İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Yarın bayram çocuum git burdan[emoji1]babana selam söyle sayın babacığın alsın[emoji4][emoji106]

Yolla adresi biliyorsun. :D

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Htc One M7 den vibe x2'ye geçiş mantıklı gözüküyor. Ne dersiniz?

Kardeşim Vibe X2 alınabilir bir cihaz.  Kullanıcıların kamerasını beğenmediğini duydum. Lenovo eskisi gibi Sony Exmor RS sensör kullanmaya başlamalı. 

Bataryası 2300 mah dı sanırım.  2600 -300 olsaydı iyiydi.. Benchmarklarda ise tam bir amiral. Rakipleri Mx4  Mi4 gibi büyük cihazlar.

Ekrana gelirsek, sayısal verilerde yüksek kontrast ve parlaklık değerleri veriyor fakat ben sadece 1 kere fiziksel olarak inceledim ve ekranı en yükseğe getirmeme rağmen parlaklığı vasattı..  İnceleme videolarından bakınca ışık iyi görünüyor.. belki benim incelediğim teşhir üründe sorun vardı.

Fiziksel olarak iyi incele öyle al. kasası çok şekil :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Kardeşim Vibe X2 alınabilir bir cihaz.  Kullanıcıların kamerasını beğenmediğini duydum. Lenovo eskisi gibi Sony Exmor RS sensör kullanmaya başlamalı. 

Bataryası 2300 mah dı sanırım.  2600 -300 olsaydı iyiydi.. Benchmarklarda ise tam bir amiral. Rakipleri Mx4  Mi4 gibi büyük cihazlar.

Ekrana gelirsek, sayısal verilerde yüksek kontrast ve parlaklık değerleri veriyor fakat ben sadece 1 kere fiziksel olarak inceledim ve ekranı en yükseğe getirmeme rağmen parlaklığı vasattı..  İnceleme videolarından bakınca ışık iyi görünüyor.. belki benim incelediğim teşhir üründe sorun vardı.

Fiziksel olarak iyi incele öyle al. kasası çok şekil :)< :)>

Abi denk gelirsem biryerlerde alıcı gözle bakarım. Ama bana sony sensör var diye cazip gelmişti. Yoksa bi anlamı yokmuş ya. :(

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Abi denk gelirsem biryerlerde alıcı gözle bakarım. Ama bana sony sensör var diye cazip gelmişti. Yoksa bi anlamı yokmuş ya. :(

Sony exmor demisken. :good1:

531570a41bfd18722a15426931e407e2.jpg6c3a025ac613545b361f601f960168ce.jpg

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Kamera performansı durumundan çok muzdaribim şu cihazlarda. Arkadaşın z3 ile deneme yaptım , o kadar öve öve bitiremedikleri cihaz rezil fotoğraf çekiyor, gece netleyemiyor. Apple'a da lens veren adamlar kendi cihazlarına fotoğraf yeteneği kazandıramıyor. Burada etken kamera yazılımı kesinlikle. iPhone'u şuanki durumda tek takdir ettiğim nokta kamera yazılımı

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Kamera performansı durumundan çok muzdaribim şu cihazlarda. Arkadaşın z3 ile deneme yaptım , o kadar öve öve bitiremedikleri cihaz rezil fotoğraf çekiyor, gece netleyemiyor. Apple'a da lens veren adamlar kendi cihazlarına fotoğraf yeteneği kazandıramıyor. Burada etken kamera yazılımı kesinlikle. iPhone'u şuanki durumda tek takdir ettiğim nokta kamera yazılımı

Iphone 6nin on ve arka kamerasi nefis zaten. Biraz ucuz olsa affetmeycem de :D
Yorum bağlantısı

netlik güzel ama açısı  :i-ih:

htc ön kameradaki fish eye olayını çok güzel beceriyor. 

Yorum bağlantısı

Bu fiyattaki bir telefona yakışmayacak derecede kötü. Ön kamerayı konuşmaya bile gerek yok. Tek kelimeyle berbat.

Arka kameranın az ışıklı ortamlarda flashsız çekimi ve gece flashlı çekimler çok yetersiz. Gün ışığı çekimleri doğal olarak idare eder.

Eşimdeki İp6 ve bendeki S6 ile tatilde 400 civarı fotoğraf çektik. S6 her ortamdaki çekimiyle İp6'yı ezdi geçti resmen.

Bir telefonun kamerası kötü olabilir ancak 3.000TL olan bir telefonun kamerası bu olmamalı.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bu fiyattaki bir telefona yakışmayacak derecede kötü. Ön kamerayı konuşmaya bile gerek yok. Tek kelimeyle berbat.

Arka kameranın az ışıklı ortamlarda flashsız çekimi ve gece flashlı çekimler çok yetersiz. Gün ışığı çekimleri doğal olarak idare eder.

Eşimdeki İp6 ve bendeki S6 ile tatilde 400 civarı fotoğraf çektik. S6 her ortamdaki çekimiyle İp6'yı ezdi geçti resmen.

Bir telefonun kamerası kötü olabilir ancak 3.000TL olan bir telefonun kamerası bu olmamalı.

Samsung ne yaparsa yapsın gözümde değeri yok malesef, servislerini düzeltmediği sürece tabii. Ne zaman müşterisine değer verir bilmiyorum. S6 nın kamerasının iyi olduğunu duydum ama samsung işte. 

Kamera konusunda iphone,sony ve htc. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Samsung ne yaparsa yapsın gözümde değeri yok malesef, servislerini düzeltmediği sürece tabii. Ne zaman müşterisine değer verir bilmiyorum. S6 nın kamerasının iyi olduğunu duydum ama samsung işte. 

Birde Sedef hastası gibi telefon kasası üretmeyi kesmeleri gerek.  Reklamda Messi oynatacağına güzel bi kompozit yaptır dimi ama.. Şovmen zamsung. 

Kamera istiyorsan Lenovo VibeShot'u bekle. Efsane bir kamerayla gelecek

Lenovo-Vibe-Shot.jpg

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Müşteriye değer verme, ilgi, alaka, hepsi Apple'da mükemmel. Samsung servisleri de gerçekten kötü. 

Ancak bu durum S6 kamerasının İp6'dan çok daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmez.

Hizmet kalitesini ve marka sevgisini bir kenara bırakırsak, kamera konusunda iki telefon var piyasada.

Lg G4 ve Galaxy S6. Yiğidi öldürsek de hakkını yemeyelim. :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Çektiğiniz fotoları laptopta %100 boyutta bakarak mı karşılaştırdınız?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kamera istiyorsan Lenovo VibeShot'u bekle. Efsane bir kamerayla gelecek

Semih,sırf kamera için ipone almak istemiyorum,lenovo nasıl bir kamerayla gelecek ?detay bilgin bilgi var mı?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Semih,sırf kamera için ipone almak istemiyorum,lenovo nasıl bir kamerayla gelecek ?detay bilgin bilgi var mı?

Abi hem kizilotesi odaklama hem ois olacak. Kisacasi odaklama ve netlik iyi olacaktir. Bis ve bi kac ekstra sensör teknolojisi var (exmor rs den bahseden yok. Yinede aciklanmasada sony camera olma ihtimali var) . Kagit ustunde cok iyi gorunsede cekip bilgisayara atmadan bilemeyiz :) batarya omru iyi olsa benim k900 den al derdim. Pil ve yazilimsal destegi iyi olsa kamerasi ömürlük. Dubai den çinli abilere ilgin varsa bakayim piyasaya
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kamera mühim Semih,iphone u katlayıp kenara koyması lazım, gerisi çok da müh,m değil. Çin olur,dubai olur,tata marka bile olur, yeterki güzel foto çeksin :)

Yorum bağlantısı

Çektiğiniz fotoları laptopta %100 boyutta bakarak mı karşılaştırdınız?

Telefon ekranı son derece aldatıcı. Çekilen fotoğrafları 20 inc monitörü olan masa üstü bilgisayarımda ve 46 inc led tv'de karşılaştırdım.

Gün ışığında telefon ekranında hepsi iyi fotoğraf çekiyor gibi görünsede, fotoğrafı büyütmeye başlayınca İphone 8mp çabuk bozulmaya başlıyor. S6 16mp bir avantaj tabii.

S6  F1.9 lensiyle az ışıklı ortamlarda flash kullanmadan daha net fotoğraf çekiyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Millet boşa diretmeyin, ayponun devri kapandı artık, bu arada Emre,

Evet denedim, ayponu m7 bile multitaskta yener, multiask diye bir olay ayponda hiç yok, ne bas etmesi, ayponda her seferinde uygulama baştan başlar, androide ramdan cagrilir ve zaten çalışır vaziyettedir , bilimsel gercektir, you tube tonla video dolu, sendeki ponpon ios görünümlü andro yüklü olmasın :)

Bu arada vibe x2 yi de test ettim, kamera fena değil gerçekten ama, m7 ile kiyasta gündüz zaten duman oldu, gece flasli çekimde aynen zayıf kaldı, kamerası idare eder, geri kalan yonlerdense fena değil, 800-900 lira normal bu alet için, bu arada test sonuçlarına falan boşa bakmayın, sentetik testler birşey ifade etmiyor benim için, aleti alıp kullandığınızda ne olduğunu hemen anlıyorsunuz zaten.

Mert m7 yi verip vibe, alınmaz , dene ve gör, kamera acisindan da m7 daha iyi, tip kasa vs, her açıdan daha iyi sakin denemeden alayım deme....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Nurullah Mayuk

Merhabalar abiler , ender goruslerinize ihtiyacım var .

Yeni iş kurmam sebebiyle bütün günüm telefonda geçiyor ve mevcut telefonum bu ihtiyacı karşılamiyor ne şarj ne hız olarak .

Telefondan ne bekledigime gelirssek oyun vs. Oynayan bi insan olmadığım için 3 ana faktör belirledim .

1-Sarj suresi (internet ful açık olucak ve yoğun bi telefon gorusmesi yapıyorum)

2-Kamera kalitesi ( heran kargoladigimiz veya montaj yaptığımız ürünlerin resmini cekiyorum ve isimi etkileyen en büyük faktör bu )

3-Telefon hızı veya ömrü diyeyim ( Donucak kasicak isinicak bi telefon istemiyorum ve teknolojik aletleri değiştirmeyi çok sevmedigimden mevcut telefonum gibi 2 sene sonra sistemsel olarak olsun istemiyorum)

Bütçe olarak bi sınır koymucam sanırım , kredi kartına taksit kaldığından %90 babamın faturasina tahattutlu alicam . 15 senelik turkcell kullanıcısı olduğundan iPhone 6 sina kadar her urun çıkıyor .

Bana önerilen tavsiye LG G4 ve Samsung A7 idi sanırım bunlar oldu . Samsungu oldum olası sevemedim ama tavsiye ve gorusleriniz nelerdir ?

Sanırım yarin alicam , LG G4 baskın duruyor ama alirsam pişman olur muyum yada tavsiye ediceginiz başka bi model bar mıdır ?

Marka takintim yok , çok büyük bi telefon olsun istemiyorum surekli cebe sok çıkar şok çıkar rahatsızlık verir , şimdiden teşekkürler ..

Yorum bağlantısı
Burak İşci
(düzenlendi)

Kesinlikle telefon alacak arkadaşlar Sony Xperia Z serisinden şaşmayın. Her açıdan mükemmel telefonlardır. Z, Z1, Z2, Z3 modellerine bakın. Z bildiğim kadarıyla 1000 lira civarında.

tarihinde Burak İşci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nurullah Mayuk

Merhabalar abiler , ender goruslerinize ihtiyacım var .

Yeni iş kurmam sebebiyle bütün günüm telefonda geçiyor ve mevcut telefonum bu ihtiyacı karşılamiyor ne şarj ne hız olarak .

Telefondan ne bekledigime gelirssek oyun vs. Oynayan bi insan olmadığım için 3 ana faktör belirledim .

1-Sarj suresi (internet ful açık olucak ve yoğun bi telefon gorusmesi yapıyorum)

2-Kamera kalitesi ( heran kargoladigimiz veya montaj yaptığımız ürünlerin resmini cekiyorum ve isimi etkileyen en büyük faktör bu )

3-Telefon hızı veya ömrü diyeyim ( Donucak kasicak isinicak bi telefon istemiyorum ve teknolojik aletleri değiştirmeyi çok sevmedigimden mevcut telefonum gibi 2 sene sonra sistemsel olarak olsun istemiyorum)

Bütçe olarak bi sınır koymucam sanırım , kredi kartına taksit kaldığından %90 babamın faturasina tahattutlu alicam . 15 senelik turkcell kullanıcısı olduğundan iPhone 6 sina kadar her urun çıkıyor .

Bana önerilen tavsiye LG G4 ve Samsung A7 idi sanırım bunlar oldu . Samsungu oldum olası sevemedim ama tavsiye ve gorusleriniz nelerdir ?

Sanırım yarin alicam , LG G4 baskın duruyor ama alirsam pişman olur muyum yada tavsiye ediceginiz başka bi model bar mıdır ?

Marka takintim yok , çok büyük bi telefon olsun istemiyorum surekli cebe sok çıkar şok çıkar rahatsızlık verir , şimdiden teşekkürler ..

Güncel ?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...