İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Konu birleşti, benim başlık yalan oldu. Konularda öğrenilmek istenilen sorunun cevabı netleştikten sonra, en azından 2 hafta sonra birleştirilirse konuyu acab için daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bu nedenle 720 kullanıyorum. :)

Carl zeiss'i yeter bee. :biggrin:

Clearblack ekranmış usta.İyi seçim yapmışsın.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Konu birleşti, benim başlık yalan oldu. Konularda öğrenilmek istenilen sorunun cevabı netleştikten sonra, en azından 2 hafta sonra birleştirilirse konuyu acab için daha faydalı olacağını düşünüyorum.

LG g3 beat'te kalmıştık[emoji4] [emoji6]
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Android'i hTC ile kullanmayan, android hakkında doğru bilgi sahibi olamaz. Bence taraflı tarafsız herkesin bunu bilmesi ve kabul etmesi gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben hiç HTC kullanmadım. Android hakkında fazlasıyla bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum. Hatta Hanımda HTC desire X var kesinlikle beğenmiyorum. Klasör bile oluşturamıyorsun. Extra launcher kullanman lazım. Çok karışık bir arayüzü var. Sizin söylediğinizin aksine. Samsungun menü kullanımı daha basit. Bence fazla satmasının sebebi bu. Zamanında nokia tek tuşla herşeyi hallederdi, onun gibi. Ha dersen ki one modelinde bunlar yok onu bilemem.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Android sevmeyenler için dedim abi ben onu :) Sorunları sıkıntıları var sananlar, anlamayanlar için.

Arayuzun kullanisliligi, basitliği gibi şeyler bence göreceli. O yüzden onun bir olumsuzluk olduğunu düşünmüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Carl zeiss'i yeter bee. :biggrin:

Clearblack ekranmış usta.İyi seçim yapmışsın.

Eşeğin sırtına altın semer koysan da eşek yine eşektir. :) Carl Zeiss olsa ne yazar, zaten güzel de çekmiyor ayrıca hiç bir cep telefonunun çektiği fotoğrafı beğenebileceğimi düşünmüyorum. Telefonda bakınca güzel görünüyor sadece :) Cep telefonuyla fotoğraf çekmem, yanımda ixusum var.

720, monoblok yapı, hızı, ekranının sıcak renk skalası gayet güzel. Avea sim kartını taktıktan sonra bazen sim kartı görmemeye başladı. Onun dışında bir sorunu yok.

800 TL falandı ben aldığımda, şu anda iyice düşmüştür.

Android'i hTC ile kullanmayan, android hakkında doğru bilgi sahibi olamaz. Bence taraflı tarafsız herkesin bunu bilmesi ve kabul etmesi gerekir.

Nexus'a ne oldu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bu konudan bir sonuç çıkaramıyorsan ayrı konuda da çıkaramazsın. LG G3 beat iyi seçim, altın rengi hoş görünüyor, biraz ağır olmasını (134 gr) piline bağlıyorum.

Hangi nexus Selçuk abi?

Google ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben hiç HTC kullanmadım. Android hakkında fazlasıyla bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum. Hatta Hanımda HTC desire X var kesinlikle beğenmiyorum. Klasör bile oluşturamıyorsun. Extra launcher kullanman lazım. Çok karışık bir arayüzü var. Sizin söylediğinizin aksine. Samsungun menü kullanımı daha basit. Bence fazla satmasının sebebi bu. Zamanında nokia tek tuşla herşeyi hallederdi, onun gibi. Ha dersen ki one modelinde bunlar yok onu bilemem.

Samsung deme kardeş, note4 oda anca,

hTC kendine has bir yorumla androidi kullanır, o yüzden nexus bile android açısından yanında tırt kalır, sen m7 den sonrasını kullanacaksın, sonra gel yorum yaz, tabii başka sey almak isterse canın :)

M7 ile hTC aypon nasıl devrim yaptıysa onu yaptı, suan 2 yaşındaki m7 verip yeni telefon almak istemiyorum, hemde en son çıkanlar dahil, m9 da dahil, ihtiyaç yok eksiği yok gibi, klasör acamiyorsun haa, M7 al arşiv acar kütüphane kurarsin :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu konudan bir sonuç çıkaramıyorsan ayrı konuda da çıkaramazsın. LG G3 beat iyi seçim, altın rengi hoş görünüyor, biraz ağır olmasını (134 gr) piline bağlıyorum.

Google ?

Zaten milleti androidden görsel yönde soğutan o nexus'lar abi. Saf android, hiç bir görsel eklentisi olmayan, android hariç diğer yan uygulamalar ile yazılım optimizasyonu yapılmamış, nispeten ucuz ve en büyük avantajı güncel android surumlerine çabucak erişmesi olan cihazlar. Daha çok geliştiricilere hitap eder. Rahat rahat kurcalayabilirler.

Sen satın almak için mi soruyorsun bu cihazı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Eşeğin sırtına altın semer koysan da eşek yine eşektir. :)Carl Zeiss olsa ne yazar, zaten güzel de çekmiyor ayrıca hiç bir cep telefonunun çektiği fotoğrafı beğenebileceğimi düşünmüyorum. Telefonda bakınca güzel görünüyor sadece :) Cep telefonuyla fotoğraf çekmem, yanımda ixusum var.

720, monoblok yapı, hızı, ekranının sıcak renk skalası gayet güzel. Avea sim kartını taktıktan sonra bazen sim kartı görmemeye başladı. Onun dışında bir sorunu yok.

800 TL falandı ben aldığımda, şu anda iyice düşmüştür.

Nexus'a ne oldu ?

Eee ustam bu olmasa zaten bu teldede foto hiç işe yaramaz.2megalık teller ile aynı sadece işlemcisi ile paralel camera çapı ile biraz daha iyileştirmesi var o kadar.

Sim kart kısmını şu hamurlara yumurta sürülen fırçadan bul çok yumuşak olsun yada ucu uzun sulu boya fırçası bul fırça ucunu kolonyalı mendil ile ıslat ve baskı uygulamadan içine sürt.Sim kartıda güzelce bu mendil ile sil.Başkada yapacak bişi yok ama sim kart sürekli söküp takıyorsan bundan vazgeçmen lazım bu açık.

Sim kart mini hale getirildi ise ve kenarlarında çapak var ise buda yükseklik yapıyor olabilir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Zaten milleti androidden görsel yönde soğutan o nexus'lar abi. Saf android, hiç bir görsel eklentisi olmayan, android hariç diğer yan uygulamalar ile yazılım optimizasyonu yapılmamış, nispeten ucuz ve en büyük avantajı güncel android surumlerine çabucak erişmesi olan cihazlar. Daha çok geliştiricilere hitap eder. Rahat rahat kurcalayabilirler.

Sen satın almak için mi soruyorsun bu cihazı?

Yok ben Ayhan'a yazmıştım onu. Sen HTC deyince, nexuslar da androidde iddialı diye duyduğumdan sordum sana da.

Eee ustam bu olmasa zaten bu teldede foto hiç işe yaramaz.2megalık teller ile aynı sadece işlemcisi ile paralel camera çapı ile biraz daha iyileştirmesi var o kadar.

Sim kart kısmını şu hamurlara yumurta sürülen fırçadan bul çok yumuşak olsun yada ucu uzun sulu boya fırçası bul fırça ucunu kolonyalı mendil ile ıslat ve baskı uygulamadan içine sürt.Sim kartıda güzelce bu mendil ile sil.Başkada yapacak bişi yok ama sim kart sürekli söküp takıyorsan bundan vazgeçmen lazım bu açık.

Sim kart mini hale getirildi ise ve kenarlarında çapak var ise buda yükseklik yapıyor olabilir.

Sim kartla hiç oynamadım, aldığımdan beri hiç çıkarmadım bile. Önceki kartım kesilmiş karttı onda sorun yoktu, 3-4 ay önce avea kartı zaten mikro olarak geldi ama işte sapıtıyor, temassızlıktan değil gibime geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yok ben Ayhan'a yazmıştım onu. Sen HTC deyince, nexuslar da androidde iddialı diye duyduğumdan sordum sana da.

nexuslar özel bir seri abi. Bir ara LG, bir ara Samsung falan üretti. Google 'ın bunları ürettirme amacı ucuza satarak androidi tanıtmak ve yaygınlaştırmaktı. Gerek kalmadı gerçi ama halen takip edenler için seri devam ediyor.

Nexus, mahalle arasında taştan kale yapıp top oynayan çocuklardan, topun sahibi olan çocuktur yani. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Sim kartla hiç oynamadım, aldığımdan beri hiç çıkarmadım bile. Önceki kartım kesilmiş karttı onda sorun yoktu, 3-4 ay önce avea kartı zaten mikro olarak geldi ama işte sapıtıyor, temassızlıktan değil gibime geliyor.

Ustam son zamanlarda dag bayır durumdasın tozlanma aşırı olur bundan dolayı yapabilir diye düşünüyorudum.Başka hat yok ise zaten sökme takma olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Samsung deme kardeş, note4 oda anca,

hTC kendine has bir yorumla androidi kullanır, o yüzden nexus bile android açısından yanında tırt kalır, sen m7 den sonrasını kullanacaksın, sonra gel yorum yaz, tabii başka sey almak isterse canın :)

M7 ile hTC aypon nasıl devrim yaptıysa onu yaptı, suan 2 yaşındaki m7 verip yeni telefon almak istemiyorum, hemde en son çıkanlar dahil, m9 da dahil, ihtiyaç yok eksiği yok gibi, klasör acamiyorsun haa, M7 al arşiv acar kütüphane kurarsin :)

Zamzungun en dandik telefonunda var klasör. S6 inceledim bugün gayet güzel. Htc bende olumsuz düşünce. Gönder m7 de kurcalayalım bi :D
Yorum bağlantısı

nexuslar özel bir seri abi. Bir ara LG, bir ara Samsung falan üretti. Google 'ın bunları ürettirme amacı ucuza satarak androidi tanıtmak ve yaygınlaştırmaktı. Gerek kalmadı gerçi ama halen takip edenler için seri devam ediyor.

Nexus, mahalle arasında taştan kale yapıp top oynayan çocuklardan, topun sahibi olan çocuktur yani. :D

Su anda gelistirici telefonu olarak kullaniliyor nexus. Galiba en son motorola uretti.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Zamzungun en dandik telefonunda var klasör. S6 inceledim bugün gayet güzel. Htc bende olumsuz düşünce. Gönder m7 de kurcalayalım bi :D

Vay uyanık, sonra bağımlık yapacak bir daha göremeyeceğim m7 mi, yemezler  :D

Yorum bağlantısı

Herşeyin akıllısı zarar :)

Akıllı telefon karışık yazılım sorun pahalı.

Akıllı Smart TV yavaş ve sinir bozucu ve pahalı :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Huawei P8'de ilginç bazı özellikler var. 

• 1,2 dereceye kadar düzeltme yapabilen OIS. Bu özellik sadece rakamlarda kalmaz ve gerçekten çalışırsa çok güzel.
  • Kamera sensörü RGBW, yani dört renk. Bunun hem renk kontrastını iyileştireceğini hem de düşük ışıkta fotoğraf kalitesini arttıracağı söyleniyor.
  • e-ink kapak (iphone 6'da olduğu gibi)
  • telefonu sesli bulma. Telefonu evde kaybettiğinizde sesleniyorsunuz ve size cevap veriyor ya da siz gelinceye kadar müzik çalıyor
  • çift tıklayarak ekran görüntüsü alma, daire çizerek ekranda istediğiniz alanı kaydetme
  • 6,4 mm kalınlık
  • Signal+ diye birşeyden bahsediyorlar. Akıllı telefonlarda ilk defa uygulanmış galiba. Çekim kalitesini artırıyormuş. 

bence ısınma problemi olup olmaması önemli. ısınan telefona gıcık oluyorum.

pilin ne kadar dayanacağı önemli

bundan 3 sene sonra halen takılmadan çalışması önemli.

OIS de olduğuna göre fiyatı görüp beklemek lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Mate 7 1699 liradan girdi ki bu da yakın olur. Bence daha da fazla olur, o zaman da kimse almaz. 

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...