İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Önder Kuru
(düzenlendi)

Telefon alma arifesibdeyim 2,5 3 yıldır Nokia C6-01 kullanıyorum. Birde 1 hafta önce düşürdüm dokunmatik sağlam ama ekran tuzla buz oldu. Bi akıllı telefon alıyım artık diyorum. 900 civarında bütce varr nette biraz araştırma yaptım. Lenovo vibe x2 telefonunu buldum. Özellikleri yapısı ve fiyatıyla hoşuma gitti. Forumda araştırma yaptım ama kullanan veya konusu yok. Ben daha çok lenovo markasını dinlemek istedim sizi. Nasıldır sizce tavsiyeleride dinlemek isterim.

http://www.hepsiburada.com/lenovo-vibe-x2-pm-telceplenvx2

Çok araştırdığım ancak pil ömrü kamera kalitesi hakkındaki olumsuz test verileri ve yorumları yüzünden vaz geçtiğim bir cihaz. Telefonun kendisini kullanmadım ama romunu kullandım. Kendine has bir ara yüzü ve ek özellikleri var. Eğer o boyuta göre az daha kalın yapıp pilinin kapasitesini arttırıp kamerasını da daha iyi yapsalardı çok iyi bir tercih olurdu. Ben o yüzden xperia z1 tercih ettim, tavsiye ederim. tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Bir arkadaşım Media Markt'ten LG G2 32 GB Beyaz telefon almış. 20 gün önce. Telefonu az önce bana getirdi, jelatinlerini bile sökmemiş üstünde, hiç kullanmamış. Telefoncuya gitmesin al 600'e senin olsun dedi. Bu telefonlar nasıl, bu fiyata alınır mı? :) Telefon güzel ve şık duruyor. Kozmetik açıdan çok beğendim. Teknik özelliklerine göre 20 günlük LG G2 600tl nasıl olur? Al derseniz alacağım.  :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bir arkadaşım Media Markt'ten LG G2 32 GB Beyaz telefon almış. 20 gün önce. Telefonu az önce bana getirdi, jelatinlerini bile sökmemiş üstünde, hiç kullanmamış. Telefoncuya gitmesin al 600'e senin olsun dedi. Bu telefonlar nasıl, bu fiyata alınır mı? :) Telefon güzel ve şık duruyor. Kozmetik açıdan çok beğendim. Teknik özelliklerine göre 20 günlük LG G2 600tl nasıl olur? Al derseniz alacağım. :flowers:

Bedava o fiyata bence, iyi telefon kaçırmayın...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Telefon alma arifesibdeyim 2,5 3 yıldır Nokia C6-01 kullanıyorum. Birde 1 hafta önce düşürdüm dokunmatik sağlam ama ekran tuzla buz oldu. Bi akıllı telefon alıyım artık diyorum. 900 civarında bütce varr nette biraz araştırma yaptım. Lenovo vibe x2 telefonunu buldum. Özellikleri yapısı ve fiyatıyla hoşuma gitti. Forumda araştırma yaptım ama kullanan veya konusu yok. Ben daha çok lenovo markasını dinlemek istedim sizi. Nasıldır sizce tavsiyeleride dinlemek isterim.

Siparişini verdikten 30 dk sonra hemen iptal etmiştim. Pil kapasitesinin ve kamerasının yetersiz geldiğini çoğu yerde okudum buna rağmen siparişi geçmiştim. Satılan telefonların Turkcell romlu olduğunu duyar duymaz siparişi iptal ettim. Onun yerine Huawei Ascend G7 aldım acayip memnunun, telefon elimden çoğu zaman düşmüyor, şarjı bana rahat 2 gün yetiyor.

tarihinde Ali Alp Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Siparişini verdikten 30 dk sonra hemen iptal etmiştim. Pil kapasitesinin ve kamerasının yetersiz geldiğini çoğu yerde okudum buna rağmen siparişi geçmiştim. Satılan telefonların Turkcell romlu olduğunu duyar duymaz siparişi iptal ettim. Onun yerine Huawei Ascend G7 aldım acayip memnunun, telefon elimden çoğu zaman düşmüyor, şarjı bana rahat 2 gün yetiyor.

2 hafta once sony z1 aldım fiyatına göre oldukca yeterli bi telefon bakmanızı tavsıye ederim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

2 hafta once sony z1 aldım fiyatına göre oldukca yeterli bi telefon bakmanızı tavsıye ederim

Avatarınızı düzeltirmisiniz rica etsem ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

Bedava o fiyata bence, iyi telefon kaçırmayın...

Kaç kişiye sordum aynı yanıtı verdiler, aldım kullanıyorum, arayüzü ve hızı çok çok güzelmiş :) teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Kaç kişiye sordum aynı yanıtı verdiler, aldım kullanıyorum, arayüzü ve hızı çok çok güzelmiş :) teşekkür ederim..

LG G2 çok iyi cihazdır . 2 yıla yakın bi süredir kullanıyorum daha 1 kere kastığını şiştiğini görmedim . hatta ben root attım cihaza setcpu ile işlemciyide 1560 mhz ye çektim. hem 3gde gezinirken ısınma sorunu ortadan kalktı hemde googlein bütün uygulamalarını sildim. şuanda 3g ile kullanımında % 60 parlaklıkla 4saat 30 dakika ekran süresi alıyorum. wifi ile 6 saati geçiyor. 3000mah pil hakkını veriyor. 2 yıla yakın olmasına rağmen bataryamda hiç düşme yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Bu telefonu almayı düşünüyorum.

2.5 Ghz Quad Core işlemci

32 Gb dahili hafıza

3 gb ram

2560x1440 piksel Quad HD ekran

4.5G de destekliyormuş.

Çıkabileceğim maksimum bütçe de bu kadar. Önerir misiniz ?

Yorum bağlantısı

32 Gb dahili hafıza

3 gb ram

4.5G de destekliyormuş.

Kamerası g2 den daha iyi ancak g2 nin pil performansı daha iyi. Kasa açılması problemi vardı bunlarda son serilerinde var mı bakmak lazım.

Şu ara g2 kullanıyorum bu arada ben de bir tavsiye niteliğinde mesajım bulunsun.

Cihaz stabillik konusunda über. Full dolu hafıza, nerdeyse arka plan uygulamalarını kapatmam ne bir kasma ne bir yavaşlama. Menü çok canlı, keyifli. Htc çok sadeydi bunda biraz daha oyuncak var. Ekran canlılığı zaten müthiş. Tek beğenmediğim yanı kamerası. Maalesef yakın zamanda bu da gidecek :)

4gb ram lizenfone2 düşüyorum. Arkadaşım aldı kamera çok başarılı. Menü deli gibi hızlı

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

32 Gb dahili hafıza

3 gb ram

4.5G de destekliyormuş.

G3 çok güzel bir cihaz. eski serilerinde 4xxk  kasa çatlama sorunu vardı. (Tepeden veya mikrofondan.) Artık yok. 

En büyük eksisi (bana göre eksi) Quad HD olması. QHD yüzünden çok hafifte olsa gecikmeler olabiliyor, Cihaz sürekli batarya ve ram harcıyor. Yinede herşeye rağmen çok şık ve güzel bir cihaz.

G3e rakip olarak G2 veya Zenfone2 tavsiye edebilirim Ozanın belirttiği gibi. 

G2 nin işlemci saat hızı G3e göre düşük olmasına rağmen FHD ekranı sayesinde G3den daha seri ve hızlı. Batarya tüketimine gelirsek (özellikle kitkat işletim sisteminde)  G3ün üstünden atlar.. 

LG G2 81Saat  barajındayken LG G3 63 Saat kullanım sunuyor (Kaynak  http://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=5543#show

Zenfone 2 donanımı çok güzel. Kullandıkları işlemci+yazılım uyumu kusursuz. Sürekli güncellemeler geliyor. Sevmediğim yanı boyutları ve ekran parlaklığının zayıflığı. 

Sonuç olarak benim sıralamam G2, G3, Zen2

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Nokia alışkanlığını sürdürüp Lumia almanızı -şimdilik- önermem. Kötü olduğundan değil, WP10 ile gelen modeller çıkana kadar.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

ada29c81d368e7a32e8137bfadca159d.jpg

Bulabilirseniz sonuna kadar tavsoye edrim [emoji5][emoji5]

Adamın parmaklarını arı sokmuş sanki [emoji23]
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

32 Gb dahili hafıza

3 gb ram

4.5G de destekliyormuş.

Kesinlikle G2 öneririm.  G3 te bulunan işlemci G2nin kullandığı işlemcinin overclock yapılmış hali.  Grafik arabirimi adreno 330 kullanıyor 2 cihazda . aynı grafik birimi quadHD de gerçekten gecikme yaptırıyor. internette göz attımda  bazı yerlerde g2 ve g3 aynı fiyat .  Size tavsiyem g2 olacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlhan Kol

Lenovo vibe z2 pro kullanan varmı .2 aydır kullanıyorum biraz ısınma var sanki lolipop ta.

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Kesinlikle G2 öneririm.  G3 te bulunan işlemci G2nin kullandığı işlemcinin overclock yapılmış hali.  Grafik arabirimi adreno 330 kullanıyor 2 cihazda . aynı grafik birimi quadHD de gerçekten gecikme yaptırıyor. internette göz attımda  bazı yerlerde g2 ve g3 aynı fiyat .  Size tavsiyem g2 olacaktır

G3 çok güzel bir cihaz. eski serilerinde 4xxk  kasa çatlama sorunu vardı. (Tepeden veya mikrofondan.) Artık yok. 

En büyük eksisi (bana göre eksi) Quad HD olması. QHD yüzünden çok hafifte olsa gecikmeler olabiliyor, Cihaz sürekli batarya ve ram harcıyor. Yinede herşeye rağmen çok şık ve güzel bir cihaz.

G3e rakip olarak G2 veya Zenfone2 tavsiye edebilirim Ozanın belirttiği gibi. 

G2 nin işlemci saat hızı G3e göre düşük olmasına rağmen FHD ekranı sayesinde G3den daha seri ve hızlı. Batarya tüketimine gelirsek (özellikle kitkat işletim sisteminde)  G3ün üstünden atlar.. 

LG G2 81Saat  barajındayken LG G3 63 Saat kullanım sunuyor (Kaynak  http://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=5543#show

Zenfone 2 donanımı çok güzel. Kullandıkları işlemci+yazılım uyumu kusursuz. Sürekli güncellemeler geliyor. Sevmediğim yanı boyutları ve ekran parlaklığının zayıflığı. 

Sonuç olarak benim sıralamam G2, G3, Zen2

Kamerası g2 den daha iyi ancak g2 nin pil performansı daha iyi. Kasa açılması problemi vardı bunlarda son serilerinde var mı bakmak lazım.

Şu ara g2 kullanıyorum bu arada ben de bir tavsiye niteliğinde mesajım bulunsun.

Cihaz stabillik konusunda über. Full dolu hafıza, nerdeyse arka plan uygulamalarını kapatmam ne bir kasma ne bir yavaşlama. Menü çok canlı, keyifli. Htc çok sadeydi bunda biraz daha oyuncak var. Ekran canlılığı zaten müthiş. Tek beğenmediğim yanı kamerası. Maalesef yakın zamanda bu da gidecek :) < :)> 4gb ram lizenfone2 düşüyorum. Arkadaşım aldı kamera çok başarılı. Menü deli gibi hızlı

Ben bu telefon teknolojisini sanırım çözemeyeceğim  :D   Daha yüksek işlemci gücü + Daha fazla ram + Daha yeni seri , Çıkarılabilir batarya+Genişletilebilir hafıza olmasına rağmen herkes G2 Önermiş  :unsure2:   

Vodafone faturaya ek farklı bir model alayım diyorum. 45 liralık tarife üzerine cihaz almak istediğiniz zaman tarife 70 lira oluyor.

Telefonum bozuldu şu sıralar yeni telefon almam lazım ama bir türlü model seçemiyorum  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Abdurrahim Çelebi

Arkadaşlar akıllı telefon almak istiyorum. 1000 lira kadar sıkıntısız veririm diyorum, bu rakamın üstüne çıkmamda sorun olmaz ama sanki gerek yok gibi de diyorum :) bu konuyla ilgili sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Aşağıdakilerden hangisini tercih etmeliyim çok büyük fark var mı artıları eksileri nedir ?

1- Samsun ikinci el s5         850 civarı

2- Samsun ikinci el note 4 1500 civarı

3- Samsun ikinci el  note 3  1000 civarı, hepsi garantili ve temiz cihazlar olmak şartıyla bunlardan hangisini tercih etmeliyim,

yoksa sıfır note 4 e 1800 lira mı vermeliyim ?

Yorum bağlantısı
Abdurrahim Çelebi

Güncelleme ve sağlamlık açısından böyle bir kanı oluştu öneriniz varsa olabilir.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

Ben Microsoft kullanıyorum. Memnunum. İkinci el telefonlarda batarya sorunu olur muhakkak, dediğin modellerin bataryaları kolay çıkartılıp değiştiriliyorsa bir şey diyemem.

Önerim o fiyatlara sıfır cihaz almanız.

http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-asus-zenfone-2-32gb-ze551ml-fiyati,4578675.html

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...