İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Fiyat iyi güzelde kağıt üzerinde yazan verilere göre düşük bir benchmark skoru vermiş sanki. Kötü skor değil ama. SAR değerleri ne durumda acaba? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Resmi bir işlem olarak mı?

pasaporta kaydediliyorsa o da olur.

Fiyat iyi güzelde kağıt üzerinde yazan verilere göre düşük bir benchmark skoru vermiş sanki. Kötü skor değil ama. SAR değerleri ne durumda acaba? 

Elinden telefonu düşürmeden saatlerce "düşük sar değerli" telefonla konuşanlar düşünsün onu :)

evet benchmark kötü gördüm. Belki vazgeçerim bakalım.. Kullananlara sormak lazım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin
(düzenlendi)

iponeciler, bu ne? http://sozcu.com.tr/2013/teknoloji/iphone-5sten-samsung-cikti-376841/

iPhone 5S’i söken meraklı donanımcılar, Apple’ın yeni amiral gemisi içinde, Samsung’un fabrikalarında üretilen 64-bit ARM A7 işlemciyi görünce şaşırmaktan geri duramadılar. A7, Samsung’un Galaxy S4′ün içinde kullanılan Exynos 5410 işlemciyle aynı üretim hattından çıkıyor.

Sayın abicim hp marka bir bilgisayarın içindeki işlemci intel ram kngstom anakart gigabyte gibi (markları salladım) markalardan oluşur dünyada hiçbir marka kendi başına telefon bilgisayar gibi teknolojik ürünleri kolay kolay üretemez herşeyin bir uzmanı var ekranda bir firma çok iyidir işlemcide bir firma apple bunları alır en iyi mühendislerle harmanlar en iyi işletim sistemini ekler satar.

tarihinde Hüseyin Yergin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

iponeciler, bu ne?  http://sozcu.com.tr/2013/teknoloji/iphone-5sten-samsung-cikti-376841/

iPhone 5S’i söken meraklı donanımcılar, Apple’ın yeni amiral gemisi içinde, Samsung’un fabrikalarında üretilen  64-bit ARM A7 işlemciyi görünce şaşırmaktan geri duramadılar. A7, Samsung’un Galaxy S4′ün içinde kullanılan Exynos 5410 işlemciyle aynı üretim hattından çıkıyor. 

Peugeot'un da motorları iyi, buna bakıp da peugeot alıyor mu kimse ? :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Resmen yapılabiliyor mu?

Ben de bunu merak ettiğimden sormuştum. Eski telefonun IMEI'si boşa çıkacağı için onu yeni gelene aktaracaklar demek ki. Şu "IMEI çakma" işlemi galiba.

Bunun resmiyeti yoktur muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Peugeot'un da motorları iyi, buna bakıp da peugeot alıyor mu kimse ? :)

Aynı motoru kullanan çok daha iyi arabaları alıyoruz, bilmem anlatabildimmi  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Aynı motoru kullanan çok daha iyi arabaları alıyoruz, bilmem anlatabildimmi  :biggrin:

Evet. ip5 alanlar da aynı şeyi düşünmüş olmalılar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Evet. ip5 alanlar da aynı şeyi düşünmüş olmalılar.

Motor için düşündülerse hata etmişlerdir ama, gerisi için kısmen haklısın.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Apple en iyilerini alıp birleştiriyor, Samsung en iyisini yapıp satıyor gibi bir şey olmuş... Bu aynı teknosa'nın reklamına benziyor...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Apple en iyilerini alıp birleştiriyor, Samsung en iyisini yapıp satıyor gibi bir şey olmuş... Bu aynı teknosa'nın reklamına benziyor...

Hafif hatalı, apple en iyilerini alıp birleştirtiyor ama en iyinin çalışması için gerekli şeyler hep eksik oluyor, yazılılımı güzel ama yine eksik oluyor,  Zamzung en iyisini yapıp satıyor, eksik verdiğini kendine tam uyguluyor ama yazılımı sallıyor, Htc hepsine bakıp, en iyi donanım ve en iyi yazılımı ayarlayıp alayını geçiyor ve bunu anca bilen biliyor...  :)   Bu kısmı teknosa reklamına benzemiyor çünki herşey tam oluyor.   :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Hafif hatalı, apple en iyilerini alıp birleştirtiyor ama en iyinin çalışması için gerekli şeyler hep eksik oluyor, yazılılımı güzel ama yine eksik oluyor,  Zamzung en iyisini yapıp satıyor, eksik verdiğini kendine tam uyguluyor ama yazılımı sallıyor, Htc hepsine bakıp, en iyi donanım ve en iyi yazılımı ayarlayıp alayını geçiyor ve bunu anca bilen biliyor...  :)   Bu kısmı teknosa reklamına benzemiyor çünki herşey tam oluyor.   :D

Yok ben onun için demedim zaten, benim gözümde samsung, sony, lg, toshiba(belki başkaa daha vardır ama ben şimdilik bunları biliyorum) üretici, diğerleri "lego"cu gibi geliyor. İos Sezen Aksu gibi ne yapsa tutuyor hit oluyor... :D :D :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yok ben onun için demedim zaten, benim gözümde samsung, sony, lg, toshiba(belki başkaa daha vardır ama ben şimdilik bunları biliyorum) üretici, diğerleri "lego"cu gibi geliyor. İos Sezen Aksu gibi ne yapsa tutuyor hit oluyor... : :D: :D:D

Sezen de artık tutmuyor yalnız  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Note3 alacaklar, yakında ilginç bir versiyon daha geliyor, esnek ekranlı note3 oled :) sınırlı sayıda üretilecekmiş, Lg yapınca kızdılar sanırım, bu arada mini ekranlı bazı firmalarda artık akıllanırlar sanırım :) 

Zamzung esnek ekranı çıkaracakmış, daha basit üretim, daha yüksek görüntü kalitesi ppi değeri, daha az enerji harcama ile tüm markalar kullanır olacakmış :)

samsung-esnek-oled-ekran-100113.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Yanlış anlaşılma var ben Samsung herşeyin en iyisini yapıyor demedim her firmanın uzman olarak ürettiği bir ürün var dedim. Hiç bir firma en iyisini yapıp satamaz. Öyle birşey olsa diğer firmalar olmaz herkes o telefonu alırdı. Apple stabilse, Samsung ekran kalitedir, htc kasası Sony nin kamerası iyidir gibi.(Bunlar misal)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Yanlış anlaşılma var ben Samsung herşeyin en iyisini yapıyor demedim her firmanın uzman olarak ürettiği bir ürün var dedim. Hiç bir firma en iyisini yapıp satamaz. Öyle birşey olsa diğer firmalar olmaz herkes o telefonu alırdı. Apple stabilse, Samsung ekran kalitedir, htc kasası Sony nin kamerası iyidir gibi.(Bunlar misal)

Ben de "gibi" dedim zaten. Benim vurgulamak istediğim sizin söylediğiniz değil, Apple'ın zihniyetiydi yani ben apple'ın fiziki olarak hiç bir şey üretmeyip üretenlerden satın alan, ama o üretenleri küçük gören tavrına atıfta bulunmak istedim...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Ben de "gibi" dedim zaten. Benim vurgulamak istediğim sizin söylediğiniz değil, Apple'ın zihniyetiydi yani ben apple'ın fiziki olarak hiç bir şey üretmeyip üretenlerden satın alan, ama o üretenleri küçük gören tavrına atıfta bulunmak istedim...

Apple tavrınından bizene boşverin onlar depişsin bize en iyi en ucuz telefonu üretsin rekabet etsinler. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Akıllı telefon arayışı içinde olanlar için birkaç dip not:

Son ifa fuarında ortaya çıkan akıllı cep telefonlarından en göze çarpanları Note3, Z1 ve LGG2 idi. Android tabanlı bir telefon arayışında olan biri olarak biraz araştırma yaptım ve edindiğim bilgileri paylaşmak isterim.

1. Bu gün itibari ile Z1 henüz türkiye piyasasına girmedi bu nedenle bu ürün ile ilgili çok detaylı incelemeler bulunmuyor. Ancak yapılan genel inceleme sonuçlarına göre bir takım sıkıntılarının olduğu baahsediliyor. Özellikle kamera konusunda çok iddalı olan sony nin Z1 de kullandığı kameranın video kaydı hayal kırıklığı yaratmış durumda. şöyleki;

1080P de 30 FPS ye kadar çekim yapabiliyor, otomatik fokus nedeni ile kamera çekiminde ara ara donmalar yaratabiliyor ve görüntü kalitesi gördüğüm kadarı     ile ahım şahım bir kalite değil. Bunun haricinde, kasa kalitesinin çok iyi olmadığı ve bekleyenleri üzebileceği söyleniyor. Yine kasa tasarımı ile ilgili kenar kalınlıklarının çok fazla olduğu da çok fazla beğenilmeyen noktalar. Bunun haricinde ülkemize gelecek versiyonunda ne gibi değişiklikler yapılacağı, veya değişiklik olup olmayacağı da belirli değil.

2. LG nin G2 modeli piyasaya ilk giren ve baya da iddalı giren bir telefon. fiyat olarak da 1600 liraya satılıyor. Haleflerine göre baya iddalı bir fiyat. Bu telefon ile ilgili edindiğim problemler ise şu şekilde;

Her ne kadar snapdragon800 işlemci kullanılmış olsa da menü geçişlerinde bir takım donmalar ve takılmalar olabiliyor. Bunun haricinde ekranın parlaklığı ile ilgili bir takım sıkıntılardan bahsedilmiş. videolardan izledğim kadarı ile de ekranda arada bir ışık düzeyinin artıp azalması olabiliyor. Ciddi olarak gördüğüm bir eksikliği ise harici hafıza girişi yok cihazda. Cihaz 16 ve 32gb dahili hafıza ile geliyor ve bu hafızanın 8gm kadarının temel işlemlerde kullanılacağı söyleniyor. bunun haricinde genişletilebilir hafıza olmaması kötü.

3. Gelelim Note3 e; 2200 tl den satışa sunuluyor. Samsung olması nedeni ile tüm teknoloji sitelerinde, yurtdışı kaynaklarda epey övülen bu telefonun yazılım desteği çok iyi ama gelgelelim donanım seviyesi özellikle Ülkemizde satışa sunulan versiyonun donanım seviyesi beni tatmin etmedi. Neden mi?

Ekran büyük ancak bu ekranı besleyecek, özellikle samsung gibi arka planda çalışan bir sürü uygulama barındıran bir telefon için 3200 MAH lık bir pil çok düşük kalacak düşüncesindeyim. Ayrıca En büyük hayal kırıklığı ise Ülkemizde satışa sunulan Note3 versiyonu 8 çekirdekli 1.9 ghz hızında (4 adet 1.9, 4 adet 1.3) exynos işlemci kullanılmış. İşlemcideki bu farkın cihazın grafik performansında da önemli bir dezavantaj yaratacağı söyleniyor.

Sonuç olarak baktığımda her 3 telefonda tam olarak tatmin etmedi beni maalesef.

Kolay gelsin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Şahin Topaloğlu

Telefon değiştirmeyi çok sevmesemde artık nokıa c 5 imden ayrılma vakti geldi....Dün gecedeyken cesedin sağını solunu gurcalıyordum gömleğimin cebindeki gıcır gıcır ( kasasını yeni değiştirmiştim.) nokia c 5 im beton zemine yüzüstü kapaklanıverdi....Ekran ben gidiyom gidiyom gittim dedi...

Cep telefonundan çok anlamam sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var.

Şartlarımı sıralıyorum...

1-Dayanıklı olması gerektiğinde kovaladığım hırsıza fırlattımmı yere indirmeli.... :D

2-Genelde kot cebimde taşırım çok böyük olmamalı yanlış anlaşılabilir.... :D

3-İnternete girebilmeliyim ki daha yeni yeni öğreniyorum basit olmalı... :good1:

4-Şarjı çabuk bitmese iyi olur. :yes:

5-Çok pahalısına ihtiyacım yok alo desem yeter...

Şimdiden Teşekkür ediyorum.... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Abi discovery diye bir telefon var çok güzel fiyatıda uygun tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi al bir tane iphone tertemiz kullan...zaten tuşlarıda yok,dümdüz ince bir telefon işte  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...