İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

OOO sardı demek bu zenfon haaa  :D

Valla 5 sardı. hanımın telefonu haftasonu çok kurcaladım. Güncelleme vs ne var ne yok yaptım. Gayet güzel ve stabil şuan.. İleride ne olur bilmem.  :)

Yorum bağlantısı

Valla 5 sardı. hanımın telefonu haftasonu çok kurcaladım. Güncelleme vs ne var ne yok yaptım. Gayet güzel ve stabil şuan.. İleride ne olur bilmem.  :)

Bizde babama 6 sını aldık.Acaip memnunuz.Özellikle batarya konusunda.Ortalama 2 ile 3 gün arasında kullanıyoruz tek şarj ile.Donma takılma kasılma yok.

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Valla bende M9'u bekliyorum,3 senedir kullandığım s3 ömrünü tamamladı,tamamlayacak.. Bir daha android'e tövbeliydim ama m8'in gerek yorumları gerekse m9'un sızdırılan teknik özellikleri aklımı çelmedi değil.

Aldım mı şöyle 3-4 sene rahat götürür beni diye düşünüyorum,haksız mıyım acaba?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Valla bende M9'u bekliyorum,3 senedir kullandığım s3 ömrünü tamamladı,tamamlayacak.. Bir daha android'e tövbeliydim ama m8'in gerek yorumları gerekse m9'un sızdırılan teknik özellikleri aklımı çelmedi değil.

Aldım mı şöyle 3-4 sene rahat götürür beni diye düşünüyorum,haksız mıyım acaba?

Haklısınız götürür. Çok dehşet bir cihaz geliyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rahmi topal

Vallahi ben akilli telefonlar ciktigin beri kullaniyorum bence bilindik markalar tercih etmek gerekli ipone aldim ancak 15 gun dayanabildim lg samsung ve motorola en problemsizi lg g3 du onu hanima vermek zorunda kaldim suan ben note 3 kullaniyorum ama g3 bence on numara telefon bir problem yaşadığınız da çözüm bulmak ta zorlaniyorsun

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selim Kaya

Öncelikle herkese merhaba.

Telefonlar ile pek aram yoktur. Şimdiye kadar sırasıyla kullandığım telefonlar,

1- Ericsson A1018 (hala kullanıyorum-hobi amaçlı),

2- Nokia 3310,

3- Nokia 6280,

4- Philips Xenium 9@9k (ikinci telefon olarak kullanıyorum)

5- Samsung C3200 (günlük kullanıyorum)

Listede görüldüğü üzere akıllı telefonum olmadı.Aramadım da hiç. Özellikle internetin günlük yaşantımızın bir parçası olması nedeniyle ekranı geniş, tablet olarak kullanabileceğim bir cihaza ihtiyacım olmaya başladı. 

Hepsiburada 'da ekran genişliği en fazla olan telefonu filtrelediğimde,

http://www.hepsiburada.com/liste/sony-xperia-z-ultra/productDetails.aspx?productId=telcepsonxprazu&categoryId=371946#ileri

linkteki Sony ile karşılaştım. Aslında iPhone hevesim vardı, sırf havasından dolayı. Ekran genişliği ihtiyacımı 6 Plus karşılıyormuş ama bütçe de onu karşılamıyor. Zaten o rakamları bir telefona vereceğimi zannetmiyorum. Samsung peynir ekmek gibi heryerde zaten. Hanımda S4 var. Kendisi memnun gerçi ama. Farklı birşey olsun istiyorum bende. Uzun lafın kısası, linkteki Sony hakkında görüş ve düşüncelerinizi, bilhassa kullanıcısı varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Ekran boyutu tablet bilgisayarı aratmayacak diğer önerilerinize de açığım.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bütçe ?

1.000 TL gibi düşünüyorum. Bir telefona daha fazla vermek istemiyorum nedense. Sırf ekran boyutu nedeniyle örneğini verdiğim cihazın rakamlarına çıkabilirim.

Htc One Max. ;)

Fiyatı düşündürüyor  :unsure2: 2.000 TL civarı gördüm fiyatını...

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

1.000 TL gibi düşünüyorum. Bir telefona daha fazla vermek istemiyorum nedense. Sırf ekran boyutu nedeniyle örneğini verdiğim cihazın rakamlarına çıkabilirim.

Fiyatı düşündürüyor :unsure2: 2.000 TL civarı gördüm fiyatını...

1499tl civari olmasi lazim. Htc Desire 816da bakabilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

HTC One Max en ucuzu GittiGidiyor 'da 1.566 TL ye gördüm. Desire 816 'nın 1,5 GB RAM 'i görünüyor. 1 GB RAM li tabletim yeterince sinirimi bozuyor açıkçası. Gerçi iş görür ama, alınca bir defa alıp, uzun süre kullanma derdindeyim ben de.  :) Hal böyle olunca yavaş yavaş rakam da yukarı çıkıyor. Ekran boyutundan bir miktar feda edip, http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?CategoryId=371946&productId=telceplgg332&SKU=TELCEPLGG332-G&propertychange=1linkindeki LG 'de 3 GB RAM ile dikkatimi çekti.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

900 lira, Huawei g7, alüminyum kasa 64 bit işlemci 2 ram, 13 mp arka 8 mp ön kamera

Android L güncellemesi de alwcak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Zenfone 2 geliyor bekleyin derim :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

bence fiyat performans için Mert in bahsettiği G7 en iyisi, bi tık yukarısı LG G3 birazdaha yukarı çıkarsanız benim nazizane tavsiyem ise lumia 1520 (6 inc, kendim kullanıyorum) C++ diliyle yazıldığından yazılımsal olarak çok kararlı, 30 - 40 uygulama yükleseniz bile performansı azalmaz hiç, 20 MP kamera 3400 mA batarya, navigasyon ise bildiğin gibi değil ben yeni aldığım harici navigasyonu satıcam bununki daha kullanışlı, performansı iphoneden daha iyidir, amma velakin çok arıza veriyorlar ama tabi şans işi birde 6 inc olduğundan çanta kullanmıyorsanız taşıması zor, bi araştırın isterseniz.

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Gm Discovery , Samsung  S4, LG G2 , Umi Zero (halen kullanıyorum.) cihazları kullandım.Hız şarj vs açısından en iyisi LG G2 .Serisine dikkat ederek alınırsa şarj ve konuşma seslerinde de hata çıkmıyor. Sanırım 409 K serisinde sıkıntılar çıkmıştı.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Telefonu kullanım amacımdan sapmaya başladım sanki  :)

İhtiyacım olan aslında her an internet bağlantısı, mobil bankacılık ve kolayca not alabileceğim bir birleşim. Bunlar için de geniş bir ekran.

Ama inceledikçe şunun kamerası daha mı iyiymiş, bak bunda yazılımsız görüntülü konuşma yokmuş, bunun ekranı amoled, diğeri IPS miş. TFT olanı da varmış. Bunlar arasındaki farklar neymiş. İncelemeler vs. vs. Ne zor zanaat imiş telefon almak.

Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Zenfone 2'nin 1000 lirayı aşacağı kesin bin lira altına alabileceğin en iyi telefon (şarj ömrü de dahil) samsung galaxy s3 neo'dur ve 800 lira.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
(düzenlendi)

Asuslara bakmanızı tavsiye ederim

Dikkatimi çekmiyor değil aslında. Zenfone 5 'te çift sim de varmış. Ama ekran 5" olunca bilemedim.

LG G2

G3 'e de bakıyorum. Ama LG 'de yazılımsız görüntülü konuşma yok diyor. Ne kadar ihtiyacım olur bilmiyorum ama, standart görüntülü konuşma neden yok ki?

Meizu mx4 derim o bütçeye bundan iyisi zor. Yakında stoklarda, ilk seri 1-2 günde bitti. Telefon baya ünlü.

https://www.digitalmarket.com.tr/MX4-16-GB-GRI,PR-850.html

incelemesi

http://shiftdelete.net/meizu-mx4-incelemesi-58031

İncelemesini izledim baştan sona. İş görür gibi.

900 lira, Huawei g7, alüminyum kasa 64 bit işlemci 2 ram, 13 mp arka 8 mp ön kamera

Android L güncellemesi de alwcak

Ekran çözünürlüğü 720*1280 görünüyor. Gerçi işimi her halükarda görür de, artık G3 gibi 1440*2560 varken, belki de ihtiyacım olmayacak bir özellik aklımı çeliyor. Fiyat illaki 1000 TL 'nin altında olmasına gerek yok. Sadece avuç içinde tutabileceğim bir cihaza verilecek paralara hazır değilim sanki  :)& :); :)& :);

Zenfone 2 geliyor bekleyin derim :)

Zenfone 2 ? Asus mu? Zenfone 6 'dan bahsediyorsanız tatmin edici gibi duruyor. Özellikle ekran boyutu 6" olarak görünüyor. Takipteyim.

bence fiyat performans için Mert in bahsettiği G7 en iyisi, bi tık yukarısı LG G3 birazdaha yukarı çıkarsanız benim nazizane tavsiyem ise lumia 1520 (6 inc, kendim kullanıyorum) C++ diliyle yazıldığından yazılımsal olarak çok kararlı, 30 - 40 uygulama yükleseniz bile performansı azalmaz hiç, 20 MP kamera 3400 mA batarya, navigasyon ise bildiğin gibi değil ben yeni aldığım harici navigasyonu satıcam bununki daha kullanışlı, performansı iphoneden daha iyidir, amma velakin çok arıza veriyorlar ama tabi şans işi birde 6 inc olduğundan çanta kullanmıyorsanız taşıması zor, bi araştırın isterseniz.

Lumia 1520 'nin fiyatına rastlayamadım hiçbir yerde. 1320 'ye 750 TL demiş Hepsiburada. Fiyatına göre dikkat çekici. Aslında ya iOS ya da Windows istiyorum ama Android 'in geniş yelpazesi var işte. Ya da ben öyle zannediyorum.

Gm Discovery , Samsung  S4, LG G2 , Umi Zero (halen kullanıyorum.) cihazları kullandım.Hız şarj vs açısından en iyisi LG G2 .Serisine dikkat ederek alınırsa şarj ve konuşma seslerinde de hata çıkmıyor. Sanırım 409 K serisinde sıkıntılar çıkmıştı.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bu gibi muhtemel sorunların önceden bilinmesi, seçim yaparken daha çok işe yarar. Nede olsa asıl amacı konuşma olan bir cihaz için bildirdiğiniz sıkıntı daha önemli. Teşekkür ederim.  :good1:

Zenfone 2'nin 1000 lirayı aşacağı kesin bin lira altına alabileceğin en iyi telefon (şarj ömrü de dahil) samsung galaxy s3 neo'dur ve 800 lira.

Bu Zenfone 2 hangi cihaz. Asus mu? Zenfone 5 var da şu an. Anlayamadım hangi markanın ürünü olduğunu?  :unsure2:

Not: Şimdi gördüm arama yapınca ZenFone 2 'yi. İnsanın kafası karışıyor  :) ZenFone 5 varken değişik bir isimlendirme tekniği herhalde.

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Zenfone 4-5-6 eski seri. Zenfone 2 yeni geliyor 5.5 ekran yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

HTC One Max en ucuzu GittiGidiyor 'da 1.566 TL ye gördüm. Desire 816 'nın 1,5 GB RAM 'i görünüyor. 1 GB RAM li tabletim yeterince sinirimi bozuyor açıkçası. Gerçi iş görür ama, alınca bir defa alıp, uzun süre kullanma derdindeyim ben de.  :) Hal böyle olunca yavaş yavaş rakam da yukarı çıkıyor. Ekran boyutundan bir miktar feda edip, http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?CategoryId=371946&productId=telceplgg332&SKU=TELCEPLGG332-G&propertychange=1linkindeki LG 'de 3 GB RAM ile dikkatimi çekti.

1 gb ram li htc one x'in S4'ü tokat manyağı yaptığını bilseniz. :)

Htc olmazsa asus mantıklı. :)

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
(düzenlendi)

1 gb ram li htc one x'in S4'ü tokat manyağı yaptığını bilseniz. :)

Htc olmazsa asus mantıklı. :)

Karşılaştırmalarda iPhone 6 'nın da 1 GB RAM 'i olduğunu görünce şok oldum. :shok:  Demekki mevzu başkaymış dediğiniz gibi. Zaten Samsung en son tercih. Sırf hanımda S4 var diye almıyorum. Farklı olalım azıcık  ;)  :biggrin:

Düzenleme: Note serisi hariç tabi...

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...