İçeriğe Yönlendir

Fotoğrafçılık Hakkında Merak Ettikleriniz

Ali Karadağ

Recommended Posts

Doğan Can Demir
:D abi bu cok olurdu ya eskiden simdi de hafiza karti yandi derler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ricoh dünyanın en iyi fotokopi faks printer üreticilerindendir..Yıllarımı verdim o markaya hala da tamir servisi verdiğim müşterilerim var..Saatini ve filmli fotoğraf makinesini arayıp bulup almıştım yıllar önce... 36 pozluk filmli makine ile harikalar yaratırdı o tab ettirdikten sonra envayi çeşit sürprizle karşılaşılan yıllarda..

Böyle bir firmanın Pentaxı kendi bünyesine katması iyi oldu bence. 

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Kim neyi ne kadara satıyor hiç bir şey anlamadım :)

Mert 70d ve 18-55stm lens aldim birtane. Daha dogrusu cook oncelerden gemi seyahatlerinde calisan birine soylemistim. Oda sagolsun simdi getirdi. Sirf soz verdigim icin ve adam almis oldugu icin almak zorunda kaldim( bu aralar oyle bir planim yoktu maddiyat kaynakli). Kutusu ve icerigi babasinin evinde alanyada adam ayin 6sinda ulastircak bana. Makine normalde sifir ancak sagolsun arkadas kutundan hazir cikmisken seyahat fotograflarini cekmis telefonla sordugumda en son ekranda IMG_0237 yaziyormus buda 237 shutterda demektir. Makine elime yarin gecicek. Kontrollerini yapacagim herhangibir sorunu skintisi yoksa( malum elektronik alet ne olur ne olmaz) satisa koyarim muhtemelen.

Suan piyasada en uygun sifir 2600tl body fiyati var yine yurtdisi cihaz. 8bin shutterda olan 2.eli sadece body 2300gibi rakama yeni satildi.

Lensin yenisi yine spot olarak 300tl.

Bendeki makineyide ortalama birseylere satarim diye dusunuyorum.

Piyasada (vatan, yalcinlar, teknosa vb.) 3500-4000tl civarinda normal fiyatlari.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Başlangıç için beni aşıyor maalesef :) Motor planlarımda var kafam karıştı :)

Beklenti ve butce meselesi bu isler malum. Makine cok yeni. En son cikan apsc sensorlu makine. Dokunmatik ekrandan tut videoda af a wifi ye vsm ne ararsan var. Odaklama, isik olcumu vs. Muthis.

Ha butce meselesi dedigimiz gibi. 70d almayi dusunen biri icin piasanin en az 1000tl alti ilac gibi gelir orasi ayri.

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

O ne lan öyle :) o kadar özellik mi olurmuş fotoğraf makinesinde :p

Hesap makinesinden gelen bir deneyimi var ne de olsa:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İştahım açıldı ama makine işini istemeyerek de olsa bir süre erteledim. Araç değiştirme niyetim var, telefonun değişmesi sözkonusu. Bu aralar sesim bu yüzden çıkmıyor:) Ancak Onur'un elinde o fiyatlara bu makine pek durmaz.

Saygılarımla.

Abi telefonu değiştirecek misin ? Ne düşünüyorsun?

Yorum bağlantısı

Abi telefonu değiştirecek misin ? Ne düşünüyorsun?

Mert telefonu satarım büyük ihtimalle. Henüz piyasasına bakmadım ama 1 ay önce telefoncu kampanyalı alınmış, kullanılmamış bir cihazla takas için 800TL istedi. Tanıdığım bir telefoncu ve benim ne kadar titiz olduğumu bilir. Telefonu da gördüm ama o zaman için ekstra vermeye gerek yok diye vazgeçtim. Hala da düşünüyorum ama diğer hattı platinium yapınca Turkcell eski ödenen faturada azalma bile oluyor. Bir yandan da onun hesabını yapıyorum, model günecellenmiş olur bu arada diye. Telefonu alırsam haber veririm ben sana belirlediğim fiyatı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert telefonu satarım büyük ihtimalle. Henüz piyasasına bakmadım ama 1 ay önce telefoncu kampanyalı alınmış, kullanılmamış bir cihazla takas için 800TL istedi. Tanıdığım bir telefoncu ve benim ne kadar titiz olduğumu bilir. Telefonu da gördüm ama o zaman için ekstra vermeye gerek yok diye vazgeçtim. Hala da düşünüyorum ama diğer hattı platinium yapınca Turkcell eski ödenen faturada azalma bile oluyor. Bir yandan da onun hesabını yapıyorum, model günecellenmiş olur bu arada diye. Telefonu alırsam haber veririm ben sana belirlediğim fiyatı.

Saygılarımla.

Model ne olacak Abi ?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Model ne olacak Abi ?

Kalemi kullandığım ve yeni tanıtılan s5 modelinin donanım yapısından anladığım kadarı ile yeni amiral gemisi Note serisi gibi gözüktüğünden değerini de koruyacağı için Note3 olsun diyorum Mert.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Kalemi kullandığım ve yeni tanıtılan s5 modelinin donanım yapısından anladığım kadarı ile yeni amiral gemisi Note serisi gibi gözüktüğünden değerini de koruyacağı için Note3 olsun diyorum Mert.Saygılarımla.

Abi gerek varmi note3 e?

Note2 yi daha yeni aldik zaten. Samsung cok hizli gidiyor. Note3unde ne olacagi belli degil.

Yorum bağlantısı

Abi gerek varmi note3 e?

Note2 yi daha yeni aldik zaten. Samsung cok hizli gidiyor. Note3unde ne olacagi belli degil.

Haklisin Onur. Benim s2'den sonra en uzun kullandigim model note2 oldu. 14 aydir hayati bir eksikligini gormedim, pil tuketiminden asiri menunum.Normalde karar verdim mi alirdim ama 3 haftadir dusunuyorum note2 kadar memnun kalir miyim, macera olmasin diye. Ancak dedigim gibi diger hatta odenen faturadaki interneti vs'yi dusurebiliyorum platinium alinca ve karimiz platinium tarifesi olacak. Note2 yerine tabu yikacak bir model de olmadigi icin, note3 diyorum. Kucuk bir ihtimalle de note3'u kiz arkadasima verip, onun 32gb'lik iphone5'ini satmak ama pek gonullu degil:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Beklenen cengaver geldi. Daha sarj bile edilmemis, 224 shutterda sifir cihaz. 8gb hafiza kartida icinde :)

Kontrolleri yaparken soyle bir inceledim; yuhh diyorum kisaca :)

Uzerindeki stm lens tam bir harika 17-50 tamronu aratmaz 2.8 olmamasi disinda. Keskinlik falan muazzam.

Iso basarimida keza oyle.

Dokunmatigi smartphone lari aratmaz :)

Gönderilen Resim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerim Bilge

Oo Onur abi hayırlı uğurlu olsun şimdiden güzel çekimler. Makine çok deliymiş yalnız. :nazar:

Bu da benim can sıkıntımın bir sonucu olan magic mouse ve apple klavyenin bir kısmı :)

12839967644_30341e94fd_o.jpg
IMG_4383 2 by bilgehanarbek, on Flickr

Not: 18-55 standart lensi ile çekilmiştir. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Orta formatın güzelliğine örnek olması açısından Pentax 645D çekimi :)

12898927095_9cf4684e87_c.jpg

Bu da karşıdaki binalardan bir crop.  Detayın dibine vurmak bu olmalı :(

p400943851-6.jpg

Açıklaması da böyle. Hoş bir çalışma.

This is a 4 frame, 3-exposure HDR, using Nik HDR Efex and Color Efex. Lens is the D FA 55/2.8 on the Pentax 645D. The originally sized image is 9000x6500 pixels and loaded with detail.
Here is a crop from this image to give you an idea: mikeoria.zenfolio.com/img/s3/v8/p400943851-6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Demir

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

evet nex3 um ve eos to nex adaptorum geldi. makine tahminimden de temiz cikti. hatta sifir desem yeridir.

simdilik fotograflarda gorunen is arkadasima ait 70-300 tamron var uzerinde ancak evde bekleyen 50mm f1.8 ve 29mm f2.8 im mevcut. zamanla izlenimlerimi paylasirim.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

mf tabiki. af adaptorler cok para. ayrica grek yokmus hic. oglanin fotolarini bile cekebiliyorum. focus peaking baska bir olaymis ya

Yorum bağlantısı
Misafir

Orta formatın güzelliğine örnek olması açısından Pentax 645D çekimi :)

Bu da karşıdaki binalardan bir crop.  Detayın dibine vurmak bu olmalı :(

Açıklaması da böyle. Hoş bir çalışma.

Yani diyorsun ki git pentax al abi :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bugün Yeni makinem ve manuellerimle birkaç poz çektim.

nex3 helios77m4 

13430960573_aa2e1da3f2_c.jpg

13431215584_3491c9d37b.jpg

nex3 pentacon 29mm f2.8

13433165315_c5c67e3bdc_c.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün Yeni makinem ve manuellerimle birkaç poz çektim.

nex3 helios77m4

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

nex3 pentacon 29mm f2.8

Gönderilen Resim

Şaşırtıcı biçimde başarılı sonuçlar veriyor değil mi Onur? Üstelik pancake lens ile cebe sığacak bir boyutla.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Şaşırtıcı biçimde başarılı sonuçlar veriyor değil mi Onur? Üstelik pancake lens ile cebe sığacak bir boyutla.

Saygılarımla

Aynen oyle Abi.

ancak dedigin 16mm beni cok cezbetmedi. 2.el sekilde 175gibi bir rakama bulabilirim belki ama nekadar lazim olur orasi supheli. 16-50 powerzoomlar guzelmis. tek alinasi af lens o gibi.

manuel cok zevkli. aklina gelebilecek her manueli kullanabilecegibi bilmek bile yetiyor

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

85 le ne portre çekilir Onur of of :D Ama 85 liğim 2 güne gidiyor yeni sahibine :p KAçırdın :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet standart olarak 18-55'i daha çok beğeniyorlar. Zeiss'ler çok iyi ama işte bu noktada o zeiss parasına onlarca manuel lensi alıp kullanabilme imkanı çok daha cezbedici oluyor ki, dijitallerle uyum sorunu nedeni ile 200-300tl'ye düşen zamanın çok pahalı lensleri bile tekrar kendini buldu nex serileriyle.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

85 le ne portre çekilir Onur of of :D Ama 85 liğim 2 güne gidiyor yeni sahibine :p KAçırdın :D

ahh ahh :) Dengede tutarsan cekersin :) buyuk lenslerle acayip bir denge sorunu mevcut. 70-300 tamronda baya zorlandim aksam. haliyle dusuk enstantane ve bol titresimle dise dokunur bisey cikmadi ortaya :)

Evet standart olarak 18-55'i daha çok beğeniyorlar. Zeiss'ler çok iyi ama işte bu noktada o zeiss parasına onlarca manuel lensi alıp kullanabilme imkanı çok daha cezbedici oluyor ki, dijitallerle uyum sorunu nedeni ile 200-300tl'ye düşen zamanın çok pahalı lensleri bile tekrar kendini buldu nex serileriyle.

Saygılarımla.

18-55den ziyade 16-50 miydi neydi onlar daha iyiymis. ancak 18-55te af olma avantajiyla her turlu is gorur.

minolta ve konica lenslere yonelinebilir. yashica ml serisi(zeiss optik) nikkor vs. az paraya cok kalite.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...