İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Emrah Altun

Hantallaşma samsungta olur, hTC al olay bitsin :)

Geçen G2 aldım Ali Abi. Memnunum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçen G2 aldım Ali Abi. Memnunum.

Şişti dersen karışmam haa  :D  neyse ilk 3-4 teki markadan almışsın 3. zaten :) ), idare eder, ya malum markadan alaydın  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Arkadaşlar, annem için cep telefonu alacağım. Annemizin teknoloji ile arası biraz mesafeli :)  :flowers: . Bütçe önemli değil.

Aranan kriterler şöyle:

- Çok karmaşık olmayan ama çağın gereklerini yerine getirebilen, dokunmatik, iPhone 4S büyüklüğünde, şarjı mümkün mertebe giden, kullanımı o yaşta birine uygun, menüleri pratik, genel olarak kullanıcılar tarafından sağlamlığı ve kullanımı kabul görmüş bir telefon modeli. Bir de kapak, kılıf, seyahat şarjı gibi aksesuarları bulunabilir olsun.

-Her marka model olabilir, eskiden çıkmış ama hala satılan modeller de olabilir.

Görüşleriniz?

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Arkadaşlar, annem için cep telefonu alacağım. Annemizin teknoloji ile arası biraz mesafeli :)  :flowers: . Bütçe önemli değil.

Aranan kriterler şöyle:

- Çok karmaşık olmayan ama çağın gereklerini yerine getirebilen, dokunmatik, iPhone 4S büyüklüğünde, şarjı mümkün mertebe giden, kullanımı o yaşta birine uygun, menüleri pratik, genel olarak kullanıcılar tarafından sağlamlığı ve kullanımı kabul görmüş bir telefon modeli. Bir de kapak, kılıf, seyahat şarjı gibi aksesuarları bulunabilir olsun.

-Her marka model olabilir, eskiden çıkmış ama hala satılan modeller de olabilir.

Görüşleriniz?

iPhone'u tarif etmişsiniz siz. Kullanımı daha kolay bir telefon yoktur herhalde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Aldım bakalım memnun edecekmi.. :)

Hayırlı olsun. İnceleme konusu bekleriz. :)
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Arkadaşlar , abiler Çift IMEI'li bir telefonu nasıl kayıt ettirebiliriz?   Çünkü bankalara bakıyorum hepsi tek bir imei için ödeme alıyorlar ama E-devlet'te 2. ve 3. imei yazma yeri mevcut.  

İki imei için 2 ayrı vergi mi ödeyeceğiz?

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Arkadaşlar , abiler Çift IMEI'li bir telefonu nasıl kayıt ettirebiliriz?   Çünkü bankalara bakıyorum hepsi tek bir imei için ödeme alıyorlar ama E-devlet'te 2. ve 3. imei yazma yeri mevcut.  

İki imei için 2 ayrı vergi mi ödeyeceğiz?

Hayır Semih. Tek cihaz gibi ödeme yapacaksın.

Cihazınızın 15 haneli IMEI numarasını bilmeniz gerekmektedir. IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz. Birden fazla sim karta sahip cihazlar için en fazla üç adet IMEI numarası kullanılarak kayıt yapılabilmektedir.

Harcını yatırırken cihazın çift hatlı olduğunu ve iki imei kaydedilmesi gerektiğini söyleyip dekonta not düşürtebilirsin. Bankaya yatırırken böyle bir şansın olmaz tabi. İnternet şubesinde yatırmak ekranında "açıklama" kısmı varsa bir ihtimal.

http://www.mcks.gov.tr/Dosyalar/BTK-IMEIKayit.pdf

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Hayır Semih. Tek cihaz gibi ödeme yapacaksın.

Harcını yatırırken cihazın çift hatlı olduğunu ve iki imei kaydedilmesi gerektiğini söyleyip dekonta not düşürtebilirsin. Bankaya yatırırken böyle bir şansın olmaz tabi. İnternet şubesinde yatırmak ekranında "açıklama" kısmı varsa bir ihtimal.

http://www.mcks.gov.tr/Dosyalar/BTK-IMEIKayit.pdf

Hmm tek bi imei'sini ödeyip diğerlerini de kayıt ettiriyoruz yani.  İyi bari. :) 

Eşime hoş bir cihaz aldım Dubai'den (asus zenfone 6 2.0GHZ'lik versiyonu) cihazı beğendik ama kuzenin pasaport süresi dolmadan kayıt ettirmeye çalışıyorum. :good1:

Çok sağol abicim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Güney

Yakın zamanda yurt dışından (abd yada dubai olabilir şuan net değil) telefon getirtme durumum var ancak ne istediğime yani ne alacağıma karar veremedim henüz. Yeni çıkan Note4 ve Z3 kafamı fazlasıyla karıştırdı. Gözüm iphone6'daydı ancak daha önce ios kullanmamış olmam ve hakkında yapılan yorumlar beni fazlasıyla ikilemde hatta üçlemde bıraktı :)

Benim beklentim;

- Kesinlikle donma,takılma istemiyorum. 3 senedir S3 kullanıyorum ne zaman ki garantisi bitti kasılmalar,donmalar tavan yaptı sinir katsayımla birlikte..

- Öyle saatlerce oyun oynayan,video izleyen biri değilim o yüzden şarj konusunda çokta bir kriterim yok beni ihtiyaç anında yüz üstü bırakmasın yeter.

- Sık sık internet üzerinden forumları takip eder,gazete okur,maillerime bakarım bu yüzden görüntü ve akıcılık konusunda iyi olmalı.

- Fazlasıyla müzik dinlerim elimin altında sağlam bir ses sistemli telefon olmasını isterim.(Cevabı HTC diyebilirsiniz ama yorumu bir altta)

- Farklı yerleri gezmeyi,yeni mekanlara yollara girmeyi severim bu yüzden de kamerası iyi olmalı ki anı yakalayabileyim. Hem fotoğraf hemde video olarak.

- Çok sık telefon değiştirmem(ekstrem bir olay olmazsa),o yüzden en az 3-4 sene bu üstteki kategorilerde en iyisi kalamaz elbet ama tatmin edici düzeyde kalmasını isterim.

- Yurt dışından alınacağı için garanti v.s işleri baya zor olacak o yüzden sağlam, sorunu minimum düzeyde bir cihaz olmalı.

- Maks. bütçem 1800-2000 arası (tabi yurt dışı için bu fiyat)

Şöylede bir durum var eğer öneriniz iphone'dan yana ise 6 mı yoksa 6+ alınmalı onuda eklerseniz sevinirim. 

*Htc m8 için gelen kamera yorumları beni baya soğuttu bu yüzden önermez ve yukarıdaki listenin dışına çıkmazsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler değerli yorumlarınız için :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

M8 dışarıda kaldıysa hatta ve hatta kamera nedeniyle dışarıda kaldıysa öneriler belli zaten. :) M8 ve diğerleri. M8 olmayacaksa diğer herhangi biri olabilir. Fark yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bugün Casper'in telefonlarından birini Vatan bilgisayar'da görüp inceleme fırsatım oldu.

Fiyat-performans olarak 4 çekirdekli işlemci 800 küsür liraya aslında mantıklı geldi, tipi de hoş, sanırım ayfon 6'ya benziyor.

Yine yerli malı yurdum malı diyerekten hazır telefonum bozulmuşken alacaktım az daha, ama arkasındaki made in P.R.C yazısını görünce bir anda soğudum.

Vestel de telefon çıkartmış, bence artık binlerce liranızı yurt dışına göndermeyin en azından hediye alıyorsak yerli markalara yönelin, nacizane tavsiyemdir. Saygılar  :yes:

Yorum bağlantısı
Misafir

S4 900 liraya geliyor neredeyse. Puan indirimi ile tabiki. Şu an piyasadaki en iyi fiyatlar s4 te. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akan Belen

Muhtemelen önereceğim telefon hiç dikkatinizi çekmemiştir. Note2 özelliklerine sahip note3 görünümünde ve note2'ye göre daha net ekranı ile note3 neo'yu önereceğim size. İkinci eli muhtemeln hiç oömayacak ama bir telefonu 3 seneden fazla kullanıyorsanız ikinci elde zarar etmezsiniz, daha doğru note3'e vermediğiniz fark yanınıza kar kalır.

Saygılarımla.

Not 3 ve neo arasındaki fark nedir Evren.Fiyat olarak 350.tl gibi bir fark var.İşyerinde bir arkadasta not3 var çok memnun özellikle sarjdan yana bilmiyorum tabiki ne kadar doğrudur bu durum.Ben resmen bıktım bu şarj olayından yoğun internet kullanıyorum ve günde 3 kere şarj etmem gerekiyor telefonu belki benim telefonda sorun vardir ama.max 1500 verip yeni telefon almayi düşünüyorum m7 yi de servise verip tamir okursa satarım para iadesi okursa da acayip güzel olur :) yine bir arkadaş da g3 var oldukça çekici bir telefon begendim ekran daha büyük oda kafamı çekiyor biraz ama pahalı
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Not 3 ve neo arasındaki fark nedir Evren.Fiyat olarak 350.tl gibi bir fark var.İşyerinde bir arkadasta not3 var çok memnun özellikle sarjdan yana bilmiyorum tabiki ne kadar doğrudur bu durum.Ben resmen bıktım bu şarj olayından yoğun internet kullanıyorum ve günde 3 kere şarj etmem gerekiyor telefonu belki benim telefonda sorun vardir ama.max 1500 verip yeni telefon almayi düşünüyorum m7 yi de servise verip tamir okursa satarım para iadesi okursa da acayip güzel olur :) yine bir arkadaş da g3 var oldukça çekici bir telefon begendim ekran daha büyük oda kafamı çekiyor biraz ama pahalı

Abi note 3 neo note 2 deki özelliklerle neredeyse aynı. Note serisi sarjda oldukça başarılı. M7 konusunda ise senin telefonda net sıkıntı var. Bende de aynı durum vardı batarya değişti şu an biraz daha iyi. Ben elimden dusurmuyorum sürekli internet acik bir günü cikariyor. Bazen nadir ikinci sarj istiyor. Ayrıca htc den sonra samsung olmaz bence. Olursa sony olsun. :) tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abi note 3 neo note 2 deki özelliklerle neredeyse aynı. Note serisi sarjda oldukça başarılı. M7 konusunda ise senin telefonda net sıkıntı var. Ben elimden dusurmuyorum sürekli internet acik bir günü cikariyor. Ayrıca htc den sonra samsung olmaz bence. Olursa sony olsun. :)

Valla mert kafam karışmış durumda resmen bende yoğun kullanıyorum mobil zaten sürekli açık forumdu ibternetti vhatsapp derken şarj bitiyor hemen mesela sabah 10 da sarjdan aldım telefonu su an 65 kaldı m( Evet bende biraz sorun olduğu kesin.Onur yazdığı mesajda tamir süresi geçince para iadesi onetmisler keşke bende de öyle olsa fatura tutarım 2300 e yakın benim :) Not3 e geli ce ekran büyük falan hoşuma gitti açıkçası çok para da vermek istemiyorum zaten bir yandan da.Ya servise verip tamir olup devam edeceğim bir süre daha yada değiştireceğim artık
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sakın LG falanda deme gelmiyim oraya :) M7 den sonra ancak M8 olur kardeş  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bugün kit kat ve eye güncellemeside geldi, değmeyin keyfime

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...