İçeriğe Yönlendir

Yatak Tavsiyesi

Mahmut Yıldız

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Arkadaşlar düğün arefesinde çift kişilik yatak almak için araştırma yapıyorum. Benim boyum 182 cm, kilom da 115. Nişamlım 170 cm ve 68 kg. Kaliteli uyku uyuyabileceğimiz, bel ve sırt ağrılarımızı artırmayacak, kaliteli bir yatak arıyoruz.

Standart yaylı yatakları bir türlü sevemedim. visco yatakları araştırmaya başladık ama onların da fiyatları çok fazla. Tempura gittik, 160*200 ebatlarında beğendiğimiz yatağa 5 bin lira dediler. Yani neredeyse ikinci el araba parası. Bir yatağa 5 bin lira verirsem iki şık var; ya cebimden çıkan paranın hafifliği ve verdiğim paranın acısını çıkartmak için yataktan hiç çıkmam ya da o kadar para verdiğim yatağa kıyamam, yatamam. İşin şakası bir yana, tempurdaki fiyatlar uçuk olunca işbir yatağa gittik. Bir kaç denemeden sonra ergoplas model yatak hoşumuza gitti. Yatağın detaları burada. Bellona ve istikbal marka yataklara baktık, onlarda da işin içine visco girince fiyatlar 1000+ liraya çıkıyor. İstikbalde beğendiğimiz yatağın modelini tam hatırlamıyorum ancak visco yoğunuluğunu sormama rağmen sürekli geçiştiren satış elemanı, ısrar etmem sonucunda başka bir yere telefon açarak öğrendi. Yoğunluğu 60 kg/m3'müş. Araştırmalarımda visco yatak alımında visco malzemenin en az 75 kg/m3' olması gerektiğini hatta benim ağırlığımdaki kişiler için 80-85 olması gerektiğini sonucuna vardım.

İşbir dışında visco love marka yataklar da var ama Kayseride deneme fırsatım olmadığı için düşünmedim.

Visco yatak alımında bazanın latalı olması ya da suntalı bazaya yuvarlak delikler açılması gerektiğini, böylece açık hücreli visco dedikleri malzemenin hava alarak terlemeyi önlediğini de söylüyorlar. İşbir visco malzemelerinin açık hücreli yapıda olduğunu söylüyor, ancak istikbal ve yataşta çok net bilgiler yok. Hele istikbaldeki satış elemanları viscodan bihaber yaşayan varlıklar gibi.

Daha önce aranızda bu tür yataklardan kullanan ya da yatak seçimi hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bazı arkadaşların geyik için pusuda beklediğini, ormanda kaçan geyik yerine mis gibi rahat yatakta yatan geyiğin onlar için bulunmaz fırsat olduğunu biliyorum ancak ömrümüzün çok önemli bir kısmını geçirdiğimiz yatağın önemini dikkate alarak konuda bilgi paylaşmadan sadece geyik yapılmamasını rica ediyorum.

Düzeltme sebebi: Eksik kelime

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

bed-line yada med-line diye bi yatak markası var full ortapedik çok iddialılar bi incele derim abi

Kayseri'de onlar da yok diye biliyorum. Denemeden almak istemiyorum, o yüzden burada satış yerinin olması lazım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

En sonunda açtın abi konuyu. Sırada ben varım merakla takip ediyor olacağım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçen baktım da bizimde artık yatağı değiştirme vaktimiz gelmiş gibi duruyor.10 yıla yaklaşmış..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yataş'ı araştırdın mı abi güzel yatakları var bildiğim kadarıyla

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

En sonunda açtın abi konuyu. Sırada ben varım merakla takip ediyor olacağım.

Yatak matak derken komik geliyor ama Tahir günde 6 saat uyusan ömrünün %25'i eder. Çok önemli, hem de günün geri kalanında nasıl olacağın buna bağlı. 8-10 yatarak bile dinlemedikten sonra o uyku ne işe yarar. Adam gibi 5-6 saat uyku normal bir insana yeter de artar bile. Ama kaliteli yatak almak isteyince de çok para vermek gerekiyor. Tempur resmen uçmuş durumda, 7 bin lira dedikleri yatak var.

Yataş'ı araştırdın mı abi güzel yatakları var bildiğim kadarıyla

Onlarda da visco yatak deyince 1,5 kaat istiyorlar. İşbirdeki ergoplas da aynı para. Ona bakarım diye düşünüyorum.

Ayrıca yastık da en az yatak kadar önemli. Üniversitedeyken baş ağrısı sorunum vardı. Kaç kere doktora gittim, tomografiler, röntgenler çekildi, ilaçlar kullandım geçmedi. Sonunda bir arkadaş yastığını değiştir dedi, o günden beri ona dua ediyorum. Yatakla birlikte kaliteli bir yastık da alacağım.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Visco yatak kullanıyoruz bizde.. Markası ne hatırlamıyorum ama çok memnun kaldık.. Evlenmeden önce tam ortapedik yatak kullanıyordum çok sertti yani; bu yatakta hiç yabancılık çekmedim; internetten fırsat sitelerinin birinden çok uyguna almıştı Serap. Ömrü nasıl olur , ilerleyen zamanlarda ne olur bilemiyorum..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ahanda alt tarafta tohturun ismini gördüm, değerli yorumlarını bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben evlenirken İşbir'den visco yatak aldım. Modelini hatırlamıyorum. Çok memnunuz. Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Visco yatak kullanıyoruz bizde.. Markası ne hatırlamıyorum ama çok memnun kaldık.. Evlenmeden önce tam ortapedik yatak kullanıyordum çok sertti yani; bu yatakta hiç yabancılık çekmedim; internetten fırsat sitelerinin birinden çok uyguna almıştı Serap. Ömrü nasıl olur , ilerleyen zamanlarda ne olur bilemiyorum..

Evet bir de o konu var. 300 lira gibi rakamlara 1500-2000 lira çekilen yatakları sattıklarını söylüyorlar. Denemeden almak işime gelmediği gibi nasıl bir şeyle karşılaşacağımı bilmediğimden cesaret edip alamıyorum. Rica etsem marka, fiyat ve nereden aldığınızı öğrenebilir misin. Tabi bir de yatağın özellikleri; tamamı visco mu, yoksa kaç cm visco, visco yoğunluğu ne kadar, latex ya da sünger kısımlar ne kadar ve yoğunluğu nedir?

Bak bir cevap yazdın, kaç tane soru sordum. Aldın başına belayı :)

Ben evlenirken İşbir'den visco yatak aldım. Modelini hatırlamıyorum. Çok memnunuz. Tavsiye ederim.

Akşam bakabilir misin Mert, ve fiyatı da önemli tabi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evlilikte yatak ne önemliymiş yahu :)

Ben şimdi popom rahat etsin, belim ağrımasın diyorum yeter :D

Şaka maka, bel fıtığım ilk çıktığında yapılan ilk iş yatağımı değiştirmek oldu. Yataş'ın ortopedik serisinden aldık, sert ama rahattı. Son 1 senedir sıkıntılıyım, yine değiştirmem gerekiyor. Nereden baksan 5-6 sene kullanmışım.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Evet bir de o konu var. 300 lira gibi rakamlara 1500-2000 lira çekilen yatakları sattıklarını söylüyorlar. Denemeden almak işime gelmediği gibi nasıl bir şeyle karşılaşacağımı bilmediğimden cesaret edip alamıyorum. Rica etsem marka, fiyat ve nereden aldığınızı öğrenebilir misin. Tabi bir de yatağın özellikleri; tamamı visco mu, yoksa kaç cm visco, visco yoğunluğu ne kadar, latex ya da sünger kısımlar ne kadar ve yoğunluğu nedir?

Bak bir cevap yazdın, kaç tane soru sordum. Aldın başına belayı :)

Tamamı visco değil ; aşşağı yukarı 15- 20 cm kadarı visco idi. Yoğunluğunu vs bilmiyorum .. En iyisi linki bulmaya çalışayım ;)

Yorum bağlantısı

Bizde yaklaşık 3 yıl önce istikbal'den full ortapedik bir yatak aldık,ayrıca vucutdaki antistatik elektirikleri alıyormuş,yatağın bir aparatı var onu duvara montajladık,sanırım topraklama oluyor.yatağa ilave 2 adette visco yastık aldık.oldukçada memnunuz tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Evlilikte yatak ne önemliymiş yahu :)

Ben şimdi popom rahat etsin, belim ağrımasın diyorum yeter :D

Şaka maka, bel fıtığım ilk çıktığında yapılan ilk iş yatağımı değiştirmek oldu. Yataş'ın ortopedik serisinden aldık, sert ama rahattı. Son 1 senedir sıkıntılıyım, yine değiştirmem gerekiyor. Nereden baksan 5-6 sene kullanmışım.

10 yıl falan garanti veriyorlar, tabi ki viscoya. Yaylı yataklarda 3 yıl kumaş, 10 yıl yay garantisi var.

Tamamı visco değil ; aşşağı yukarı 15- 20 cm kadarı visco idi. Yoğunluğunu vs bilmiyorum .. En iyisi linki bulmaya çalışayım ;)

+1

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

3 yildir visco kullaniyoruz.sanirim yatas.cok memnunuz yattiktan sonra 35 saniye icinde uyuyorum.tavsiye ederim.sadece seyi yadirgiyor biraz insan,yayli yatak gibi kontra tepki vermemesini.hizlica yataga kendinizi atiyorsunuz ve orda kaliyorsunuz.geri ittirme yok.bu ise en cok cocuklar bozuluyor.ziplayamiyorlar :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

10 yıl falan garanti veriyorlar, tabi ki viscoya. Yaylı yataklarda 3 yıl kumaş, 10 yıl yay garantisi var.

+1

http://www.viscopro.com/index.php?route=product/product&product_id=84

Buldum ;)

İyi sallamışım :D

Yastık olarakta bunlardan almıştık..

http://www.viscopro.com/index.php?route=product/product&path=62_78&product_id=86

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Marka model bilmem... Yatak büyük olacak... en az 1,80 x2 al..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Hatta, mümkünse, 2.20 2.5 falan olsun :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

http://www.viscopro....t&product_id=84

Buldum ;)

İyi sallamışım :D

Yastık olarakta bunlardan almıştık..

http://www.viscopro....8&product_id=86

Çok da ucuz değilmiş bu.

Yatak odasını 160*200'e göre aldık Emmi ama haklısın. Zaten nişanlım da yatak dar gibi görünüyor diyor.

Hatta, mümkünse, 2.20 2.5 falan olsun :D

Emmi'nin gönlü geniş ya ancak sığar.

düzeltme: eksik kelime

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Terzi
(düzenlendi)

+1

İşbir'in yataklarını tavsiye derim.

7 yıldır işbir lateks (kardelen) yatak kullanıyorum, son derece memnunum tavsiye edilebilir. almadan önce epey araştırmış ve lateks olmasına karar vermiştim ve memnun kaldım. incelemizi öneririm.

yatak aldığım dönemde, yatak konusunda en iyi markanın işbir olduğu hakkından epey bi duyum almıştım.

ancak lateks yatak alacaksanız bazanızın latalı lı olamasını öneririm. ben alırken birkaç satıcının önerisi üzerine araştırmış ve latalıya karar vermiştim. yatak lateks olması durumda bazanın latalı nın olması gerektiği hususunda bir çok satıcının haberi bile yok. ama bu tavsiyeyi de araştırmanızı öneririm.

tarihinde Tamer Terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

7 yıldır işbir lateks (kardelen) yatak kullanıyorum, son derece memnunum tavsiye edilebilir. almadan önce epey araştırmış ve lateks olmasına karar vermiştim ve memnun kaldım. incelemizi öneririm.

yatak aldığım dönemde, yatak konusunda en iyi markanın işbir olduğu hakkından epey bi duyum almıştım.

ancak lateks yatak alacaksanız bazanızın latalı lı olamasını öneririm. ben alırken birkaç satıcının önerisi üzerine araştırmış ve latalıya karar vermiştim. yatak lateks olması durumda bazanın latalı nın olması gerektiği hususunda bir çok satıcının haberi bile yok. ama bu tavsiyeyi de araştırmanızı öneririm.

Latalı baza konusunu biliyorum. İşbirdeki satıcı ile konuştuğumda latalı olmayan bazalarda bazaya yuvarlak delikler açtıklarını ve bunun da yeterli olduğunu söyledi.

İşbir konusunda ise tempurdan sonra en iyi marka deniliyor. Ancak benim kafamı karıştıran bir şey var. Hadi tempur ithal ediliyor diyelim. Onun dışında yurt içinde visco malzeme üreten kaç tane firma var? Hepsi aynı visco malzemeyi mi kullanıyor? Farklıysa farkı nedir? Aynıysa fiyat farkının sebebi nedir?

https://www.manipon.com/firsatlar/30/tam-ortopedik-viscopro-visco-yatak?gclid=CInWo6mywbICFdJvfAodlUsAng

Burada benim aradığım yatağın fiyatını 1850 liradan 589 liraya indirmişler. Buraya güvenerek alış veriş yapabilir miyim?

Şunu da ilave edeyim bazı firmalar yataklarında kullandıkları malzemeye sadece visco demiyorlar, işbir visco diyor ama diğerlerinde ekler var. Mesela visco-pro, visscolex. İşbir kendi viscolarının diğerlerinden farklı olduğunu iddia ediyor, bu isim farklılığı da bunu destekliyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Yatak dediğin çok rahat ettirmeyecek, yoksa Mazallah sabah namazları kaçar.. :bomb:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

https://www.manipon....CFdJvfAodlUsAng

Burada benim aradığım yatağın fiyatını 1850 liradan 589 liraya indirmişler. Buraya güvenerek alış veriş yapabilir miyim?

verdiğiniz linkteki ürün nitliğine göre gayet uygun fiyatta ... hatta şahsen beni tedirgin edecek kadar uygun fiyatta.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Bizde yaklaşık 3 yıl önce istikbal'den full ortapedik bir yatak aldık,ayrıca vucutdaki antistatik elektirikleri alıyormuş,yatağın bir aparatı var onu duvara montajladık,sanırım topraklama oluyor.yatağa ilave 2 adette visco yastık aldık.oldukçada memnunuz tavsiye ederim.

Ben de bundan almıştım 3 sene oldu sorun yok o zaman ben de viscolara bakmistim ama satıcı önermemisti diye hatırlıyorum çabuk deforme oluyor diye

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yatak odasını 160*200'e göre aldık.

Olmaz.. değiştir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...