İçeriğe Yönlendir

Kene Çıkartma Da Pratik Yol

Hikmet Demirtaş

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Faydalı bir bilgi, ama yanımızda sıvı sabun taşımamız gerekecek.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Harita kampımızı burnumuzdan getiren yegane uyuz yaratık. Karpuz çekirdeklerinden bile çekinir hale gelmiştik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

koşan-tavuk-b2559.jpg

Doğal kene savar.

Çiftlik tavukçuluğu haricinde az sayıda kaldıkları için keneler türedi iyice.

Yorum bağlantısı
Yusuf Dagli

Bu pratik bilgi ilk bakışta gayet kullanışlıymış dedirtiyor ama o küçük etkisi büyük böcek için mutlaka bir sağlık kuruluşuna gitmek gerekiyor, emdiği kandan vücudumuza çok az bırakması bile ölümle sonuçlanabilir.. yine de paylaşım için teşekkür ederiz , inşallah kullanmak zorunda kalmayız

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Harita kampımızı burnumuzdan getiren yegane uyuz yaratık. Karpuz çekirdeklerinden bile çekinir hale gelmiştik.

Karpuz çekirdeğine de çok benziyor gerçekten :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence riskli bir işlem.Her sıvı sabun bir değil ki..Belki de kullanacağımız sabun ters bir tepki yaratır.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Keneler arka taraflarından solunum yaparlar bu yöntemde maksat kenenin soluk almasını engellemek sıvı sabun zeytin yağı vs gibi yöntemler başarılı olur ama risk keneyi öldürmemek de eğer ölürse zehrini vücuda bırakıyor.Kısaca tehlikeli bir işlem solunumu durur ve kene kendini bırakmaz o şekilde ölürse sıkıntı yaratır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çiftlik tavukçuluğu haricinde az sayıda kaldıkları için keneler türedi iyice.

Katledildiler...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Katledildiler...

Buradan iş yaptığım 3 büyük tavuk firmasına sevgilerimi gönderiyorum, çıkarttıkları dedikodu için...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Katledildiler...

Bu işten nemalananları tesadüfi! bir şekilde pastörize yumurta işine girmiş olanları sevgi!! ile anıyoruz buradan

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bir grip yüzünden hayvanları çatır çatır katlettiler hemide :(

Bu işten nemalananları tesadüfi! bir şekilde pastörize yumurta işine girmiş olanları sevgi!! ile anıyoruz buradan

:good1:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Buradan iş yaptığım 3 büyük tavuk firmasına sevgilerimi gönderiyorum, çıkarttıkları dedikodu için...

Ayrıca kuş gribi ilacında köşeyi dönen firmalara da benden selam olsun. Ben de onları seveyim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Arkadaşlar yanlışınız var durun!

Bu yaşananlar aslında çok büyük tesadüf. Yani kuş gribinin çıkarak tavukların katledilmesi ve ardından da Kırım Kongo virüsü taşıyan kenelerin çoğalması.

:lazy1: :lazy1: :lazy1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Arkadaşlar yanlışınız var durun!

Bu yaşananlar aslında çok büyük tesadüf. Yani kuş gribinin çıkarak tavukların katledilmesi ve ardından da Kırım Kongo virüsü taşıyan kenelerin çoğalması.

:lazy1: :lazy1: :lazy1:

Bu kenelerin en büyük düşmanlarından biri de kekliktir. Hani şu yasa dışı avlanan keklik.

Ayrıca bu kenelerin bulaştırdığı virüs (hastalığın adı Kırım Kongo Kanamalı cart curt), ilk defa Kırım'da ve Kongo'da yakın zamanda bulunuyor. Bu nedenden adı da Kırım Kongo. Ülkemize gelmesinde en büyük etkenin ise balkanlardan yapılan kereste ithalatı olduğu söyleniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Keklik yaban tavuğu oluyor değilmi?

Keklik bu, hatta bu bölümü izleyecektim kaçırdım,

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

belki de doğa bizi cezalandırıyor, keklikler kenenin en büyük düşmanıdır, bilinçsizce avlanan avcılar, iyi bir şey yaptıklarını zannederek bizi bu cezayı çekmeye mahkum ediyorlar malesef :(

Yorum bağlantısı

Biz yeryüzünün kanseriyiz insan ırkı olarak. Yerleştiğimiz yeri kurutup daha sonra bir başka yere yerleşiyoruz.

Matrix 1

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Büyüklerimiz veya bu konuda kesin bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olacaklarıdır mutlaka av eti bana haram gibi geliyor sonuçta aç kalmıyoruz bir çok gıdaya ulaşabiliyoruz.Mesela keklik,tavşan,ördek gibi av hayvanlarını çiftlikleri var yetiştirilip gıda olarak piyasa sunuluyor.O yüzden sırf zevk amaçlı avlanmak bana çok doğru gelmiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...