İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S3 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

P.tesi Siyah S 3 siparişi vereceğim. En uygun fiyat garanti ve taksit hangi site dükkan vs. dir ? Hb'den almayı planlıyorum ancak biraz daha uyguna siyah bulabilirsem tam süper olacak.

Yorum bağlantısı

Bence sen yine almazsın. Armutun sapı üzümün çöpü Samsung'un siyahı dersin, Samsung Galaxy S89'u beklersin... :D

Yok benim takoz rahmetli oldu azimliyim bu sefer alıcam. :D

P.tesi Siyah S 3 siparişi vereceğim. En uygun fiyat garanti ve taksit hangi site dükkan vs. dir ? Hb'den almayı planlıyorum ancak biraz daha uyguna siyah bulabilirsem tam süper olacak.

Yok mu yardım edecek ? Help S.0.S :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Mustafa hayırlı olsun telefonun. Güzel bir seçim yapmışsın. S3 selefi olan S ve S2'ye göre daha nazik bir telefon. özellikle ekran kısmı düşmelere karşı dayanıksız. Bunda telefonun büyük boyutlarını tasarımla gizlemek adına yuvarlatılmış kenarların etkisi büyük. Çerçeve desteği olmadığı için, ekran korumasız kalıyor düşme gibi bir hadisede, önceki modellerde tek tük yaşanan( onlardan biri de bizim Mehmet'in başına geldi ya neyse) kırılma hadisesi, S3'te oldukça fazla.

Flipcover kapak şeklinde kılıfda da telefonun ön yüzünden bakınca sağ tarafı açıkta kalıyor. Bu bölümdeki açma kapama tuşu da düşme olayında zarar görür. Ben ilk modellerden beri telefonun etrafını tamamen kapatan ve yandaki tuşları dahi açıkta bırakmayan şeffaf slikon kılıf kullanıyorum. Biraz telefonu kabalaştırsa da hem etrafının çizilmesini hem de düşme gibi bir durum olursaekran hafif içerde kaldığından kırılmasını bir nebze engellemiş oluyorum.

Ekrana ilk defa S3'te şefaf film çektirdim. Normalde ekran çizilmelere karşı son derece dayanıklı ama S2'yi bir yıldan fazla film olmadan çiziksiz kullanmama rağmen, sattığım kişi ikinci gün çizince ben de önlem amacıyla yaptırdım. MAt olanından yaptırdım. Ekran kalitesi %30 düştü fakat parmak izi ve ter lekesi kesinlikle olmadığı için çok da memnunum.

Telefonu direk simkartını takıp kullanabilirsin. İçindeki ilk şarşı bitirene kadar kullanıp, sonra şarj etmeni öneririm. Genelde birkaç şarj sonra pil performansı oturuyor.

İnşallahyeni telefonundan güzel haberler alman dileğiyle.

Saygılarımla.

Evren Abi öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim, gerçekten çok açıklayıcı bir cevap oldu benim için :flowers:

Affınıza sığınarak birkaç ufak noktada daha size danışmak istiyorum açıkçası :blush:

-Anladığım kadarıyla içindeki şarj bittikten sonra 16 saat gibi bir süre şarjda bırakmak gerekmiyor, değil mi ?

-Flip cover kılıflardan vazgeçtim Evren Abi, söylediklerin çok açıklayıcı oldu :yes: Ancak senin kullandığın kılıfların ismi ne olarak geçiyor, ayrıca yan tuşlar kapalı olduğunda kılıf üzerinden bu tuşların kullanımında bir zorluk oluyor mu, bir de -eğer mümkünse- kullandığın kılıfın fotoğrafını paylaşman mümkün mü abi ?

-Ekran filmi olarak da ben de şeffaf ve mat olanını seçeyim o halde :good1:

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim Evren Abi, inşallah hepimiz telefonlarımızdan güzel haberler alırız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Rica ederim Mustafa.

Şarjda artık 12 saat, 16 saat gibi kurallar yok. Ancak ben yine de paketi açtığımdaki şarj bitmeden şarj yapmıyorum ve ilk şarjı telefon kapalı ve biraz uzun yapıyorum. Şu ana kadar şarj yetisini kaybeden bir telefonum olmadı.

Ekran filmi tamamen senin insiyatifinde. Telefonu filmsiz kullanırken ekranı çok seveceksin. Mat film parlaklığı biraz kaybettirecek ve özellikle beyaz arka planlarda karıncalanmalı bir etki yaratacak. Aslında ben parlaklığı tercih ediyorum fakat parmak izi telefonun ekranını çok kirli gösterdiğinden film bu neden le çok yararlı oluyor. Açıkçası filmler konusunda tecrübeli değilim. Bir önceki mesajda belirttiğim gibi daha önce hiç yaptırmadım ve karar verdiğimde şirketin yanındaki telefoncuda elindeki ucuz markalı filmlerden biri ile yaptrıdım. Belki hem şeffaf hem de parmak ve ter izi tutmayan modelleri de vardır.

Kılıf konusunda gelince, electroworld'den pahalı 39,90.-TL'ye bana göre pahalı bir kılıf aldım ama milimetrik kusurları yüzünden özellikle yan taraftaki düğmelerin üzerine gelen bölümler düğmelere baskı yaptığı için sorun yaşadım. Ses kısmaya bastığımda mesela düğme basılı kalıyordu. Açma kapama çok zor basıyordu. Daha sonra bir avm'den deneyerek 10.-TL'ye kılıf aldım. Çok daha rahat. Yanlız, S3'te ses ve açma kapama tuşları çok belirgin değiller. Bu nedenle s2'deki gibi bu düğmelerin üzerine şeffaf silikon zor oturuyor ya da telefona tam oturtulmadığında hemen düğmelere basış zorlaşıyor. Birkaç kerede düzgünce takılabiliyor. Ayrıca bu silikon kılıflar telefonun etrafında çerçeve olmadığı için çıkarırken, arka kapağıda çoğu seferde beraberinde açıyor. Ancak çok sesnek bir malzemeden yapılan kapak sağlam ve herhagi bir problem yaratmıyor.

Son kullandığım ve memnun olduğum kılıfın fotoğrafları aşağıda.

20121127214146.jpg

20121127214028.jpg

20121127214019.jpg

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Kılıf ben de aynisindan kullanıyorum ben vatan dan almıştım ilk sarji 10 saat yapın demişlerdi bir de son 4-5 gündür sol alttaki telefon simgesinin uzerinde çağrı olmamasına rağmen 1 yaziyor netten araştırdım birkaç kisi yazmış ama çözüm yazan olmamış

Yorum bağlantısı
Şakir Öztürk

Ya ağabeyler biraz alakasız olabilir ama kusura bakmayın, bu aralar iphone 4s'ten S3'e geçmek istiyorum ne dersiniz ? Elinde, yanında, yakınında S3 olup 4s'e geçmek isteyen varsa anlaşabiliriz. :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

iPhone 4S'ten S3'e geçmek isteyen olur da, S3 olup 4S'e geçmek isteyen çıkmaz buradan :p Hele bu konudan hiç sanmıyorum :p

• Beğen 6
Yorum bağlantısı

Galaxy S3 için Jb 4.1.2 sürümü resmi olarak bugün Polonya'da çıktı. S3'e note2 ile gelen çoklu ekran, spen kullanımı gibi özellikleri ekleyen bu sürüm için Samsung Aralık Ayı içinde dağıtım yapacağını belirtmişti, sözünü tuttu. Türkiye resmi sürümünün çıkması 1 ayı bulacaktır ancak isteyen odin programı aracılığı ile Polonya sürümünü yükleyebilir.

Yorumlar gayet olumlu fakat rehber sorunun hala devam etmesi, bu sorunun S3'te kronik olduğuna artık işaret gibi. Rehber uygulaması romda kaldığı sürece hızlı açılıyor ancak bir şekilde arkadaki program sayısı artınca ya da ilk açılışlarda rehber arkada çalışmadığıniçin ekrana gelmesi iyimser olarak 3sn, bende ise 15sn'yi buluyor. Sadece rehber değil, rehbere kayıt ve arama kaydı da aynı sorunu yaratıyor.

Vahim olan ise ram sorunundan kaçmak için hafızada tutulmayan rehber uygulamasının 2gb'lık rami olan note2'de de aynı şekilde çalışması.

Dealer exe gibi harici uygulamalar ile sorun ilk başlarda çözülüyor gözükse bile, sürekli ramde 12mb'lık yer işgal etmesi nedeni ike bir süre sonra ağırlaşmaya neden oluyor. Ayrıca rehbere kayıt uygulaması için standart uygulamaya geçiş yaptığı için, yine uygulama ağır açılıyor çünki uygulama geri planda olmuyor o sırada.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

iPhone 4S'ten S3'e geçmek isteyen olur da, S3 olup 4S'e geçmek isteyen çıkmaz buradan :p Hele bu konudan hiç sanmıyorum :p

Bmw m6 dan inip clio dizele binilir mi hiç :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

hepsiburada.com 'daki S3 1399 TL'ye. Farkı nedir diğerlerinden? Vatan Bilgisayar'da satılanla onun arasında fark varmış ama neymiş bilemedim.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ne farkeder? İkisi de garantili ve bakmıyor mu telefona bir problem olduğunda? Distribütör firma olsa avantajı ne oluyor? Alt teknik servisler mi tırt diyorsun?

Abi bu işi yaptığım için çok iyi biliyorum farkı piyasada İstanbul garanti olarak bilinen cihazlar olması yani Grey market ürünleri...Garantisi yetkili distribütor değil malesef... Teleservice gibi alt teknik servis firmalar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
hepsiburada.com 'daki S3 1399 TL'ye. Farkı nedir diğerlerinden? Vatan Bilgisayar'da satılanla onun arasında fark varmış ama neymiş bilemedim.

Zafer Samsung ile ilgili daha önce yazmıştım. Eğer ithalatçı firma bilgisinde samsung'un adı geçiyorsa, garantisi Tüm Samsung servislerinde iki sene geçerli. Yurt dışından uluslararası garantili alınırsa 1 yıl garanti veriyor Samsung servisleri. Bu nedenle grey market ürünü olması garanti konusunda çok büyük eksikliğe yol açmıyor. Telpa, c5 gibi distürbitör ürünleri olduğunda Samsung servisleri yanı sıra bu firmaların teknik servislerini de kullanabiliyorsun. Bir de istanbul garantili olarak geçen telefonlar var. Bunlar sadece kendileri servis desteği veriyorlar.

Burak bildiğim kadarı ile teleservis Ankaradaki en üst seviye servis. Kvk dahil olmak üzere tüm servisler çözemedikleri problemlerde cihazları teleservise yönlendiriyorlar. Bu nedenle keşke her telefon teleservis garantili olsa diyeceğim:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Evren abi:

Hepsiburada.com dan sipariş verecektim ancak ürünün istediğim renk seçeneği olmadığından vermedim. Bir de garanti ile ilgili çekincelerim var. Eskiden Hb aldığım telefonlar Genpa KVK garantisi altındaydı. Şimdi iki yıl italatçı firma garantisi altındadır diyor. Müşteri hizm. sorduğumda EVO Bilgi teknoloji sistemleri diye bir firma garantisi altındaymış. Bu firmayı hiç duymadım yarın öbür gün garanti ile ilgili sıkıntı vs. çıkarsa sorun olması durumunda aklımı karıştırıyor. O nedenle T.cell'den tarifesiz sadece cihazı 1900Lira gibi bir fiyata satın almayı düşünüyorum. 300-400lira yüzünden huzursuz olmaya değmez, hiç değilse kafam rahat olur. Herhangi sorun durumunda kvk'dan direk değişim talep edebilirim.

Yorum bağlantısı
Evren abi:

Hepsiburada.com dan sipariş verecektim ancak ürünün istediğim renk seçeneği olmadığından vermedim. Bir de garanti ile ilgili çekincelerim var. Eskiden Hb aldığım telefonlar Genpa KVK garantisi altındaydı. Şimdi iki yıl italatçı firma garantisi altındadır diyor. Müşteri hizm. sorduğumda EVO Bilgi teknoloji sistemleri diye bir firma garantisi altındaymış. Bu firmayı hiç duymadım yarın öbür gün garanti ile ilgili sıkıntı vs. çıkarsa sorun olması durumunda aklımı karıştırıyor. O nedenle T.cell'den tarifesiz sadece cihazı 1900Lira gibi bir fiyata satın almayı düşünüyorum. 300-400lira yüzünden huzursuz olmaya değmez, hiç değilse kafam rahat olur. Herhangi sorun durumunda kvk'dan direk değişim talep edebilirim.

Burak,

Evo istanbul garantisi olması lazım. Sadece Turkcell bayisi değil, diğerlerinden de bak. Benim kutunun üzerinde herhangi bir kvk, genpa, c5 gibi garanti ibasi yoktu ama içindeki belgelerde ithalatçı firma Samsung diye geçtiğinden garantisi tüm Samsunglarda geçerli.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Burak, Evo istanbul garantisi olması lazım. Sadece Turkcell bayisi değil, diğerlerinden de bak. Benim kutunun üzerinde herhangi bir kvk, genpa, c5 gibi garanti ibasi yoktu ama içindeki belgelerde ithalatçı firma Samsung diye geçtiğinden garantisi tüm Samsunglarda geçerli. Saygılarımla.

Abi hepsiburada.com'a soru sordum ilgil olmadıkları için almama kararı aldım. Vatan'dan m.gri olan vers. bonus kampanyası ile sipariş geçicem. Telpa garantisi olduğunu söylediler daha bir içim rahatladı. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bugün S3geldi bir arkadaşın. kullanıyorum gerçekten çok hızlı ve göründüğü gibi kaba değil. İnterneti çok hızlı.

Cihaz gayet stabil. Rehber bazen gecikiyor. Ama çok hızlı ve göründüğü gibi kaba değil. S2 ile boyutlar yakın.

Yorum bağlantısı

Almamalısın. Bu zamanda hiç almamalısın. Niye?

- 14 aralıkta iphone 5 geliyor, piyasada fiyatlar değişecektir.

- s4 'ün çıkışı yaklaşıyor, s3'ü kullanacağın süre az olacaktır ve al sattan zararın olur.

- Rehberini 15 sn'de açan akıllı bir telefonu tercih etmemelisin.

- lg'nin 4x modeli uygun fiyatı ile dururken, ara kullanım için s3'ten daha iyi alternatif olabilir.

- s3 selefi s2 gibi istikrarlı bir fiyat politikası yakalayamadı. Flagsheep modelin bu gibi fiyat değişiklikleri tüketici algısını olumsuz etkiler.

- Android giderek sıradanlaşıyor, yenilik getirmiyor, sadece varolan görsel olarak geliştiriliyor. Piyasada kullanıcılar artık değişiklik istiyor ve WM işletim sisteminin gelişmeleri takından takip ediliyor.

- Nokia Lumia ile piyasayı hareketlendirdi. Piyasadaki Samsung-iphone-htc triosu içinde dönüp duranlar bu tekelden kurtulmak için eski dost Nokia'ya ümit bağladılar.

Saygılarmla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Almamalısın. Bu zamanda hiç almamalısın. Niye?

- 14 aralıkta iphone 5 geliyor, piyasada fiyatlar değişecektir.

- s4 'ün çıkışı yaklaşıyor, s3'ü kullanacağın süre az olacaktır ve al sattan zararın olur.

- Rehberini 15 sn'de açan akıllı bir telefonu tercih etmemelisin.

- lg'nin 4x modeli uygun fiyatı ile dururken, ara kullanım için s3'ten daha iyi alternatif olabilir.

- s3 selefi s2 gibi istikrarlı bir fiyat politikası yakalayamadı. Flagsheep modelin bu gibi fiyat değişiklikleri tüketici algısını olumsuz etkiler.

- Android giderek sıradanlaşıyor, yenilik getirmiyor, sadece varolan görsel olarak geliştiriliyor. Piyasada kullanıcılar artık değişiklik istiyor ve WM işletim sisteminin gelişmeleri takından takip ediliyor.

- Nokia Lumia ile piyasayı hareketlendirdi. Piyasadaki Samsung-iphone-htc triosu içinde dönüp duranlar bu tekelden kurtulmak için eski dost Nokia'ya ümit bağladılar.

Saygılarmla.

Arkadaşımda hem s3 hem note2 var, ikisinde de bu sıkıntı yok?

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Arkadaşımda hem s3 hem note2 var, ikisinde de bu sıkıntı yok?

4.1 versiyonlar da oluyor diye biliyorum. Benim versiyon 4.0.4 bende de bir problem yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

samsung galaxsy s3 mini hakkında düşünceleriniz,999 tl fiyatı var, 1gb işlemci, 4inç ekran,android v.s kısaca s3 büyük diyen benim gibiler için ideal bence

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
samsung galaxsy s3 mini hakkında düşünceleriniz,999 tl fiyatı var, 1gb işlemci, 4inç ekran,android v.s kısaca s3 büyük diyen benim gibiler için ideal bence

Bende ace2 var. Ace2 mi, S3 mini mi deseler. S3 mini derim. İmkan var ise alınmalı mutlaka.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

4.1 versiyonlar da oluyor diye biliyorum. Benim versiyon 4.0.4 bende de bir problem yok

Bende S2'de 4.0.4 versiyonunda hiç bir sıkıntı yaşamamıştım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...