İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Güncel ?

Şarj isteğinize göre size telefon önermek çok riskli :) 2000 TL ye yakın para vereceksiniz sonuçta. Beklediğiniz gibi çıkmazsa uygun olmaz.

Ancak benim önerim de hTC M8 veya M9 olacaktır. Özellikle M9. Şarj olarak günü çıkaracağını düşünüyorum. Batarya kapasitesi buna uygun. Diğer taraftan fotoğraf, telefon görüşme kalitesi ve sorunsuzluk konularında sizi zaten kesinlikle uzmez.

Şarj konusunu ise bir powerbank ile garanti altına alabilirsiniz. Farklı ürünler hakkında forumda konular mevcut.

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Şarj isteğinize göre size telefon önermek çok riskli :) 2000 TL ye yakın para vereceksiniz sonuçta. Beklediğiniz gibi çıkmazsa uygun olmaz.

Ancak benim önerim de hTC M8 veya M9 olacaktır. Özellikle M9. Şarj olarak günü çıkaracağını düşünüyorum. Batarya kapasitesi buna uygun. Diğer taraftan fotoğraf, telefon görüşme kalitesi ve sorunsuzluk konularında sizi zaten kesinlikle uzmez.

Şarj konusunu ise bir powerbank ile garanti altına alabilirsiniz. Farklı ürünler hakkında forumda konular mevcut.

Sonuçta risklide olsa alınacak abi bi tane , eskiden olsa her urunu takip edip detaylı araştırma yapardım gider alırdim ama şuan buna vaktim yok ve bu forumdaki bilgilerin tavsiyeleri. Hepsi gerçek . Etiketliyebilsem ali abiyi etiketlixem en çok telefon inceleyen insanlardan birisi o . M7-M8 G4 ten üstün mudur kamera olarak vs ?

Millet boşa diretmeyin, ayponun devri kapandı artık, bu arada Emre,

Evet denedim, ayponu m7 bile multitaskta yener, multiask diye bir olay ayponda hiç yok, ne bas etmesi, ayponda her seferinde uygulama baştan başlar, androide ramdan cagrilir ve zaten çalışır vaziyettedir , bilimsel gercektir, you tube tonla video dolu, sendeki ponpon ios görünümlü andro yüklü olmasın :)

Bu arada vibe x2 yi de test ettim, kamera fena değil gerçekten ama, m7 ile kiyasta gündüz zaten duman oldu, gece flasli çekimde aynen zayıf kaldı, kamerası idare eder, geri kalan yonlerdense fena değil, 800-900 lira normal bu alet için, bu arada test sonuçlarına falan boşa bakmayın, sentetik testler birşey ifade etmiyor benim için, aleti alıp kullandığınızda ne olduğunu hemen anlıyorsunuz zaten.

Mert m7 yi verip vibe, alınmaz , dene ve gör, kamera acisindan da m7 daha iyi, tip kasa vs, her açıdan daha iyi sakin denemeden alayım deme....

Ali abi bi yardım et telefon alacağım ne almalıyım , istekler yukarda yazılı . m7-m8 de hala o kadar iddali misin Abim
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Boyut sorun olmasaydı 4000 lık pil ve metal kasa ile mate 7 alın derdim. Kolay gelsin alternatif çok seçmek zor.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

:D

Yettim gari... :)

vallahi m7 önermiyorum, artık eskidi, sıfır almak için bu kadar model varken olmaz, yoksa canavar gibi alet, ama sana tam gün internet vs. kullanıpta pili bitmeyen alet önermekte zor, m8-m9 olabilir evet, ne desem bilemedim, ama Z3 bence olabilir, kamera iyi, pil iyi, sağlam ve hTC kadar satbil ve hızlı, g4 de fena değil, özellikle pil konusunda yalnız hTC gibi değil yazılımı, güzel ama hTC daha güzel, bence Sony ye bir bak, madem üst seviye takılacaksın, arayüzü beğenirsen cillop gibi alettir :)

Ekran fazla büyükolmasın, taşımak dert oluyor resmen, helede hareketli bir yaşantın varsa, arabaya çok in bin yapıyorsan, yani koşturmaca çoksa 4-5" den büyük telefon alma...

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Nurullah Bey sizin cihazınız kesinlikle z3 compact, 3 yıllık iphone kullanımı sonrası z3'e geçtim 6 aydır kullanıyorum. Ekran bence büyük şimdi alacak olsam z3C alırdım şarzı z3'e göre daha iyi, boyutları ideal, foto kalitesi z3 ile aynı ve tatmin edici.

Bense 6s'i bekliyorum, iphone'dan sonra Android beni içine çekemedi. 4-5 hafta içinde Sony eurasia garantili beyaz z3 satılıktır. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Nurullah Bey sizin cihazınız kesinlikle z3 compact, 3 yıllık iphone kullanımı sonrası z3'e geçtim 6 aydır kullanıyorum. Ekran bence büyük şimdi alacak olsam z3C alırdım şarjı z3'e göre daha iyi, boyutları ideal, foto kalitesi z3 ile aynı ve tatmin edici.

Bense 6s'i bekliyorum, iphone'dan sonra Android beni içine çekemedi. 4-5 hafta içinde Sony eurasia garantili beyaz z3 satılıktır. :)

Beklede 6s le değişen birşey olmayacak, ios un yolu buraya kadar, daha ötesi Android zaten  :D

z3 compacta katılıyorum, hanıma aldık,canavar gibi, tüm gün net açık, sürekli kurcalıyor ve 2 gün gidiyor, benim m7 den daha hızlı ve stabillik açısından fark yok, süper.

Bence fazla büyük olmasın dersen z3 compact, yada daha büyük dersen Z3 olabilir bence...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Asus Zenfone 5 candır. Gerisi çöp.. :keyifli:

Abooo  :D  fazla ağır oldu be kardeş.....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu arada yeni sayko über modellerde geliyor, ona göre  :)   zen fon 5 haaaa  :D  zuahahaha

zen men hikaye z5 şahane  :p

sony-xperia-z5-premium.jpg

hTC One A9 da yolda...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bu arada yeni sayko über modellerde geliyor, ona göre  :)   zen fon 5 haaaa  :D  zuahahaha

zen men hikaye z5 şahane  :p

hTC One A9 da yolda...

O paraya 10 tane Zenfone 5 alırım.. ;) Bizim işimiz F/P abi. 1.000 Tl üzeri telefon alacak bütçemiz yok maalesef. Fiat a biner, Asus kullanırım. Sınıfında krallarını da tanımayız.. ;)  :p Der kaçarım.  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

O paraya 10 tane Zenfone 5 alırım.. ;) Bizim işimiz F/P abi. 1.000 Tl üzeri telefon alacak bütçemiz yok maalesef. Fiat a biner, Asus kullanırım. Sınıfında krallarını da tanımayız.. ;)  :p Der kaçarım.  ;)  :D

Kaçma geeel, 4.5 g varmıydı bakiim senin f/p de  :D

f/p isitiyorsan lenovo gibilerine bak mesela....

Sınıfında Krallarda zaten seni tanımaz :D  :p  

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

:D

Yettim gari... :)

vallahi m7 önermiyorum, artık eskidi, sıfır almak için bu kadar model varken olmaz, yoksa canavar gibi alet, ama sana tam gün internet vs. kullanıpta pili bitmeyen alet önermekte zor, m8-m9 olabilir evet, ne desem bilemedim, ama Z3 bence olabilir, kamera iyi, pil iyi, sağlam ve hTC kadar satbil ve hızlı, g4 de fena değil, özellikle pil konusunda yalnız hTC gibi değil yazılımı, güzel ama hTC daha güzel, bence Sony ye bir bak, madem üst seviye takılacaksın, arayüzü beğenirsen cillop gibi alettir :)

Ekran fazla büyükolmasın, taşımak dert oluyor resmen, helede hareketli bir yaşantın varsa, arabaya çok in bin yapıyorsan, yani koşturmaca çoksa 4-5" den büyük telefon alma...

Aslında teknolojik aletlere o kadar para vermekten nefret eden insanlardan biriyim , normal alicagim telefon max 1500 civarıdır her zaman sonuç olarak surekli teknoloji gelişiyor surekli yeni modelleri çıkıyor Abim .

Ama bu seferkini biraz daha ise yatırım olarak gordugum için üst limitlere cıkıyorum , ne kadar foto kalitesi iyi olursa o kadar reklam olucak çünkü .

Velhasıl sen G4 e iyi yada idare eder dediğine gore o fiyatlara alınabilecek bi telefon demek ki , Üzmez sanırım beni . Kamerasını test ettim oldukça başarılı . Şarj konusunu bilmiyorum ama uzucegini sanmıyorum beni tamam internet ful açık olucak surekli de gorusme yapıyorum ama şuan günde 2 kere şarj ederek discoveryle yetinebiliyosam ki bataryası oldu , her turlu yeni telefon şarj konusunda idare eder beni akşama çıkarsa yeter .

M8 ede bi bakayım , bugün forumdaki yszılardan sonra almadim G4 u diğer sediklerinizede bi bakayım diye .

Ama senden bekledigim yanıtı alamadım ali abi zamanında m7 yı deli gibi savunuyodun şimdide öyle savunduğun bi telefon olsaydı direk gidip alicaktim açıkçası :D

G4 - M8 - ve dediginiz Z3 e bi bakayım , hangisi daha estetik gelirse artık .

Bu general mobile nin yeni bi telefonu çıkmış çok ovuyolsr fiyatta oldukca uygun ama cesaret edemiyorum açıkçası .

Keske şöyle 1500 lira civarlarında bi telefon olsads kardeşim bunu al her turlu tatmin eder diyebileceğiniz bi telefon olsaydı :)

Zamanında bu discovery i çok araştırmıştım fiyatına gore aralarından en iyisiydi çokta memnun kalmistim ama şuan böyle bi araştırma için vaktim yok :)

Ali abi gidip iPhone 6 alsam pişman olur muyum parasını hak ediyor mu ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vallahi ponpon o parayı haketmiyor bence, android den sonra sana basit ve tekdüze gelecektir, eğer evde alet edevata baglanayim tarzı isleri sık yapıyorsan ponpona zaten hiç bakma...

Sen Sony ye bir bak bakalım, olmadı m9-g4 diye devam et....

M7 hala en güzel tipli cihaz pilde fena değil ama 3 sene oldu çıkalı, biraz demode oldu sifirini alamzsinda zaten, benim değişmeye niyetim yok, hala değecek kadar güzeli çıkmadı zaten :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Iphone 6 kullananlar bile o kadar parayi haketmedigini soyluyorlar. Ben olsam direk m8 veya m9 alirim. Lg zaten sevmiyorum. Diger alternatifim de sony olurdu. Bu aralar gozum z3 te benimde. :)

Yorum bağlantısı

Kaçma geeel, 4.5 g varmıydı bakiim senin f/p de  :D

f/p isitiyorsan lenovo gibilerine bak mesela....

Sınıfında Krallarda zaten seni tanımaz :D  :p  

Ben telefonu 500 Tl ye aldım abi. ;) 500 e Lenova var mı? 4,5 G de neymiş? Buçuklu iş mi olur? Buçuklu iş sevmesem de şükür, 2016 2. yarısından sonrasında devreye alınması planlanan 4,5 G ye uyumlu telefon alırız gerektiğinde.  ;)

Kraldan çok kralcı olmaya da gerek yok. Özelliklerini kullanamayacağım Ayfon 6 Plus ta, ihtiyacımdan fazlasını sunabilen M9 da alacak gücümüz var da.. Gerek yok.  ;) Ben böyle daha mutluyum Asus umla. Sana Über 3 yıllık kral One nle başarılar.. :p :keyifli: 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben telefonu 500 Tl ye aldım abi.  500 e Lenova var mı? 4,5 G de neymiş? Buçuklu iş mi olur? Buçuklu iş sevmesem de şükür, 2016 2. yarısından sonrasında devreye alınması planlanan 4,5 G ye uyumlu telefon alırız gerektiğinde.  ;)

Kraldan çok kralcı olmaya da gerek yok. Özelliklerini kullanamayacağım Ayfon 6 Plus ta, ihtiyacımdan fazlasını sunabilen M9 da alacak gücümüz var da.. Gerek yok.  ;) Ben böyle daha mutluyum Asus umla. Sana Über 3 yıllık kral One nle başarılar.. :p  :keyifli:

500 tl. züper fiyat  :good1:

3 yıllık One ınma mutluyum sağol, 3 yıllık ama hala 2015 lerden farksız, başarılıyım tabiiii  :D

Not: konu akıllı telefon, ponpon ne kardeş  :D  :p

Yorum bağlantısı

Bu gün tesadüfen öğrendim. İphone 6'nın kamerası ois değilmiş. İp 6 Plus da ois var.

Hala inanamıyorum. 3.000 TL'lik telefonun kamerasında nasıl ois olmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Artık hepsi süper, tipi malzemesi hoşunuza gideni alın, tabii Android olmak kaydı ile  :D

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Artık hepsi süper, tipi malzemesi hoşunuza gideni alın, tabii Android olmak kaydı ile :D

Abi şahsen ben z3 ve LG g4 u karsilastirdim ama LG g4 daha sıcak geldi , beklentilerim açısından vs , z3 daha hızlı oyun vs için , ama ben oynamicam , pes kolu baglanabiliyo vs ama ben kullanmicam , havuza telle girebiliyosun ama bu özellikte isime yaramaz :D kamera arka kamera uber ama on neden 2.2 anlamadım . Şarj olarakta LG den kısa gidiyor karşılaştırmalarda öyle yazıyor. Vel haşıl bugünde fırsat bulup alamadım ama yarin alicam %90 lg g4 u . güzel alet gibi

M9 aşırı pahali .

Belki bu lafım saçma olucak ama karşılaştırma sitelerinde m8 m9 dan üstün çıkıyor , yada benim aradığım özellikleri daha üstündü net hatırlamıyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İhtiyaca göre alman daha doğru tabii, bu arada begenirsen z3compact pil açısından g4 den de iyi haberin ola, lg g4 de güzel alet bu arada, bir m9 değil ama güzel :) m9 harbi pahalı, zaten o yüzden satışı kötü oldu....

Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

3e82d52d5da4ff6e81e76591a5ba31a8.jpg

Lg g4'u aldim abi bugun , beklentilerimi karsiladi gibi .

Simdilik gozume carpan sey telefon isiniyor , bu her yerde yaziyodu zaten bunu kabullenerek aldim . bundan yana bi sikinti yok ama en cok canimi sikan sey sanirim pil olucak. 3000 mah olmasi en cok tercih sebeblerimden biri oldu ama bu ilk doldurusum telefonu bu kadar sarjla kullanilabilicek sure 4 saat civarinda :/ Insallah boyle olmaz . Kutusundan batarya %30 dolu cikti aksama kadar onu kullandim ama suan ki fotoda gorunus husran :D

İhtiyaca göre alman daha doğru tabii, bu arada begenirsen z3compact pil açısından g4 den de iyi haberin ola, lg g4 de güzel alet bu arada, bir m9 değil ama güzel :) m9 harbi pahalı, zaten o yüzden satışı kötü oldu....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...