İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Cihat

Galaxy s3 ve s4 kullandıktan sonra samsungla olan seviyeli birlikteliğimi bitirerek sony'ye geçiş yaptım çok tavsiye ederim. Hatta dünya varmış diyorum pil derdi yok donma yok rehber yavaş açma yok herşey 10 numara bu arada aldığım cihazda z2 yani bunun 3ü ve 5i var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güncelleme ve sağlamlık açısından böyle bir kanı oluştu öneriniz varsa olabilir.

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Sony Z1 serisine de 5.1 güncellemesini yayınladı. Az önce PC Companion ile yükeldim şimdi açılmasını bekliyorum...

Yorum bağlantısı

Dün kardeşim Sony Z3 almış. 20 ay garantili. Çiziksiz. 1.200 Tl. Geniş zamanda inceleme fırsatım oldu. Hem tasarım olarak çok şık, kaliteli, hem hız olarak uzay bir alet. Fırsatım olsaydı ben alacaktım. Nasip değilmiş.. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Dün kardeşim Sony Z3 almış. 20 ay garantili. Çiziksiz. 1.200 Tl. Geniş zamanda inceleme fırsatım oldu. Hem tasarım olarak çok şık, kaliteli, hem hız olarak uzay bir alet. Fırsatım olsaydı ben alacaktım. Nasip değilmiş.. :biggrin:

Benimde şirket telefonum patladı bundan aldım, 545 kaat, amaca çok uygun ve 4G nfc li cihaz, Sony nin yazılım uyumu bundada aynen devam ediyor, hTC almazsam Sony alırım artık  :good1:

Hanıma Z3compact almıştım, cillop gibi resmen :) pilide resmen überrrr.

z3 compatc tada 5.1 gelmiş :)

http://support.sonymobile.com/tr/xperiaz3compact/software/

hedeftede bu yada premium olanı var...

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-m5/features/#tabs

büyük olmasın ideal olsun dersekte Compact serisi bence en güzeli...

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-z5-compact/

Adım bu seferde Ali hTCöverSonyseveroğluna çıkacak sanırım  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Abi sen bile HaTiCeden vazgeciyorsan, htc bitmis demektir :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abi sen bile HaTiCeden vazgeciyorsan, htc bitmis demektir :)

A9 u bekliyorum bakalım, Andro 6 ile gelecek, yazılımda adamlar hala süper, ama hep aynı olmaz, değişik gelmezse almam, hep aynı sıkılıyor insan, birazda Sony takılırız, yada satılırsa yeni Nexus falan, bakacağız artık...

Şuan için zaten ya hTC yada Sony, diğerleri sonra gelir benim için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

A9 u bekliyorum bakalım, Andro 6 ile gelecek, yazılımda adamlar hala süper, ama hep aynı olmaz, değişik gelmezse almam, hep aynı sıkılıyor insan, birazda Sony takılırız, yada satılırsa yeni Nexus falan, bakacağız artık...

abi nexus candir ama seni acmaz. cok bos gelir htc den sonra. nexusun oldumu custom rom isine de dalman lazim;) androidli sony kullanmadim hic ama yazilim anlaminda güzel diyorlar.

Yorum bağlantısı

Asus zenfone 2 yi öneririm.

nasıl memnunmusunuz,zenfone 2 den

şarj durumu nasıl,fiyat olarak kaç tl ye aldınız

Yorum bağlantısı

Barış abi, N11 de 900 küsür Tl civarı sanırım.. Aklında bulunsun fiyat karşılaştırması için..  ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

abi nexus candir ama seni acmaz. cok bos gelir htc den sonra. nexusun oldumu custom rom isine de dalman lazim;) androidli sony kullanmadim hic ama yazilim anlaminda güzel diyorlar.

Sony bence çok iyi, arabirim görecelidir sevmeyen olabilir, ama yazılım donanım uyumu, hız özellik vs. harbi güzel, pil olayı zaten çok iyi.

Nexus olabilir, kurcalamak için alırım zaten, geliştirici telefonu bu zaten ama son çıkacak modelleri biraz daha premium sınıfa göz kırpar gibi sanki, bakalım göreceğiz artık, şu sıralar fiyatlarda saçmaladı, hele bekleyelim bakalım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Abi ben telefonu 1050 TL ye aldım. Şimdi ucuzlamış sanırım. Ben aldığımda sadece tek model vardı. Ispartada dükkandan aldım. Zaten o zaman başka hiçbiryerde yoktu Ispartada. Telefonun şarjı süper. Bazen 2 gün bazen 3 günde bir şarja takıyorum. Kamerasından çok şey bekleme. Lensi kötü ama fotoğraf çekim menüsü çok iyi. Hız muhteşem. Bazı sitelerde telefonun ışığı eleştirilmiş ancak ben gün ışığında bile %60 seviyesinde kullanıyorum ve yetiyor. Güncelleme konusunda asus beklediğimden daha iyi çıktı. Mesela çift tıkla kilit açmada sıkıntı vardı ilk başlarda ama güncellemeyle düzeldi.

Fiyatları araştırırken dikkat et. Benim telefon 4 gb ram lı. Bazı versiyonları sanırım 2gb.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Htc benim icin simdilik bitti. Yeni telefonlarini begenmiyorum. Iphonelasmaya basladi. Hepsi ayni. Zaten alirsamda halen m8 harici almam. Onun haricinde artik sony veya iphone diyorum bende. Kac yildir android kullaniyorum. Artik iosci olalim biraz da. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Htc benim icin simdilik bitti. Yeni telefonlarini begenmiyorum. Iphonelasmaya basladi. Hepsi ayni. Zaten alirsamda halen m8 harici almam. Onun haricinde artik sony veya iphone diyorum bende. Kac yildir android kullaniyorum. Artik iosci olalim biraz da. :)

Mert ayıp oluyor ama, hTC kosunda bende aynı düşünüyorum, Sony dede öyle, hatta galiba Sony Z5 yada Z5Pre. alacağım gibi ama ios asla, hele bir hafta kadar ip6 kullandıktan ve geçen gün sanayideki yağ toptancısı bir abimizin cebinden çıkarıp bakarken ne o demem üzerine kendiliğinden, iyi güzelde birada sağlam olsa demesi üzerine (yamuktu aleti :D a)rka cebe koymuş garibim) hayatta almam artık, zaten almamda öyle işte  :D

Adam konuyu açınca bende girdim, sordum ettim, tipe getirdim konuyu, ne güzel dimi dedi falan, bu tip nerden geldi ye getirdim lafı, anlatıyor şimdi, işte ponpcular çalışmışlar falan filan, masaya ters olarak ip6 nın yanına M7 yi bıraktım, kısa bir sessizlik... sonrasını tahmin et, adamı bloke ettim, kendisi dedi yahu bu daha sağlam gibi.... :D

Kısaca ayponun nesini deneyeceksin, aynı aypon, biraz daha androlaşmış çakma İandrOS laşmış, hTC den esinlenmiş demode marka, aman diiim Mert  :D  :tongue:

Yorum bağlantısı

Abi ben telefonu 1050 TL ye aldım. Şimdi ucuzlamış sanırım. Ben aldığımda sadece tek model vardı. Ispartada dükkandan aldım. Zaten o zaman başka hiçbiryerde yoktu Ispartada. Telefonun şarjı süper. Bazen 2 gün bazen 3 günde bir şarja takıyorum. Kamerasından çok şey bekleme. Lensi kötü ama fotoğraf çekim menüsü çok iyi. Hız muhteşem. Bazı sitelerde telefonun ışığı eleştirilmiş ancak ben gün ışığında bile %60 seviyesinde kullanıyorum ve yetiyor. Güncelleme konusunda asus beklediğimden daha iyi çıktı. Mesela çift tıkla kilit açmada sıkıntı vardı ilk başlarda ama güncellemeyle düzeldi.

Fiyatları araştırırken dikkat et. Benim telefon 4 gb ram lı. Bazı versiyonları sanırım 2gb.

Zannedersem 16 gb hafızalı olanın ram 2, 32 gb olan 4,sizin hafıza 32 likmi
Yorum bağlantısı

Asus zenfone2 laser çıkmış,zenfone2 den farkı ne bilen varmı

İşlemci farkı var;

Zenfone 2: Intel Atom Z3560 1.8 quad core

Zenfone 2 laser: Qualcomm Snapdragon 410 1.2 quad core

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Arkadaşlar android cihazlar ile alakalı bana gelen bir bilgiyi iletiyorum sizlere...

Kırmızı çıkarsa açık var güncelleme yapılmalı, yeşil çıkarsa sıkıntı yoktur.

Açık varsa MMS gmail hangouts gibi programlarda ki ekli dosyalara tiklamamaniz lazım.

"Merhaba,

Birkaç hafta önce bir güvenlik araştırma şirketi tarafından anons edilen "Stagefright" açığı, Android telefonlarda şu ana kadar bulunan en önemli

açık olarak belirtilmektedir. Güvenlik açığı istismar edilerek kullanıcıların kişisel verilerine ulaşılabildiği raporlanmış durumdadır.

Henüz açığın tamamen tüm cihazlarda kapatılmasını sağlayacak güvenlik güncellemeleri yayınlanmamış olması nedeniyle, Android cihazlarda

aşağıdaki kontrollerin yapılması ve önlemlerin alınması gerekmektedir.

- Güvenlik açığını bulan firma tarafından Google Play üzerinde yayınlanan "Stagefright Detector" uygulamasını indirerek telefonunuzda açık olup

olmadığını kontrol ediniz. Uygulamayı indirmek için;https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zimperium.stagefrightdetector linkine

tıklayınız veya Google Play Market üzerinden Stagefright Detector'ı kurunuz.

- Uygulama kurulduktan sonra "Begin Analysis" butonuna basarak cihazınızda açık olup olmadığını kontrol ediniz."

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Link açılmıyo kanki?

Uygulama üzerinden linki yenileyemedim isimden play store üzerinden çıkıyor, zimperium firma ismi...
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Benim ki Nasreddin Hoca'nin turbesi gibi olmus:) Sagol Selçuk bilgilendirme icin.

Saygilarimla.

8bf6ce5edb7c1c305cc85eeb67571a96.jpg

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Benimde şirket telefonum patladı bundan aldım, 545 kaat, amaca çok uygun ve 4G nfc li cihaz, Sony nin yazılım uyumu bundada aynen devam ediyor, hTC almazsam Sony alırım artık  :good1:

Hanıma Z3compact almıştım, cillop gibi resmen :) pilide resmen überrrr.

Genel kullanım izlenimlerini bekliyorum.

Bu modelin kamerası iyi değil diyorlar(gerçi fiyatına göre normal bir durum)

1 GB RAM ve 8 GB kapasite kullanımda sorun çıkarıyor mu ?

Ekran parlaklığı ?

Pil?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...