İçeriğe Yönlendir

F1 2001 Otomatik Nasıl Bilirsiniz?

Tufan Bitir

Recommended Posts

Tufan Bitir

f1 2001 ghia otomatik alma niyetim var ama otomatiği kullanışlı mıdır?sıkıntılı mıdır? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan paylaşım bekliyorum. Alayım mı uzak mı durayım? 130.000 km

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

kardeşime aldık 2004 modelini bizde ilk alırken tedirgindik ama aldıktan sonra şunu diyebilirim alınabilecek tek otomatik araç kendi sınıfında

Yorum bağlantısı
Tufan Bitir

kardeşime aldık 2004 modelini bizde ilk alırken tedirgindik ama aldıktan sonra şunu diyebilirim alınabilecek tek otomatik araç kendi sınıfında

Bu kadar iddalısınız yani? kaç kilometredeydi araç Arda Bey?

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27
(düzenlendi)

165000 de 2004 otomatik aldım. Alırken baktırılır problemli değilse manueli kadar sağlamdır. Gözü kapalı alınılabilir. Hiçte korkulmaz. Canavar gibidir ve focus candır... :good1:

not: km düzeltildi.

tarihinde Fatih Öztürk27 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

2004 model 19.000 tl ye aldık aracı hb collection modeli 125.000 km idi

Yorum bağlantısı
Tufan Bitir

2004 model 19.000 tl ye aldık aracı hb collection modeli 125.000 km idi

modeline göre fiyat makulmüş. Benim baktığım 2001 130.000 km 18.000 TL biraz pahalı galiba.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

18-19 000 tl ye makyajlı kasa alınabilir acele etmeyin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

175 bin km de sattım. şanzıman dertsizdi. şu piyasada km orjinal ise 18 bin çok denemez. ama pazarlık edilmeli :D

ghia güzeldir. 2001 lerde 4 hava yastığı standart elektrikli koltuk standart 2000 modellerde hepsinde yoktur. yine 2001 ler en sorunsuzudur denebilir.

Yorum bağlantısı
Tufan Bitir

175 bin km de sattım. şanzıman dertsizdi. şu piyasada km orjinal ise 18 bin çok denemez. ama pazarlık edilmeli :D

ghia güzeldir. 2001 lerde 4 hava yastığı standart elektrikli koltuk standart 2000 modellerde hepsinde yoktur. yine 2001 ler en sorunsuzudur denebilir.

Bizzat kullandığınız için soruyorum : araç vites geçişlerini hissettiriyor mu? Yani bora ile kıyaslanabilir mi? fordun otomatik vitesleri sıkıntılı mıdır? yani yağı filtresi zamanında değiştirilmişse?Bir de ivmelenme nasıldı? Bora biraz hantal ama vites geçişleri yağ gibiydi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

şanzıman sorunsuz ise vites geçişleri hissettirmez. kolay kolay arıza vermez. şanzıman yağını ben değiştirmedim hiç 100 bine geldiğinde değişecektim ama bir iki usta daha önce değişmediyse ellemeyelim dedi o şekilde 175 bine kadar kullandım ama bir arızası sıkıntısı olmadı. 45 binde bir değişim yapılması gerekiyor diyor kitapçıkta ama ne serviste ne de sanayide orjinal yağını koyan yok gibi. çünkü seneler önce litresi 45 lira idi yağın ve tamamını değişecek makina servislerde bile yok.

ivmelenmesi araç kondisyonu iyi ise yeni nesil arabaları aratmaz. hatta çoğundan daha performanslı. bora sürmedim ama golf otomatik sürmüştüm golften daha seridir :D

arabanın kondisyonu iyi ise sizi üzmez ama düz vitesten sonra hantal gelecektir o kesin. focus düz vitesin 3. vitesi otomatikte 2. vites oranına yakın :D ama ara hızlanmalarda süpriz at gibidir :D

Yorum bağlantısı
Tufan Bitir

anladım mustafa bey. pratik bilgileriniz ve tecrübeleriniz için sağolun. Buradan şu çıkıyor : "Fordun otomatik vitesi zayıftır" diyenler ya kulaktan duyma konuşuyorlar ya da çok bakımsız bir otom. vites araca binmişler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sanayi geyidiğiir honda dan başka otomatik alınmaz felan :p

focustaki o şanzıman 2000-2011 arasında tüm benzinli focuslarda kullanıldı. öyle olsa ford kullanmazdı. avrupada 2.0 amerikada 2.3 motor versiyonlarında bile kullanıldı tork dayanımı vs iyidir. kurcalanmamışı sıkıntı çıkarmaz kolay kolay

yine fiesta tam otomatik- fusion tam otomatk verisyonlarında da o şanzıman var

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emrah Uludağ

Konuyu bulmuşken yeni konu açmayalım :)

Şimdi elimizde şöyle bir ilan var. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ford-focus-1-6-ghia-lpg-yeni-takildi-aile-araci-159660975/detay/

Çocukluğumdan beri sw araçlara olan zaafım f1 makyajlı ghia cakasıyla birleşinde dayanılmaz bir hal aldı. Takasa hayır demiş ama arayıp ben araçsız kalamam sen al al benim fiestayı elinden daha rahat çıkarırsın diyeceğim. :)

Ford'un otomatiğinin sorunsuz olduğunu ben de duymuştum ama otomatik fordlarda alırken dikkat etmemiz gereken bir nokta var mıdır?

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Murat Gedik

Hort [emoji5] arkadaşlar yeni konu açmayım dedim. Bugün 2001 model Focus HB otomatik vitesli bir aracın sahibi ile sohbet ettim. Tam emin olamadım tork converterli mi yoksa robotik mi olduğuna. Bilen birisi nasıl çalıştığını anlatabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hort [emoji5] arkadaşlar yeni konu açmayım dedim. Bugün 2001 model Focus HB otomatik vitesli bir aracın sahibi ile sohbet ettim. Tam emin olamadım tork converterli mi yoksa robotik mi olduğuna. Bilen birisi nasıl çalıştığını anlatabilir mi?

Tork konvertörlü. 4 ileri, sağlam ve verimsiz.
Robot yok. Yağ basıncıyla yürür.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Çok dik rampalarda kalkarken aracın titremesi normal midir?Düz yolda ya da daha az eğimde kalkarken herhangi bir sıkıntı yok.Otomatik vites araç 

Yorum bağlantısı
Faruk Dogantas
23 saat önce, Çağatay Kılınç yazdı:

Çok dik rampalarda kalkarken aracın titremesi normal midir?Düz yolda ya da daha az eğimde kalkarken herhangi bir sıkıntı yok.Otomatik vites araç 

5 yıldır kullanıyorum rampada yolda titreme yok.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
On 26.03.2018 at 09:19, Çağatay Kılınç yazdı:

Çok dik rampalarda kalkarken aracın titremesi normal midir?

Normal değildir.. Titrememeli. Yağı eksik olabilir.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...