İçeriğe Yönlendir

Ka - Ufak Tefek Tamiratlar...

Tolgahan Köroğlu
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Alper Sakalli

Parçacıyı arayınız bence tereddütte kalıyorsanız. Sonuçta bujiyi alanlar iyi ya da kötü geri dönüş yapmışlardır ve tecrübe edinmişlerdir parçacılar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar kılavuz 98'de hazırlanmış. Bunca zamanda kodlar değişmiş olabilir. Doğru cevabı Ford yetkili servisi verir. Şasi numaranızla sorguladıklarında doğru kodu vereceklerdir. Ezbere söylenenleri kaale almamanızı öneririm servisler tarafından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Arkadaşlar kılavuz 98'de hazırlanmış. Bunca zamanda kodlar değişmiş olabilir. Doğru cevabı Ford yetkili servisi verir. Şasi numaranızla sorguladıklarında doğru kodu vereceklerdir. Ezbere söylenenleri kaale almamanızı öneririm servisler tarafından.

Şasi numarası ile servisten öğrendiklerim;

Parça Kodu:87YF12405 AE

MOTORCRAFT AGFS22CM1

Finish No: 1216460 (ne numarsı olduğunu anlamadım indeksi dediler)

Eski Finish No: 920f12405AJB

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

AGSF22C ile AGFS22CM1 arasında ne fark var acaba. Buji kodlarını araştırdım motorcraft'ın kodlamasını çözemedim. Bilen birisi varsa yardımcı olursa seviniriz.  :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Erhan bey,

ÖM'den bana şasi numaranızı ulaştırabilir misiniz, iki taraflı teyidleşelim :)

Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Erhan bey,

ÖM'den bana şasi numaranızı ulaştırabilir misiniz, iki taraflı teyidleşelim :)

Gönderdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Sani Gerşon

Şasi numarası ile servisten öğrendiklerim;

Parça Kodu:87YF12405 AE

MOTORCRAFT AGFS22CM1

Finish No: 1216460 (ne numarsı olduğunu anlamadım indeksi dediler)

Eski Finish No: 920f12405AJB

İkinci taraftan kontrol edildi, bu kodlar doğrudur, KA için uygun bujidir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Torun

İkinci taraftan kontrol edildi, bu kodlar doğrudur, KA için uygun bujidir ;)

Şuan üzerinde Motocraft AGSF22C var değiştireyimmi? :), ne yapcağımı bilemedim. Alper beyin dediği gibi C ile CM1 arasında ne fark var acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şuan üzerinde Motocraft AGSF22C var değiştireyimmi? :), ne yapcağımı bilemedim. Alper beyin dediği gibi C ile CM1 arasında ne fark var acaba?

Farkı bilemiyorum ama bujide orjinalden şaşmayın derim. Ben olsam değiştirirdim. Ne kadar ki bi set buji?

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Dikkat: AGSF22C ile AGFS22CM1

Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Dikkat: AGSF22C ile AGFS22CM1

Teşekkürler. Bence çok önemli bir ayrıntı. Hemen bujiyi almaya gidiyorum. Benden de bir dikkat!!; AGFS22CM1 buji sadece ford bayilerinde var, sanayideki oto yedek parçacılarda yok(Tabiki Antalya için söylüyorum :biggrin: )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Ben de geçen hafta almıştım AGSF22C verdi Merkez Oto. Değiştirmeli miyiz bilemedim ben de  :unsure2:  :unsure2:  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Ben de geçen hafta almıştım AGSF22C verdi Merkez Oto. Değiştirmeli miyiz bilemedim ben de  :unsure2:  :unsure2:  :unsure2:

Merhaba,

Antalya'da AGFS22CM1'i sadece OTOKOÇ temin edebiliyor. Diğer hiçbir parçacı da yok, e-bay'da bulduklarımın da fiyatı çok yüksek. Otokoç fiyat olarak 10+KDV diyor. Fakat şöyle bir durum var; 4 adet satmıyorlar, 1 kutu satıyorlar ve içince 10 adet varmış. Sipariş  versem bir setini alırmısınız. Zira bana 1 set ve 2 adet yedek yeter diye düşünüyorum. Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

Antalya'da AGFS22CM1'i sadece OTOKOÇ temin edebiliyor. Diğer hiçbir parçacı da yok, e-bay'da bulduklarımın da fiyatı çok yüksek. Otokoç fiyat olarak 10+KDV diyor. Fakat şöyle bir durum var; 4 adet satmıyorlar, 1 kutu satıyorlar ve içince 10 adet varmış. Sipariş  versem bir setini alırmısınız. Zira bana 1 set ve 2 adet yedek yeter diye düşünüyorum. Teşekkürler.

Her 10bin'de bir değişmiyor musunuz bujileri? Alın yedek bulundurun derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Her 10bin'de bir değişmiyor musunuz bujileri? Alın yedek bulundurun derim.

:) ralli aracı, amatör biri için 10bin km hayal gibi bişey.

Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Merhaba,

araçtaki elektirik sorununun(kaçağını) tespitini nasıl yapabilirim. Teşkkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba,

Sizin yapmanız çok zor. Ustaların bile bulması zor zaten. İyi bir elektrikçi bulmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Merhaba,

Yangın çıkarmasın dikkat edin.  Ne gibi elektrik kaçağı anlayamadım ben ??

Yorum bağlantısı
Sukru Yildiz

15 Jant kullanan biri olarak KA için önermiyorum. Hele 195 tabanı

- Yakıt Sarfiyatı artıyor

- Aracı zorluyor

- Teker rulmanlarını çabuk bozuyor

- Fren mesafesi değişiyor

- Ön tekerler tam dönüşlerde sürtme yapıyor

bunların sonucu olarak ben 13 janta dönüş yaptım ve kullanıyorum halen

Benim orjinalinden 195/45/16 ve bu dediklerinizin yaninda ulkemizin dandik yollarindan dolayi burc baslari egiliyo devamli o yuzden ara ara 15 yapayim kalin yanakli lastik yapayim diyorum milket jant buyutur ben kucultmek istiyorum hee diyecek olan olur neden 45 yerine 50-55-60 yapmiosun? Davlumbaza fena surtuyo onu da denedim? Onerilerinizi beklerim selamlar:-)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Torun

Yangın çıkarmasın dikkat edin.  Ne gibi elektrik kaçağı anlayamadım ben ??

Şalteri kaldırıp araca elektiriği verdiğimde(ralli aracı olduğu için kontak yerine şalterle ateşleme yapıyorum), aku ve yağ lambaları yanıyor. Fan çalışmaya başlıyor. Araca binildiğinde veya elle aşağı bastırıldığında, fan susuyor,bırakınca çalışıyor ve benzin pompasının zızzzz diye sesi geliyor. Düşünceme göre kablonun biri şasi yapıyor ve beyin kendini korumaya alıp aracın tüm elektiriğini kesiyor. Yada benzin pobpasının elektirik girişinde bir temassızlık var. bazende dörtlüleri açtığımda, düğme kısmı biiipppp diye ötüyor. Biraz bekleyince herşey normale dönüyor. Bu kaçağı nasıl tespit ederim.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Ben çözüm sunamıyorum buna malesef. Fakat elektrik elektronikten anlayan kıymetli büyüklerimiz var forumda. Sorunu sadece Ford KA sorunu olarak değil de genel olarak sitede araştırınız. Mesleği elektrik teknisyeni olan forumdaşlar var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şalteri kaldırıp araca elektiriği verdiğimde(ralli aracı olduğu için kontak yerine şalterle ateşleme yapıyorum), aku ve yağ lambaları yanıyor. Fan çalışmaya başlıyor. Araca binildiğinde veya elle aşağı bastırıldığında, fan susuyor,bırakınca çalışıyor ve benzin pompasının zızzzz diye sesi geliyor. Düşünceme göre kablonun biri şasi yapıyor ve beyin kendini korumaya alıp aracın tüm elektiriğini kesiyor. Yada benzin pobpasının elektirik girişinde bir temassızlık var. bazende dörtlüleri açtığımda, düğme kısmı biiipppp diye ötüyor. Biraz bekleyince herşey normale dönüyor. Bu kaçağı nasıl tespit ederim.

Pompadaki zzzz normal ama, diğerleri için sağlam bir elektrikçi bulmak lazım.

ÇAlıştırma prosedürünüzü videoya çekebilirseniz daha anlatıcı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Kurtcu

Eskişehirden selamlar 98 ford ka var bende radyatör hava alma işlemi ni kendim yapabilirmiyim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...