İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Zony de sevmiyorum nedense arayüz çok karamsar sıkıcı geliyor. M9 iyidir

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Eren hocam cevabınız için teşekkür ederim.S6 edge yi eleyelim mi?

4-5 yıllık akıllı telefon geçmişimde ip 3gs oldu ısınamadım.O zaman imkanlar çok kısıtlı idi.Bluetooth vs.

Geri kalan zamanda galaxy s3 ve galaxy s4 kullandım. Galaxy serisinin de bi yatkınlığı var hani [emoji4] ama Z3 plus karşılaştırmaların çoğunda üstün.

S6 "edge" Samsung'un tescilli modeli. Tıpkı lg'nin esnek "curve" modeli gibi. Yani ekranı kavisli bir telefon ararsan Samsung'tan başka seçenek yok. Şimdilerde Kalemli bir telefon aradığında Note serisinden başka seçenek olmadığı gibi.

S6 edge ve plus modeli telefon dünyası için oldukça şık ve flagship bir model. Bu sayfalarda üzerine çizik atılacak kadar telefon dünyasından uzak bir model değil. Hatta şu anki malzeme kalitesi en kaliteli telefonlardan.

Ancak kenarlardan kavisliekrana uygun uygulama eksikliği,aksesuar eksikliği global talep içindeki pay ile orantılı olarak  düşecektir. Buna karşın bu telefonun ekranı için öznel yaratılmış samsung uygulamaları da alışıldığında düz klasik ekranı tekdüze hale getirecek gibi.

Note5 burada geçmemiş ama malzeme kalitesi itibariyle s6 ile aynı materyal. 5.7" ekranı zaten s5'nın kvisli ekranını boydan boya düşündüğümüzde yakın boyutlarda. Spen avantajı ile kullanılabilir bir seçenek. 

İki hafalık ıphone 4s kullanımı hariç; Galaxy s1,s2,s3, Note2, note3,note4'ü aralıksız kullanıyorum. Samsung note5 değiştirilebilir pil ve hafıza kartı desteği ile gelseydi değişim zamanı hiç sorgulayamayacğım model olacaktı. Ben Amoled'in siyah başarısından sonra  arkadan ışık süzmeli  tft-lcd-ıps gibi griye çalan siyahları olan hiçbir ekranı beğenmiyorum mesela. Sony her zaman çokşey vaadeder, forumlarda herkes birbirini heyecanlandırır. Telefon çıktıktan sonra heyecan sona erer, başarılarından çok zorunları konuşulmaya başlanır. Zaten Sony 6 ayda bir Z serisi modeli çıkaracağını duyurmuştu. 

Htc'yi Ali Bey ve Mert son derece övüyor. Hiç kullanmadım, bilmiyorum ama tek model üzerinde giden markalar her ne kadar daha başarılı sonuçlar verse de zaten kullandığım model Samsung'un en üst modeli olduğu için markanın prestijini ve ilgisini eksik tutmaması nedeniyle ekstra bir marka arayışım olmadı. 

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

...

... Sırf k790i zamanından kalan Sony sevdam ...

...

:seytan:  Çekmecede kuzu gibi yatıyor..  :seytan:

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Kısa bir cevap istiyorum.

Galaxy s6 edge mi ? Sony z3 plus mu? Htc m9 mu?

1-2 ay içinde telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum.

Hangisini alsan pişman olmazsın ve aynı zamanda hangisini alsan aklın illa ki diğerlerinde kalır. O yüzden bi mağazada hepsini inceleyin içinize sineni alın derim.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Hız ölçme değilde insan bu kadar para veripte bunlar olmayınca bu ney lan diyesi geliyo. Mesela banka uygulamasına girdin mesaj geliyo mesaja bakıp geri geldiğinde uygulama yerinde olsa iyi olma mı?

iPhone kullanıyorum, banka uygulamalarına döndüğümde işleme kaldığı yerden devam ediyor. Oyunlarda falan pek denemedim, hiç dikkatimi çekmedi yani böyle bir eksiklik.

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar,

Konu telefon tavsiye konusudur. "Adroid mi, Iphone mu, WP mi daha iyi?" şeklinde bir karşılaştırma konusu değildir. Konu dışı mesaj yazmamanız, gereksiz kişisel tartışmalara girmemeniz rica olunur.

İlgili mesajlar aşağıdaki karşılaştırma konusuna taşınmıştır. Kurallar çerçevesinde, saygılı bir şekilde aşağıdaki konudan tartışmaya devam edebilirsiniz.  :flowers:

Saygılarımla,

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/262611-ak%C4%B1ll%C4%B1-telefon-tart%C4%B1%C5%9Fma-ba%C5%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-ios-android-wp-rekabeti/

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Iphone niye insanaları bu kadar rahatsız ediyor. Sürekli bir karalama sürekli ağır eleştiriler. Yeri geliyor geyik yapıyoruz ama bazen dozunu kaçırıp işi ciddiye çeviriyoruz. ıphone konusuna ıphone kullanıcılarından daha çok android kullanıcıları yazıyor. Iphonenu karalandığı kadar androidi karalayan Iphone kullanıcısı görmedim. 

Nasıl ki araba tercih zevk kullanım amacı gözetilerek alınıyorsa telefonda öyle.

En dolu, en kullanışlı ürün kullanacak olsak forumda herkes mondeo kullanırdı.(2010 model focus yerine 2007-2008 mondeo gibi...)

Konuya bakıyorum sürekli Iphone şu eksik bu eksik.Kimse aksini iddia etmiyor.  Herkes bunu bilerek alıyor ve kullanıyor. Android kullanıcı arkadaşların çoğu mesajlarında iphone bırakmış ıphone kullananlara iğneleyici yazıları var.

Lütfen biraz eleştirilerimizde yazışmalarımızda daha dikkatli olalım. Hiç bir marka hiç bir ürün mükemmel değildir. Kişi neyi istiyorsa ne kadar ödediği değil severek kullanması önemli.

Hiç bir ürün araç bir insanı kıracak kadar değerli değildir.

Arkadaşlar,

Konu telefon tavsiye konusudur. "Adroid mi, Iphone mu, WP mi daha iyi?" şeklinde bir karşılaştırma konusu değildir. Konu dışı mesaj yazmamanız, gereksiz kişisel tartışmalara girmemeniz rica olunur.

İlgili mesajlar aşağıdaki karşılaştırma konusuna taşınmıştır. Kurallar çerçevesinde, saygılı bir şekilde aşağıdaki konudan tartışmaya devam edebilirsiniz.  :flowers:

Saygılarımla,

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/262611-ak%C4%B1ll%C4%B1-telefon-tart%C4%B1%C5%9Fma-ba%C5%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-ios-android-wp-rekabeti/

Kardeş kusura bakma ben yazdım. Çünkü mesajlarda ağır eleştriler var. Kişilere varan iğneleyici mesajlar.

Kim neyi kullanırsa kullansın ama kimse kimesnin kullandığı eşyayı bu kadar yerden yere vurmaya hakkı olduğunu düşünmüyorum. Birilerinin kalkıp ford çöp linea çöp demesinden hiç bir farkı yok yazıların.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

...

Kardeş kusura bakma ben yazdım. Çünkü mesajlarda ağır eleştriler var. Kişilere varan iğneleyici mesajlar.

Kim neyi kullanırsa kullansın ama kimse kimesnin kullandığı eşyayı bu kadar yerden yere vurmaya hakkı olduğunu düşünmüyorum. Birilerinin kalkıp ford çöp linea çöp demesinden hiç bir farkı yok yazıların.

Kişisel tercihlerdir. Bütçe ile doğru orantılıdır. Saygı duymak lazım. Ama kalkıp herkes kendi kullandığı ürünü över, kullanmadığını yerer ise iş farklı boyutlara varıyor. Neticede kimse bu ürünün üreticisi yada ürünün satışından kar elde eden biri değil. Buralara gelinmesinin, bu kadar savunulmalarının anlaşılması zor kanımca..  :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kişisel tercihlerdir. Bütçe ile doğru orantılıdır. Saygı duymak lazım. Ama kalkıp herkes kendi kullandığı ürünü över, kullanmadığını yerer ise iş farklı boyutlara varıyor. Neticede kimse bu ürünün üreticisi yada ürünün satışından kar elde eden biri değil. Buralara gelinmesinin, bu kadar savunulmalarının anlaşılması zor kanımca..  :flowers:

Aynen....

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Kişisel tercihlerdir. Bütçe ile doğru orantılıdır. Saygı duymak lazım. Ama kalkıp herkes kendi kullandığı ürünü över, kullanmadığını yerer ise iş farklı boyutlara varıyor. Neticede kimse bu ürünün üreticisi yada ürünün satışından kar elde eden biri değil. Buralara gelinmesinin, bu kadar savunulmalarının anlaşılması zor kanımca.. :flowers:

Kendi adıma "iphone ve diğerleri" denmesi beni rahatsız etmiş dolayısıyla "diğerleri"nin de iphone'dan aşağı kalır yanı olmadığını, Apple'ın pazarlama dahisi olduğunu bu yüzden ülkemiz şartlarında muadili olan (üretim yılı olarak değil donanım ve sunduğu yazılımsal özellikleri ile kullanılabilirliği açısından) cihazlardan çok çok pahalı olduğunu yazdım. Ve ayrıca yazmamın diğer sebebi ise "iphone kullanmayan iphone hakkında yorum yapmasın" yorumuydu(!)... Eğer öyleyse forumda bundan sonra sadece c-max, LG televizyon, Sony, Jiayu ve GM discovery telefon, DBK şarjlı tornavida, lifan 125dragon motorsiklet, hakkında yorum yaparım o arkadaşın isteği üzerine...mi diyelim ne diyelim? tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Kendi adıma "iphone ve diğerleri" denmesi beni rahatsız etmiş dolayısıyla "diğerleri"nin de iphone'dan aşağı kalır yanı olmadığını, Apple'ın pazarlama dahisi olduğunu bu yüzden ülkemiz şartlarında muadili olan (üretim yılı olarak değil donanım ve sunduğu yazılımsal özellikleri ile kullanılabilirliği açısından) cihazlardan çok çok pahalı olduğunu yazdım. Ve ayrıca yazmamın diğer sebebi ise "iphone kullanmayan iphone hakkında yorum yapmasın" yorumuydu(!)... Eğer öyleyse forumda bundan sonra sadece c-max, LG televizyon, Sony, Jiayu ve GM discovery telefon, dik şarjlı tornavida, lifan 125dragon motorsiklet, hakkında yorum yaparım o arkadaşın isteği üzerine...mi diyelim ne diyelim?

Alakası yok Önder abi. Genel bir mesaj yazdım. Iphone yada Samsung vb marka olarak değil. Konu hakkında üyeleri rahatsız eden çok sayıda şikayet aldık ve hala alıyoruz. Tartışılabilir. Kalpler kırılmadan ve verdiğim linkteki konuda. Buradan telefon arayan arkadaşlara yardımcı olursak daha faydalı olacağımızı düşünüyorum ki nu konunun amacı da o. Yoksa bende Asus kullanıyorum. Hayatımda hiç Iphone kullanmadım. Herhangi bir tarafta tutmuyorum. YAnlış anlaşılmasın lütfen..  ;)  :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kendi adıma "iphone ve diğerleri" denmesi beni rahatsız etmiş dolayısıyla "diğerleri"nin de iphone'dan aşağı kalır yanı olmadığını, Apple'ın pazarlama dahisi olduğunu bu yüzden ülkemiz şartlarında muadili olan (üretim yılı olarak değil donanım ve sunduğu yazılımsal özellikleri ile kullanılabilirliği açısından) cihazlardan çok çok pahalı olduğunu yazdım. Ve ayrıca yazmamın diğer sebebi ise "iphone kullanmayan iphone hakkında yorum yapmasın" yorumuydu(!)... Eğer öyleyse forumda bundan sonra sadece c-max, LG televizyon, Sony, Jiayu ve GM discovery telefon, DBK şarjlı tornavida, lifan 125dragon motorsiklet, hakkında yorum yaparım o arkadaşın isteği üzerine...mi diyelim ne diyelim?

Bu da yanlış.

Bu konuda olmasa bile tüm ıphone konularına bir bakın. Belli başlı üyeler o konularda neler neler yazıyor.Kullanıcısına varana kadar laf söyleniyor. Sorsan geyik yapıyor. Ama herkesle ne kadar samimisin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Kulakları çınlasın, Mertol Kip zamanından bu foruma üyeyim.. On yıla yakındır sanırım.. Üyelik sıram yanılmıyorsam 584 idi.. Çok az insan hatırlar belki ismimi.. Neyse..

Çok fazla yazmam ama, sürekli takip ederim.. Hiçbir mesajımda birilerini küçük düşürücü, üstünden bakan, aşağılayıcı, hakir gören bir yazı paylaşmadım, paylaşmamda.. Zaten bu karakterde bir insan değilim, istesemde olamam..

iPhone konusuna gelince, çok şaşırdım bazılarınızın tepkisine.. Yaşadığım bir tecrübe paylaştım, en sonunda dedimki, BENİM İÇİN iPhone ve diğerleri..

Ne mesleğim kaldı işin içine girmeyen, ne insanlığım, saygıda kusur etmişliğim vs vs... Anlayamıyorum.. Ben bunu söyleyince 'Diğerlerinden' kastettiğim ürünler kötü mü oluyor? Tabiki hayır, iPhone'dan çok daha iyileri var.. hTC olabilir, ne bileyim LG olabilir, Sony olabilir.. Daha uygun fiyata/yada pahalıya bir sürü marka var.. iPhone yanlarında ezilmiş, büzülmüş, yamulmuş.. Doğrudur, üreteni düşünsün, bize ne?

Kişisel bir tercih belirttim, demokratik bir hak olarak.. Dedimki benim için Kırmızı ve diğerleri.. Vay sen nasıl bize saygısızlık edersin, biz mavi seviyoruz, yeşil seviyoruz, falan filan... Mehmet Kaya arkadaşım çok doğru bir tespit yapmış.. Tebrik ediyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

iphone ve diğer üreticileri aynı kefeye koymak bence yanlış . İşletim sistemi olarak çok farklı ürünler.  Androidleri kendi arasında kıyaslamak gerekli o yüzden iphone ve diğerleri diyebiliriz bence bu cihazları kıyaslama anlamında değil tabikide .  Uzun yıllar iphone kullandım daha sonra androide geçtim lg g2 kullanıyorum şuandada .

İphone 3

iphone 3gs

iphone 4

iphone 4s

LG G2

İphone'u değiştirmemdeki tek sebep iş yerimde artık sistem olarak yetmemesiydi . Gün içerisinde foto çekip anında atmam gerekti . cihaza dosya atmam gerekti vs ihtiyaçlarımı belli bi süre sonra karşılayamadı. Jailbreak ile aslında çözdüm sorunumu ama o da belli bi süre çok yordu cihazımı . ve değiştirmek zorunda kaldım . Ama iosun bende yeri çok ayrıdır . gerçekten çok iyi çalışan bi sistem tabiri caizse cayır cayır çalışıyor .  Şuanda kullandığım cihaz lg g2 o da donanım olarak çok iyi bi cihaz android sistem olarak hiç takıldığını donduğunu görmedim 2 yıla yakın oldu kullanıyorum . belki ilerde tekrar ios kullanırım sadece kullanmayan kişiler ios ve iphone hakkında yorumda bulunmasın kulaktan dolma bilgilerle yada arkadaşının telefonunu kurcalamışlar yorumda bulunmasın . Ayrıca şunuda unutmayalım İphone 2g çıktığında büyük bi devrim yaptı apple bu cihazı çıkardığında diğer firmalar aynı modelleri ısıtıp ısıtıp tüketiciye sundular .

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Kulakları çınlasın, Mertol Kip zamanından bu foruma üyeyim.. On yıla yakındır sanırım.. Üyelik sıram yanılmıyorsam 584 idi.. Çok az insan hatırlar belki ismimi.. Neyse..

Çok fazla yazmam ama, sürekli takip ederim.. Hiçbir mesajımda birilerini küçük düşürücü, üstünden bakan, aşağılayıcı, hakir gören bir yazı paylaşmadım, paylaşmamda.. Zaten bu karakterde bir insan değilim, istesemde olamam..

iPhone konusuna gelince, çok şaşırdım bazılarınızın tepkisine.. Yaşadığım bir tecrübe paylaştım, en sonunda dedimki, BENİM İÇİN iPhone ve diğerleri..

Ne mesleğim kaldı işin içine girmeyen, ne insanlığım, saygıda kusur etmişliğim vs vs... Anlayamıyorum.. Ben bunu söyleyince 'Diğerlerinden' kastettiğim ürünler kötü mü oluyor? Tabiki hayır, iPhone'dan çok daha iyileri var.. hTC olabilir, ne bileyim LG olabilir, Sony olabilir.. Daha uygun fiyata/yada pahalıya bir sürü marka var.. iPhone yanlarında ezilmiş, büzülmüş, yamulmuş.. Doğrudur, üreteni düşünsün, bize ne?

Kişisel bir tercih belirttim, demokratik bir hak olarak.. Dedimki benim için Kırmızı ve diğerleri.. Vay sen nasıl bize saygısızlık edersin, biz mavi seviyoruz, yeşil seviyoruz, falan filan... Mehmet Kaya arkadaşım çok doğru bir tespit yapmış.. Tebrik ediyorum..

Ben hatırlarım :)

Ben de çok fazla katılımcı olamıyorum ama her zaman takip etmeye çalışıyorum. 2001 yılıydı galiba, yanlış hatırlamıyorsam turk.net sitesinde bir sayfada yazışıyorduk, sonra forum olsun dediler sağolsunlar, focusum açıldı. O günden hatırladığım bir Cem Boneval abimiz var bu foruma üye olan.

Dediğinizde bir gariplik görmüyorum ben de, piyasada da böyle bir yaklaşım var nihayetinde. Telefon piyasası iki ana kola bölünmüş durumda, iPhone ve Android temelli telefonlar şeklinde. Dolayısıyla iPhone ve diğerleri oluyor otomatikman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

iphone ve diğer üreticileri aynı kefeye koymak bence yanlış . İşletim sistemi olarak çok farklı ürünler.  Androidleri kendi arasında kıyaslamak gerekli o yüzden iphone ve diğerleri diyebiliriz bence bu cihazları kıyaslama anlamında değil tabikide .  Uzun yıllar iphone kullandım daha sonra androide geçtim lg g2 kullanıyorum şuandada .

İphone 3

iphone 3gs

iphone 4

iphone 4s

LG G2

İphone'u değiştirmemdeki tek sebep iş yerimde artık sistem olarak yetmemesiydi . Gün içerisinde foto çekip anında atmam gerekti . cihaza dosya atmam gerekti vs ihtiyaçlarımı belli bi süre sonra karşılayamadı. Jailbreak ile aslında çözdüm sorunumu ama o da belli bi süre çok yordu cihazımı . ve değiştirmek zorunda kaldım . Ama iosun bende yeri çok ayrıdır . gerçekten çok iyi çalışan bi sistem tabiri caizse cayır cayır çalışıyor .  Şuanda kullandığım cihaz lg g2 o da donanım olarak çok iyi bi cihaz android sistem olarak hiç takıldığını donduğunu görmedim 2 yıla yakın oldu kullanıyorum . belki ilerde tekrar ios kullanırım sadece kullanmayan kişiler ios ve iphone hakkında yorumda bulunmasın kulaktan dolma bilgilerle yada arkadaşının telefonunu kurcalamışlar yorumda bulunmasın . Ayrıca şunuda unutmayalım İphone 2g çıktığında büyük bi devrim yaptı apple bu cihazı çıkardığında diğer firmalar aynı modelleri ısıtıp ısıtıp tüketiciye sundular .

Saygılarımla

Sadece kullandığımız ürünlerle ilgili yorum yapacaksak o vakit bu foruma hiç ford kullanmamış üyeleri almamak yada ford ile ilgili yorumlarını silmemiz mi gerekir öyle değil mi? Neden bu kadar önemli kullanmış olmak? Bence önemli olan incelemek ne bileyim arkadaşında veya etrafında kullananlarla kendi cihazını kıyaslamak ve/veya test etmek de yorum için yeterlidir hatta ve hatta hayatında (konu hangi cihaz olursa olsun) o cihazı hiç eline alıp bakmamış biri bile kişisel görüşünü dile getirebilir getirmelidir, yeter ki olmayan bir şeyi var yada olan bir şey yok diye ısrar etmesin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Sadece kullandığımız ürünlerle ilgili yorum yapacaksak o vakit bu foruma hiç ford kullanmamış üyeleri almamak yada ford ile ilgili yorumlarını silmemiz mi gerekir öyle değil mi? Neden bu kadar önemli kullanmış olmak? Bence önemli olan incelemek ne bileyim arkadaşında veya etrafında kullananlarla kendi cihazını kıyaslamak ve/veya test etmek de yorum için yeterlidir hatta ve hatta hayatında (konu hangi cihaz olursa olsun) o cihazı hiç eline alıp bakmamış biri bile kişisel görüşünü dile getirebilir getirmelidir, yeter ki olmayan bir şeyi var yada olan bir şey yok diye ısrar etmesin...

Yorum yapma hakkı tabi ki herkeste her şey için vardır, forumların amacı zaten bu. Bence buradaki sorun (genel olarak bu ve tüm forumlardaki sorun) yapılan yorumların yorum olarak kalmaması, yargıya vardırılmaya ve bu yargının da karşı görüştekilere kabul ettirilmeye çalışılmasından kaynaklanıyor.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Yorum yapma hakkı tabi ki herkeste her şey için vardır, forumların amacı zaten bu. Bence buradaki sorun (genel olarak bu ve tüm forumlardaki sorun) yapılan yorumların yorum olarak kalmaması, yargıya vardırılmaya ve bu yargının da karşı görüştekilere kabul ettirilmeye çalışılmasından kaynaklanıyor.

İşte durum tam da bu. Bir kişinin yazdığı kişisel bir yorumu bir yargı gibi algılamamız. Kişi ne anlatırsa anlatsın, anlatılan karşı tarafın anladığı kadardır. Dolayısıyla birisi bir "şey" yazdığında onun yanlış değil de daha ziyade eksik veya tam anlaşılamamış olduğunu düşünerek yazarsak sorun ortadan kalkar gibime geliyor... Son olarak yorum ile hakaret ve övgüyü de tabi karıştırmamak gerekir...
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Birseye sahip olup kullanip deneyim etmek ile arada kullanmak yada kurcalamakla o sey uzerinde deneyim sahibi nasil olabilir insan. Hiç hayatimda bmw aracim olmadi yapilan incelemeleri izler ve okurum araba hakkında bilgi sahibi olurum ama deneyim edemem deneyim.edemediğim icinde bmw soyle araba boyle araba diyemem.

Ayni şekilde ios kullanmamis olmasaydim ios hakkinda hic bilgi sahibi olmayacaktim ve yorum yapamazdim. Mesela windows phone hiç kullanmadim hakkinda en ufak bi fikrim yok buna nasıl kötü bi sistem android yada ios candır diyebilirim ?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Birseye sahip olup kullanip deneyim etmek ile arada kullanmak yada kurcalamakla o sey uzerinde deneyim sahibi nasil olabilir insan. Hiç hayatimda bmw aracim olmadi yapilan incelemeleri izler ve okurum araba hakkında bilgi sahibi olurum ama deneyim edemem deneyim.edemediğim icinde bmw soyle araba boyle araba diyemem.

Ayni şekilde ios kullanmamis olmasaydim ios hakkinda hic bilgi sahibi olmayacaktim ve yorum yapamazdim. Mesela windows phone hiç kullanmadim hakkinda en ufak bi fikrim yok buna nasıl kötü bi sistem android yada ios candır diyebilirim ?

Örnek 1: 1.8 mitsubishi lancer benim için alınası bir araç(tı). Ta ki 0-100 hızlanmasını youtube da izleyip hayal kırıklığı yaşayıncaya kadar. Şimdi burada bir konu açılsa ben bu aracı hiç kullanmadığım "deneyim"lemediğim için yazmayayım mı?

Örnek 2: IOS 'da bir dönem (bu twitter falan yasaklandığında) VPN unblocker uygulaması yükleyelim dedik ama bir türlü beceremedik, Android de ise hepi topu 45 sn sürdü. Şimdi burada ve bu konuda biri bahsi geçen uygulama yüklemesi ile ilgili bir şey sorsa ios kullanmadım diye yazmayayım mı?

Bir şeye sahip olmadan deneyim olamaz mı bir şeyi kullanmadan (daha önce de yazdığım gibi sabit fikirli olmadan ve dikte yapmadan) fikir sahibi olunamaz mı?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Örnek 1: 1.8 mitsubishi lancer benim için alınası bir araç(tı). Ta ki 0-100 hızlanmasını youtube da izleyip hayal kırıklığı yaşayıncaya kadar. Şimdi burada bir konu açılsa ben bu aracı hiç kullanmadığım "deneyim"lemediğim için yazmayayım mı?

Örnek 2: IOS 'da bir dönem (bu twitter falan yasaklandığında) VPN unblocker uygulaması yükleyelim dedik ama bir türlü beceremedik, Android de ise hepi topu 45 sn sürdü. Şimdi burada ve bu konuda biri bahsi geçen uygulama yüklemesi ile ilgili bir şey sorsa ios kullanmadım diye yazmayayım mı?

Bir şeye sahip olmadan deneyim olamaz mı bir şeyi kullanmadan (daha önce de yazdığım gibi sabit fikirli olmadan ve dikte yapmadan) fikir sahibi olunamaz mı?

Fikir sahibi olmak ile deneyim sahibi olmak sizin icin ayni seylermi benim icin değil malesefki.insanlar hayatta herşey icin fikir sahibi olabilir fakat deneyim etmesi icin o isle ugrasmasi gerekir. Ben bunu demeye calisiyorum

Örnek: goodyear eff. Perf. Lastik hakkinda bircok yazi okudum forumda yazilanlari takip ettim fikir sahibi oldum. Ama hic kullanmadim deneyim etmedim.

4 yil oldu nerdeyse continental kullaniyorum ecocontact5.hem fikir sahibiyim hemde lastik hakkinda deneyim ettim kuruda islakta virajda vs.

Simdi ben gidipte bugun gördüğüm bi konu ile alakali lastigin erken absye dusmesi konusu ve lastik eff. Performance bu lastigi bana sorsalar ben bu lastik icin ya o lastik erken absye düşüyor bosver diyemem çünkü kullanmadim. Deneyim derken bunu anlatmaya calisiyorum

Umarim anlatabilmisidir demek istediğimi

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Fikir sahibi olmak ile deneyim sahibi olmak sizin icin ayni seylermi benim icin değil malesefki.insanlar hayatta herşey icin fikir sahibi olabilir fakat deneyim etmesi icin o isle ugrasmasi gerekir. Ben bunu demeye calisiyorum

Örnek: goodyear eff. Perf. Lastik hakkinda bircok yazi okudum forumda yazilanlari takip ettim fikir sahibi oldum. Ama hic kullanmadim deneyim etmedim.

4 yil oldu nerdeyse continental kullaniyorum ecocontact5.hem fikir sahibiyim hemde lastik hakkinda deneyim ettim kuruda islakta virajda vs.

Simdi ben gidipte bugun gördüğüm bi konu ile alakali lastigin erken absye dusmesi konusu ve lastik eff. Performance bu lastigi bana sorsalar ben bu lastik icin ya o lastik erken absye düşüyor bosver diyemem çünkü kullanmadim. Deneyim derken bunu anlatmaya calisiyorum

Umarim anlatabilmisidir demek istediğimi

Saygılarımla

Evet anlıyorum... Yorum için deneyim de fikir de yeterli diyorum yeter ki sabit fikirli olmayalım diyorum, deneyimi olanlarla fikri olanlar zaten tartışmaz, fikir sahibi olan bilgi sahibi olur, deneyim sahibi farklı bakış açısı sahibi olur diyorum dolayısıyla herkes yorumlarını yazabilir diyorum... Bir tek deneyim=fikir=deneme demiyorum... tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yazmayım diyorum duramadım, çoluk coğunun elinde artık hepsi var arkadaşlar, bırakın bu deneyim etmedin, yok kullanmadınları, alayını gider kullanırsın, ne bu yahu arabamı bu aylarca yıllarca kullanıp deneyim kazanacağız, alayı aynı bunların, heleki aypon, çeşit yok, içlerinde en kolay öğrenilip ezberlenende o, yazılımı basit ve sade yapmayın artık, hele şu lafada sinir oluyorum, fikir sahibi olmak-deneyim sahibi olmak, altı üstü basit telefonlar ne deneyimi, 1-2 günde çözersiniz zaten...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Valla ben de sıkıldım bu konudan. Hic olmazsa Ali abinin hatirina uzatmayin daha fazla öpüsün barısın ya :) Ufak ufak atisiriz yine benim telefon tokatlar, senin telefon tokatlar diye :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...