İçeriğe Yönlendir

Zayıflama Kemerleri Hakkında

Fatih Öztürk27

Recommended Posts

Fatih Öztürk27

Haftada bir maç yapsakta ufak ufak biriken kilolar artık fazla gelmeye başladı. Yavaş kilo alıyorum ve çok zor kilo verebiliyorum. Çok hareketsiz sayılmam ama dengeyi sağlayamıyorum demekki. Piysada değişik ürünler var, Bu ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz.

Bir örnek:

http://www.incelticikemer.com/

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Ekmek gitti, şeker azaltıldı un börek olursa kaçırmıyorum ama. Ekmeği azaltmanın çok faydasını gördüm.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

fatih abi beyaz ekmeği tamamen kes tam buğday ekmeği ye :D ben bile faydasını gördüm su an bi gğnde 2 dilim ekmek yiyorum bide tuz lu yemek yemeyin onuda kestinmi tamamdır :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ekmeği,şekeri unu, bir kademe kısardım

Makarna ile ekmek yerken, mayonez kullanmasak ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Altındal

ben kullandım hiç bir faydasını göremedim, daha sonra günde 2 set 100 tekrar mekik çektim, 4 ay sonra baklavalar ortaya çıktı, değişim inanılmazdı, ama bura da önemli olan karın kaslarının hepsini çalıştırmak sadece üst karınla veya sadece alt karınla dengesiz bir şekil meydana gelebilir, onun için sizin mümkünse eğer günde 1 saat vücut geliştirme merkezine gitmenizi, orada alınında uzman antrenör nezaretinde spor yapmanızı öneririm :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

African Mango kullanıyorum 3 gündür iştahımı kesti canım abur cubur birşey istemiyor abur cubur olmayınca benimde aşırı şiş karnım yok oldu birde günde yemekten sonra 1 er saat ara ile maden suyu içiyorum .

en sağlıklısı spor yaparak, vucutta ki yağları eritip, kas kütlelerini arttırmak, değişimi gördükçe iştahınız artıyor, daha fazlasını istiyorsunuz :)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Hangi yaştan sonra ya Allah Allah :i-ih:

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Anaam, kesin Osman Yücel'in marifetidir bu. :rofl:

African Mango satışları çok iyi lütfen dükkanın önünü kapatmayın. :D

Kemerler işe yaramaz, haplar ya cırcır yapar ya kabız, 10-15 gün sonra onun da bir şeye yaramadığı ortaya çıkar :) Tecrübeyle sabit. :D Bu işin tek yolu spor+sağlıklı beslenme.

Kasım ayından beri fitness+havuz+sauna+hafif diyet yapıyorum toplamda 13 kilo verdim istesem çok daha fazlasını verirdim ama hem yavaş kilo verme adına hem de okul-iş-ev arasında bünyem çok zorlandığı için çok sıkı spor+rejim yapamıyorum, yemek yemek zorundayım, yoğun tempo karşısında biraz agresifleşiyorum ve galiba şekerim de düşüyor. 13 Haziran itibari ile finallerim bitsin yoğun tempo ile çalışarak iki haneli rakamlara yani hedefime ulaşmış olacağım inşallah.

Ekmek-tuz-şeker-un hayattan çıkacak bol meyve-sebze yenilecek, saat 18.00'den sonra mümkünse meyve ve asitsiz içecek harici tüketilmeyecek, saat 21.00'den sonra su harici tüketilmeyecek, spor ve egzersizler 1 saatten uzun olacak ki 1 saat sonrasında vücut yağ yakmaya başlayabilsin. Ayrıca su çok önemli günde en az 8 bardak su tüketilmesinin yanında, çay ve kahveden şekerli/şekersiz fark etmez vücutta su tuttuğu için uzaklaşılacak, illa çay içilecekse şekersiz açık olacak illa kahve içilecekse şekersiz filtre kahve tercih edilecek, protein alımına mutlaka dikkat edilecek zira kas kaybı yaşanmamsı için protein çok önemli. :good1:

Maden suyunun aşırı tüketimi çok iyi değil, kahvaltı atlanmayacak, ara öğünler kaçırılmayacak. :good1: Pilava dur denilecek, makarnada sıkıntı yok, özellikle yağlı yemeklerin suyu tüketilmeyecek, salatanın yağsız olması tercih edilecek, et ve tavuk ızgarada tercih edilerek sucuk-sakatat bir müddet tüketilmeyecek, balık da sıkıntı yok. Sabahları süt/yoğurt/ayran tüketimi metabolizmayı hızlandırır. Yine imkan varsa spor akşamları veya gün içinde değil sabahın erken saatlerinde, güne başlarken yapılmaya çalışılmalı zira metabolizma hızının en yüksek olduğu vakit sabah saatleridir. Abur cubur özellikle kola ve asitli içecekler tüketilmeyecek.

7000 kalori = 1 kilo, günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını limitlerde tutar aldığınızı da yakarsanız yani belirli bir periyotta 7000 kalori yakmanız halinde 1 kilo kaybedersiniz, hesap bu kadar basit. :good1:

Aldığınız (ambalajlı) her ürünün kalorisine mutlaka bakın, ben öyle yapıyorum ve aldığım ürünü hemen geri bırakıyorum nedeni ise koşu bandında 15 dakika/6 km'lik tempoda 150 civarı kalori yakıyorum yada RPM dersinde 45 dakika tempolu bisiklet kullanarak 750 kalori yakıyorum, bir küçücük çikolatadan neredeyse onca zahmetle yaktığım aynı kaloriyi almak mantıklı gelmiyor insana. :D

İlaveten sigara ve alkolün bırakılması yada azlatılması çok önemli ayrıca her açıdan düzenli bir hayata yönelmek, stresten uzaklaşmaya çalışmak gerekiyor. Uyku ve yemek saatlerinizi düzene sokmanız işlerinizi kolaylaştırcaktır. Tabi düzene sokulması gereken başka şeylerde var :fiuw:

İlk başlarda yani bir hafta içinde 2-3 kilo kaybederek sevineceksiniz sonra bakacaksınız artık gitmiyor ama üzülmeyin önce su kaybı yaşayan vücudun düzene girmesi ve kilo kaybetmeye başlaması bünyeden bünyeye göre 3-4 haftayı bulacaktır, moralinizi bozmayın ve spor+sağlıklı beslenmeden vazgeçmeyin. :good1:

Bir müddet sonra eklem ağrılarınızdan, yorgunluktan, iki merdiven çıkmayla nefes nefese kalmaktan, midedeki şişkinlikten eser kalmayacaktır. Her açıdan insan kendini rahatlamış hissediyor hatta spor yapmadığınız ve biraz da yemeğin fazla kaçırıldığı günler insan vicdan azabından ölüyor :D

Dediklerimi yapın ama yaptıklarımı asla yapmayın :D Ben yaşam goçunuz Osman Yücel :biggrin: Takıldığınız yerleri veya sormak istediğiniz her şeyi çekinmeden ücreti mukabilinde sorabilirsiniz. :hahahoho: Sağlıcakla kalın. :flowers:

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar kim ne derse desin bazı bünyelerde olay farklı.Benim babam mesela günde yaklaşık 2 ekmek yiyor.Akşam sırf 1 ekmek yer..Spordu yürüyüştü falanda yapmıyor.Yaşı oldu 63..Ancak ben bildiğimden beri kilosu 62 kg yi geçmemiştir.Aynı şekilde kuzenim de böyle..Yaşı 40 oldu ama adam askere gittiği gibi duruyor. :) Ben mesela sene 97 de 76 kg gelirken şimdi 93 kg oldum.Dikkat ettiğim halde..Boydan kurtarıyorum ama nereden baksan en az 10 kg fazla..Bazı insanlar zayıflamak için bazıları da kilo almak için çabalıyor.Böyle de bir durum var yani..

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27
ben kullandım hiç bir faydasını göremedim, daha sonra günde 2 set 100 tekrar mekik çektim, 4 ay sonra baklavalar ortaya çıktı, değişim inanılmazdı, ama bura da önemli olan karın kaslarının hepsini çalıştırmak sadece üst karınla veya sadece alt karınla dengesiz bir şekil meydana gelebilir, onun için sizin mümkünse eğer günde 1 saat vücut geliştirme merkezine gitmenizi, orada alınında uzman antrenör nezaretinde spor yapmanızı öneririm :good1:

Spor salonu şansım yok maalesef. arkadaşlar merkezde oturuyorlar onları yönlendirdik memnunlar ama bana faydası yok . :D

Bu yaştan sonra kaslı vücudu ne yapacaksınız?Göbek iyidir. :biggrin:

Kas istemiyoruz zaten. Hadi azcık göbeğede razıyım ama sürekli kilo üstüne kilo koyarsak kötü. :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Kas istemiyoruz zaten. Hadi azcık göbeğede razıyım ama sürekli kilo üstüne kilo koyarsak kötü. :)

Reçeteyi yazdık işte hocam sana uygula bakalım birkaç ay. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

en sağlıklısı spor yaparak, vucutta ki yağları eritip, kas kütlelerini arttırmak, değişimi gördükçe iştahınız artıyor, daha fazlasını istiyorsunuz :)

Bizim kas ile ilgili sorunumuz yok, gobeen altı olduğu gibi komple baklava kas, sorun ortaya çıkarmak. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...