İçeriğe Yönlendir

Araç Satanların Üçkağıtları !

Hüseyin Topal

Recommended Posts

Hüseyin Topal

Arkadaşlar buraya bu konuyu açıyorum çünkü daha dün kazık yemekten kendimi iyi kurtardım,

Dün Denizli'ye araba almaya diye gittim, araba resimlerde göründüğü gibi değil bu beklediğim birşeydi, çünkü insanlar resimleri çekici olsun diye her türlü çekiyorlar. Arabayı servise götürdük yolda zaten içerisini inceleyince üzülmüş bir araç olduğu belliydi ama motor vs mekanik bir sorunu olmadıktan sonra ufak tefek şeyler yapılır düşüncesindeydim. Servise girdik o arada bende telefondan plakasını tramerde sorguladım, 7 adet hasar kaydı çıktı ağır hasarlar değil, dedim bunu bilerek geldim arabada komple boya varmış demişti adam, sonra bi mesaj daha geldi aracın tüv deki vizeye girdiği kilometreler, araç 2011 11. ayda vizeye 154149 km de girmiş ama kadranda 134bin yazıyo o arada ekspertizden çıktı araç raporu aldık ohooo arabanın başına gelmeyen kalmamış sağ taraf komple değişmiş, kaput ön panel değişmiş, motorda yağ kaçağı var,şanzuman alt takozu yok, turbo ısı kalkanı vs bir çok aklıma gelmeyen kusuru çıktı. Satıcının dediği kilometresi orjinal abi, değişen yok tavan hariç komple boyalı motoru, şanzumanı, yürüyeni düzgün demişti...

Sonuç olarak parayı kolay kazanmıyoruz ve kimbilir ne amaçlarla ne zorluklarla araç alıyoruz, fakat bu yalancı düzenbaz adamlar yüzünden kimileri çok zor durumlara düşüyor. Abim ve kardeşlerim tavsiyem çok ince detaylı araştırma ve incelemeden araba değil, çamaşır makinesi bile alınmayacak bi devirdeyiz hatırlatayım :)

• Beğen 16
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Aracın ilan linkini verin şikayetle kaldırtalım ;)

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Maalesef genelevden çıkma kız oğlan kız dolu memlekette.

Dikkatli olmak lazım gerçekten para çok zor kazanılıyor.

Keşke bu tip satıcılarda alın teriyle kazanılan paranın tadını alabilselerdi.

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Tavsiyem, bulunduğunuz il içinden araba bakmak.

Van ı alırken galerinin teki de bana o numarayı yapmaya çalıştı yemedim.

100 metreden anladım ne anlatıyorsun sen dedim. Başladı dansöz gibi kıvırmaya...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hüseyin Bey geçmiş olsun, kötü bir tecrübeden iyi sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Ben araba alım satımı yapan insanlardan örnek verebileceğim şekilde dürüst olana rastlamadım. Eminim bir yerlerde dürüstleri vardır ama bana denk gelmedi. Bu nedenle sahibi dışında kimseden araç almam, sahibinde 1-2 yıl kalmamış aracı da almam. Peki böyle olunca ne olacak? Sektördeki sahtekarlar yüzünden az sayıdaki dürüst insanlar da sektörü terk edecekler ve bu alan tamamen sahtekarlara kalacak.

Tüketici olarak sanıyorum Hüseyin Bey'in yaptığı gibi kusurlu malın satıcısının elinde kalmasını sağlayarak bir nebze caydırıcı olabiliriz ama yine de bu konuda çok kötü bir durumda olduğumuzu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Bir tecrübe kazanmışsınız...

Ben milletimizide anlamıyorum sahibinden almak varken gidip galerilerden alıyorlar arabaları... Buda bana hep mantıksız gelmiştir...

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Kesin fiesta:) turbo ısı kalkanı benim de yanık. :)

Gerçi enjektör söktürürken çocuk elliyle yoldu benimkini.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

7 adet hasarlı ve tamamı boyalı bir araç için neden gittiniz ki..Bu tip bir araçtan çok şey beklememek gerek.Başka şehirden gelenler içinde her zaman risklidir.Düzgün dört dörtlük araçlar da bile sıkıntı yaşarken bu araç için kılımı kıpırdatmazdım..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)

Kesin fiesta:) turbo ısı kalkanı benim de yanık. :)

Gerçi enjektör söktürürken çocuk elliyle yoldu benimkini.

Bu yazıdan birtek burayamı dikkat ettiniz Ahmet bey... ? :D

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir tecrübe kazanmışsınız... Ben milletimizide anlamıyorum sahibinden almak varken gidip galerilerden alıyorlar arabaları... Buda bana hep mantıksız gelmiştir...

gene aynı konuya döndü iş.ha sahibinden ha galeriden.alırken baktırıyorsun,beğenmediğin arabayı zorla aldıramaz kimse.ben de tam tersi mümkün olduğu kadar galeriden almaya çalışırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Böyle olay bizimde başımıza geldi bundan önceki aracımız pert kayıtlı çıktı sahibinden almıştık ,bizim yaptımız hata arabayı servise değilde adamın götürdüğü yerlere göstermekti Birde plakayı sorgulamakta evde aklımıza geldi ve öyle öğrendik pert oldunu Bizim sattımız kişi pert oldunu biliyor zaten arabadada hiçbi sıkıntı kalmamıştı bir sürü masraf ettik bakımına,Bide bize arabayı satan kişi bize sattıktan sonra bir kaç arabadaha koydu aynı şekilde açıklama kısmında iki parça lokal boyalı yazmış meraktan plakayı sorguladım arabanın 7 tane hasarı çıkıyor böyle şeerefsizzler var işte

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Böyle olay bizimde başımıza geldi bundan önceki aracımız pert kayıtlı çıktı sahibinden almıştık ,bizim yaptımız hata arabayı servise değilde adamın götürdüğü yerlere göstermekti Birde plakayı sorgulamakta evde aklımıza geldi ve öyle öğrendik pert oldunu Bizim sattımız kişi pert oldunu biliyor zaten arabadada hiçbi sıkıntı kalmamıştı bir sürü masraf ettik bakımına,Bide bize arabayı satan kişi bize sattıktan sonra bir kaç arabadaha koydu aynı şekilde açıklama kısmında iki parça lokal boyalı yazmış meraktan plakayı sorguladım arabanın 7 tane hasarı çıkıyor böyle şeerefsizzler var işte

işte uygun örnek denk geldi.önemli olan insana rastlamak...

arkadaşım var,kazalı araba alır,çıkma parçalarla toplar(aynı renk denk getirmeye çalışır),satar.galeri değil.ama alıcıya araç geçmişini tam olarak anlattığını sanmıyorum tabi ki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Ramazanda komşum araba arıyordu. Neyse fiesta bulmuş, beraber gittik 2006 model mi ne. Tam hatırlamıyorum. Araba geldi baktık adam dedi alalı 2 ay oldu, ben sordum niye satıyorsunuz, megane alacaktım bunu temiz buldum aldım (megane ararken fiesta ne alakaysa) dedi. Alalı hiç bakıma sokmadım falan dedi, aldığı kmyi söyledi. Ama hesap yaptım ve sinyalde takılı bakım kartına baktım. Şu an ki km ye bakınca aldıktan sonra bakımı yaptırmış olması gerekirdi. Ben kıllandım zaten, çelişkili cümleler kurdu adam. Ben o ara ruhsata baktım, alalı bir ayı yeni geçmiş yani yüksek ihtimal al satçı bir arkadaştı.

Sonra ararız falan dedik gitti sahibi. Bir hafta sonra tatil öncesi diye sanayide arabanın yağına suyuna baktırıyorum adamı başka bir arabayla sanayide gördüm.

Sonuç: al satçı olmasına karşı değilim insanların ama araştırsak arabada neler çıkardı merak ediyorum.

Belki büyük bir kazıktan kurtulduk.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Şöyle bi durum var ben aracın dışındaki boyasına veya değişenine çok takıntısı olan birisi değilim ki eğer düzgün yapıldıysa. Benim en çok dikkat ettiğim motor ve diğer mekanik parçalarda sorun olmamasıydı, ayrıca Aydın'da oturduğum için çok uzak bi mesafe olmadı denizli, ben şansımı denedim sadece ama bu arabanın ele alınacak bi tarafı yokmuş. Sahibinden.com a şikayette bulundum ama kibar bi mail atıyorlar tamamen hikayeden (doğru,güncel ve hatasız olabilmemiz için gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz) bi mesaj gönderiyorlar, ilan olduğu gibi duruyor. Niyetim en azından başkası almasın arabayı diye düşündüm. Paraya biraz kıymasam gidip gagalanacaktım :) isterseniz ilan burda http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-beyaz-otomotiv-2006-ford-focus-1-6-tdci-trend-sedan-110-luk-94753933/detay/

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Şöyle bi durum var ben aracın dışındaki boyasına veya değişenine çok takıntısı olan birisi değilim ki eğer düzgün yapıldıysa. Benim en çok dikkat ettiğim motor ve diğer mekanik parçalarda sorun olmamasıydı, ayrıca Aydın'da oturduğum için çok uzak bi mesafe olmadı denizli, ben şansımı denedim sadece ama bu arabanın ele alınacak bi tarafı yokmuş. Sahibinden.com a şikayette bulundum ama kibar bi mail atıyorlar tamamen hikayeden (doğru,güncel ve hatasız olabilmemiz için gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz) bi mesaj gönderiyorlar, ilan olduğu gibi duruyor. Niyetim en azından başkası almasın arabayı diye düşündüm. Paraya biraz kıymasam gidip gagalanacaktım :) isterseniz ilan burda http://www.sahibinde...94753933/detay/

Çok ilan kaldırdık forum olarak birazdan uçar bu ilan ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Tramerden sorgulama yapmadan neden kalkıp Denizliye araba bakmaya gidersinki

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bir tecrübe kazanmışsınız...

Ben milletimizide anlamıyorum sahibinden almak varken gidip galerilerden alıyorlar arabaları... Buda bana hep mantıksız gelmiştir...

Sahibi genellikle yüksek fiyat çekiyor. Kimse almıyor. Daha sonra sıkışınca galeriye veriyor. Galeri km düşürüyor, cici bici yapıyor senin de hoşuna gidiyor. Olay budur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Tramerden sorgulama yapmadan neden kalkıp Denizliye araba bakmaya gidersinki

Sorgulattım zaten çok ciddi hasarları görünmüyordu, şöylede bi durum var şahıs kendisi herhangi bi ustaya gidip yaptırabiliyor, bunlarda tramerde çıkmıyor..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

biz kendi tramer kaydımızı kendimiz tutuyoruz burada. kaçak köçek yok :D

geçmiş olsun Hüseyin, ilan numarasını ver, şikayet edelim. ;)

http://www.sahibinde...94753933/detay/

Buyurun madem milletin ekmeğiyle oynuyorlar bizde ailecek saldırıyoruz ha, çok hoşuma gitti :) artık ford sahibi olmasamda bu siteden çıkmam herhalde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Daha önce çok konuşulmuş bir satıcı...

Vesile ile Antalya ÖĞRETMENLER OTOMOTİVi unutmayalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bi kaç gündür, kardeşim için partner, berlingo tarzı araçlara bakıyorum...

Dün bir tanesini aradım. Sahibi, aracı ilk sahibinden aldığını ve kmsinin 116 binde olduğunu söyledi... Motor nosunu istedim gönderdi...

Tramerden sorgulatınca aracın şu anda 7. sahibinde olduğunu ve ayrıca 5664 den mesaj atınca da 2008 deki muayenede 115 binde olduğunu öğrendim...

5664 den sorgulattığımızda hasar kaydıyla birlikte, muayene ve km bilgisinin gönderilmesi km düşüren şerefsizlerin ipliğini pazara çıkaracak gibi görünüyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bi kaç gündür, kardeşim için partner, berlingo tarzı araçlara bakıyorum...

Dün bir tanesini aradım. Sahibi, aracı ilk sahibinden aldığını ve kmsinin 116 binde olduğunu söyledi... Motor nosunu istedim gönderdi...

Tramerden sorgulatınca aracın şu anda 7. sahibinde olduğunu ve ayrıca 5664 den mesaj atınca da 2008 deki muayenede 115 binde olduğunu öğrendim...

5664 den sorgulattığımızda hasar kaydıyla birlikte, muayene ve km bilgisinin gönderilmesi km düşüren şerefsizlerin ipliğini pazara çıkaracak gibi görünüyor...

Hocam muayene bilgisi getiren sorgu hangisi? HASAR mı? KAZA mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...