İçeriğe Yönlendir

Airbag Işığı Yanıyor !

Samet Hasanoğlu

Recommended Posts

Samet Hasanoğlu

s.a herkese hayırlı geceler

Benim sorunum bugun durup dururken airbag ışığı yakmaya basladı.

kontagı actıgımda airbag ışığı yanmıyor.Hareket ettıkten sonra 1 dk içinde airbag ışığı yanıyor.

Koltupun altındaki soketleri kontrol ettim ama gevşeme falan göremedım. Buna benzer baska airbag soketleri varmıdır daha once aynı olayı yasayan arkadaslar varsa yazarlarsa cok sevinirim teşekkürler

araç focus 2005 ghia

Yorum bağlantısı
Eyüp Kosif

Benzer bir olay bi tanıdığımın başına gelmişti. Gariptir ama aracın rot/balans ayarlarının yeniden yapıldığında düzeldiğini söylediler. Modelini hatırlamıyorum ama araç Focus Ghia idi. Hiç bir şekilde çözemezseniz bir deneyin derim.

Yorum bağlantısı
Eyüp Kosif

Rot balans ile uzaktan yakından alakası yok..Koltuk altı soketlerde sorun olma ihtimali yüksek..

Alakası olmadığını ben de biliyorum zaten "gariptir" diye başladım cümleye de bahsettiğim araçta sorun tamamen düzeldi

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Alakası olmadığını ben de biliyorum zaten "gariptir" diye başladım cümleye de bahsettiğim araçta sorun tamamen düzeldi

Tesadüfi bir durum olmuştur.Koltuk altı soketlerinde sıkıntı varsa 3 gün arıza ışığı yakan araç sonra ki 3 hafta hiç yakmayabilir..Temazsızlık kendi kendine bile düzelebilir yada tam tersi ortaya çıkabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Uzun
(düzenlendi)

Ön sağ koltuğun sağ tarafında soket var oynatın onu ya da kontak kapalı iken söküp takın düzelir diye tahmin ediyorum,tabi daha önce aracınız kaza yapmadı ise.

tarihinde Fatih Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Samet Hasanoğlu

yardımlarınız için teşekkürler

sürücü kolutugu ve yolcugu koltugundakı soketleri söktüm fakat temazssızlık söz konusu değil.

bugun farkkettim aracı hareket ettırmedıgım sürece aırbag şığı yanmıyor.Ama direksiyonu tam sağ yaptığımda hemen ısık yanıyor.Airbag kapağını sökmeye calıstım ama sökemedım klips var ama cok sert kapağı daha once soken arkadaslar varsa yardımcı olabilir mi

airbag kapağının altında soketlerden olabilir mi bu olay

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Clock spring olması lazım direksiyonun içinde bir parça var sanırım sizin sıkıntınız ondan forumda satılık vardı eğer kesin ondansa sorunu hallettiniz sayılabilir.

Yorum bağlantısı
Samet Hasanoğlu

Clock spring olması lazım direksiyonun içinde bir parça var sanırım sizin sıkıntınız ondan forumda satılık vardı eğer kesin ondansa sorunu hallettiniz sayılabilir.

Satılık Bölümüne baktım ama bulamadım inşl sorun ondadırda benı pek ugrastırmaz.

birde sıfırı hakkında fiyat bilginiz var mı

clock spring diye arattırsam bulabilirmiyim baska bir ismi varmıdır

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

direksiyon arkasındaki sarmaldır, bunda arıza olma ihtimali çok yüksek, tamrii yoktur, değişim gerekir.

Rot balans sonrası airbag ışığı sönebilir, direksiyonu sabitkemek için takılan aparat için sürücü koltuğu en öne/arkaya kadar kaydırılıyor, tesadüfen koltuk altı soketinde temassızlık varsa düzelmiştir.

Yorum bağlantısı
Samet Hasanoğlu

direksiyon arkasındaki sarmaldır, bunda arıza olma ihtimali çok yüksek, tamrii yoktur, değişim gerekir.

Rot balans sonrası airbag ışığı sönebilir, direksiyonu sabitkemek için takılan aparat için sürücü koltuğu en öne/arkaya kadar kaydırılıyor, tesadüfen koltuk altı soketinde temassızlık varsa düzelmiştir.

soketleri kontrol ettim ama sıkıntı yok.

bu parcasının arızalı olsa ışık sürekli yanmazmı durduğu yerde calısıtırdıgımda hiç bi sıkıntı yok ama hareket edıyorum 2-3 dk ıcınde ısık yakıyor.

rot balans ayarım gercekten bozuk en kısa zamanda yaptırıcam inşl sorun çözülür. teşekkür ederim çağlar bey

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Satılık Bölümüne baktım ama bulamadım inşl sorun ondadırda benı pek ugrastırmaz.

birde sıfırı hakkında fiyat bilginiz var mı

clock spring diye arattırsam bulabilirmiyim baska bir ismi varmıdır

Mustafa Tüfekçi isimli arkadaşla irtibata geçin onda olma ihtimali vardır.Bu parça direksiyonu çevirdiğinizde altında ki kabloların rahatça hareket etmesini sağlayan bir parça temassızlık var ise ki tam çevirdiğimde ışık yanıyor diyorsunuz bu parçadan olma ihtimali yüksek.

ford 6006 teyp ( cd kısmı arızalı) : 100TL

focus iç dikiz aynası: 50 Tl

focus I traction control çekiş kontrol TCS tuşu: 20 TL

ford focus 4 pinli debriyaj müşiri (şalteri) ccli focuslar için : 20 TL

focus far motoru :20 Tl adet ( 2 adet var)

focus 2002-2005 far içi sinyal duyu 25 Tl adet ( 2 adet var)

hella otomatik seviye far motoru

Ford Gri Röle marş-kızdırma bujisi- ön cam ısıtma için kullanılan tip 20 TL

1999-2002 tampon panjuru: ( ince çatlak var gözle görülmesi zor) 20 TL

focus orjinal deri vites körüğü nokta kusurlu( üst sabitleyici dahil 2.0 motor tip) 20 TL

2002-2005 focus st170 3 tuşlu vites çerçevesi 45 TL ( tuşlar yok)

focus 98-2001 arası ghia tuşlu ahşap vites çerçevesi 45 TL ( tuş yok)

focus I 98-2002 makyajsız kasa direksiyon sarmalı (2.el sorunsuzdur) 50 TL

Focus I klima-iç sirkülasyon, arka cam rezistans tuşu ( 2. el sorunsuz) ( havalandırma cama yöneltince otomatik klima açan tip) 45 TL

focus I 99-2005 klima-iç sirkülasyon, ön-arka cam rezistans tuşu (2. el sorunsuzdur) ( havalandırma cama yöneltilince klima açmayan tip ) 30 TL

Yed açık hava filitresi focus I in boğazına direk uyar 20 TL

ford focus buji kablosu seti ( sorunsuz orjinal motorcraft) 50 TL

Ford için elektronic stalk interface direksiyondan cd çalar kumanda modülü iso soket 50 TL

focus St170 bi xenon sol far. balast-ampul hariç eksiksizdir sadece çamurluk kısmı ayağı yoktur diğer 2 ayağı sorunsuzdur. sinya-park duyu otomatik seviye motoru dahildir. 100TL

focus 2002-2005 sedan arka çeki demiri kapağı mürekkep mavi renk çiziksiz 20TL

ford uzaktan kumanda sorunsuz. 40 TL

ford eski tip teyp sökme aparatı 30 TL ( focus I- mondeo II)

ürünlerin yanında yazılan fiyatlar nakit alımlarda geçerlidir sahibinden üzerinden taksitle yada kredi kartı ile almak isteyenler için listeden alabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/search.php?b=817204&b[securetrade]=1

havale için iban

iş bankası:

TR390006400000124070177749

Telefon: 0554 392 52 11

fiyatlar pazarlıksız nakit fiyatlardır.

Kargo alıcıya aittir.

İşte bu parça

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Teşekkür ederim tahir benım aracım focus 2 ama parça uyar mı ?

Pardon ya benim o dikkatimden kaçmış uymaz :( çıkmacılara bakabilirsin çok uçuk bir fiyatı olacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Cihan Işık

samet kardeşim bursa beşyolda tatlıoğlu airbag var bendede o sorun oldu ordaki arkadaş halletti emniyet kemer soketide olabilir hatta %80 ondandır

Yorum bağlantısı
Samet Hasanoğlu

samet kardeşim bursa beşyolda tatlıoğlu airbag var bendede o sorun oldu ordaki arkadaş halletti emniyet kemer soketide olabilir hatta %80 ondandır

Teşekkür ederim dostum bugun emniyet kemerinide actım ama kemerle alaklı bir sıkıntıda yok en kısa zamanda dediğin yere ugrucam gercekten cok can sıkıntısı bi durum :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Son anlattıklarınıza bakılırsa direksiyon kısmında sıkıntı var.Peki şunu yapın bakalım araç yürümezken,çalışıyorken direksiyonu sağ sol yapın ne oluyor yakıyor mu? Aynı zamanda emniyet kemeriniz de takılı olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...