İçeriğe Yönlendir

Kırmızı Arabamız.

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Hüseyin Bey harikasınız tek kelime. Resmen büyük dikkatle gezindim, süper olmuş :) Hani jantlardaki çizikler için boya uygulatmışsınız ya; jantların boyası orijinali ile aynı mı?

Boyayi seçip aldim, BMW rengiymis.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Aynalara sinyal takarken altına da ışk yapmıştım paylaşmamıştım, paylaşalım bari. :)

Öncelikle elime beyaz eşyalarda kullanılan led yuvaları geçti, içlerine benim süper ledlerden üçer tane yerleştiridim.

d5kiMIZ.jpg

hZNMccl.jpg

Daha sonra aynalara aynı çapta üçer delik açtım.

tgNJu32.jpg

İçlerine bu ledleri yerleştirdim.

6hRaPZd.jpg

Ve sonuç.

NROF8yq.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Cam açma düğmelerine el attım, şu çirkin yeşil rengin yerine kırmızı led yaptım.

kdLhhYJ.jpg

xX5vkTJ.jpg

DvrG6WF.jpg

MbsJmgd.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kırmızılar yakışmış ama homojen mi dağılmamış, bi şey var, tam çözemedim :s

Yorum bağlantısı

Yeşil asla çirkin değil. :i-ih: Kullanılan ledlerden kaynaklı bir acayip tonu var. :good1:

Bir taraf çizgi bir taraf geniş alan olunca göz yanılması oluyor.Yoksa hamojenlik bir durum degil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Maşallah, yetenekli ellere sahip olmak güzel bir şey.

Şu aynaları araç üzerinde de görmek isteriz. Sonucu çok merak ettim :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Kırmızılar yakışmış ama homojen mi dağılmamış, bi şey var, tam çözemedim :s

Fotoğraftan biraz öyle görülüyor, bir sıkıntı yok.

Homojen olması yada olmaması tamamen tasarımın kendisi ile alakalı ne koyarsan koy o yapıyı değiştiremezsin.

d8THAaQ.jpg

Maşallah, yetenekli ellere sahip olmak güzel bir şey.

Şu aynaları araç üzerinde de görmek isteriz. Sonucu çok merak ettim :)

Vardı resimleri, eklemiştim.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Vardı resimleri, eklemiştim.

Hmm Beyaz ledlerle olanları kastetmiştim, görememişimdir belki bir daha bakayım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Birde Elim değimişken, far anhtarına girişeyim dedim, malum yeşil sası bir görüntü arz ediyor. :)

Kolay oldu ledleri kırmızılar ile değiştirdim, bir de ne göreyim, adamlar sisleri gösteren kısımlara led koymamışlar.

Kırmızıları takınca anladım.

ljs8MRd.jpg

C9P0q8D.jpg

Yanlış bağlantı yapmış olabileceğimi düşünerek tekrar söktüm ki meğer gerçekten led koymamışlar ama yerleri şeması falan hazır duruyordu.

Bende aynı yerlere (ledleri konumladığım yerlerde orjinal delikleri var) hem ışık şiddetini azaltmak için hemde pratik olsun diye seri olarak iki adet daha led ekledim.

5rGkJgl.jpg

Tabikine de oldu. :)

Hmm Beyaz ledlerle olanları kastetmiştim, görememişimdir belki bir daha bakayım.

Hocam ışığı gösterebilecek kadar karanlık bir ortam denk gelmedi henüz.

Aslında ayna altı ışığını sorgular oldum. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi 2 led'i bağladıktan sonra görüntü geldi mi? Sanki kapalı baskı gibi geldi bana :s

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Maşallah Abi , Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin .. Modifikasyonlar çok yerinde ve güzel , ama karbon olayına biraz fazla girmişsin sanki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)
Abi 2 led'i bağladıktan sonra görüntü geldi mi? Sanki kapalı baskı gibi geldi bana :s

Geldi, sikinti olmadi.

Isik homojen dagiliyor ve isik goruluyor.

Kapali bir version yaratacaklarini sanmiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Güzel olmuş.Emeğinize sağlık abi.Bu araca her baktığımda güzel değişiklikler görüyorum.... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Eline sağlık.Sis bölümünde ledin olmayışı sislerin olmaması.Sisler yanık iken o kısımlar yanıyor.Orjinali böyle.

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

3.stop kısmındaki beyazlık nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Eline sağlık.Sis bölümünde ledin olmayışı sislerin olmaması.Sisler yanık iken o kısımlar yanıyor.Orjinali böyle.

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Abi sağol, arabada sisler orjinalinde var bende öyle düşündüm ama sisleri yakınca falan ışık mışık yok, birde baktım ki oralarda led yok ama yerleri var.

Usta adamın gözünden birşey kaçmıyor, 3. stopu bir arkadaş aldı içine power led döşeyip bana geri vercek bekliyorum o arada su girmesin diye orayı kapattım. :)

Oktay Abi,

Bunlar ısınma turları asıl olarak gösterge ledlerini değiştireceğim. :)

Ama ne led kullanmak gerekir bilemedim.

Yorum bağlantısı

O zaman o ledleri ait oldukları yere taksan yanabilir.Far anahtarı kartının alt kısmının resmi var ise netleşir.

Göstergeyi açınca led seçimin belli olur.Ampul kullanılıyor ise en iyi yol benim çalışmalarımdaki gibi olur.Led ise zaten aynı tip led kullanacaksın.

Lakin kadran fiestalardaki gibi ise şansın çok az :D

Kırmızı şapkalı mercek ne yakışır buna var ya.Karşısına geç çayını yudumla. :good1::fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

O zaman o ledleri ait oldukları yere taksan yanabilir.Far anahtarı kartının alt kısmının resmi var ise netleşir.

Göstergeyi açınca led seçimin belli olur.Ampul kullanılıyor ise en iyi yol benim çalışmalarımdaki gibi olur.Led ise zaten aynı tip led kullanacaksın.

Lakin kadran fiestalardaki gibi ise şansın çok az :D

Kırmızı şapkalı mercek ne yakışır buna var ya.Karşısına geç çayını yudumla. :good1::fiuw:

Ledleri yerlerine taktım yanmadı zira onları besleyecek yolları iptal etmişler, seri bağlantı gidiyormuş bende kablo ile seriyi deva ettirdim sadece.

Kadran 2006 focus yada fiestalar ile aynı bir değişikliği yok.

Td62C9P.jpg

Direk sorayım. olur mu?

Ayrıca kırmız şapkalı mercek ne olaki. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sn Solmaz :)

O kadran yeni tip olmaz mı? Misal, Lokman abi kendi cmax'inde değişim yapmıştı, o tarz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Sn Solmaz :)

O kadran yeni tip olmaz mı? Misal, Lokman abi kendi cmax'inde değişim yapmıştı, o tarz?

Çok kötüsün...

Ben bırakayım diyorsun gerisini sen düşün. :)

Bende düşünüyorum hatta Lokman Abeye sordum bile olur mu diye, ancak uygun yollu kadran nerden bulacağız, birkaç yere sordum beyaz şahin parası istiyorlar. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu arada solmaz nereden çıktı la :s

Sönmez :)

Ankara'daki çıkmacılar için çok iyiymiş diyolaaaa

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bu arada solmaz nereden çıktı la :s

Sönmez :)

Ankara'daki çıkmacılar için çok iyiymiş diyolaaaa

Du bi Lokman Ağabey'e sorayım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Yuhhh :D :D :D:p :p :p Apaçık bişi yazdım sana yahu.

İşin kolay.Ledleri smd led.Sök aldıgın renkteki smd ledi tak kapat. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...