İçeriğe Yönlendir

Akıllı Cep Telefonu Önerileri

Misafir

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Bildiğim kadarıyla AMOLED ekranın olayı zaten enerji tasarrufu. Yani daha canlı veya daha doygun renklerden ziyade, daha az pil kullanımı vaadediyor.

SuperLCD2 candır diyim de eksik olmasın :p

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Samsung'ların ekranlarının mavimsi tonda olmasının nedeni nedir ? Şimdiye kadar gördüğüm s4 hariç tüm modellerinde mavi folyo kaplanmış gibi bir hali var ?

Bu sorun daha çok pentile dizilime sahip amoled ekranlarda var . Beyaz maviye dönük oluyor. Pentile dizilim ekranın bir nevi interplasyonla daha canlı göstermesini sağlayan led dizilimi. Örneğin note2'de bu sorun yoktur ama s3'te çok fazladır.

Amoled ekranların genel sorunu ise beyazı tam tonlayamaması. Plazmalardaki gibi. Siyah mükemmeldir ama beyazlar sorunludur. Lcd ekranlarda da tam tersi beyazlar çok parlaktır ama tam siyah veremezler kalitesine göre grinin tonlamalrı gibidir.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

yanlız bu konuda limit 650 tl 

direk s3 le iphone 4 karşılaştırmasını merak ediyorum.

O konu genel bir konu. İçeriğini inceleyin, her fiyat aralığı için öneriler var. Kesin işinize yarayacaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

yanlız benim fiyat aralığımda dikkat ettiniz mi bilmiyorum iphone 4S veya 5 e ulaşamıyorum , yani normal iphone 4 de s3 den kesinlikle iyi mi diyosunuz ?

Önemli olan başlık.. Konu içeriği zaten bıraktığın yerde durmuyor bu forumda.. 

Mevcut başlık işinizi göreceği için konunuzu birleştirdim Tarık Bey.. 

Bence Android... 

Yorum bağlantısı

Apple; Ios'dan kullanıcısının olduğu kadar memnun değil ki, yeni sürümü yayımlamak üzere. Değişikliğe uyum sağlamazsan geride kalırsın. Stabilite güzeldir ancak belli bir süre kullanıcı yenilik ister. Çünki müşteri nankördür. En güzelini bile elde etse daha iyisini isteyecektir.

Ios'un akıllı telefon piyasasındaki liderliği ve öncülüğü şu an için yok. Android daha hızlı güncelliyor kendisini. ÜStelik birçok marka telefon, tablet ve hatta fotoğraf makinesine altyapı sağlamak kolay bir işlem değil. Buna rağmen yazılımın geldiği noktaya baktığınızda piyasa algısında, IOS'un biraz ateşböceği, Android'in ise karınca gibi çalışarak aradaki farkın kapanarak Android lehine döndüğü görülebilir . Kemikleşmiş ve fanatik (bu tanımda söz meclisten dışarı ama genel bir apple fun grubu mevcut tüm dünyada)  IOS kullanıcısı için bu paragraf çok bir anlam ifade etmeyecektir ancak yine de tavsiye isteyen arkadaşımız demek ki henüz fanatik ıphonecu değil.

Tabi bu yazdıklarımız da 6 ay içersinde değişebilir. IOS'un hamisi Apple'ın en güzel özelliği, tüketicinin görüp de beğendiğini değil, hayal bile edemediğini keşfedip, şaşırtmak. Böyle bir potansiyeli olan firmanın pazarı doğru okuyamadığından mı yoksa kullanıcı kitlesinin henüz talepkar olmaması nedeni ile maliyet dengesini korumak için mi yaklaşık 2 senedir önemli bir yeniliği sunmadığını bilemiyoruz. Belki de iyi bir taklitçi olan Android'in uzun ve maliyetli ar-gelerin ardından ortaya çıkacak IOS yeniliklerini taklit edip, fiyat avantajı ile piyasayı ele geçirmesinden korkuyorlardır.

Uluslararası piyasada boy göstermek çok zor, en çok satan listesine girip, orda daim olmak çok daha zor. Hiç kimse önce Ericsson, sonra da Nokia'nın düştüğü konuma düşmek istemiyor ancak IOS şu anda Nokia'nın tercih ettiği yoldan gidiyor.

Sonuç olarak; S3 Iphone4'regöre daha üstün özellikleri olan bir modeldir ve rakipleri yine Android telefonlardır. Pil performansından, ekran büyüklüğüne, sensör özelliklerinden, işlemci hızına  kadar birçok üstün tarafı vardır.

Iphone 4'ün öne çıkan özellikleri; daha sağlam kasa, daha güzel gündüz çekimi sunan kamera, stabilite. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bence Note 2. Ama sizin aralığı aştığı için S3. :)

Bir süre sonra s3 de 1 gb ramdan dolayi guncellemeleri almayacak bence. Ama note 2 2 gb ram. :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bu sorun daha çok pentile dizilime sahip amoled ekranlarda var . Beyaz maviye dönük oluyor. Pentile dizilim ekranın bir nevi interplasyonla daha canlı göstermesini sağlayan led dizilimi. Örneğin note2'de bu sorun yoktur ama s3'te çok fazladır.

Amoled ekranların genel sorunu ise beyazı tam tonlayamaması. Plazmalardaki gibi. Siyah mükemmeldir ama beyazlar sorunludur. Lcd ekranlarda da tam tersi beyazlar çok parlaktır ama tam siyah veremezler kalitesine göre grinin tonlamalrı gibidir.

Saygılarımla.

Geçen lumia 820'ye dikkat ettim o da aynıydı. Sanırım açıya göre de daha koyu görünebliyor. İphone 4'ün ekranı öyle değil yalnız daha yumuşak sarımsı beyaz. Retina ekran amoledden farklı sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

vodafone'da çalışmaya başladım ve 15 gündür fırsat buldukça demo cihazı kurcalıyorum. Htc One olmuş bir cihaz ama S4'ün özellikleri ve kullanış pratikliği şahane olmuş. İki chazıda müsteriolmadığı sıralar sürekli kurcalıyorum. 
Şuan s4 alma şusu kötü one alma busu kötü denecek bir hsusuları yok. İkiside olmuş bitmiş cihazlar. yazılım güncellemeleri ara ara gelicektir. İyice şahlanıcaktır. Ben şahsen Oneda S4 ü de çok beğendim. Hala iphone diyorum ama oda steve jobsa saygımdan :D 

Yorum bağlantısı

Geçen lumia 820'ye dikkat ettim o da aynıydı. Sanırım açıya göre de daha koyu görünebliyor. İphone 4'ün ekranı öyle değil yalnız daha yumuşak sarımsı beyaz. Retina ekran amoledden farklı sanıyorum.

Pek belirtilmez ama ıphoneda da 2 farklı üreticiden gelen ekran var ve tonlamaları farklı. Sizin bahsettiğiniz beyazı sarımsı verenler aslında doğru renk üretmiyor. Çoğu kullanıcı iki ıphone yanyana gelmeden anlamıyor ancak daha sıcak(warm) tonlamalı ekranı birçok kişi beğenmiyor. Doğru renk üreten ekranın ise beyazları çok başarılı. Diğer ekran hafif buğulu gözükürken ya da ekrana tapışmış film sararmış gibi bir etki yaratırken diğer ekran canlıdır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Pek belirtilmez ama ıphoneda da 2 farklı üreticiden gelen ekran var ve tonlamaları farklı. Sizin bahsettiğiniz beyazı sarımsı verenler aslında doğru renk üretmiyor. Çoğu kullanıcı iki ıphone yanyana gelmeden anlamıyor ancak daha sıcak(warm) tonlamalı ekranı birçok kişi beğenmiyor. Doğru renk üreten ekranın ise beyazları çok başarılı. Diğer ekran hafif buğulu gözükürken ya da ekrana tapışmış film sararmış gibi bir etki yaratırken diğer ekran canlıdır.

Saygılarımla.

Iphone5'de böyle bir durum var mı? Varsa nasıl anlayabiliriz? İlla yan yana iki tane 5 mi açmamız gerek yani?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Yığman

Öncelikle tüm forumdaşlara iyi günler diliyorum.  :) 
KPSS sonrası yeni bir telefon almayı planlıyorum. Lise yıllarında Symbian olsun Java olsun telefonlarla haşır neşirliğim fazlaydı ancak 2009'da üniversiteye geçiş ile birlikte bir kopuş oldu. Hatta fazlaca kopuş oldu hiç umursamaz oldum 3-4 senedir Corby Pro kullanıyorum. :biggrin: Şimdi üniversite mezuniyeti bahanesiyle akıllı telefon dünyasına giriş yapma niyetim var fakat her şey kapıyı Galaxy S3 Mini'ye çıkarıyor gibi. Açıkçası ben de alternatif de olsa keşke demiyor değilim seçenek fazlalığı olması için. Şu şartlarda siz hangi telefonu tavsiye ederdiniz?
1- Üst sınır 750 TL. (Psikolojik sınır gibi sanki zihnimde :) )
2-Güncellemeleri bugün ve ileriye dönük olarak alma ihtimali olabildiğince yüksek olmalı.
3-Çift çekirdek+RAM ne kadar fazla o kadar iyi gördüğüm kadarıyla. :unsure2:

4-Ekran en fazla 4" ya da 4.3" olmalı.

Var mıdır bu şartlara S3 Mini'ye alternatif olarak değerlendirilebilecek telefon? Şimdiden teşekkürler. :flowers:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu sınırla bırak ileriyi günümüzde bile güncelleme bulamazsın yalnız, senin kopuş bayağı uzun sürmüş anlaşılan  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

:biggrin: Doğrudur üniversiteye geçince zaman içerisinde sadece mesaj atıp "alo" dediğim cihaza yani gerçek işlevine döndü :biggrin: Sınırdan dolayı işte S3 Mini makul duruyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

xperia tipo :p  söylediklerinin çoğunu karşılamıyor ama önereyim :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

En mantıklı tercih s3 mini olarak gözüküyor ancak casper yeni bir telefon çıkardı gidip inceleyin. İçinde atom işlemci falan var.

http://www.casper.com.tr/casper-via-akilli-telefon

mert geçen gün bende bunu gördüm nasildir bilemiyorum

:biggrin: Doğrudur üniversiteye geçince zaman içerisinde sadece mesaj atıp "alo" dediğim cihaza yani gerçek işlevine döndü :biggrin: Sınırdan dolayı işte S3 Mini makul duruyor.

aslında tanıdığın bi telefon cu varsa ikinci el güzel bi cihaz alırsın es3 bile alırsın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

En mantıklı tercih s3 mini olarak gözüküyor ancak casper yeni bir telefon çıkardı gidip inceleyin. İçinde atom işlemci falan var.

http://www.casper.com.tr/casper-via-akilli-telefon

Sağ olun. :flowers: 

xperia tipo :p  söylediklerinin çoğunu karşılamıyor ama önereyim :p

Eyvallah  :tongue:  

mert geçen gün bende bunu gördüm nasildir bilemiyorum

aslında tanıdığın bi telefon cu varsa ikinci el güzel bi cihaz alırsın es3 bile alırsın :D

Maalesef :nea:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...