İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Lg g4'u aldim abi bugun , beklentilerimi karsiladi gibi .

Simdilik gozume carpan sey telefon isiniyor , bu her yerde yaziyodu zaten bunu kabullenerek aldim . bundan yana bi sikinti yok ama en cok canimi sikan sey sanirim pil olucak. 3000 mah olmasi en cok tercih sebeblerimden biri oldu ama bu ilk doldurusum telefonu bu kadar sarjla kullanilabilicek sure 4 saat civarinda :/ Insallah boyle olmaz . Kutusundan batarya %30 dolu cikti aksama kadar onu kullandim ama suan ki fotoda gorunus husran :D

birkaç kez tam şarj et açılır pil, bu arada güncelleme varsa hemen yap, sonrası ısınma sorunu düzeliyor diye okumuştum...

Hayırlı osun bu arada :)

Xperia Z5 i incelemeden telefon almayın [emoji2]

http://shiftdelete.net/xperia-z5-premium-ozellikleri-63623

Biz çıksın diye bekliyoruz, inceleme modunu çoktaaaan geçtik azizim :)

4k ekran, uçtular iyice  : :D 806 ppi, kamera süper= alayım bari  : :D yoksa ponponmu alsam  :D  :D  :p

burada güzel anlatmışlar...

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Sony-Xperia-Z5-Premium-detayli-inceleme-Dunyada-ilk-defa-Donanim-Haberde.htm

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

birkaç kez tam şarj et açılır pil, bu arada güncelleme varsa hemen yap, sonrası ısınma sorunu düzeliyor diye okumuştum...

Hayırlı osun bu arada :)

Biz çıksın diye bekliyoruz, inceleme modunu çoktaaaan geçtik azizim :)

Tesekkur ederim abi . iyi aklima getirdin guncellemeye bakayim . valla insallah acilir pil yoksa ya powerbank devam yada direk satisa cikar bu gidisle :D

Pil kullanimina baktim %50 ekran yiyor , oysaki %37 parlaklikta kullaniyorum . digerleri hep %10 civari . olmadi ekrani sifirlicaz bide oyle denicez bakalim .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Arkadaşlar telefonu mu değiştirmeye karar verdim. İlk akıllı telefonumu artık değiştirmenin zamanı geldiğini telefonum s4 söyledi. Telefonu almadan önce değerli üyemiz Evren beyin bana sunduğu artı eksi yanlarıyla s4 almıştım çokta memnun kaldım telefondan. Ama son zamanlarda telefon bildiğin sapık oldu kendi kendine birilerini aramalar, telefon çaldığında açamamam ve son olarakta telefonun ahizesinden gelen aramalarda konuşmaları duyamamam telefonu değiştirmemde etken oldu.

Telefonu turkcelden kontratlı alacağım ama hangi telefonu alacağıma karar veremedim. Turkcelde çalışan bir arkadaşım LG4 ısrarla tavsiye ediyor diğer  yandan aklım  note4 ve bütçemi zorlasa da note 5 de. Konuyla ilgili düşüncelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tesekkur ederim abi . iyi aklima getirdin guncellemeye bakayim . valla insallah acilir pil yoksa ya powerbank devam yada direk satisa cikar bu gidisle :D

Pil kullanimina baktim %50 ekran yiyor , oysaki %37 parlaklikta kullaniyorum . digerleri hep %10 civari . olmadi ekrani sifirlicaz bide oyle denicez bakalim .

Güncelleme ve sonrasında 4-5 kez doldur boşalttan sonra pile bakman lazım, hemen olmaz öyle, dur hele anında sattın aleti  :D

Arkadaşlar telefonu mu değiştirmeye karar verdim. İlk akıllı telefonumu artık değiştirmenin zamanı geldiğini telefonum s4 söyledi. Telefonu almadan önce değerli üyemiz Evren beyin bana sunduğu artı eksi yanlarıyla s4 almıştım çokta memnun kaldım telefondan. Ama son zamanlarda telefon bildiğin sapık oldu kendi kendine birilerini aramalar, telefon çaldığında açamamam ve son olarakta telefonun ahizesinden gelen aramalarda konuşmaları duyamamam telefonu değiştirmemde etken oldu.

Telefonu turkcelden kontratlı alacağım ama hangi telefonu alacağıma karar veremedim. Turkcelde çalışan bir arkadaşım LG4 ısrarla tavsiye ediyor diğer  yandan aklım  note4 ve bütçemi zorlasa da note 5 de. Konuyla ilgili düşüncelerinizi bekliyorum.

Sana tavsiyem, note dışında zamzunga almaman, 1 sene sonra bilinmeyen arızalar ve bilinmeyen bir cisim yaklaşıyor tarzı olaylarla karşılaşman normaldir  :D

Android cihazlarda yazılım ve optimizasyonda İmparator hTC dir, beğenmiyorsan sonra  Kral Sony gelir, yok eğer farklı olayım dersen mesela, marka olarak aklıma ilk gelen bulabilirsen sadece Nexus 6 öneririm kardeş, sonra sıra çinlilerde zaten... malum markayı demiyorum bile, onun esprisi ve devri kapandı zaten, mesela ben Z5 premium u merak ediyorum şuan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Lg g4'u aldim abi bugun , beklentilerimi karsiladi gibi .

Simdilik gozume carpan sey telefon isiniyor , bu her yerde yaziyodu zaten bunu kabullenerek aldim . bundan yana bi sikinti yok ama en cok canimi sikan sey sanirim pil olucak. 3000 mah olmasi en cok tercih sebeblerimden biri oldu ama bu ilk doldurusum telefonu bu kadar sarjla kullanilabilicek sure 4 saat civarinda :/ Insallah boyle olmaz . Kutusundan batarya %30 dolu cikti aksama kadar onu kullandim ama suan ki fotoda gorunus husran :D

Hayırlı olsun :good1:  LG ler çok güzel cihazlar. Ah şu G3 ile G4 QHD olmasaydı..Gözümüzle algılayamayacağımız okadar çözünürlüğe ne gerek var.  Bakın G2 FullHD sadece ve pil konusunda G3ünde G4 ünde üstünden atlar. Malesef QHD çok fazla batarya ve ram kullanan bir gereksiz teknoloji..

Yorum bağlantısı

aynı sıkıntıları yaşamak istemiyorsanız,iphone bakın,rahat edin :)

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Anlaşılan note yolları taştan sen çıkardın beni baştan, geriye kalıyor note4 mü 5 mi

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aynı sıkıntıları yaşamak istemiyorsanız,iphone bakın,rahat edin :)

Muahha, Htc ve Sony gibilerinden o sıkıntı olmaz kardeş , sorun zamzungta, bu arada aypon kurtarmaz, devir android devri artık :)

Hayırlı olsun : :good1: LG ler çok güzel cihazlar. Ah şu G3 ile G4 QHD olmasaydı..Gözümüzle algılayamayacağımız okadar çözünürlüğe ne gerek var. Bakın G2 FullHD sadece ve pil konusunda G3ünde G4 ünde üstünden atlar. Malesef QHD çok fazla batarya ve ram kullanan bir gereksiz teknoloji..

Sen Z5 e bak , alette 4K ekran var 3840x2160 : :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Benim lumia yere düştü cam çatladı. Ekran kullanımını ve görüntüsünü pek etkilemiyor idare ediyorum şimdilik.

WP10 için lumia'lar çıkarsa belki yeni model düşünürdüm ancak MS'a geçtikten sonra yeni model çıkmaz oldu.

Bir de android deneyeyim diyorum belki aramızdaki buzlar erir. :) Xperia z3 compact tam bana göre, inceledim, beğendim.

Başka markalara sıcak bakmıyorum. Fiyatı da pek düşecek gibi görünmüyor bunun :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benim lumia yere düştü cam çatladı. Ekran kullanımını ve görüntüsünü pek etkilemiyor idare ediyorum şimdilik.

WP10 için lumia'lar çıkarsa belki yeni model düşünürdüm ancak MS'a geçtikten sonra yeni model çıkmaz oldu.

Bir de android deneyeyim diyorum belki aramızdaki buzlar erir. :) Xperia z3 compact tam bana göre, inceledim, beğendim.

Başka markalara sıcak bakmıyorum. Fiyatı da pek düşecek gibi görünmüyor bunun :)

:good1:  al ve mutlu ol, başka söze gerek yok kardeş, 2 günde bir şarj edersin ayrıca :)  Motorla giderken olduki düştün dereye, banamısında demez, silkele at cebine cross a devam  :p

tumblr_m96umgn5lW1r2ajbko1_400.gif

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

Abi bende lumia 930 kullanıyorum çok memnunum. Ekim ayı gibi wp10 geliyor az sabır. Yeni chaz çıkacak Lumia 950 Talkman ve Cityman adıyla çıkaracak  :good1:

Talkman Özellikleri

• Mat Beyaz ya da siyah polikarbonat gövde
  • 5.2 inç WQHD (1440×2560) OLED ekran
  • Snapdragon 808, 64-bit Hexa core
  • Windows Hello destekli İris tarayıcı (kızılötesi)
  • 3GB RAM
  • MicroSD kart yuvası ile dahili 32GB depolama
  • 20MP PureView arka kamera
  • 5MP Geniş açılı ön kamera
  • 3000 mAh çıkarılabilir pil
  • Flip kapakla Qi kablosuz şarj desteği
  • USB Type-C

Cityman Özellikleri 950XL

• Mat Beyaz ya da siyah polikarbonat gövde
  • 5.7 inç WQHD (1440×2560) OLED ekran
  • Snapdragon 810, 64-bit Octa çekirdekli
  • Windows Hello destekli İris tarayıcı (kızılötesi)
  • 3GB RAM
  • MicroSD kart yuvası ile dahili 32GB depolama
  • Üçlü LED flaş ile 20MP PureView arka kamera
  • Siyah kamera bölmesinin çevresinde 1mm gümüş halka
  • Alüminyum yan butonlar
  • 5MP Geniş açılı ön kamera
  • 3300 mAh çıkarılabilir pil
  • Entegre Qi kablosuz şarj
  • USB Type-C
tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Bu arada bende arafta kalanlanlardanım tavsiyelerinize ihtiyacım var. 3,5 yıldır Samsung Galaxi Wonder kullanıyordum.Telefona Rom ve Root atsamda artık göçtü ve yeni bir telefon ihtiyacı hasıl oldu tam bu noktada ise çelişkiler başladı..

1) Bir telefona 2,500-3000 tl vermek çok zoruma gider deyip I-phone alıp almamak noktasında gidip geliyorum..

2) Diğer taraftan diyorum ki aşırı para vermeye gerek yok, Asus Zenfone 2 mi alsam fiyat/performans açısından

3) Geçen forumda da gördüm mizu diye bir telefondan bahsediliyor..

Kısacası tam aradayım tavsiyelerinizi bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

5" 'e çıkmak istemiyorum fazla büyük. Benim lumia'ya da WP10 gelecek diye biliyorum ama WP10 için yeni cihaz kullanmak lazım o zaman verimli oluyor. Hele çıksın bakarız. Biraz farklı bir platform kullanmak istiyorum aslında, yoksa benim lumia gittiği kadar gider :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

:good1:  al ve mutlu ol, başka söze gerek yok kardeş, 2 günde bir şarj edersin ayrıca :)  Motorla giderken olduki düştün dereye, banamısında demez, silkele at cebine cross a devam  :p

Sony'nin E4G modeli var başlangıç, tipi falan da odun gibi, aslında bana ondan lazım, fiyatı ucuz, düşse de yenisini alır devam ederim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Xperia z1 aldım. Gerçekten buram buram kalite kokuyor. 3000 mah. Batarya, sdcard, otg desteği, 5 inç harika ekran, 2 gb ram, 16 gb rom, su geçirmez, 20.7 mp lens... 999 Tl, üstelik Evkurda 10 taksit aynı fiyat

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu arada bende arafta kalanlanlardanım tavsiyelerinize ihtiyacım var. 3,5 yıldır Samsung Galaxi Wonder kullanıyordum.Telefona Rom ve Root atsamda artık göçtü ve yeni bir telefon ihtiyacı hasıl oldu tam bu noktada ise çelişkiler başladı..

1) Bir telefona 2,500-3000 tl vermek çok zoruma gider deyip I-phone alıp almamak noktasında gidip geliyorum..

2) Diğer taraftan diyorum ki aşırı para vermeye gerek yok, Asus Zenfone 2 mi alsam fiyat/performans açısından

3) Geçen forumda da gördüm mizu diye bir telefondan bahsediliyor..

Kısacası tam aradayım tavsiyelerinizi bekliyorum..

Senin hatan zamzung alman, note dışında modeli alnmaz bunun, aypon konusunda hiç gidip gelme, parasının cihazı değil diyim kısaca....

fazla parayada gerek yok aslında, Asus-Meizu-Lenovo gibileri sana yeter, üst seviye istersen iş değişir tabiii...

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Senin hatan zamzung alman, note dışında modeli alnmaz bunun, aypon konusunda hiç gidip gelme, parasının cihazı değil diyim kısaca....

fazla parayada gerek yok aslında, Asus-Meizu-Lenovo gibileri sana yeter, üst seviye istersen iş değişir tabiii...

Çok üst bir şey istemiyorum Samsung asla istemiyorum. Ama duruş olarak modern dursun ısınmasın birde çağda geri kalmasın yeterli. Bu arada telde neredeyse hiç oyun oynamıyorum sadece internet+bazen sosyal medya ve bi iki program o kadar.. 

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Cihaz arayanlar LG G2 yi unutmasın.  Eski olmasına rağmen günümüzdeki tüm cihazlara kafa tutar. Hatta batarya ömrü konusunda çoğunu geçer.

Tek sıkıntısı ekranda sarı benek oluşması. (güneşte unutunca-fazla ısınınca) Sanırım bu sorunu 5xxk serisinde çözdüler. (2015 modellerde)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

G3 BEAT
şarj iyi gidiyor. İnternette hızlı, kamera vasat

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün
(düzenlendi)

samsung grand neo plus tavsiye üzerine  aldım.

5 inç ekran 1 gb ram fiyat 600 tl ben 530 a aldım.

şimdilik kalitesi iyi geldi bana.

şarjı iyi net hızlı

tarihinde Muhammet Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

G2 gerçekten cok iyi cihaz hala amiral gemisi sayilabilir. Antutu denen benchmarkta 40bin çıkarıyor. 1076 tl 111tlde finansbanka puan var n11de alacaklar kaçırmasın. G3 kesinlikle onermiyorum. G2ile ayni donanim o.c li islemci ve 2 kat ekran çözünürlüğü. G2 candir gerisi heyecandir

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Antutu bana gerçekçi gelmiyor artık. Samsung alpha kullanıyorum Antutu ölçümüne göre 50bin civarı. Fakat 30 bin civarı HTC tüm hafızası gırtlak dolu çalışmasına rağmen daha hızlı pdf ve hex dosyaları açıyordu. Alphanın keyfini beklerken iki çay içiyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Antutu bana gerçekçi gelmiyor artık. Samsung alpha kullanıyorum Antutu ölçümüne göre 50bin civarı. Fakat 30 bin civarı HTC tüm hafızası gırtlak dolu çalışmasına rağmen daha hızlı pdf ve hex dosyaları açıyordu. Alphanın keyfini beklerken iki çay içiyorum

Samsung donanım + ıos veya HTC yazılım olsa var yaaaaa
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Samsung donanım + ıos veya HTC yazılım olsa var yaaaaa

Abi hTC'nin kendi donanımı gayet güzel ve optimize bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi hTC'nin kendi donanımı gayet güzel ve optimize bence.

Hemen savun hemmmen. Ali abin el verdi sana [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...