İçeriğe Yönlendir

Fotoğrafçılık Hakkında Merak Ettikleriniz

Ali Karadağ

Recommended Posts

Guest Hakan Tarım

Canikoncular kaçacak mekan arar ozaman ya :p Sizi düşünüyorum kullanmıyorum. Gerçi Pentaxın FF si de yokki :p

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

36mm x 24mm sensor ? Yabanci geliyor degilmi Sana :)

56mm x 41.5mm sensör sana ne ifade ediyor pampa ? :p 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

56mm x 41.5mm sensör sana ne ifade ediyor pampa ? :p

Ya Bana alınabilir şeylerle gelin. 

Yok orta format falan. Ben gibip 1000TL ye 5D alabiliyor ve FF zevkine varabiliyorum on numara. 60D mi verip üstüne para bile alabilirim. Hadi sizde verin makinelerinizide orta format Pentaxınızla takaslayınn :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ya Bana alınabilir şeylerle gelin. 

Yok orta format falan. Ben gibip 1000TL ye 5D alabiliyor ve FF zevkine varabiliyorum on numara. 60D mi verip üstüne para bile alabilirim. Hadi sizde verin makinelerinizide orta format Pentaxınızla takaslayınn :D

Satarım Golf'ü alırım orta format ne var :p Feysden yazsana bi hacı, bişi soracam sana.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Süleyman Çetin

Yaprak parasoley ile ilgili sıkıntım var. UV filtre yokken takıyorum sıkıntı yok. UV filtrenin üzerine takınca fotoğrafların köşesini karartıyor. Sıkıntının sebebi UV filtre mi yoksa parasoley mi?

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Lens? filre? Parasoley orjinal mi?

Guzel sorular.

Normalde orjinalde olsa parasoleyler tam sinirdadir gorunmemek uzere ayarlanmislardir. Uv filtre hatta uzerine birde nd filtre koymalik fark olmasi lazim.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yaprak parasoley ile ilgili sıkıntım var. UV filtre yokken takıyorum sıkıntı yok. UV filtrenin üzerine takınca fotoğrafların köşesini karartıyor. Sıkıntının sebebi UV filtre mi yoksa parasoley mi?

Uv filtre ;) 

Su 70-200 u FF bir makinede kullanda ondan sonra goruselim lutfen :)

Pentax K Mount Tamron 70-200 ile o da olacak :p

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Lens? filre? Parasoley orjinal mi? 

Abi filtre ve parasoley sonradan alındı. Filtre orijinal değil de parasoleyi bilmiyorum.

Uv filtre ;)

Pentax K Mount Tamron 70-200 ile o da olacak :p

Tavsiyelik UV filtre var mı?

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Abi filtre ve parasoley sonradan alındı. Filtre orijinal değil de parasoleyi bilmiyorum.

Lensin marka modeli nedir?
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
(düzenlendi)

Lensin marka modeli nedir?

Canon 18-55 orijinal lens.

tarihinde Süleyman Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kenko ;)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Canon 18-55 orijinal lens.

18-55 ler yapisi geregi af yaparlarken parasoleyi pervane gibi dondurur :)

Neyse bunun kunumuzla pek alakasi yok ama ek bilgi olsun dedim :)

18-55 isigi sever parasoley kullanmayin. Hatta uv filtrede kullanmayin. Uv filtre icin Lensin degerinden daha fazla para vermeyeceginize gore almayin derin cunku bir ise yaramicaktir zarardan baska.

Ayrica 18-55 lere sonradan parasoleylerde 18mm deyken zaten cogunda kose kararmalari yapar. Sizde yapmamasi bile buyuk sans bence

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

18-55 ler yapisi geregi af yaparlarken parasoleyi pervane gibi dondurur :)

Neyse bunun kunumuzla pek alakasi yok ama ek bilgi olsun dedim :)

18-55 isigi sever parasoley kullanmayin. Hatta uv filtrede kullanmayin. Uv filtre icin Lensin degerinden daha fazla para vermeyeceginize gore almayin derin cunku bir ise yaramicaktir zarardan baska.

Ayrica 18-55 lere sonradan parasoleylerde 18mm deyken zaten cogunda kose kararmalari yapar. Sizde yapmamasi bile buyuk sans bence

Aynen öyle. Af yaparken pervane gibi döndürüyor. :biggrin: Ben UV'yi tamamen lens zarar(çizilme gibi) görmesin diye aldım. Yani çokta UV'nin asıl amacına uygun kullanmak için almadım. Tamamen lensi koruma amaçlı. 18-55'ler de parasoleyle kararma yaptığını bilmiyordum. O zaman sorun, sorun olmaktan çıktı. :D  Normalmiş.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Filtre almayın. Aldım pişmanım. 
Gün ışıginda da ampüllerdede böyle saçma parlamalar oluyor. 
Benim çektiğim bir kare.
NJmYB1C.jpg?2

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Filtre almayın. Aldım pişmanım. 

Gün ışıginda da ampüllerdede böyle saçma parlamalar oluyor. 

Benim çektiğim bir kare.

NJmYB1C.jpg?2

Çin malıı sanırım.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Uv filtrelerin zaten amaci lensi korumaktir. Goruntuyu etkilemeden korumaktir asil mesele.

B+w veya kenko, hoya harici markalar bunu hakkiyla yapamazlar.

Cikarin uv filtreyi varsin cizilsin on camdaki kilcal cizikler goruntuye kalitesiz filtrelerden cok etki etmez zaten ;)

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Uv filtrelerin zaten amaci lensi korumaktir. Goruntuyu etkilemeden korumaktir asil mesele.

B+w veya kenko, hoya harici markalar bunu hakkiyla yapamazlar.

Cikarin uv filtreyi varsin cizilsin on camdaki kilcal cizikler goruntuye kalitesiz filtrelerden cok etki etmez zaten ;)

Benim de aklımdaki soru buydu. Çıkardım gitti. Bu durumda parasoley de kullanılabilir hale geldi. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
(düzenlendi)

Bir de Mert'in makinesindeki gibi ters olarak da takılabilen parasoley nereden bulunabilir?

wL8qNV.jpg

tarihinde Süleyman Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bir de Mert'in makinesindeki gibi ters olarak da takılabilen parasoley nereden bulunabilir?

Sizdeki parasoleyi cikarin ve ters sekilde lense takin girmesi lazim. Parasoleylerin hepsi aynidir.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...