İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Yagiz Erturk AYTAR

Geldi bile, üstünlüğüde yok, aynı işlemci aynı şeyler, g2 deki gibi düzgün çalışmayan yazılımla gelirsede işi zor.

ali abi peki bu düzgün çalışmayan yazılımı biz neden farketmiyoruz abi :) 2 aydır lg g2 kullanıyorum ne bi takılma ne yavaşlama üstüne bir de şarj gayet iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Özçelik

Note 3 bana büyük geliyor bir keresinde LG telefon kullanıp servis konusunda sorun yaşatığım için LG, HTC, SONY gibi telefonlar düşünmüyorum Samsung ve İphone benim için ön planda. İphone kafama yatmaya başladı servis konusunda son zamanlarda yaptıkları da cabası.. Üst tuşu çalışmayan İphone 5 sahiplerine 0 telefon vermesi falan çok iyi hatta bugünlerde İphone 5 getirene 5s'i ücretsiz değiştiriyorlarmış diye duydum. İphone 5'i olan kardeşim bugün götürecek telefonunu zorlu center'a bakalım nedir doğrusu..

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Geldi bile, üstünlüğüde yok, aynı işlemci aynı şeyler, g2 deki gibi düzgün çalışmayan yazılımla gelirsede işi zor.

Biraz acele ve ön yargılı bir yorum olmuş abi, lg g3'ün korede çıkş tarihi 28 Mayıstır Tr'ye Haziran ayında gelecek aynı zamanda 5.5-inç, 2560 x 1440 (QHD) çözünürlüklü ekranı var, Snapdragon 801 işlemci ve LPDDR3 2GB/3GB RAM tarafından destekleniyor. Öte yandan 16 GB'lık versiyonda 2GB, 32GB'lık versiyonda ise 3GB RAM bulunmakta.Bunlar da yetmezse daha da bi sözüm yok sana... :)

Yorum bağlantısı
Metehan Özçelik

Kardeşim gitmiş ve öyle birşey yok demişler fakat arkadaşlarından bu şekilde değiştiren olmuş.. Telefon konusunda iphone 5s şuan daha ağır basıyor ürünlerinin arkasında da fazlasıyla duruyor söylediğiniz gibi.. İphone 6'nın çıkmasına daha var elimde de biraz daha idare edebileceğim bi android telefon falan olsa beklerim belki ama oda yok teknolojinin gerisindeyiz.. :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Biraz acele ve ön yargılı bir yorum olmuş abi, lg g3'ün korede çıkş tarihi 28 Mayıstır Tr'ye Haziran ayında gelecek aynı zamanda 5.5-inç, 2560 x 1440 (QHD) çözünürlüklü ekranı var, Snapdragon 801 işlemci ve LPDDR3 2GB/3GB RAM tarafından destekleniyor. Öte yandan 16 GB'lık versiyonda 2GB, 32GB'lık versiyonda ise 3GB RAM bulunmakta.Bunlar da yetmezse daha da bi sözüm yok sana... :)

Ön yargılık bir durum yokki, şuan çıkan telefonlarda aynı zaten, 5.5 inç qhd nin bir esprisi yok, küçük ekranda bunun önemi olmaz, bir furyadır gidiyor, tıpkı 11 milyara satılan curve led tv ler gibi gereksiz ve şuan için fazla teknoloji gibi, üstelik bu telefon anlamı olmaz, ayrıca o ekrana 801 işlemci ve 330 grafik çipiyle diğerlerine fark falan atmasıda imkansız, normal bir telefon ve diğerlerinden farkı yok, 32gb liğindeki 3gb ram a gelirsek, bir artısı olmaz, android ne kadar yer varsa yayılır, koymaları iyi olmuş evet ama önemli değil, G3 güzel ama farkı bu açıdan yok, sadece fiyat farkı var, o yüzden tercih edilebilir, genel olarak baktğımda ise güzel duruyor, şuan telefonum olmasa ve alma ihtiyacı duysaydım g3  e bakardım, ama daha önce Z2 ye bakardım....

Özet olarak, şuan için  Snapdragon 805 işlemcisi olmayan telefon almam, 801 in demode olma süresi aylarla sınırlı, yıl bile değil, almışken daha güçlü ve kademe atlatan 805 gibi işlemci tercih etmek lazım (kendim için konuşuyorum tabii, bende m7 var hemde s600 işlemcisi olmasına rağmen ve kullanımda g2 ye tercih ederim mesela, çünki fark hissedemezsiniz bile), 805 den sonra çıkanlar süsleme modeller olacak ve 805 ile harbi 64 bit işlemcilerin gerisinde kalacaklar çünki, 801 ise zaten geride kaldı, 805 hazır olsaydı zaten alayı onu kullanırdı, yetişmedi ve süslü ama fark atamayacak sadece telefon satma amaçlı şişirilmiş 801 li telefonları piyasa sürdüler, sanırım durumu anlatabildim.

işlemci çıkış tarihi olarak...

801- 805-  arada süslenmiş ama sadece pazarlama taktiği 807,810 gibi işlemciler( performans sıralamasında bunları 801 ile 805 arasına atın, çünki 805 den sonra çıkmalarına rağmen kırpılmış olacaklar) - 64bit snapdragon işlemci diye gideeer..

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence de gereksiz eleştiri gizli hayranliktir der kacarim. :p

Karşısında hTC ve Sony var, eleştirmeye bile gerek yokki Mert, LG biraz daha pişmeli, sıfır hayranlık anlayacağın.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bence hepsi ayrı değerlendirilmeli. Android kendi içinde, iPhone ise kendi içinde değerlendirilmeli. Sonuçta iki yapının da kullanım amacı ve hitap ettiği kesim farklı.

Örneklemek gerekirse; androidin iPhone'u hTC 'dir. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bence hepsi ayrı değerlendirilmeli. Android kendi içinde, iPhone ise kendi içinde değerlendirilmeli. Sonuçta iki yapının da kullanım amacı ve hitap ettiği kesim farklı.

Örneklemek gerekirse; androidin iPhone'u hTC 'dir. :)

Çok güzel örnek olmuş. :bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Ön yargılık bir durum yokki, şuan çıkan telefonlarda aynı zaten, 5.5 inç qhd nin bir esprisi yok, küçük ekranda bunun önemi olmaz, bir furyadır gidiyor, tıpkı 11 milyara satılan curve led tv ler gibi gereksiz ve şuan için fazla teknoloji gibi, üstelik bu telefon anlamı olmaz, ayrıca o ekrana 801 işlemci ve 330 grafik çipiyle diğerlerine fark falan atmasıda imkansız, normal bir telefon ve diğerlerinden farkı yok, 32gb liğindeki 3gb ram a gelirsek, bir artısı olmaz, android ne kadar yer varsa yayılır, koymaları iyi olmuş evet ama önemli değil, G3 güzel ama farkı bu açıdan yok, sadece fiyat farkı var, o yüzden tercih edilebilir, genel olarak baktğımda ise güzel duruyor, şuan telefonum olmasa ve alma ihtiyacı duysaydım g3  e bakardım, ama daha önce Z2 ye bakardım....

Özet olarak, şuan için  Snapdragon 805 işlemcisi olmayan telefon almam, 801 in demode olma süresi aylarla sınırlı, yıl bile değil, almışken daha güçlü ve kademe atlatan 805 gibi işlemci tercih etmek lazım (kendim için konuşuyorum tabii, bende m7 var hemde s600 işlemcisi olmasına rağmen ve kullanımda g2 ye tercih ederim mesela, çünki fark hissedemezsiniz bile), 805 den sonra çıkanlar süsleme modeller olacak ve 805 ile harbi 64 bit işlemcilerin gerisinde kalacaklar çünki, 801 ise zaten geride kaldı, 805 hazır olsaydı zaten alayı onu kullanırdı, yetişmedi ve süslü ama fark atamayacak sadece telefon satma amaçlı şişirilmiş 801 li telefonları piyasa sürdüler, sanırım durumu anlatabildim.

işlemci çıkış tarihi olarak...

801- 805-  arada süslenmiş ama sadece pazarlama taktiği 807,810 gibi işlemciler( performans sıralamasında bunları 801 ile 805 arasına atın, çünki 805 den sonra çıkmalarına rağmen kırpılmış olacaklar) - 64bit snapdragon işlemci diye gideeer..

Abi senin anlamadığın bir konu varmı Allah aşkına... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sony'yi bilmem de hTC eskiden daha çok satardı. Şimdi fiyatları çok yükseldi. Satış düştü. Olsun. hTC'yi bilen kullanan birakamiyor. Bi kere başlamak gerek. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bunun da özellikleri iyimiş Zafer ama nedense Türkiye'de ne sony nede htc tutulmuyor satış olarak ben yine de g3 ün önde gideceğini düşünüyorum... :)

:D  tam tersi olmasın o, hTC zaten iyiydi Sony ise Z1 ile devrim yaptı, şuan çokta iyi tanınır bu aletler, az satılma sebebi fiyatları ve milletin körü körüne marka bağımlılığı, hala ayfon erişilmez alettir diyen bir zümre var bizde, yahu dünyada bile bizim gibi toplum yok :)

G2 fiyattan sattı o kadar, en az tanınanda yine Lg, ayrıca sağlamda değiller...

Z2 -G3 olarak bakalım, donanım olarak aynı diyelim, Z2 nin üste çıkan özellikleri, kesin daha sağlam, kamera açık ara daha iyi, hatta en iyi kameralardan birisi Z2 de, ön kamera G3 ten iyi, G2 deki ön kamera zaten berbattı, kesin olarak Z2 daha stabildir ayrıca, Andro telefon alacaksan takılma cortlama zamanla yavaşlama 2 sene sonra performans düşmesi yaşamamak için ya hTC veya Sony almalısın, bu iki firma yaptığımız cihaz 2 sene sonra performansı düşşün diye düşünmez, alet ilk aldığında nasılsa 3 sene sonrada aynı performansta kalır, adamların dediği şu, bizim alet adam gibi çalışır, ama 2 sene sonra yazılım desteğini keseriz diye açık net konuşur, ayfon ve zamzung gibi masal anlatmazlar, neymiş yazılım desteği tüm modellere sürer ve olurmuş, bu zamzungta zaten yok, yazılımı 2 sene sonra alsa ne yazar, zaten bozulmaya başlamış oluyor alet, yazılımlasanda sebebsiz performans düşüşü olur zamzungta, ayfona gelirsek, destek vardır ama laftadır, ayfonda son yazılım son çıkan 2 model için geçerlidir, daha alt modellerde performans düşer, zaten donanım farkıda vardır, satış taktiğidir, ios7 yi 4s e yükleren alet bayar adamı ve yeni model alma isteği doğurur, hiç aksini iddaa etmeyin. bu kesindir, yüklemeden dayanırsın ama bir süre sonra uyglamalar yeni sürüm istemeye başladığından mecbur kalır sürüm yükseltirsin, kısaca ayfonda aynı mal.

Androda direk destek kesilir ortada kalırsın, Ayfonda yalandan destek olur hayattan bıktırır yeni model alırsın= her iki markadada yeni model alırsın kısaca.

Andronun avantajı ise custom romla idare edebilmesi, kaç senelik Wildfire S im bile Andro 4 ile yağ gibi çalışmakta mesela, ayfonda böyle bir şansın zaten yok, yazılım bitti olayda bitti :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ali abi S80532423423423423xcxvw223f2 işlemcili telefon çıksa ne olacak :D Kullan gitsin ya elindekini.

Andronun avantajı ise custom romla idare edebilmesi, kaç senelik Wildfre S im bile Andro 4 ile yağ gibi çalışmakta mesela, ayfonda böyle bir şansın zaten yok, yazılım bitti olayda bitti :)

Üfür üfür bilmiyoz sanıyon ya :D iPhone 4, ios 7.1.1 yüklü sorunsuz çalışıyor. Custom fw hazırlayıp ön belleği bile arttırabiliyoruz.. 

Yok çalışmıyormuş yok kasıyormuş yok donuyormuş bunlar fasa fiso mis gibi oluyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hersey guzel de yazilim destegini kestikten sonra hizli calismasini maalesef anlami kalmiyor. Hele ki bu basdondurucu teknoloji degisiminde amiral gemisi modeller bile 1 senede demode olurken.

Eski mantikta ornegin bir muzik anfisi alinirdi. Sesi guzelse 30 yil kullanabilecek kadar uzun omurlu dusunulurdu. Zaten yeni modeli 3 sene sonra cikardi. Donanim herseydi. Ancak yazilimin yavas yavas araya sokusturulmasi ve oncelerinde tuketiciye hos gorunmek icin surekli degisim, kisisellestirmede ozgurluk gibi farkliliklarin yarattigi cazibe merkezinde ihtirasli bir sekilde yazilim revizesi bir tutkuya donustu. Cok yaygin degil ama 5 sene sonra android yazilimsiz bir buzdolabi tavsiyesi veremeyecek duruma gelecegimiz dusunulurse yazilim destegi donanimin onune geciyor artik. Peki donanim duragan mi? En kotusu bu iste. Donanim ise daha idrak edilmeden, tam kapasite kullanilmadan bir sene sonra eskiyor. Henuz 4 cekirdekli telefonlar isgorurken anlamadan 8 cekirdekli oldular. Bu donanimlarin bazilari yapisal anlamda farklilik saglarken bazilari da anlamsiz olarak sadece goz boyamak amacli. 2.3 sensorlu fotograf makinesine 20.3mp'li z2. Gunes isiginda fotograf ceken her zaman oldugu gibi artik dslr'sini evde biraktigini iddia edecek, fotograflarin kalitesinde dolayi eriyip bitecek. Sonra bir gece fotografinda kumlanmalar, bulaniklar icin binbir bahane bulunacak ama aci gercek degismeyecek. Gunes isiginda 6280 telefonu aslinda 2mp kamerasi ile daba guzel cekiyordu. Gece ise simdiki telefonu daha guzel ama baski alinamayacak kadar kotu hala. Sensor buyumeden mp buyurse fotograf kalitesi duser. Ancak acimasiz teknolojide gelisim bir oncekinin ustune her zaman ilave etmekten gecer, kalitesiz olsa bilse.

1 senede demode olan telefonlar

, ustunluk konusunda cok yanlis ornek oluyor. Nostalji icin artik eski fotograflara gerek yok. Forumun telefon bolumunde kendi actigim S2 konusu daha dün gibi ama icerigi sanki caglar oncesinden cilali tas devrine ait:))

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi S80532423423423423xcxvw223f2 işlemcili telefon çıksa ne olacak :D Kullan gitsin ya elindekini.

Üfür üfür bilmiyoz sanıyon ya :D iPhone 4, ios 7.1.1 yüklü sorunsuz çalışıyor. Custom fw hazırlayıp ön belleği bile arttırabiliyoruz.. 

Yok çalışmıyormuş yok kasıyormuş yok donuyormuş bunlar fasa fiso mis gibi oluyor..

4s biteli yıl oldu, geçecen sen onu, custom işi Androda olur, yarım yamalağa custom deme kardeş  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

4s biteli yıl oldu, geçecen sen onu, custom işi Androda olur, yarım yamalağa custom deme kardeş  :biggrin:

Abi yaşlanmışsın, doktora görün özellikle göz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Neyse, Evren bey haklı, Androidide İos uda farketmez, ne alırsan al en fazla 2 sene gider,  sonra demode, sonrasında kaşıntı tutar :)

Benim telefon daha 1 sene olmadı ama canım yenilemek istiyor mesela, Allahtan değecek model model yokta 2 sene falan dayanabileceğim...

O yüzden Mert kardeş, geçecen sen o 4s i falan, çoktaaaan demode oldu bile, allasanda pullasanda zaten değişen olmaz, 5s bile şu çıkanların yanında sönük kalıyor ve sıfır istek uyandırıyorsa 4s anca masal olur, ha ayfonun en iyi modelide 4s tir bu arada, tip olarak tabiiii  :D

İos Andronun yanında yarımdır, net kesin gerçek.  :tongue:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Neyse, Evren bey haklı, Androidide İos uda farketmez, ne alırsan al en fazla 2 sene gider,  sonra demode, sonrasında kaşıntı tutar :)

Benim telefon daha 1 sene olmadı ama canım yenilemek istiyor mesela, Allahtan değecek model model yokta 2 sene falan dayanabileceğim...

O yüzden Mert kardeş, geçecen sen o 4s i falan, çoktaaaan demode oldu bile, allasanda pullasanda zaten değişen olmaz, 5s bile şu çıkanların yanında sönük kalıyor ve sıfır istek uyandırıyorsa 4s anca masal olur, ha ayfonun en iyi modelide 4s tir bu arada, tip olarak tabiiii  :D

abi ben de 4 diyorum :p Yetiyor diyorum güncel yazılımla bile.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Htc ve diğerleri olarak iki grup var derim ve kaçarım :)

Kaçma gel, zaten duman ederiz, ha sen fazla yüklenmeyeyim diyorsuuuun, anladım seni  :good1:  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Htc ve diğerleri olarak iki grup var derim ve kaçarım :)

Adliye önünden geçme  :crazy:  :air_kiss:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...