İçeriğe Yönlendir

Lastik Seçimine Karar Veremiyorum.

Mustafa Özcan

Recommended Posts

Tahir İlter

Tusunami olmuştu ya Japonya da o günden sonra lastik fiyatları hoplamış.Kauçuk ağaçlarının hepsi zarar görmüş.Şimdilerde durum nasıl tam bilmiyorum ama geçen yıllara göre hala yüksek gibi fiyatlar..

Abi Japon 2 marka biliyorum yokohama ile toyo ikisi içinde normal gibi fiyatlar sadece gecikmeler yaşanıyor şeklinde duyumlar aldım.

Nevşehir- Yozgat-Ankra-Eskişehir-Hatay-Afyon-Mersin (İftara) Plan bu iller olacak.

Afyon a kadar gelince eee bir Isparta sıkışır o araya İnşallah Mehmet Abi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Afyon a kadar gelince eee bir Isparta sıkışır o araya İnşallah Mehmet Abi.

Söz veremem. Eşimin anne ve babasıyle birlikte Sultandağına gideriz. Eşim ve ben olsak sorun olmaz ama ailede söz sahibi olamayacağım durumlar olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Nihayet lastiklerime kavuştum.Dün lastiklerimi taktırdım.Resimleri yakında ekleyeceğim.Tanesi çok yakın tanıdık vasıtası ile 190 TL ye aldık.Balans ayarı yapıldı.Nitrojen basıldı.Siboblara nikelaj takıldı.Birde üzerine 8 taksit yapıldı.Şu an her şey çok güzel memnunum bir sıkıntı yok.Bu hafta içi birde rot ayarı yaptıracağım.Biraz kullanınca izlenimleri sizlerle paylaşacağım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Nihayet lastiklerime kavuştum.Dün lastiklerimi taktırdım.Resimleri yakında ekleyeceğim.Tanesi çok yakın tanıdık vasıtası ile 190 TL ye aldık.Balans ayarı yapıldı.Nitrojen basıldı.Siboblara nikelaj takıldı.Birde üzerine 8 taksit yapıldı.Şu an her şey çok güzel memnunum bir sıkıntı yok.Bu hafta içi birde rot ayarı yaptıracağım.Biraz kullanınca izlenimleri sizlerle paylaşacağım...

Mustafa Hocam maksimum mu kullandın sende kart olarak.5+3 veriyor lastik alımlarında.Cardfinansın kampanyası çok iyidi ama onun limiti yetersiz geldi ben alırken 12+3 veriyordu.

Hayırlı olsun Allah tekerini asfalttan ayırmasın :nazar:

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu da adac testi bunda da conti 1.sirada...

http://www.laneks.lv...2-summer-1.html

Conti nin ömrünün kısa olduğunu bir çok yerde duydum forumda da oldukça konuşuldu.Yokohama dan önce conti yi düşündüm ama bu sebeplerden vaz geçtim.Fiyat-performans aralığında yokohama bana göre oldukça doğru seçim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Mustafa Hocam maksimum mu kullandın sende kart olarak.5+3 veriyor lastik alımlarında.Cardfinansın kampanyası çok iyidi ama onun limiti yetersiz geldi ben alırken 12+3 veriyordu.

Hayırlı olsun Allah tekerini asfalttan ayırmasın :nazar:

Evet Tahir hocam maximum kartla aldım.8 Taksite.Ben başka kart kullanmıyorum zaten.Cardfinanstan da nefret ediyorum.Bir ara maaşlarımızı oradan almıştık.Bizi perişan etmişti.O yüzde o bankanın adını bile duymak istemiyorum.

Seninkilerde hayırlı olsun dostum.Allah güle güle kullanmak nasip etsin.Sen nasıl memnunmusun?

Benim fazla test etme şansım olmadı.Bir iki gündür kullanıyorum.

Bugün de kardeşim ben sabah kalkmadan götürmüş arabayı.Kız arkadaşıyla gezmeye gitti.Benim yerime de o test ediyor.. :D :D :D Yok arabayı bulsam bende test edeceğimde araba yok işte...

Hayirli olsun. Bu yokohamaya hemen karar vermissiniz, bu markayi digerlerinden ayiran onemli farklari olmali merak ettim? Ben de ayni olcude bir takim alacagim yakin gelecekte :)

Bu siteye gore bizim olcude yazlik lastik icin conti onde gorunuyor.

http://www.tyrerevie...-205-55-R16.htm

Saolsın.Ben bu lastikleri Gökselin tavsiyesi ile aldım.Bu yüzden eski lastiklerimle 1500 km geldim.Nihayet Ereğlide taktırdım.Şimdilik her şey güzel.Lastik hakkında detaylı bilgileri Göksel daha iyi biliyor.Şimdi gezide.Yakında o da yorumlarını paylaşır....

Conti nin ömrünün kısa olduğunu bir çok yerde duydum forumda da oldukça konuşuldu.Yokohama dan önce conti yi düşündüm ama bu sebeplerden vaz geçtim.Fiyat-performans aralığında yokohama bana göre oldukça doğru seçim.

Bende o yüzden vazgeçtim.Yokohama daha mantıklı geldi..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aslında tam tersi... Test sayfasına bakarsanız, yokohama'da negatif olarak "Relatively high wear." denmiş. Bu da yüksek aşınma anlamına geliyor. Zaten alt sıralarda yer almasının sebebi de kısa sürede aşınması olarak gösterilmiş...

Açıkçası bana bu tip testler çok güvenilir gelmiyor.Ben gerçek trafikteki duruma bakıyorum.Testler yerine kullanıcı yorumları çok daha önemli benim için.

Evet Tahir hocam maximum kartla aldım.8 Taksite.Ben başka kart kullanmıyorum zaten.Cardfinanstan da nefret ediyorum.Bir ara maaşlarımızı oradan almıştık.Bizi perişan etmişti.O yüzde o bankanın adını bile duymak istemiyorum.

Seninkilerde hayırlı olsun dostum.Allah güle güle kullanmak nasip etsin.Sen nasıl memnunmusun?

Benim fazla test etme şansım olmadı.Bir iki gündür kullanıyorum.

Bugün de kardeşim ben sabah kalkmadan götürmüş arabayı.Kız arkadaşıyla gezmeye gitti.Benim yerime de o test ediyor.. :D :D :D Yok arabayı bulsam bende test edeceğimde araba yok işte...

Daha lastikleri test için çok erken aslında en az 500 km sonra tam performansını gösterir.İlk izlenim olarak en fazla dikkatimi çeken teker sesinin ciddi derecede azalması oldu ki bunda eski lastiklerim çok fazla ses yapıyor olma olasılığı da fazla.Onun dışında hafta sonu kısa bir uzun yol yaptım araç daha rahatlamış geldi bana.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halit Kutlu

merhaba

forumda yeniyim bende bugün aracıma 4 adet nokian lastik siparişi verdim. eski aracım 2009 titanium x paketti üzerinde gelen bridgestone lar 20000 km de artık birmişti daha sonra hep michelin kullandım yazlık ve kışlık fakat yol sesi,nden illallah getirdi oyüzden bir süredi araştıema yapıyordum en sessiz lastik olarak nokian olduğunu öğrendim ayrıca adac tarafından şiddetle tavsiye edilir diyor. oyüzden nokian da karar verdim birde ankarada en uygun fiyat 210 tl iken hepsiburadan 174 tl ye alabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

merhaba

forumda yeniyim bende bugün aracıma 4 adet nokian lastik siparişi verdim. eski aracım 2009 titanium x paketti üzerinde gelen bridgestone lar 20000 km de artık birmişti daha sonra hep michelin kullandım yazlık ve kışlık fakat yol sesi,nden illallah getirdi oyüzden bir süredi araştıema yapıyordum en sessiz lastik olarak nokian olduğunu öğrendim ayrıca adac tarafından şiddetle tavsiye edilir diyor. oyüzden nokian da karar verdim birde ankarada en uygun fiyat 210 tl iken hepsiburadan 174 tl ye alabiliyorsunuz.

Bende oradan almayı düşünüyorum ama taktırma balans ayarı falan aynı hesaba gibi geliyor birde alırken üretim tarihi de hiç bildirilmiyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Çeviren

Ben piranha navigasyon promosyonunu verdiği zamanda goodyear aldım. Öyle yumuşak bir lastik ki yolu çok iyi tutuyor. Hatta Michelin alacaktım. Bayi tanıdıktı michelin ve goodyear getirdi ve Goodyear daha yumuşak ve iyi dedi baktım gerçekten öyle olunca aldım ve pişman da olmadım. Sert lastik arkadaşın da dediği gibi aşınmaz ama yol tutuşu kısa sürede düşer.

Yorum bağlantısı
Ahmet Topcu

ben 2 yıldır 205 55 16 nokian kullanıyorum inanılmaz memnunum gerçekden çok sesiz bir lastik ayrıca bizim focuslarda yol sesi nedeniyle tercih edilmesi gereken bir seçim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...