İçeriğe Yönlendir

Seyir Halinde Benzinde Tekleme Ve Sabahları Geç Çalışma?

Harun Aydın

Recommended Posts

Harun Aydın

İyi günler araç benzinde ara ara seyir halinde iken tekliyor sanki bir şey arkadan tutuyor tekliyor araç ara ara bayağı bir gaz yemiyor tüpte sorun yok.

ikinci si ise sabahları yada motor soğuduğunda araç tek marşta almıyor basıyorum gayet güzel marş basıyor ama çalışmıyor 2 inci kapa açta çalışıyor,bunları sebepleri ne olabilir ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmet Oruç

Benzin pompası gibi görünüyor...Kontak açtığınızda benzin deposundan gelen vınnlama sesi duyuyormusunuz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Benzin pompası gibi görünüyor...Kontak açtığınızda benzin deposundan gelen vınnlama sesi duyuyormusunuz?

evet duyuyorum 3-4 saniye vinnn ediyor

problemlerin ikisi demi aynı şeyden acaba

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Ateşleme sıkıntısı olabilir.

abi yeni değiştirdim pujileri bobini kabloları baktım hepsi orj dedi dünde kontrol ettim kendim hepside orj parça isimleri aklıma gelmedi şimdide (:

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

hayır abi yeni yapmaya başladı bir ustayı arayıp sordum geç çalışması ile ilgili benzin pompası olabilir dedi

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Giderken teklemesi pek bana pompadanmış gibi gelmiyor.Hadi geç çalışması belki ondandır da :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

valla bilemedim işte abi sizin fikirlerinize yada ustaların yaşamış olanların varsa bekliyorum yardımlarını

Yorum bağlantısı
Enez Güner

Benzin pompasıda bazen giderken tekleme yaptıra bilio oda nasıl oluo derseniz normal seyir halindeyken gaza biraz daha yüklendiğinizde benzin yetiştiremio :) başımdan geçmişti daha önce

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Gur

Kardeşim sıkıntın benzin pompasında, tüpte sıkıntım yok düyorsun. Kesinlikle sorun bundan.

Bana kalırsa komple benzin pompanın değiştirilmesinden yanayım. Komple değişmezse kısa süre sonra yine aynı sıkıntıları yaşarsın. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Kardeşim sıkıntın benzin pompasında, tüpte sıkıntım yok düyorsun. Kesinlikle sorun bundan.

Bana kalırsa komple benzin pompanın değiştirilmesinden yanayım. Komple değişmezse kısa süre sonra yine aynı sıkıntıları yaşarsın. ;)

komple derken anlayamadım :s ank orj pompa + işçilik 250 dedi bir özel servis iyimi yoksa pahalımı

Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

bende bu vın sesi ne diye merak edip dururdum bagazjda felan aramıştım bi ara :crazy:

komple derken anlayamadım :s ank orj pompa + işçilik 250 dedi bir özel servis iyimi yoksa pahalımı

geçenlerde evin önüne geldim bidaha 15. mi 20. mi marşta çalıştırdım hemen ustaya gittim

benzin pompası + şamandıra 120 tl

işcilik 80 tl (çok dedim komple depo sökülüyor dedi)

bilgilerinize

sabahları kontağı açmadan önce lpg düğmesine basılı tutarak ilk çalıştırmayı lpg ile yapın bakalım bi değişiklik olacak mı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Toprak

Bu vınnn sesi bende de vardı.LPG de normal çalışıyordu.Taaa ki bu güne kadar.Araç benzinde ilk marşta çalıyor,şehir içinde olduğumdan en fazla 3500 devre kadar yükseltip vites değiştiriyorum.ancak.araç 4000 devirden sonra gaz yemiyor.Lpg ye geçtikten sonra 7000 devre kadar sorunsuz yükseliyor.acaba neden.Zannedersem 2 ihtimal var birincisi benzin filitresi , ikincisi benzin pompası.İnşallah ikincisi değildir.Sizce neden?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

2 gündür düzeldi araca würth enjektör temizleyci atmıştım üzerine tekrar benzin aldım düzeldi geç çalışma problemi ama yolda ara ara benzinde kesiyor geçen ankdan beypazarına benzinde geldim tam beypazarına girişte teklemeye başladı düzeldi

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım. Araç ilk çalıştırmada tekliyor gitmiyor. Sonra Guage menuden dtc de yanıp yanıp sönen koda yanlış hatırlamıyorsam 9202 miydi neydi. Baktım ve forumdan araştırdım benzin pompası arızası diyordu, benzin pompasını değiştik birde benzinden tüpe geçince bir kesici takıldı LPG cide. İş halloldu. Tüpte sıkıntı yaşamıyorsunuz değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yüksel Demir

DEDİĞİMİ HEMEN UYGULA KUTUP BAŞINI CIKAR( + ) OLANI 5 DK. BEKLE TEKRAR TAK SIKINTI ÇÖRÜLÜR.150 KM BENZİNDE KULLAN ÇÜNKÜ ARAÇ ÜRETİLİRKEN BENZİNE GÖRE DİZAYN EDİLMİŞ DAHA SONRA LPG TAKILDIĞIDA BU TÜR TEKLEMELER OLUYO KUTUP BAŞININ CIKARILMASINDAKİ AMAÇ MOTOR RESETLENMİŞ OLUYOR YANİ FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖN GİBİ.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

sorun bence benzin pompasından kaynaklanıyor. Zira ateşleme ile ilgili bir durum olsa forumdaki herkesinde görebileceği gibi lpg deki sıkıntılarda öncelikleateşleme sistemi parçalarının kontrol edilmesi gerektiği söylenir. Çünkü lpg benzine göre ateşleme yönünden daha hassastır. Oysaki burda lpg hiç bir sıkıntı olmadığı söyleniyor. Bu durumda geriye sadece pompa kalıyor. Motorun geç çalışması pompadan kaynaklanabileceği gibi marş motorundan da kaynaklanabilir. Ama seyir halindeki teklemenin sebebi (benzinde) pompadır diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

bugün yine yaptı 2 seçenek söylediler enjektör ve benzin pompası yarın sanayiye gideceğim benzin pompasını değiştireyim diyorum peki düzelmesse benzin pompasına boş yere fazla para vermiş olacağız birde araba giderken yada rolantide vuuuunvunvuuuunnn diye bir ses var ben şarj dinamosundan şüphelendim v kayışının oralardan geliyor bu ne olabilir yarın sanayiye sokacağım bir bakalım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İyi günler araç benzinde ara ara seyir halinde iken tekliyor sanki bir şey arkadan tutuyor tekliyor araç ara ara bayağı bir gaz yemiyor tüpte sorun yok.

ikinci si ise sabahları yada motor soğuduğunda araç tek marşta almıyor basıyorum gayet güzel marş basıyor ama çalışmıyor 2 inci kapa açta çalışıyor,bunları sebepleri ne olabilir ?

kontak II konumunda benzin pompasının inlemesi geliyor mu? marş almama sıkıntısı ondan olabilir. yakıt hattının basıncını ölçüyorlar mıydı hatırlamıyorum sürüş ensanıdaki sıkıntıyı da ona bakarak belki anlarlar. pompa mı değil mi diye

parça değişimine gitcekseniz orjinal alın ve pompa şamandıra ile bir olması lazım o şekilde değişin diyorlar forumda. benim başıma gelmedi bilmiyorum. yine lpgli diye depoda az benzinle gezdiğiniz için sıkıntı yapıyor olabilir. lpg de sorun yapmıyor ise geçici olarak benzin deposunu yarıya kadar doldurup deneyin. ( yan sanayi pompa almadan evvel :) ) benim diyeceğim bunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Benzinde hic isigi yakmadim ceyrek depo hep o sekilde yaridayken depo galiba yapmiyordu bu sorunu ceyrege dusunce yapiyor lpg de skinti yok genellikle hizli giderken yapiyor gecenlerde 90 km benzinde gittim ornegin 100 km geldikten sonra yine yapti 90 km hic sıkınti yapmadi kontagi actigimde vın sesi geliyor gec calisma sorununu 2 gunden sonra yapmaz oldu

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Sorun benzin pompası çıktı yani benzin pompasını değiştirdik tekleme ortadan kalktı ama araç tek marşta çalışıyorda önceden marşa basar basmaz çalışırdi şimdi 2 sn sonra motor çalışmaya başlıyor marşa basıyorum çufun çufun (: ediyor çalışıyor önceden bir çevirmede alıyordu bu nedenki

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...