satıp S5 alınmazmış. Kamerasında ne var?
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

1 ay önce evi su bastı.telefonda yerde şarzdaydı.yaklaşık 3 saat suyun içinde kaldı.anakart üzerindeki lehimler çürümeye başladı.kamera bunun ilki.şuan başka sıkıntı yok ama her an cihaz cortlayabilir.evet arkadaşım s5 kullanıyor.son güncellemeyle telefon resmen sapıtmış.zenfone 2 ile değiştirmeyi düşünüyor.benimde aklimda zenfone 2 veyahut mx4 pro var son seçenek g3.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Uğur abi, Zen2 ekranı orta parlaklıkta. Yani cihazı kullanınca fark edilmez belki ama başka cihazların yanına koyunca farkı ortaya çıkıyor. SonyZ2 ye baktım, pil ömrü vs çok uzun. ama çerçeveleri kalın kalın.  Ekran/Kasa oranı vasat.

Meizular güzel cihaz ama biraz daha oturması lazım servisin cihazın yazılımın. 

G3ün sevmediğim yanı ise ekran Qhd.  1080P Olsaymış keşke. QHd yüzünden cihaz yoruluyor, daha çok işlemci ve daha çok pil kullanıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...