İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Yine mi aypon zamzung savaşına geçmişiz :D Araya bi zoni karışmış, hayret :D

GM telefonum bozuldu, 45dk'da yetkili serviste geri teslim ettiler. Hangi markada var, bana bunlarla gelin arkadaş ;)

Video kaydı bazen yapmıyordu,servise gittim durumu anlattım en gec 1saat içinde ararız dediler. 30 dakika sonra arayıp, cihaz hazır dediler [emoji1]

Samsung note 4

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Video kaydı bazen yapmıyordu,servise gittim durumu anlattım en gec 1saat içinde ararız dediler. 30 dakika sonra arayıp, cihaz hazır dediler [emoji1]

Samsung note 4

İstanbul'daki servise kayıt ettirmek bile bundan fazla sürüyor.

Keza, arkadaşımın telefonu servise gitti, sırf format atılmak için 3 hafta bekledi. Note3 onunki de...

Maalesef bu da Samsung için kötü çünkü Telpa tüm yurtiçinde aynı hizmeti sunuyor. Şehir dışı gönderilde onarım süresi kargo hariç 1 gün. Kargoya 2'şer gün desen, pazartesi verdiğin telefon cumaya elinde ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şuan bu cihazı kullanıyorum 3 gündür. Bence tam bir f/p cihazı. 

eşimde 3 aydır var. canavar. ele de iyi oturuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Z5 Premium verelim :)

gece çekimide iyiymiş hani, ekran zaten manyak, 4K über edişın :)

Beach+Bar.JPG

Beyim bu fotoğrafı ben M8 ile bile çekiyorum :p Nedir yani?

sitede yanda ios reklamı vardı ne güzel cihaz o basılı tutunca ekranda parmağı kamera falan açıyor

:hahahoho:

Yorum bağlantısı
Misafir

İstanbul'daki servise kayıt ettirmek bile bundan fazla sürüyor.

Keza, arkadaşımın telefonu servise gitti, sırf format atılmak için 3 hafta bekledi. Note3 onunki de...

Maalesef bu da Samsung için kötü çünkü Telpa tüm yurtiçinde aynı hizmeti sunuyor. Şehir dışı gönderilde onarım süresi kargo hariç 1 gün. Kargoya 2'şer gün desen, pazartesi verdiğin telefon cumaya elinde ;)

Desene ankarada ki servis sağlam [emoji1]
Yorum bağlantısı
Levent Eksen

xperia ve diğerleri ...

Selçuk bey, lütfen bize saygılı olun.... Biz başka ürün kullanıyoruz.. Böyle diyerek bize tepeden bakamazsınız...

*** İroni yaptım sadece, size değil yazdıklarım.. Alınmayın lütfen..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Beyim bu fotoğrafı ben M8 ile bile çekiyorum :p Nedir yani?

:hahahoho:

zoomlada görelim  :D

eşimde 3 aydır var. canavar. ele de iyi oturuyor.

Cillop vallahi, şuan pili %42 de, 2 gün 6 saattir, açık, arada internet kullanıyorum, gece yatarkende açıyorum spotify i, öyle kalıyor, kalan pil ömrü hala 2 gün 9 saat, hiç ellemezsem 3 gün 16 saat diyor (ve dayanıyor), giriş seviyesi bir cihaz için harika bence, üstüne tempered cam korumada taktım, şantiyede yere düşsede birşey olmuyor, arka kapak esnek, etkilemiyor, kısaca memnunum :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

zoomlada görelim :D

Cillop vallahi, şuan pili %42 de, 2 gün 6 saattir, açık, arada internet kullanıyorum, gece yatarkende açıyorum spotify i, öyle kalıyor, kalan pil ömrü hala 2 gün 9 saat, hiç ellemezsem 3 gün 16 saat diyor (ve dayanıyor), giriş seviyesi bir cihaz için harika bence, üstüne tempered cam korumada taktım, şantiyede yere düşsede birşey olmuyor, arka kapak esnek, etkilemiyor, kısaca memnunum :)

Zoom yok zoom yok. Neyini zoomlayayim dört megapikselin :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Telefon arayışındayım ve ne alacağımı bilmiyorum. Kaç gündür deli gibi telefon araştırıyorum, inceleme videosu izliyorum. Telefondan beklentilerim bu şekilde, bir bakabilir misiniz.

• Büyük ekran. Küçük ekran sevmiyorum, bilgisayarım bile 21 inç ve iş yerinden laptop verelim demelerine rağmen ekranı ufak diye almıyorum. 
  • Ekran/kasa oranı büyük olmalı. Altta üstte çok fazla boşluk olmamalı. 
  • Çok fazla performans beklentim yok. Oyun falan çok oynamam. Film/video izler, facebook, whatsapp falan kullanırım, internete girerim biraz. Büyük ekranı bu uygulamalar yüzünden istiyorum. Hatta teamviewer uygulamasını kullanarak iş yerindeki bilgisayarıma bağlanıp işletmenin randıman, kalite gibi durumlarını kontrol etmek istiyorum. Büyük ekran bunun için çok iyi olacak. 
  • İşlemci bilmiyorum, illa 64 bit olmalı demiyorum ama en az 3 gb ram olsun isterim. 
  • İlla androidin son sürümünü alsın demiyorum, sorunsuz çalışsın yeter.
  • Arayüzü iyi olmalı, takılma olmamalı. Sorunsuzluk burda da önemli.
  • İnce bir telefon olsun istiyorum, 10-11 mm kalınlığında olmamalı
  • Ekran çözünürlüğü çok fark etmez. Şu an ki telefonum, 265 ppi piksel yoğunlu olmasına rağmen, görüntü kalitesi olarak fena sayılmaz. Ama illa 2k ekranlı telefonu almam demiyorum. Burada aralık çok geniş, 300 ppi-500 ppi arası sorun yok.
  • Pil kapasitesi çok önemli. Gün içinde ikinci kez şart etmek istemiyorum. Günü mutlama çıkarsın. Bu sebeple en az 3000 mah kapasiteli olmalı. 
  • Kamera çok önemli. OIS mutlaka olmalı. Her an fotoğraf ve video çekmeye bayılıyorum. 
  • Telefonun arama sırasında sesi iyi olsun yeter, hoparlör ses çıkışının kuvvetli olup olmaması önemli değil.
  • 4,5 g olsun artık
  • En önemlisine geldik, 1500 lira civarında olsa iyi olur.

Bu özelliklerde telefon arayınca bulduğum telefon Lenovo Vibe Z2 Pro. Tasarımı, özellikle de ekran/kasa  oranı ile inceliği çok hoşuma gitti. Vatanda biraz inceldim, geniş bir telefon olmasına rağmen elle tutulmasında falan sorun yok, kenarlarının arkadan kavisli olması elle tutmayı kolaylaştırıyor ama tek elle kullanmak zor. Ayrıca taşımak için nereme sokacağımı da bilmiyorum. Fiyatı limiti de biraz aşıyor. Forumlarda avrupadan gelen cihazları 1250 lira civarına satıyorlar. Alınır mı bilmiyorum.

Bu telefon için ne dersiniz? 

Düzeltme: Vatan Bilgisayar ve Gsmarena bağlantıları eklendi.

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Telefon arayışındayım ve ne alacağımı bilmiyorum. Kaç gündür deli gibi telefon araştırıyorum, inceleme videosu izliyorum. Telefondan beklentilerim bu şekilde, bir bakabilir misiniz.

• Büyük ekran. Küçük ekran sevmiyorum, bilgisayarım bile 21 inç ve iş yerinden laptop verelim demelerine rağmen ekranı ufak diye almıyorum.
  • Ekran/kasa oranı büyük olmalı. Altta üstte çok fazla boşluk olmamalı.
  • Çok fazla performans beklentim yok. Oyun falan çok oynamam. Film/video izler, facebook, whatsapp falan kullanırım, internete girerim biraz. Büyük ekranı bu uygulamalar yüzünden istiyorum. Hatta teamviewer uygulamasını kullanarak iş yerindeki bilgisayarıma bağlanıp işletmenin randıman, kalite gibi durumlarını kontrol etmek istiyorum. Büyük ekran bunun için çok iyi olacak.
  • İşlemci bilmiyorum, illa 64 bit olmalı demiyorum ama en az 3 gb ram olsun isterim.
  • İlla androidin son sürümünü alsın demiyorum, sorunsuz çalışsın yeter.
  • Arayüzü iyi olmalı, takılma olmamalı. Sorunsuzluk burda da önemli.
  • İnce bir telefon olsun istiyorum, 10-11 mm kalınlığında olmamalı
  • Ekran çözünürlüğü çok fark etmez. Şu an ki telefonum, 265 ppi piksel yoğunlu olmasına rağmen, görüntü kalitesi olarak fena sayılmaz. Ama illa 2k ekranlı telefonu almam demiyorum. Burada aralık çok geniş, 300 ppi-500 ppi arası sorun yok.
  • Pil kapasitesi çok önemli. Gün içinde ikinci kez şart etmek istemiyorum. Günü mutlama çıkarsın. Bu sebeple en az 3000 mah kapasiteli olmalı.
  • Kamera çok önemli. OIS mutlaka olmalı. Her an fotoğraf ve video çekmeye bayılıyorum.
  • Telefonun arama sırasında sesi iyi olsun yeter, hoparlör ses çıkışının kuvvetli olup olmaması önemli değil.
  • 4,5 g olsun artık
  • En önemlisine geldik, 1500 lira civarında olsa iyi olur.

Bu özelliklerde telefon arayınca bulduğum telefon Lenovo Vibe Z2 Pro. Tasarımı, özellikle de ekran/kasa oranı ile inceliği çok hoşuma gitti. Vatanda biraz inceldim, geniş bir telefon olmasına rağmen elle tutulmasında falan sorun yok, kenarlarının arkadan kavisli olması elle tutmayı kolaylaştırıyor ama tek elle kullanmak zor. Ayrıca taşımak için nereme sokacağımı da bilmiyorum. Fiyatı limiti de biraz aşıyor. Forumlarda avrupadan gelen cihazları 1250 lira civarına satıyorlar. Alınır mı bilmiyorum.

Bu telefon için ne dersiniz?

Düzeltme: Vatan Bilgisayar ve Gsmarena bağlantıları eklendi.

Beklentilerinize gore iyi telefon bence. Note 3, note 4 kac para?
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Beklentilerinize gore iyi telefon bence. Note 3, note 4 kac para?

Note 4 ile çok fark yok. Bunun tasarımı hoşuma gitti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Lenova'nın vipe x2 modeline niyetlenmiştim 900 tl civarında. Yabancı sitelerde çok fazla sorunları üzerine şikayet okuyunca vazgeçtim. Baktığınız modeli biraz araştırın, özellik ve görünüm olarak çok iyi duruyor. Ben o fiyatlara çıkmayı düşünseydim Lg g4 yada note4'ede bakardım. Lg deki arka deri veya notedaki derimsi arka yüzey elde tutarken o soğuk bakalit hissinden farklılar.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Lenovonun bataryasının pek iyi olmadığını duydum, bi ara vibe x2 yi baya araştırmıştım, o zaman duydum, gördüm. LG g3 bence en ideal seçim olacak gibi duruyor ama maalesef batarya konusunda yaptığım karşılaştırmalarda sony biraz daha önde özellikle stamina modu çok başarılı. tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Lg G4'ü bilmiyorum ama G3 şarj konusunda sıkıntılı. Ayrıca takılma oluyor. Bu nedenle sıcak bakmıyorum.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

G3 icin eger rom vs islerinden anlamayana su anda tavsiye etmiyorum. Android 5i yapamadi lg. Sarj dayanmiyor. Kendi launcheri takilma yapiyor vs. Yakinda yeni guncelleme gelecek ondan sonra bakmakta fayda var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Lenovo Vibe Z2 hem tasarımı hem de pili için öne çıkıyor. Yoksa note 4 de iyi bir seçenek. Lg G4'ün de pili zayıf kalıyor. 

Ayrıca lenovo avrupa cihazlara 1250 tl istiyorlar ancak garanti kafamı kurcalıyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Lenovo Vibe Z2 hem tasarımı hem de pili için öne çıkıyor. Yoksa note 4 de iyi bir seçenek. Lg G4'ün de pili zayıf kalıyor. 

Ayrıca lenovo avrupa cihazlara 1250 tl istiyorlar ancak garanti kafamı kurcalıyor.

Ah temiz bi ikinci el M8 bulsak, tüm dertlerin son bulurdu abi. Namussuzun sıfır fiyatı da düşmedi ki.

Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Arkadaşlar,

Lg G3'i nasıl bilirsiniz ? (Apple dan geçiş yapacam sıkıntı yaşarmıyım)

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Arkadaşlar,

Lg G3'i nasıl bilirsiniz ? (Apple dan geçiş yapacam sıkıntı yaşarmıyım)

Mumkunse 32gb hafiza 3gb ramli modelini alin. Faturali olani bulmaya ozen gosterin gecen aylarda carrefour spot g3 satti garantisiz piyasasini cok dusurdu telefonun. Ama genel itibariyle guzel telefon. Appledan snr her telefonda sikinti yasarsiniz zamanla alisinca sikinti ortadan kalkar ama sahsi gorusum iphone her zaman arayabilirsiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Mumkunse 32gb hafiza 3gb ramli modelini alin. Faturali olani bulmaya ozen gosterin gecen aylarda carrefour spot g3 satti garantisiz piyasasini cok dusurdu telefonun. Ama genel itibariyle guzel telefon. Appledan snr her telefonda sikinti yasarsiniz zamanla alisinca sikinti ortadan kalkar ama sahsi gorusum iphone her zaman arayabilirsiniz.

İphone arayacağım kesin.şarjı süresi nasıl acaba ?

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Akilli telefonda sarj suresi icin benim dusuncem sudur sabah evden cikip aksam eve geldiginde sarj bitmemisse pil iyi demektir. Birde kisisel kullanim cok onemli yogun kullanim yapiyorsaniz gun icerisinde birkac kez sarj yapma durumunuz olabilir. G3 icin sunu diyebilirim sarj acisindan sikinti yapacagini dusunmuyorum yada iphone ile karsilastirirsaniz sarji g3un daha iyi.

Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Akilli telefonda sarj suresi icin benim dusuncem sudur sabah evden cikip aksam eve geldiginde sarj bitmemisse pil iyi demektir. Birde kisisel kullanim cok onemli yogun kullanim yapiyorsaniz gun icerisinde birkac kez sarj yapma durumunuz olabilir. G3 icin sunu diyebilirim sarj acisindan sikinti yapacagini dusunmuyorum yada iphone ile karsilastirirsaniz sarji g3un daha iyi.

Çok haklısınız,size katılıyorum.şu anda G3 için olumlu eleştiriler gördüm.bakalım inşallah pişman olmam  :)

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Son diyecegim 32/3 luk secenegi tercih edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Çok haklısınız,size katılıyorum.şu anda G3 için olumlu eleştiriler gördüm.bakalım inşallah pişman olmam  :)

G3 sizi asla üzmez iphone şarjından sonra mutlu eder orası kesin.  Ancak androiodde ufak tefek gıdık yapılması gereken işler var :) 

1. cihaz kingroot ile rootlanacak .

2. google amcanın uygulamaları cihazdan silinecek root yetkisi ile.. Bu uygulamalar. ; Google play oyunlar , Play gazetelik , Google + ,Google Muzik. gibi ..

3. Greenify uygulaması indirilecek ve cihazdaki kullanılan uygulamalar uyutulacak ve otomatik uyutma yetkisi verilecek . Bi programı açıp kapattıktan sonra arkada gereksiz çalışmaya devam eder buda ram ve şarjı sömürür.

4.Setcpu yüklenecek ve işlemci hızı 2.53den 1.8lere çekilecek Gpuya dokunulmadığı için grafik gereken yerlerde düşüş yaşamassın. İşlemci 1.8e kısıldığı için ısınma sorunun kalmayacak ve cihazın pil ömrü uzayacak .

Ben G2 cihazımda setcpu ile işlemcimi 1574 mhz kullanıyorum 3G ile kullanımda 4 saat ekran süresi çok rahat alıyorum sabah çekiyorum şarjdan eve geldiğimde gece 12 de %10 şarjım kalıyor. whatsapp facebook instagram ve mynet çok kullanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...