İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Semih İzgi

O zaman sen bilirsin :):good1:

Yahu ben bilsem konu niye açayım. :)  Bi el at Zafer abi.  Lenovo'ya ne dersin? intel işlemci?

Lenovo ve Twinmos dışındaki ürün ve markaları ilk defa duydum.Bu iki ürün de Türkiye de yok ama Lenovo gayet başarılı duruyor.

Aynen hocam, Lenovo çok güzel. Fiyatı biraz pahallı olacak ama ömürlük gibi duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yedek parça, teknik servis, ufak ihtimal de olsa telefonda problem çıkması durumlarına karşı; Türkiye'de olan modeller tercih edilse daha iyi olur, sonuçta bu modeller Türkiye'de olmadığı için ucuz diyemiyoruz. Satmaya kalktığında her ihtimalde zarar ettirir. Türkiyede olan modellerin alt seviyesi tercih edildiğinde en azından kullanıp alınmış olduğu fiyata satılır, zarar ettirmez.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Pamuk

Lenovo k900 güzel telefon ama intel işlemci hakkında değişik yorumlar var ama ben olsam k910 alırdım onu almazsam k900 alırdım dış kasası için bile alırdım.K900 bizzat gördüm biraz olsun kullandım ele oturuşu olsun çok hoş.Uygulamalarda menülerde kasma donma gecikme herhangi birşey yok gayet iyi.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Lenovo k900 güzel telefon ama intel işlemci hakkında değişik yorumlar var ama ben olsam k910 alırdım onu almazsam k900 alırdım dış kasası için bile alırdım.K900 bizzat gördüm biraz olsun kullandım ele oturuşu olsun çok hoş.Uygulamalarda menülerde kasma donma gecikme herhangi birşey yok gayet iyi.

Cihazı görmüş kullanmış birinden yorum gelmesi çok iyi oldu. Şarj ve kamera benim merak ettiğim şeyler. Atom işlemcinin tüketimi nasıl?   Kamerası sony'nin cmos destekli kamerasıymış. O yüzden diğer 13MP'lerden iyi olacaktır eminim.

Yorum bağlantısı

Zopo, xiomi, hdc, lenova, jiayu. bilinen telefonlar. Alacagin telefon muhtemelen MTK islemcili olacak. 6589 veya 6592 olmasina dikkat et. Genelde bunlar 4 gb hafizali olur, 8 yada 16 olursa iyi olur. Jiayu s2 bulursan kacirma. 250, 300 dolara cok cok guzel telefon bulursun.

Fakat yukaridaki telefonlarin da cakmasi cok var. 6589 gorunupte genelde hepsi 6572. 6589 olanlar 4 cekirdek. Iyi kontrol etmen lazim...

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Yedek parça, teknik servis, ufak ihtimal de olsa telefonda problem çıkması durumlarına karşı; Türkiye'de olan modeller tercih edilse daha iyi olur, sonuçta bu modeller Türkiye'de olmadığı için ucuz diyemiyoruz. Satmaya kalktığında her ihtimalde zarar ettirir. Türkiyede olan modellerin alt seviyesi tercih edildiğinde en azından kullanıp alınmış olduğu fiyata satılır, zarar ettirmez.

Saygılarımla.

Abicim cihaz gelmeden önce orda 5 10 gün kullanılacak.Bi sıkıntısı varsa fark edilir sanırım. Türkiyede böyle zengin içerikli ve böyle ekonomik kaç cihaz var ki? Bildiğimiz üzere en uygunu discovery ve elite.   Satma konusuna gelince, bizim aileye gelen telefon ailede kalır :D Kolay kolay satılmaz Yenisini alacaksak eskisini eşe dosta veririz. O yüzden ölü yatırım gözü ile bakıp iyi bir cihaz seçmek lazım. Lenovo en mantıklısı gibi duruyor. O olmazsa Elife E6 yani Twinmos'u tercih ederim galiba.

Zopo, xiomi, hdc, lenova, jiayu. bilinen telefonlar. Alacagin telefon muhtemelen MTK islemcili olacak. 6589 veya 6592 olmasina dikkat et. Genelde bunlar 4 gb hafizali olur, 8 yada 16 olursa iyi olur. Jiayu s2 bulursan kacirma. 250, 300 dolara cok cok guzel telefon bulursun.

Fakat yukaridaki telefonlarin da cakmasi cok var. 6589 gorunupte genelde hepsi 6572. 6589 olanlar 4 cekirdek. Iyi kontrol etmen lazim...

Ön satışta var Jiayu S2 abicim. Bu da güzel cihazda resmi satışta değil o yüzden listeye eklemedim.

http://www.kingsouq.com/jiayu-s2-s102560.html

Seçeneklerimde 2 3 ve 4 6592   5ise 6589 abicim aynı dediğin tip işlemcileri seçmiştim :good1:    İntelli lenovo'ya ne diyorsun?

Yorum bağlantısı
Mustafa Pamuk

Cihazı görmüş kullanmış birinden yorum gelmesi çok iyi oldu. Şarj ve kamera benim merak ettiğim şeyler. Atom işlemcinin tüketimi nasıl?   Kamerası sony'nin cmos destekli kamerasıymış. O yüzden diğer 13MP'lerden iyi olacaktır eminim.

Bu telefonun en güçlü yanlarından biri de kamera benim çok hoşuma gitmişti net ve odaklaması gayet iyi.Ama bataryası 2500 mah ve ekran 5.5 inç olunca biraz zayıf kalmış atom işlemci gayet hızlı ve öyle diğerlerinden bir fark göremedim belki bizim göremediğimiz farklar vardır ama normal bir kullanıcı için gayet güzel bir cihaz.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bu fiyatlara alinir bence. Sonucta android. Ama dedigim gibi cakmanin cakmasina denk gelme.....

O zaman sen bilirsin :):good1:

NFC desteği ne derece önemli? Ben aldımmı 3 4 yıl kullanmayı planlıyorum. NFC teknolojisi barındırmasına özen göstermelimiyim?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bence olmalı. Her şey çok hızlı gelişiyor. 3-4 yıl çok uzun süre. Nerede lazım olur bilinmez. Bence "olmazsa olmaz" değil ama "olsa iyi olur".

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Lenovo k900'e karar verdim.  Değerli cevaplar için herkese teşekkürler. :) 

Konu birleştirilmiştir semih...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ve android telefonu satıp ben de belli birkaç özel nedenle (bir firmaya yazılım geliştiriyoruz IOS ile ve bende de olması lazım elimde ve 5 ya da 5s elimizde yok şirketciğimizde) 5s 16gb aldım. 

ilk çıktığı günden beri ipad kullanmama rağmen telefon olarak durum değişik oldu. 

çok fazla ayar mayar yok gibi ama aslında gerekl olan herşeyi koymuşlar.

Parmak izi sensörü iyi.

Pil arka plan refresh kapadım. akşama kadar %50 ye düşüyor. HAtta kurcalamaz isen yüzde 70 ile akşam eve gelebiliyorsun. Ama arka plan refresh kapanacak. 2G ye de aldım ama onun çok etkisi yok. 

Sorunlar:

1- kameranın görüş açısı bence fazla geniş

2- push gmail google mahsustan kaldırmış. gmail kendi uygulaması da androiddeki gibi şirin değil. ama 15 dk da bir pull ya da 30 60 dk yapabiliyorsun. tüm 7.1.1 sisteminin kaderi gibi.

3- ses tanıma otomatik yok

4- maps çok güzel navigasyon yapıyor. hızlı uydu buluyor. 

şirin.

mail dışında bir sıkıntı yaşamadım. ha tabi SD kart olmaması kötü.

BACK butonu olmaması ve BACK tuşunun üstte solda olması öte yandan menü tuşlarının aşağıda olması bazı programlarda parmağı bir aşağı bir yukarı yapmana yol açıyor.  yukarı parmağı kaldırınca da ekranı göremiyorsun.

Apple geri gidiyor gibime geldi yazılımsal olarak. Naçizane görüşüm.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Apple geri gidiyor gibime geldi yazılımsal olarak. Naçizane görüşüm.

Doğru görmüşsün hocam  :good1:

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

K900'ün sparişini verdik bakalım. Haziranın ilk haftası elimde olacak.  Umarım hatasız, kusursuz bir cihazdır kısmetimdeki :good1:

lenovo-k900.jpg

Heyecanlandıran yanı, 1080P çözünürlük, Cmos Sony kamerası, kendine has arayüzü ve çelik kasası.

Korkutan yanı, internette paylaşılmış 'erimiş şarj soketi' fotoğrafları ve Atom işlemcinin 2500mah yetersiz pili sömürmesi.

isi%20box.jpg

Bi kaç kamera örneği paylaşıyorum

http://unleashthephones.com/wp-content/uploads/2013/08/2013817170659.jpg

http://unleashthephones.com/wp-content/uploads/2013/08/2013817170617.jpg

http://unleashthephones.com/wp-content/uploads/2013/08/2013815203546.jpg

http://www.ixbt.com/mobile/images/lenovo-k900/cam12.jpg

http://jazarah.net/wp-content/uploads/2013/07/Lenovo-Camera-09.jpg

http://www.gsmarc.com/device-images/lenovo/k900/photo-sample/img4213284750000.jpg

http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2013/07/lenovo-k900-lowlight-samples-4.jpg

http://images.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2013/07/lenovo-k900-lowlight-samples-2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hayırlı olsun kardeşim.Geldiğinde gönderde arka kapağına bir modifiye yapalım:):):)

Lenova da neymiş Renonun son modeli işte.:)

tarihinde Erol Eser tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Hayırlı olsun kardeşim.Geldiğinde gönderde arka kapağına bir modifiye yapalım:) :):) Lenova da neymiş Renonun son modeli işte. :)

Eyvallah abim hayırlı olur inşallah.. Arka kapağı çelik olduğundan modifiye işlemez :p   Hem; Renoyu demesen iyiydi :)  :fiuw:

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Hali hazırda gm discovery kullanıcısıyım, telefondan genel anlamda memnunum, ancak hoparlörün arka konumlandırlması nedeniyle masa, sehpa v.b. yerlerde sesi hiççç duyulmuyor, bu nedenle benzer özelliklerde fakat hoparlörü ıphone veya lg g2 gibi alt kısımda bulunan bir cihaz arıyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hali hazırda gm discovery kullanıcısıyım, telefondan genel anlamda memnunum, ancak hoparlörün arka konumlandırlması nedeniyle masa, sehpa v.b. yerlerde sesi hiççç duyulmuyor, bu nedenle benzer özelliklerde fakat hoparlörü ıphone veya lg g2 gibi alt kısımda bulunan bir cihaz arıyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum

Bence bunun için cihaz değiştirmeye değmez. Bir tane sert plastik veya silikon kılıf alın, hoparlör kısmı boşlukta kalacak şekilde olacağından sese çözüm olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Özçelik
(düzenlendi)

Yaklaşık 1 ay içinde telefon alacağım fakat kararsız kaldım. İphone 6 alırım diyordum android ve Samsung'u elemiştim çünkü tabletim ve bir çok yakınımın telefonu, tableti android olduğu için sıkıldım. İphone 6'nın çıkmasına da yaklaşık 5 ay var yani Türkiye'ye gelmesi 6 ay 7 ay.. O kadarda beklemek istemiyorum İphone 5s çok hoşuma gidiyor ama telefonu aldıktan 5 ay sonrada yenisi çıkınca biraz canım sıkılacak ki iphone 6 zaten farklı olacak buda beni S5'e itiyor.. Galaxy S5'in siyahı hoşuma gitti ama S4 ile çok benzer tasarımı da sıktı androidden de sıkıldım. Bir yandan Galaxy S5'te bir çok özellik var İphone 5S'e kıyasla.. Ama İphone'nin ios işlemcisi ve tasarımı da çok ilgimi çekiyor.. Siz olsanız bu durumda hangisini ne nedenle tercih ederdiniz?

tarihinde Metehan Özçelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Şahin

Samsung Note 2 sahibiyim ne kadar özelliklerini kullanıyorum aşikar en sık kullandığım şeyler watsap, facebook, bazanda internetten birşeylere bakıyorum 1 tane bile oyun yok mesela hergün fotoğraf çeken birisi olmadığım içinde kamerasınıda pek kullanmıyorum ha diyeceksin neden aldın o zaman note2 işim gereği kalem özelliğinin olması ofis uygulamalrında ki kolaylık mail kontrolleri büyük ekranı bana artıları olmuştur. Yani sen bugün en iyisini alsan bile merak etme bir kaç ay sonra hep daha iyisi çıkacaktır. Bu yüzden ihtiyaçlarını belirle ve o yönde ihtiyaçlarını karşılayacak bir telefon al. Biliyorsun çok yüksek meblalar kullanmayacağın özellikler için gereksiz para harcama bence diyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yaklaşık 1 ay içinde telefon alacağım fakat kararsız kaldım. İphone 6 alırım diyordum android ve Samsung'u elemiştim çünkü tabletim ve bir çok yakınımın telefonu, tableti android olduğu için sıkıldım. İphone 6'nın çıkmasına da yaklaşık 5 ay var yani Türkiye'ye gelmesi 6 ay 7 ay.. O kadarda beklemek istemiyorum İphone 5s çok hoşuma gidiyor ama telefonu aldıktan 5 ay sonrada yenisi çıkınca biraz canım sıkılacak ki iphone 6 zaten farklı olacak buda beni S5'e itiyor.. Galaxy S5'in siyahı hoşuma gitti ama S4 ile çok benzer tasarımı da sıktı androidden de sıkıldım. Bir yandan Galaxy S5'te bir çok özellik var İphone 5S'e kıyasla.. Ama İphone'nin ios işlemcisi ve tasarımı da çok ilgimi çekiyor.. Siz olsanız bu durumda hangisini ne nedenle tercih ederdiniz?

Samsungu direk unut, andro seni sıktıysa ios seni direk bayacaktır zaten  :D

ip6 nın çıkmasına daha çok var, ayrıca aypon makyajsız alınmaz, yani 6S için 1.5 sene var daha :)

ille almalıyım dersen az bekle snapdragon 805 işlemcili telefon al, yok onuda bekleyemem dersen Sony Z2 hTC M8 gibilerine bak, ama ille deneyim diyorsan 5s te alabilirisin, nasılsa fazla tutmadan satacağından sıkıntı olmaz, denemiş olursun :)

Not: Aslında bunların alayı gereksiz pahalı oyuncaklar, zevke alıyoruz, madem para harcamak istyorsun, al birini geç, yalnıza Zamzung almada ne alırsan al kardeş.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...