İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Ozan nerede note4 kasım kasım kasıldı?Asagidaki ram doluluguyla bende bir yavaslama olmuyor mesela. Snapdragon(yurtdisi cihaz) ya da showroomlardaki ornek telefonlardan mi bu izlenimi edindin? Kac dakika,kac saat kullanimda bu veriye ulastigin onemli. Kullandigim cihazi temize cikarmak icin degil, note4 basliginda 3 aydir yazip kullananlarin deneyimini iki satirla yok saydigin icin yaziyorum. Eh iste dedigin pilden daha iyisini sunan bir model mi var? Gunluk kullanimda sabah 6:00'dan gece 11:00'e kadar sarj ihtiyacı duymayan bir telefonun pili nokia 3310'a gore eh iste olabilir ama bu tarz 2k ekrana sahip bir cihazda note2'den daha iyi performans sunuyor. 15 ay note2 kullandim. 9 ay note 3, 4 aydir fiili olarak, 6 aydir giyaben note4 kullaniyorum. Bu yuzden farklari gayet net gorebiliyorum.

2a394ee970604dbd417259f57aa950dc.jpg

Saygilarimla.

Evren abi selam,

Direk yok saymadım aslında hala kız arkadaşım note2 yi aktif kullanıyor mesela o kadar eski model olmasına rağmen onun performansı bile daha göz doldurdu bana. Yurt içi tamamen garantili sıfır cihaz kullandım yaklaşık 4-5 saat bende kaldı kurcaladım. Arkadaşım da benim gibi telefonu en dolu halde kullanır onun cihazı idi. Pil evet geç saate kadar götürüyor onun demesine göre ancak normal kullanımda. Note 2 devamlı oyun internet nerdeyse elden bırakmamaya rağmen gece yarısına ulaşıyordu. Mesela g2 bile yapı olarak daha ufak bir cihaz olmasına rağmen pil performansı daha iyi. Evet ekran çözünürlüğü vs aynı olmayabilir ancak samsung da bunu tolere edebilmeli.

Kasma konusuna gelince ekran görüntüsünü attığınızdaki duruma bakarsak kayda değer hiç bir şey açık değilken dahi çok yoğun bir tüketim var. Samsung un kendine ait ve touch wiz in arka planda çalışan gereksiz bir çok servisi yüzünden akışkan gelmiyor sistem. Evet donmuyor belki normal kullanımda ki zaten onu yapmamalı da daha şimdiden ancak yüksek çözünürlük ve boyuta sahip oyunlarda (asfalt serisi, gibi) ekran 15fps gibi geliyor o canlılıktaki ekrandan daha yağ gibi bir performans bekliyor insan.

Özet olarak Note serisi bence samsung da en iyi seri hala. Ancak Note 2 de bayıldığım her anlamıyla performansı tatmin eden seri 3de benim gözümde çok kötü bir hale geldi 4 de yükselse de Note 2 kadar f/p endeksi sunmuyor. Şahsi görüşlerimdir

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Lollipoptan sonra uzun sure restart yapilmazsa kasilmalar oluyor. Haftada bi reset atiyorum kasilma hissedince. Andorid bu illa kasilir :)

Bunu söylediğin iyi oldu. Sony'de aynı olmaya başladı. Ara ara kapatıp açıyorum cihazı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

E bende olmuyor bu kasılma, çalisan uygulama bölümü bende tablo şeklinde sağa sola atmayla kim uğraşacak :)

Bunu söylediğin iyi oldu. Sony'de aynı olmaya başladı. Ara ara kapatıp açıyorum cihazı

Sony de normal durum biz şaşırıyoruz böyle şeylere :) ya birde samsung falan kullansaydin ne yapacaktın :) tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kasılma falan yok bende de lolipop da ben de tablo haline getirdim ancak pil beni bitirdi. Çok kötü oldu şu sürüm ile. Bug fix çıksa düzelir diye ümit ediyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Kasılma falan yok bende de lolipop da ben de tablo haline getirdim ancak pil beni bitirdi. Çok kötü oldu şu sürüm ile. Bug fix çıksa düzelir diye ümit ediyorum.

Aynen güncelleme ile telefonun mükemmel olan pili berbat oldu umarım düzeltirler bunu
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Pil ayarlarını bitmesine yakın silip kapalı sarja takip dolunca açtıktan sonra tekrar sarja takip denedinizmi, bunu yaptıktan sonra 1-2 sarjdan sonra toparlanmasi lazım.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Tam anlayamadım Ali Bey nasıl yapıyoruz [emoji4]

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Huawei P8'de ilginç bazı özellikler var. 

• 1,2 dereceye kadar düzeltme yapabilen OIS. Bu özellik sadece rakamlarda kalmaz ve gerçekten çalışırsa çok güzel.
  • Kamera sensörü RGBW, yani dört renk. Bunun hem renk kontrastını iyileştireceğini hem de düşük ışıkta fotoğraf kalitesini arttıracağı söyleniyor.
  • e-ink kapak (iphone 6'da olduğu gibi)
  • telefonu sesli bulma. Telefonu evde kaybettiğinizde sesleniyorsunuz ve size cevap veriyor ya da siz gelinceye kadar müzik çalıyor
  • çift tıklayarak ekran görüntüsü alma, daire çizerek ekranda istediğiniz alanı kaydetme
  • 6,4 mm kalınlık
  • Signal+ diye birşeyden bahsediyorlar. Akıllı telefonlarda ilk defa uygulanmış galiba. Çekim kalitesini artırıyormuş. 

bence ısınma problemi olup olmaması önemli. ısınan telefona gıcık oluyorum.

pilin ne kadar dayanacağı önemli

bundan 3 sene sonra halen takılmadan çalışması önemli.

OIS de olduğuna göre fiyatı görüp beklemek lazım.

Huawei kamera işini nasıl yapıyor anlamadım. iyi mi, vasat mı anlamadım yani. P8 güzel görünüyor. Mesela OIS çok yönlü çalışıyormuş. 

Bu videoda da süper night mode ile karanlıkta çekim yapılıyor, sonuç çok iyi.

Yorum bağlantısı

Pil ayarlarını bitmesine yakın silip kapalı sarja takip dolunca açtıktan sonra tekrar sarja takip denedinizmi, bunu yaptıktan sonra 1-2 sarjdan sonra toparlanmasi lazım.

abi pil kalibrasyonu için denemediğim yöntem kalmadı, ya benim pil öldü, ki bi anda pat diye ölür mü bilmiyorum, güncellemeden sonra böyle oldu. 

%20 lerde falan pat diye kapanma gibi sorunlar da yok gayet sonuna kadar gidiyor ama çok hızlı :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

abi pil kalibrasyonu için denemediğim yöntem kalmadı, ya benim pil öldü, ki bi anda pat diye ölür mü bilmiyorum, güncellemeden sonra böyle oldu.

%20 lerde falan pat diye kapanma gibi sorunlar da yok gayet sonuna kadar gidiyor ama çok hızlı :)

Himm, biraz kullan bakalim duzelecekmi, yoksa pil değişimi gerekecek sanırım.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben kalibrasyona inanmıyorum. Hiç yapmadım.

Zaten kalibre olmuyor, sistem pil durumunu adam gibi olcemiyor, daha güç olan pili bitti sanıyor alet, biz yeniden okumasını sağlamaya çalışıyoruz.
Yorum bağlantısı

Himm, biraz kullan bakalim duzelecekmi, yoksa pil değişimi gerekecek sanırım.

Bence sistem yiyor abi. Ben çok aktif kullanıyorum elimden düşmez pek ama önceden akşamı çıkarıyordu artık şarj cihazı ile geziyorum. Powerbank de sipariş verdim :) olmadı sırf pil için g2 alıcam
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zaten kalibre olmuyor, sistem pil durumunu adam gibi olcemiyor, daha güç olan pili bitti sanıyor alet, biz yeniden okumasını sağlamaya çalışıyoruz.

Abi o dediğini batt.stats ile denedim zamanında. Ölü pil. Hiç bir ise yaramadı. Sistemin pili yanlış okuması zaten biraz zor bir iş. Yani ciddi sorunlu bir cihaz olacak ki ancak öyle.

Mesela dediğin yöntem doğru olsa, bu şekildeki cihaza sıfır pil takmanin da çözüm olmaması lazım. Doğru mu? Çünkü zaten yanlış ölçüyor. Ama öyle olmuyor. Yeni pil ile hTC Evo 3D sıfır performansına kavuşmuştu. Yani mantıklı gelmiyor. Bir şeyler çelişiyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bence sistem yiyor abi. Ben çok aktif kullanıyorum elimden düşmez pek ama önceden akşamı çıkarıyordu artık şarj cihazı ile geziyorum. Powerbank de sipariş verdim :) olmadı sırf pil için g2 alıcam

Şahsen android.in pil durumunu ekran kapalı+senkronizasyon kapalı haldeki düşüş hızına göre değerlendiriyorum Yani elinde kullanırken her şey sebep olabilir, ekran zaten bir numarada, klavye açıp yazmak bile ek yük sonuçta ve etkisi var. Hızlı düşer yavaş düşer ama düşer.

Ama cihaz ekran kapalı durumdayken senkronizasyon da yokken. Yani bir nevi 3310 modundayken de hızlı düşüyorsa veya düşüş yavaş, ama ekranı uzun süre kapalı tutup actigin anda ani düşüş oluyorsa pil sorunlu demektir. Benim izlenimim, fikrim bu yönde.

Zira one x varken, sabah 9:00 duruşmaya girerdim, dolayısıyla en az 12:00ye kadar kapalı olurdu. Hatta bazı günler uçak moduna alırdım. Öğlen elime aldığımda şarj %100 'den %90 düşerdi. Bu hiç normal değil. Hiç hareketsiz cihaz niye düşsün böyle. Pil ölü. Hatta ölme sebebini de biliyorum. Çin malı dandik masaüstü dock...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Şahsen android.in pil durumunu ekran kapalı+senkronizasyon kapalı haldeki düşüş hızına göre değerlendiriyorum Yani elinde kullanırken her şey sebep olabilir, ekran zaten bir numarada, klavye açıp yazmak bile ek yük sonuçta ve etkisi var. Hızlı düşer yavaş düşer ama düşer.

Ama cihaz ekran kapalı durumdayken senkronizasyon da yokken. Yani bir nevi 3310 modundayken de hızlı düşüyorsa veya düşüş yavaş, ama ekranı uzun süre kapalı tutup actigin anda ani düşüş oluyorsa pil sorunlu demektir. Benim izlenimim, fikrim bu yönde.

Zira one x varken, sabah 9:00 duruşmaya girerdim, dolayısıyla en az 12:00ye kadar kapalı olurdu. Hatta bazı günler uçak moduna alırdım. Öğlen elime aldığımda şarj %100 'den %90 düşerdi. Bu hiç normal değil. Hiç hareketsiz cihaz niye düşsün böyle. Pil ölü. Hatta ölme sebebini de biliyorum. Çin malı dandik masaüstü dock...

Abi dediğin olay var. Bugün sınav girdim 1 saat. Uçak modu ve üstün pil tasarruf moduna aldım. %5 düştü. Pil değişimi ne kadar acaba bunlarda? Garantisi yok çünkü
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Orijinal pil bul önce. Belki serviste de yoktur. Orijinal olmadıktan sonra pili değişmenin de anlamı yok. Telefonundan memnunsan, değiştirme düşünmüyorsan bence 50-100 pil için deger.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Orijinal pil bul önce. Belki serviste de yoktur. Orijinal olmadıktan sonra pili değişmenin de anlamı yok. Telefonundan memnunsan, değiştirme düşünmüyorsan bence 50-100 pil için deger.

pillere baktım %100 orjinal faturalı 60 tl ye falan var ama değiştirmesi de pek zahmetli youtubeda izledim. Benim sorun sanırım soketten kaynaklandı, bi defa bozuk bir kablo ile şarj etmeye çalıştım (kablonun bozuk olduğunu bilmiyordum) şuan bazen temassızlık da yaptığı oluyor. 

Aslında performansından memnunum ancak kelepir denk geldi diye dış kasası da biraz yıpranmıştı, bir süre daha böyle idare edip m8e geçmek farz oldu :) 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bak doğru yol ışte bu. Şahsen piyasada M8 ikinci el fiyatlarını görüyorum da. Ben vermem o paralara. 1000-1300 arasında kozmetik durumuna göre garantili cihaz çok. Bu paraya cok iyi. İmkan varsa geç M8'e. Farkı fark et. [emoji14]

Yorum bağlantısı

Bak doğru yol ışte bu. Şahsen piyasada M8 ikinci el fiyatlarını görüyorum da. Ben vermem o paralara. 1000-1300 arasında kozmetik durumuna göre garantili cihaz çok. Bu paraya cok iyi. İmkan varsa geç M8'e. Farkı fark et. [emoji14]

Önce bunu elimden çıkarmam lazım :) yurtdışı diye gitmiyor
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Önce bunu elimden çıkarmam lazım :) yurtdışı diye gitmiyor

Sen bi ilan koy resim, özellik vs. Elbet bi isteyen çıkar.
Yorum bağlantısı

Sen bi ilan koy resim, özellik vs. Elbet bi isteyen çıkar.

İlanı verdim aslında resim koymadan ses yok. Şimdi m8 lere de baktım tek tük 1100lere düşenler var güzel güzel :) m9 iyice yayılsın da alırım :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

M9 falan diyorsunuz da bunlar hep aynı gitmeye başladı, sense 7 de kısmen m7 de var, kısaca ben sıkıldım bu telefon işinden, zevk vermiyor artık, bendeki m7 artık guncellemede yada donanımda mecbur yenilemeye gerek duydurmadikca dahada telefona para vermem ha birde m7 gibi çok değişik bir şey çıkmazsa, o yüzden m9 falan da hikaye bana gore, su an sıfırı 1000 tl. Olsun harbiden almam, o derece yani....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sony Xperia E4 aldık bir arkadaşıma, 549 TL. İlk defa akıllı telefon kullancak.

Hiçbi eksiği yok, 5" ekran, 1 GB RAM, 8 GB depolama, ön/arka kamera + flaş, 2300 mah batarya, Android 4.4

Şarj konusunu geri bilgi alınca yazarım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...