İçeriğe Yönlendir

Mk3 145 Ps Mondeo --- Mk2 130 Ps Mondeo Performans Test

Eray Eski

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

:p

Valla bilmiyom işte.. balata kokana kadar testlerimiz devam etti :)

Sonuç, Esp süreyi uzatıyor...

Siz önce test programını çalıştırmayı başarın :p

Senin esp de mi tırt yoksa :tongue:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

esp değiilde TCS gaz kesiyor. zaten iki tip TCS var biri ABS yardımıyla patinaja düşene fren yaptırıyor biri de ecüye gaz kesmesini söylüyor.

Emmi Siz 0-100 ü labtopla mı ölçtünüz. yoksa telefonla mı? gps ile ölçüyorsa cihaz o yalan :p

teknik kalkışla focus otomatik bile 11-12 sn sürüyor :p

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Valla bilmiyom işte.. balata kokana kadar testlerimiz devam etti :)

Sonuç, Esp süreyi uzatıyor...

Siz önce test programını çalıştırmayı başarın :p

Biz programdan anlamayız direk vidyo koyarız ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi Siz 0-100 ü labtopla mı ölçtünüz. yoksa telefonla mı? gps ile ölçüyorsa cihaz o yalan :p

Laptopla değil telefonla ama gps ile değil... odb'den bağlantıyla ölçtük..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kablolu bi bağlantı yoksa sağlıklı değil ölçüm :p ki dediğim gibi fabrikalar genelde 0-96 eski alışkanlık 0-60 mph ölçüyor diye biliyorum 0-100 denilse de :p yani katalog değeri için o ölçülmeli. ki zaten kadrandaki sapma payı ile 0-100 olsun :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gaza getirme beni.. Benim test şartlarına göre gayet yeterli bir zaman...

Fabrika verileri bile 9.8 saniye..

Adanaya insem, bu süre 10 saniye olur...

ki zaten kadrandaki sapma payı ile 0-100 olsun :D

Mustafa kadrana göre ölçmüyor bu cihaz.. Hız sensörüne göre ölçüyor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:D

Gaza getirme beni.. Benim test şartlarına göre gayet yeterli bir zaman...

Fabrika verileri bile 9.8 saniye..

Adanaya insem, bu süre 10 saniye olur...

Mustafa kadrana göre ölçmüyor bu cihaz.. Hız sensörüne göre ölçüyor...

e diyorum ya işte 0-96 ölçmesi lazım bende de bi program vardı o öyle ölçüyordu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

e diyorum ya işte 0-96 ölçmesi lazım bende de bi program vardı o öyle ölçüyordu

96-100 arasındaki 4 kilometre en az 3-4 salise tutar...

O zaman 0-60 mil yapmak lazım bu testi..

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

esp değiilde TCS gaz kesiyor. zaten iki tip TCS var biri ABS yardımıyla patinaja düşene fren yaptırıyor biri de ecüye gaz kesmesini söylüyor.

otomatik focus 2. viteste 100 ü görüyor manuel olsa bir vites değişimi daha zaman kaybı olur tabi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yok. düz viteste 2 de 100 ü görüyor. otomatiğin sıkıntı 120 ye kadar 2. viteste gitmesi :p tabi ara hızlanmada daha iyi oluyor :p

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Peki en son kaç basar otomatik. ben 170 i geçemedim. Gerek değil ama denedim işte. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

185 i zorlanmadan görüyor 200 e kadar yolu var ama iyi yol bulmak lazım :D ben 2001 modelde 195 2004 modelde 205 gördüm.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

185 i zorlanmadan görüyor 200 e kadar yolu var ama iyi yol bulmak lazım :D ben 2001 modelde 195 2004 modelde 205 gördüm.

Benim motor zayıflamış mı yani? :angry:

abiler ben 2005 otomatik lpgli fusion la 195 i gördüm yol bitti ;) ;) ;) ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Eray Eski

evet konuyu kapatma zamani geldi. hatta gec bile kaldik. ise baslayinca vakit bulup uzun yol performansini deneme sansimiz olmadi. ama bu gece gec saatte yollar bosken denedik sonunda.

uzun yolda mk3 ustunlugu var. kalkista 3 kisi ile mk2 atak kalksada 2 kisi bulunan mk3 uzun yolda az farklada olsa geciyor. tabi ilk denemeden sonra Fordcu Ertan ustanin arabaya yaptiklari nelerdir bilmiyorum. sonucta araba ilk aldigimiz gunku gibi degil. benim gozlemledigime gore performansi artmis. :nazar:

bu sefer video yok malesef,

herkese kazasiz belasiz gunler.

Yorum bağlantısı
Ertan Erdoğan

Herkese selamlar eray ın da dediği gibi biraz geç kaldık ama hak yerini buldu sonunda mondeo acemiliği ve bakım ve ayarlamalar söz konusu olunca biraz geride kalmıştım çok şükür erayı susturabildim eray ne kadar az bir fark desede fark baya bariz ortalama 3 km lik bir uzunluk 160 km lik hıza ulaştım her iki denemelerde ilgilenen abilerime teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ertan Erdoğan

Abi benim acemiliğime geldi ilk denemelerimiz ondan dolayı artı 3 km dediğimiz yol yavaşlayıp durmayıda hesaba katarsak öyle 3 km fazla uzatmadım yani işi. ben detaylı araştıramadım size sorayım dedim 6 vites diesel şanzumanı benzinliye uyarmı bilginiz varmı acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi benim acemiliğime geldi ilk denemelerimiz ondan dolayı artı 3 km dediğimiz yol yavaşlayıp durmayıda hesaba katarsak öyle 3 km fazla uzatmadım yani işi. ben detaylı araştıramadım size sorayım dedim 6 vites diesel şanzumanı benzinliye uyarmı bilginiz varmı acaba

Uymaz.. her şeyi uysa bile yürümez o araba.. şanzıman oranları çok farklı..

Yorum bağlantısı
Ertan Erdoğan

Benzinli oranlarıda çok kısa ondan dolayı araştırıyorum abi farklı derken kasıt nedir abi çokmu uzun vites oranları

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Son dişli değişik, vites oranları faklı.. 1500-2500 devirde yürüyecek şekilde tasarlanmış o şanzıman.. Hadi son dişliyi de değiştirdin diyelim. .Şanzıman da yerine uysun...

Ecu ne olacak.. ?

Bu iş imkansız, Bu motorlarda böyle bir şansın bence yok.. Eski motorlar akılsızdı, sadece dönerdi.. Şimdiki motorların dönebilmesi için 40-50 tane sensör gerekiyor.. Hız okuyamasa gaz yemiyor...

Peki eskisi iyimiydi, hayır değildi.. Ne güç vardı, ne de emisyon kontrolü.. Yakıt tüketimi de cabası...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Cem Işık

Klepe değişikliğinden sonra bir test daha yapın bakalım sonuç ne olacak ? :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Şahin Akdolan

İki aracı da kullanan biri olarak mk3 ağırlık ve vites gieçişleri sebebiyle biraz arkada kalabilir ama sonradan motorun sağlam olduğu varsayımıyla geçmesi gerekli. Benim mk2 ilk kalkışlarda aracın kasasının hafif olmasından mıdır nedir deliriyordu ve 120 km 2500 dd olarak uzun yolda da gayet konforluydu. Sağlamlık açısından mk3 illa ki daha iyidir fakat yakıt, motor sesi ve şehir içi atak kalkış açısından mk2 çok daha başarılıydı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...