İçeriğe Yönlendir

Fiesta'm Bir Numara...Arabamı Seviyorum...

Taner Gündüz

Recommended Posts

Taner Gündüz

Artiz. :seytan:

:nazar:

Artizlik kanımızda var aqa :B)

Şekilsiniz ya :p:D :D

Maşallah Taner'im sana Volk TE37 bulup takıcaz bence güzelde olucak.Ya lacivert yada gök mavisi.

aynen kardo aklımda bir kaç jant modeli daha var ama öncelik te37 titanium olmasın değişik olacak . senin araba giriştikten sonra fotolarız yaptıklarımızı :good1: bu arada şekiliz be kardo :ohooh:

:nazar: Güle güle kullan Taner. Güzel fiestaymış, ben yeni gördüm.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Adil Güzel

Güle güle kullanın. Çok keyifli olduğunu biliyorum. Fiesta bana tam üç yıl yarenlik yapmıştı. Zor a

yrılmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

Güle güle kullanın. Çok keyifli olduğunu biliyorum. Fiesta bana tam üç yıl yarenlik yapmıştı. Zor a

yrılmıştım.

Teşekkürler .Aracın yanı sıra böyle güzel dostluklarla harmanlanan modifiyeler, kararlar ve uygulamalarla yapılınca aracımdan ayrılmak çok daha zor olur benim için gerçekten.

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Taner'ın yalıtım işinden bir kare

20130111230332kopyala.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

ellerimize kollarımıza sağlık .birinci gün saat 20:00 de başlayıp 02:00 sularında biten soyma ve bitüself işinden sonra ertesi gün tekrar saa 20.00 da başlayıp sabah saat 06:00 A Kadar tüm yardımlarını işçiliklerini ve hünerlerini konuşturan orçun ve hasana gönülden teşekkür ederim. :bravo: :bravo: :bravo: sonuca gelince %60 kadar iç gürültüdeki azalmayı çok net fark ettim. daha sonra hasanla beraber çamurluklar içinde bir hünerimiz olucak.

bu arada soyma işleminde keşfedilen arka hoparlör yerinin ortaya çıkmasıyla hasan hemen olaya el attı ve hoparlörlerimizi o gece işin içinde aldık ertesi gün kargolandı ve elime ulaştı. teşekkürler kardO. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

bu arada soyma işleminde keşfedilen arka hoparlör yerinin ortaya çıkmasıyla hasan hemen olaya el attı ve hoparlörlerimizi o gece işin içinde aldık ertesi gün kargolandı ve elime ulaştı. teşekkürler kardO. :good1:

Riva ederim Kardo. Yedek parça dedin mi hemen olaya el atarım. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

Hasan çok hızlı hemen el atıyor maşallah :D :D Taner senin şu hoparlörler için güzel bi kablo al onlarıda bağlayalım bu ara. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Hasan çok hızlı hemen el atıyor maşallah :D :D Taner senin şu hoparlörler için güzel bi kablo al onlarıda bağlayalım bu ara. ;)

bağlasak iyi olur kardoda benim teyp sökme aparatım yok ve kablo bağlama işlerinde epey bi özürlülüğüm var .bu arada parça kodunu veriyim

xw7f-18808-AB altındada 345b2 yazıyor.

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak
(düzenlendi)

Sıkıntı yok Mert'ten alırız dün benim teybi Mert'e sattım tabiri caizse o söktü :D

Ayrıca senin hoparlörler öncekilerle farklı çıkacak gibi geliyo bana ama bakalım hadi hayırlısı takınca anlarız :D :D

tarihinde Orçun Dikayak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

hayırlısı olsun kardo yeni teyip ne olucak :D bu arad bugün operasyon yapıyormuyuz _?

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

Bugün için akşama doğru bi konuşuruz kardo :good1: Yeni teyp için düşünüyorum Pioneer double-din buldum bitane ama kararsız kaldım tekrar Sony alabilirim.Benim amaç Mert'in işinin görülmesiydi kredi kartı ile almak istedi bende yardımcı oldum.Bakalım hayırlısı ya :D

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

20130111230332kopyala.jpg

yalıtım yapılalı tam bir hafta oldu. işlem komple taban ve plastik aksamları söküldü kapılarda dahil. bitümself + akustik sünger tabana döşendi, tüm plastik aksamlara akustik sünger döşendi. kapı plastikleride akustik süngerle kaplandı. ve inanılmaz ama çok ama çok ciddi bir sesizlik söz konusu. geçen gün torbalıya gittim geldim. her zaman gittiğim yolda aracın içindeki sesizlik beni ürküttü :D her zaman + 20 de dinlediğim teybimi +12 üstü açmadım çünkü fazlası rahatsız etti. yani sonuç mükemmel.... geriye kalan bir fitil kaldı. onuda en yakın zamanda halledicem inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Rica ederiz kardo. Ne demek. Bizim icin de büyük zevkti. :p

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

Dün klima ve kalorifer düğmelerinin aydınlatması arada bir gidip geliyordu ve tam aydınlatmıyordu. orta konsolu söktüm. klima düğmelerini ve kalorifer düğmelerini çıkardım. komple bir güzel yıkadım kuruttum. tüm ampülleri değiştirdim. sonuç mükemmel oldu.

dah sonrasında izasyon için çamurluk içi ve dablumbazların içine yalıtım yapıcaktık kalmıştı. havanın yağışlı olmasına aldırmadım pek hızımı almışken giriştim işe. dablumbazı söktüm çamurluğun iç kısmına bitümself döşedim. dablumbaza ise akustik süngeri yapışitırdım. 2. ci dablumbazıda söktüm aynı işlemi tekrarladım bitümsef bitti tam akustik süngerim yetmedi için askıda kalmıştım. derken orçunu aradım ona akustik almıştık yalıtım için allah razı olsun o beni kırmadı o yağmurda bana akustik süngeri getirdi. yalıtım işlemi komple bitti. sonuç harika ötesi..... şimdilik en sessiz fiesta bende :D fakat soğutan ötürü epey bi üşütmüşüm sabah ilk işim hastaneye gitmek oldu. iyi bir iğneden sonra şuan evdeyim .D yalıtım işi için geriye kalan sadece fitil onuda haftaya bakalım halledicez.

Bu işlemler için tekrar ve tekrar hasana ve orçuna çok çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ulvi KESKIN

islemler cok guzel olmus. bu yalitim sungerlerini nereden aldiniz birde fiyat ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

akustik süngeri izmirde dinamik diye bir firmadan aldık. 90 - 100 tl arası . 20 metre kare rulo halinde eni 1.50 metre olması lazım. bitümsef ondan önce kullanılan malzeme. 10 metre karesi 60 65 tl arası. 2 adet bitümself şart. yuvarlak hesap 300- 350 tl masraf gidiyor.ama değiyor.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

lehimlik hiçbirşey yok. ilk önce teybi sök. orada 2 adet civata göreceksin onlardan başla orta konsoldaki havalandırma ızlaralarını sök orada da civata olması lazım sonrasında elini içeriye doğru sok arka rezistans ve onun hemen yanındaki bozuk para koyma yerini sök oradada 2 civata var onlarıda sök.sonra orta konsolu ayıracaksın çıkarırken dikkat et kolay gelir ama tırnakları zarar görmesin. klima panelini tutan 2 tane civata daha var onlarıda söküceksin. en zoru panelin alt taraındakileri sökmek. 5 tane var orada. panel göstergelerini belli bir konumda sök ki takarken sıkıntı çekme. ortadakiyi sökmek kolay ama takarken biraz zorlanabilirsin. 5 tane ampülü var. hepsini değiştir. çıkardığın plastik parçalarıda yıka istersen ben öyle yaptım. sonra bebek gibi yanıyor. kolay bir iş ama zorlayıcı .

maliyeti 2 lira uğraşması paha biçilemez desem daha iyidi :D

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

törpü olabilir ben büyük cımbız kullandım. teybin koyduğun yerin çevrçeve kısmınada çok ince sünger yapıştırdım gık ses gelmiyor. aynı teyp seninkiyle benimki.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

izocamdan bahsediyorsun. yok onların hepsini bn bastım tavsiyem eldivensiz yapılmaması :D mükemmel bir kaşıntıya yol açıyor. oraların içleri komple boştu mert. 2.5 boy izocam bastım içlerine ta en ucuna kadar bastım komple. çok sağlam bir yalıtım oldu çok sağlam. :B) aynısını bagaj kapağının içinede bastım. :)

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
:D kaşıntı berbattı ya ama inan yaptığımış herşeye sabahlayışımıza falan herşeye deydi ya.. sesizlik çok güzel birşey ...senin arabadada tam yalıtım yok diye biliyorum. yaparsan çok faydasını görürsün. ama uğraş çok olur göründüğü kadar basit değil. resimdeki orçun sabah 5 sularında artık trilyon edasıyla bizi izliyordu gülerek :D en kolay aslında orçunun arabası oldu. 1 günde bitirdik. çamurluk dablumbazı falan yalıtım derken yalıtımın dibini yaptık :D bir sene boyunca yalıtım işine girmeyiz artık herhalde :D :D
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

bazı kısımları ısıtarak yapıştırdık kıvrımlı yerler falan kendini belli ediyordu zaten rulo fırça tipinde bir aparat kullandık bastırarak yapıştırdık bir çok yerini geri kalanları ısı tabancasıyla. tahmin ederim yaptığımız işi yaptırsaydık başka bir yere 1000 tl ye belki yaparlardı araç başı.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

çok yakında aynalara sinyal yapma girişiminde bulunucam. oldukça şık ve güzel görünüm kattığının taraftarıyım. bu haftasonu onunla uğraşıcam. :seytan:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Taner Gündüz

haftasonu aldığım clio kapı fitillerini taktım oldukça iyi oldu. ön tampon biraz aşağı doğru duruyordu ona bi el attım. geçen hafta bt pazarında bulduğum çamurluk ghia armaları ise beni çok sevindirdi. aynalar için sinyal aldım mı 10 numara olucak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...