İçeriğe Yönlendir

Ka - Hız Sensörünün Yeri Fotoğraflı

Barış Kalkan
Çözüme git Barış Kalkan tarafından,

Recommended Posts

Timuçin Duru

İçinde bulunan jelin eksik olması biraz beni tedirgin ediyor o kadar 

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Bağlantıları yaptım ama araç çalışmadı neden olabilir dünden beri akü sökülüydü ondanmıdor yoksa kabloyu tamamen hallettim mi? :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kablo takılı olmasa dahi araç çalışır.

Çalışmadıdan kasıt nedir? Gırgır yaptı mı? Gırgır da mı yok yoksa?

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Çook kısık bir tık sesi geliyor ilk kontağı yarıladığındaki ses yok ama 

Gır gır da yok yani

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Akü de bitmiş olabilir, marş motoru da cevap veremiyor olabilir.

Takviye ile bi deneyin bakalım öncelikle.

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru
(düzenlendi)

Akü sağlam fan ve teyp çalışıyor akü başlarının uzun süreli sölü kalamasıylanmı alakalı

tarihinde Timuçin Duru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
35 dakika önce, Timuçin Duru yazdı:

Akü sağlam fan ve teyp çalışıyor

Bu maalesef bi kıstas değil. Onlara gücü yeterken marş motoru çok daha fazla akım çeker. Çalıştırmayabilir.

Yorum bağlantısı
Selim Ateşler
2 saat önce, Timuçin Duru yazdı:

Bağlantıları yaptım ama araç çalışmadı neden olabilir dünden beri akü sökülüydü ondanmıdor yoksa kabloyu tamamen hallettim mi? :D

immobilizer ile alakalı bir şey de olabilir.

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Ben bu aracı nasıl çalıştırcam fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Takviye ile bi deneyin bakalım öncelikle.

Burada yazmıştım Timuçin bey, bakmış mıydınız?

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru
22 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Burada yazmıştım Timuçin bey, bakmış mıydınız?

Tamam deniycem sani bey teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

15dk kadar şarj edip, sonra marş basmayı denediyseniz, marş motoru muhtemelen sizlere ömür.

Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

:):) meger kabloyu yapamamışım :D sigortayı attırmış hallettim çok teşekkürler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

@Sani Gerşon bey ben bu hız sensörünün fişi çekili şekilde 1 - 2 ay kullanmamın ne sakıncası olur bunun hakkında bilgi berirseniz çok mutlu olurum çünki yarın aracı döşemeciye götürcem birde hız sensörü çok pahalıya gelecek bütce kaldırmayacak 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Timuçin Duru yazdı:

@Sani Gerşon bey ben bu hız sensörünün fişi çekili şekilde 1 - 2 ay kullanmamın ne sakıncası olur bunun hakkında bilgi berirseniz çok mutlu olurum çünki yarın aracı döşemeciye götürcem birde hız sensörü çok pahalıya gelecek bütce kaldırmayacak 

100km'de 1 litre yakıt artıyor. Bir de motor devriniz düşmüyor mevcut durumda yaşadığınız gibi.

Ben sizin yerinizde olsam, önce sensör, sonra döşemeci yaptırırdım. Hem hava da soğuk, arabadan uzak kalmazsınız :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Duru
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

100km'de 1 litre yakıt artıyor. Bir de motor devriniz düşmüyor mevcut durumda yaşadığınız gibi.

Ben sizin yerinizde olsam, önce sensör, sonra döşemeci yaptırırdım. Hem hava da soğuk, arabadan uzak kalmazsınız :)

Teşekkürederim döşemecideki randevum(önceden verilmiş söz) iptal etmek istemem zaten aracı kullanmıyorum garaj arabası yatıyor sıkıntı olmaz bir müddet idare eder beni tektat görüşmek üzere bilgiler için çok sağolun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Yıldırım
On 11.01.2019 at 13:50, Timuçin Duru yazdı:

Önceki mesajlarda link vermiştim. aliexpreste de mevcut. Dolar kuruyla 90tl civarına geliyor. Bir denemekte fayda var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Km hız sensörünüde az önce değiştirdim hala durduktan cok az zaman sonra devir normal rulantiye düşüyor, sırada ne var problem düzelmedi.. :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Km hız sensörünüde az önce değiştirdim hala durduktan cok az zaman sonra devir normal rulantiye düşüyor, sırada ne var problem düzelmedi.. [emoji20]
Akuyu sokup takip tekrar dener misiniz? Obd ile hizi okuyabiliyor musunuz?
Yorum bağlantısı
Timuçin Duru

Odb yokki bende hangisi işimi görür bilemediğim için almadım aküyü artık yarın sökebilirim 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Odb yokki bende hangisi işimi görür bilemediğim için almadım aküyü artık yarın sökebilirim 
V1.5 olanlar işinizi görür.
Yorum bağlantısı
Timuçin Duru
6 saat önce, Sani Gerşon yazdı:
19 saat önce, Timuçin Duru yazdı:

V1.5 olanlar işinizi görür.

Marka?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...