İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Güvenli cihaz yoktur, sen ben gibi normal kullanıcılar için sıkıntı olmaz,  şuda var, hırsıza kapı dayanmaz derler, olmadık hayallere kapılmayalım....

1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

jb ya da androidde root ile işimiz yok. sade vatandaşız.

jb yada root yok zaten, direk yükleniyor öğretmenim :)  işim olmaz ama yapılacak olduktan sonra herşey oluyor...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Apple benim için üç engele sahip. Fotoğraf, rehber erişimi ve arama hızı, şifreli pdf açmama. Forklift yazılımları artık ios ile uyumlu. Kaldı iki eksik. Onlar olduğu gün alırım. Adamlar lansman ile telefon satıyor ise bu bir başarıdır. Bunu kullanan kişi de bırakın bunun keyfini çıkarsın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

başarıdır.

135 milyar dolar keş nakit canlıyı koyacak yer bulamadı elbett başarı tebrik ediyor ve izliyor feyz alıyoruz, çürük te olsa elma elmadır :rofl:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
55 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

güvenliği geçelim, yok öyle bir dünya, işleri varsa alırlar : bizim gibiler için sıkıntı yok, ne yapsınlar bizim verileri :D

hep derim yine deyim, al birini vur ötekineeeee :) kafanıza göre takılın beyler...

günümüzde ne merso eski merso nede reno eski reno,  dikkatinizi çekerim....

Tamam

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
29 dakika önce, Mehmet Kaya yazdı:

Tamam

Sana demedim :)  farksız olduklarını nasılsa sende anlayacaksın Tamam ve He :tongue:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

doğrudur. android arayüzü biraz fazla esnek olduğundan hatalı konfigürasyon ve sonucunda virüs bulaşma olasılığı yüksektir. APK dosyasını yükleyebilirsiniz androidde. IOS da böyle birşey yoktur. mağaza dışı mümkün değildir. Mağaza içinde kontrol daha sıkıdır.

Bunu anlatamazsınız hocam bazı arkadaşlara .(Ali Dandroidoğlu ve Çabi :D) Biri bana telefonu versin 1 dakika içinde mail adresini bilmem yeterli uygulama yüklemem için. Hele şu bazı suç teşkil edecek  malum uygulama gibi. İos'a sıkıyorsa yüklesinler görelim. AppStore sıkı denetliyor. Androide önüne gelen herkes uygulama yükleyebiliyor. Android uygulamalarını yüklerken otomatik olarak herşeye izin veriyor. İos uygulamayı açarken hepsini tek tek soruyor. Androin uyuglama ile kişilerin telefonlarından mikrofonu açıp ortam dinelemesi yap.... daha neler neler. Ama bilende konuşuyor bilmeyende. Biri yıllardır HTC der durur. çünkü en iyisi onun telefonu :D Biri Note 4 der çevremde note olan Bir Hakan Kurt kaldı bir de Kendisi. :D Hepsi isyan etti :D

3 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Sana demedim :)  farksız olduklarını nasılsa sende anlayacaksın Tamam ve He :tongue:

Valla bu cümleleri 4 yıldır bana sarf ediyorsun da hala pişman değilim. Hep iyiki almışım dedim. Keşke dediğim olmadı şükür....

58 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

jb olunca ma

ios a nasıl yüklenmiyor, mağazadan almak zorunda değilizki,  jb li olana anında yüklersin, jb siz olan HipStore, tuthelper tarzı yerlerden .IPA uzantılı dosyayı yüklersin diye biliyorum, yanlışmıyım?

JB olana ama ! orjinale yükle yükleyebiliyorsan. JB li kaç kişi kullanıyor. Çevremde daha görmedim. Eskiden baya revaştaydı ama eskisi gibi değil JB.Ha kullanıyorsa o da onun sorunu . Orjinalinden bahsediyoruz biz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Android uygulaması yüklenir iken otomatik yükleme yapmaz. Nelere erişim sağlayacak sorar. İşime gelmez ise yüklemem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Android uygulaması yüklenir iken otomatik yükleme yapmaz. Nelere erişim sağlayacak sorar. İşime gelmez ise yüklemem.

Kaç kişi ona dikkat ediyor peki abi?

Yükleme anında hepsi seçilimi değil mi?

İos uygulama açılırken tek tek soruyor. Arasındaki fark bu abi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 dakika önce, Mehmet Kaya yazdı:

Çevremde daha görmedim.

çevrende 1 haflatık ayponun kitlendiğini duydun mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
7 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

çevrende 1 haflatık ayponun kitlendiğini duydun mu?

Şükür çevremde değilsin sen.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Mehmet Kaya yazdı:

Şükür çevremde değilsin sen.

duydun mu duymadın mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

duydun mu duymadın mı?

Senden duydum. 

Gerçi senden 3 gründe şifreyi kurtaramadığınıda duydum ama arkasından ben 1 dakikada kendi şifremi kurtardım. Aynı şekilde bir çok arkadaşın şifresinide kurtartım. UNUTTUM seçeneğini kullanarak.

Senden Vista'nın en iyi windows sürümü olduğunuda duydum. ARtık teknoloji ile olan ilişkini burdan anlıyorum :D :D :D

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Mehmet Kaya yazdı:

Senden duydum. 

fotolu belgesi ile yolladığım kitlenmeyi anlattın mı peki hiç çevrene, biz servisçilerin takıntısı sanırım bu: hep belgelidir yazdığımız anlattığımız, magazin bizde işe yaramıyor :mangal:

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

burda da koyu muhabbet varmış:=)
eskiden iyiydik, "-yeni titreyen tel çıkmış, hemde iki satırmış" dan nerelere geldik.. :=)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

fotolu belgesi ile yolladığım kitlenmeyi anlattın mı peki hiç çevrene, biz servisçilerin takıntısı sanırım bu: hep belgelidir yazdığımız anlattığımız, magazin bizde işe yaramıyor :mangal:

Diğer konuya yazdım gerekenleri. Sen teknolojiden uzak dur. İphone alma senin bünyeye ağır geliyor. Sen dandroidle devam et. İyi geceler :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Osman Bilgin yazdı:

koyu muhabbet

TÜİK verisi: 16 yılda 23 milyar dolar verdik ithalata, akıllı telefon için, baz istasyon harcaması hariç muabbet kopkoyu :f1:  yaklaşık 12 ülkede tüvturk kurulur o paraya

Şimdi, Mehmet Kaya yazdı:

İyi geceler

yine servisçi alışknalığı işte araştırınca doğruyu buluyoruz genelde.. şu ramler harcanınca ne oluyordu bi daha anlatasana :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

arz talep abi, millet olarak zayıfılığımız, 9 yaşında yeğenime aldılar, almayın diye o kadar uğraştım, tabletten bahsetmiyorum bile günümüzün emziği :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
59 dakika önce, Mehmet Kaya yazdı:

Kaç kişi ona dikkat ediyor peki abi?

Yükleme anında hepsi seçilimi değil mi?

İos uygulama açılırken tek tek soruyor. Arasındaki fark bu abi.  (SORDU TAMAM, OLDUMU SANDIN çok güvenme derim :D)

Ben ederim mesela, aklı başında herkes eder, azıcık anlasın bu işten yeter, delimi millet başına iş alsın,  yahu amma abartınız şu ios u, enigmamı bu , boşa beyhude çabalara girme ve iddaa etme, getir ayponunu kitleyip bırakayım,  JB yok sıfır kutuda olsun özellikle , zorla konuşturacaksınız adamı, deepweb tor, charter web dahada  derinleri...ve o dünyada neler oluyor ?  diye birşey duydunmu Mehmet kardeşim, duymadıysan zaten hiç tartışmayalım, sadece şunu bil, jb şart değil, o kadar kolayki şaşarsın, jb olursa dahada kolay :)  marketlerde her ikisindede kontrol var, market dışında her ikiside hikaye, yüklenir istediğini yaparsın,  aypona yüklenmez diyorsan kusura bakma biraz daha araştır derim, normal kullanıcıysan yada, normal kullanan için her iki sistemde zaten sorunsuz, kaşınmadığın sürece tabii...

dediğim gibi yok öyle bir dünya sayın arkadaşım, iddaa etme yok öyle bir güvenlik, yok öyle bir kusursuzluk yok öyle bir erişilmezlik, abd malı 2 ürün bitti gitti, girerler bakarlar reklamlara ve masallara kanmayalım :)  

Dandroid ise TırtOS al birini vur ötekine, bu sözümüde unutma Mehmet Tırtioskaya kardeşim :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Özkeskin

Çekirdek gibi telefon çitlediği şu zamanda waypon almak ya kamikaze yapmak ya da para var huzur var demektir..Windows Phone kullanmış biri olarak evet iphone du şu 2-3 yıl öncesine kadar, amma androidlerinde ram yeme durumu kalktı ortadan. Her keseye göre telefon sunuyor üstelik uygulama yüklemede özgürsün mağazaya tutsak değil, wp8 kullanırken uyuz olurdum. Artık androidlerin diğer os lardan pek farkı kalmadı kullanım hız kalite ve çeşit var. Ekonomik düşünmeli aynı şeyleri yapıyoruz cihazlarda.3e4248104452c83abcc8260d207cf9b2.jpg

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
5 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ben ederim mesela, aklı başında herkes eder, azıcık anlasın bu işten yeter, delimi millet başına iş alsın,  yahu amma abartınız şu ios u, enigmamı bu , boşa beyhude çabalara girme ve iddaa etme, getir ayponunu kitleyip bırakayım,  JB yok sıfır kutuda olsun özellikle , zorla konuşturacaksınız adamı, deepweb tor, charter web dahada  derinleri...ve o dünyada neler oluyor ?  diye birşey duydunmu Mehmet kardeşim, duymadıysan zaten hiç tartışmayalım, sadece şunu bil, jb şart değil, o kadar kolayki şaşarsın, jb olursa dahada kolay :)  marketlerde her ikisindede kontrol var, market dışında her ikiside hikaye, yüklenir istediğini yaparsın,  aypona yüklenmez diyorsan kusura bakma biraz daha araştır derim, normal kullanıcıysan yada, normal kullanan için her iki sistemde zaten sorunsuz, kaşınmadığın sürece tabii...

dediğim gibi yok öyle bir dünya sayın arkadaşım, iddaa etme yok öyle bir güvenlik, yok öyle bir kusursuzluk yok öyle bir erişilmezlik, abd malı 2 ürün bitti gitti, girerler bakarlar reklamlara ve masallara kanmayalım :)  

Dandroid ise TırtOS al birini vur ötekine, bu sözümüde unutma Mehmet Tırtioskaya kardeşim :tongue:

Yok duymadım konuşmayalım o zaman ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Andorid de uygulama izni soruyor. Önce indirirken diyor ki şunlara erişim izni istiyorum. Kabul edersen inidiyorsun. İndirdikten sonra uygulamayı açarken erişim izni istediklerine tek tek izin veriyorsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
5 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Yok duymadım konuşmayalım o zaman ?

Evet öyle yapalım, idaa etmeyelim bilmediğimiz şeyler hakkında...

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
3 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Andorid de uygulama izni soruyor. Önce indirirken diyor ki şunlara erişim izni istiyorum. Kabul edersen inidiyorsun. İndirdikten sonra uygulamayı açarken erişim izni istediklerine tek tek izin veriyorsun. 

yani 2 kere kontrol edilmis oluyor

+ güncelleme yapilirken de degisen izin varsa bildiriliyor. 

Ben LineageOS (cyanogenmod) kullaniyorum. uygulamalarin izinlerini istedigim zaman kapatip istedigim zaman acabiliyorum. Sanirim bu özellik android 6-7 den sonra tüm cihazlarda kullanilabiliyor.

Bir de Google Play de artik "play protect" diye bir özellik geldi. Bu da uygulamalari tarayip, zararli olup olmadigini belirliyor ve kaldirilmasini öneriyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
24 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Evet öyle yapalım, idaa etmeyelim bilmediğimiz şeyler hakkında...

Tamam. 

Siz devam edin o zaman.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yahu note 8 in pon X in fiyatına bak derken Huvey Mate 10Pro daha beter bir fiyatla geliyormuş,  ne bu yahu, 1000 dolares artık üst seviye aletlerde sınırmı oldu, iyice uçtular yahu :angry:

gsmarena_002.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...