İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Selçuk Keleş

iyi akşamlar.

Evde internet var. Bu interneti kapatıp telefon almayı düşünüyorum.

İnternete aylık 45 TL veriyoruz. 45 TL internete vereceğimize taksitle telefon almayı düşünüyoruz.

Alacağımız telefon maksimum ; 600 700 TL..

Aklımızdaki telefonlar ;

S3mini , General mobile , Samsung s2..

Interneti kapatma, laptopu kapat. Bir de tablet al :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Kuvvet

Interneti kapatma, laptopu kapat. Bir de tablet al :)

İnterneti kapatmam lazım abi.. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abi sabah sabah iyi guldurdun beni. Htc one ile samsungu sen kiyaslayamiyorsun ama dunya iyi kiyasliyor. S4 ile htc one satis rakamlarina bak bakalim yarisina gelmismi. Htc artik daha alt seviyelerde telefon uretecek gorursun. Ornek htc mini. Max zaten fiysko olur zamzung mega gibi. Millet tablet aliyo o telefonlarin yarisindan az fiyata.

Htc one bana gorede cok guzel telefon. Estetik olarakta en iyisi bence ama bu kadar ucurma telefonu rakipsiz degil.

Nokia bile bu kadar cok satiyorsa htc nin sapkasini onune koyup dusunmesi lazim.

satis rakami bir malin iyi olduğunu gostermezki, One in yaninda S4 komik kaciyor zaten, One her alanda daha iyi bir cihaz, s4 u geç sen, G2 bile One la basetmekte zorlanirken ne S4 u, One ı ucurmuyorum zaten, One çok iyi bir alet ve tek rakibi de şuan için G2, One ı geçelim hadi, G2 varken S4 demek bile gülme krizine sokuyor beni, G2 dede hadi bari diyeyim :)

Şuan için G2 ve One, rakipsiz iki alet, S4 coktaan tarih oldu bana gore :)

Nokia da olay başka, eski bir unu var o kadar, tek ustun yanı kamerasi olan ve tonla eksiği bulunan win kullanan bir cihaz o kadar, şuan para verip almam bile, satışlari falan geç sen, hTC oturup düşünmeli evet, ama dusunecegi diğerleri gibi nasıl iyi alet yaparım değil, yaptıgım aleti nasıl tanıtırım olmalı, çünkü One ın yerini tutacak şuan başka cihaz görmüyorum, zaten görsem su var der gidip alırdım, yok ne yazıkki, tabii şimdilik :)

Not: her modelin minisi zaten kırpılmıs oluyor o yüzden mini falan deme, ayrıca zamzung mega ultra tirt bir modeldir, One max la mega modeli zaten kiyaslanmaz, max in esamesi bile okunmaz, diger modeller icin durum degisir tabii, ama samsung mega modeli icin durum bu, bilimsel gerçek yani, millet o parayı tablet alir tabii, 400 TL. Yede tablet var biliyorsun, ama adi tablet, kisaca örneklemden yanlis,

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Tasarıma önem göstermeli. Tek başına sorunsuz işletim yetmiyor.

Biz bile araba alırken önce tipine bakıyoruz, sonra mekaniğine ;)

Huawei p6 derim ben.S3 discovery filan yanından geçemez.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Huawei p6 derim ben.S3 discovery filan yanından geçemez.

p6 kitkat ta almak üzre bu arada.

s3 ve disco zaten alt sinir şuan, tabii esamesi okunmaz :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Focus 3'ün göstergelerini bile Motorola üretiyor. HTC ne yapıyor Ford için :p

Ford SYNC ve hTC diye arat bakalım, hTC Ford a çalışıyor yahu  :D

Yorum bağlantısı

Zamzung tab 3 379 lira abi. Şiddetle tavsiye ederim. HTC olsa onu tavsiye edicem ama yok. HTC nin var mı tableti. Varmış flayer diye.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

İnterneti kapatmam lazım abi.. :)

O zaman alıyosun bi tane GM Discovery devam ediyosun :) fazla para dökmeye gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

O zaman alıyosun bi tane GM Discovery devam ediyosun :) fazla para dökmeye gerek yok.

GM Dün Discovery için 4. güncellemeyi yayınladı. Helal olsun. Samsung S3 e 2 senede 3 güncelleme zar zor verdi, o da dişe dokunmayan gelişmelerdi. GM 4 ayda 3. güncellemeyi verdi. GM bir adım öne geçti benim nazarımda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

GM Dün Discovery için 4. güncellemeyi yayınladı. Helal olsun. Samsung S3 e 2 senede 3 güncelleme zar zor verdi, o da dişe dokunmayan gelişmelerdi. GM 4 ayda 3. güncellemeyi verdi. GM bir adım öne geçti benim nazarımda.

Samsung kalite marka olduğundan güncellemeye ihtiyaç duymaz :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Samsung kalite marka olduğundan güncellemeye ihtiyaç duymaz :p

:) Tabi bu da değişik bir bakış açısı

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Note2 sorunsuz bir cihaz ondan hiç büyük güncelleme almadı. Güncel ama sorunlu sürüm mü yoksa eski ama sorunsuz sürüm mu? Samsung 2.yi seçiyor. Bu nereye kadar devam eder bilmiyorum.

Yorum bağlantısı

Note2 sorunsuz bir cihaz ondan hiç büyük güncelleme almadı. Güncel ama sorunlu sürüm mü yoksa eski ama sorunsuz sürüm mu? Samsung 2.yi seçiyor. Bu nereye kadar devam eder bilmiyorum.

Samsung yapıyor başkaları geliştiriyor zaten. Zamsung gerek duymuyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Samsung yapıyor başkaları geliştiriyor zaten. Zamsung gerek duymuyor.

:D

Vay bee, nerden nereye, eskiden tırtfon yapar derlerdi, unutuldu gitti zavallı, vah vaahh  :biggrin:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ben de merak ediyorum bu güncelleme merakını. Güncelleme alması önemlidir ancak şöyle önemlidir. Örneğin Samsung Note2 için android 5 sürümünü de alacak derse tanıtımda bu markanın model üstüne titrediğini ve bu modele gerekli altyapı desteğini kesmeyeceğini gösterir. Ancak telefon şu an 4.2.x sürümünü problemsiz kullanıyorsa niye 4.3.x sürümüne geçmiyor diye üzülmek gereksizdir. Bu uzantı sürümleri genelde yama ya da küçük eklenti paketlerinin göstergesidir. Ana sürüm olan 5 piyasaya girdiğinde Note2'ye bu dağıtım gecikirse eleştiri olabilir. Ben şahsen Note2'nin uzantı sürüm almamasını memnuniyetle karşılıyorum. Gelecek yama sürümü s4'ün bazı özelliklerini taşıyacak ki, bunu yen bant sürümü ile de verebilir. Bunun haricinde telefona stabilite anlamında eklenecek birşey olmadığı için piyasanın en az sürüm alan en sorunsuz telefonu anlamı çıkarmak daha doğru olur.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben de merak ediyorum bu güncelleme merakını. Güncelleme alması önemlidir ancak şöyle önemlidir. Örneğin Samsung Note2 için android 5 sürümünü de alacak derse tanıtımda bu markanın model üstüne titrediğini ve bu modele gerekli altyapı desteğini kesmeyeceğini gösterir. Ancak telefon şu an 4.2.x sürümünü problemsiz kullanıyorsa niye 4.3.x sürümüne geçmiyor diye üzülmek gereksizdir. Bu uzantı sürümleri genelde yama ya da küçük eklenti paketlerinin göstergesidir. Ana sürüm olan 5 piyasaya girdiğinde Note2'ye bu dağıtım gecikirse eleştiri olabilir. Ben şahsen Note2'nin uzantı sürüm almamasını memnuniyetle karşılıyorum. Gelecek yama sürümü s4'ün bazı özelliklerini taşıyacak ki, bunu yen bant sürümü ile de verebilir. Bunun haricinde telefona stabilite anlamında eklenecek birşey olmadığı için piyasanın en az sürüm alan en sorunsuz telefonu anlamı çıkarmak daha doğru olur.Saygılarımla.

güncelleme almadi sorunsuz oldu diyelim, openGL3 gibi performans arttıran yada daha stabil ve az RAM harcamasini sağlayan güncellemelerini almamasida demek degilmidir bu, bence sebebi superliği değil, demode olması, yenisini almaya teşvik amaçli desteksiz birakmada olabilir mesela degilmi?

Not: bu arada Note2 için 4.3 güncellemesi de cikmistir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

güncelleme almadi sorunsuz oldu diyelim, openGL3 gibi performans arttıran yada daha stabil ve az RAM harcamasini sağlayan güncellemelerini almamasida demek degilmidir bu, bence sebebi superliği değil, demode olması, yenisini almaya teşvik amaçli desteksiz birakmada olabilir mesela degilmi?Not: bu arada Note2 için 4.3 güncellemesi de cikmistir

Iste bahsettigim bu. Telefonda bir problem olmadigi icin şikayet yok. Bu nedenle güncellemeye de gerek yok. Ben henuz su oyun acmiyor, bunda kilitleniyor, bu telefon isiniyor gibi bir şikayet duymadim guncel romlarla. Yenisini aldirmak konusu satis pokitikasi ancak note3 cikana kadar nerseyse 1 sene note2 kullanildi. Bir sene boyuncq telefona uvey muamelesi yapmazlar bence.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

güncelleme almadi sorunsuz oldu diyelim, openGL3 gibi performans arttıran yada daha stabil ve az RAM harcamasini sağlayan güncellemelerini almamasida demek degilmidir bu, bence sebebi superliği değil, demode olması, yenisini almaya teşvik amaçli desteksiz birakmada olabilir mesela degilmi? Not: bu arada Note2 için 4.3 güncellemesi de cikmistir

Hocam şöyle bir durum da var;

Şimdi telefonu aldınız, stabilitesi gayet iyi donma vs yok kullanıyorsunuz. AMa insan bir süre sonra telefonunda yeni özellikler vs. istiyor. iPhone da gayet stabil ama her yeni güncellemede kullanıcıları tatmin eden yenilikler veriyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hocam şöyle bir durum da var;

Şimdi telefonu aldınız, stabilitesi gayet iyi donma vs yok kullanıyorsunuz. AMa insan bir süre sonra telefonunda yeni özellikler vs. istiyor. iPhone da gayet stabil ama her yeni güncellemede kullanıcıları tatmin eden yenilikler veriyor. 

Yeni Telefon satmak için.  platform stabil olsa yazılımcıların çok daha işine gelir vatandaşın da işine gelir. ama ekonomi sürekli şişmek istiyor. ürün yenilenmez ise elemanları işten çıkarmak zorunda kalır.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

iPhone üzerine görünse de, anlam olarak tüm akıllı telefon kullanıcılarına çatır çatır laf sokan video :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...