İçeriğe Yönlendir

Kısa Boylular Için Pedala Yetişememe Problemi! :(

Osman Dabanlı

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Bence de aracın burnunu görmeye gerek yok. Benim C-max'de fıskiyelerden sonrası gmrünmüyor zaten...:D

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

tek çare ya otomatik ya da tiptronik vites.

varsın biraz fazla yaksın.

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Yatarak kullanıyorum :) bence hiç kafaya takılacak birşey değil... aracının tadını çıkar...

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

ben kaputun hiç bir yerini görmüyorum rahat edemiyorum öyle sadece önümü görsem yeter

Yorum bağlantısı
Osman Dabanlı

pedallara işlem yaptırmaya sıcak bakmam, ama koltuğa özel işlem yapılabilir, yaptırmışlığımız da var, anatomik duruma göre oturak kısmı veya kızak kısmına işlem yapılabilir.

Çağlar abi boyum 1,66 cm. Sence koltuğa nasıl bir işlem yaptırmalıyım? Altıma minder tarzı birşey işe yarar mı sence?

Boyum 1,68, yüksekte olmayı severim.. Bu sebeple koltuğu en yüksek ayarında kullanırım.. Aracın burnunu özel çaba ile görürüm.. fıskiyeleri görüyorum..

Debriyajım çok alttan kavradığı için ki sonuna kadar basmam gerekiyor.. Bu arabada koltuğa ileri çekilmiş vaziyette kullanıyorum..

Siz aracın burnunu görmeye çalıştığınız için pozisyon bulamıyorsunuz kanaatindeyim..

Mehmet abi sanırım bizim gibi Nevşehir 'liler yüksek kullanmayı seviyor. :) Sen altına minder tarzı birşeyler koyuyor musun abi?

Arkadaşlar benim kullandığım güzergah çok fazla dur kalk ve trafiğin en yoğun olduğu noktalar. Ankara 'yı bilenler bilir Keçiörenden Sıhhiyeye gidiyorum hergün. Üstelikte trafiğin en sıkışık olduğu saatlerde sabah 8.00 akşam 17:30 saatlerinde. Yani o kadar çok dur kalk yapıyorum ki. 3. vitesi görmüyorum bazen. :) O yüzden aracın tam olarak burnunu görmek gibi bir niyetim yok aslında. Sadece önümde duran araca minimum mesafede yaklaşmak istiyorum. :)

Bugün koltuğu en yükseğe aldım. Sonra çok az indirdim. Ayağım debriyaja tam olarak basacak şekilde koltuğu öne aldım. Direksiyonu da en aşağı indirdim. Altıma küçük bir minder aldım. Şu anda bu şekilde sıkıntısız kullanabiliyorum ama cama fazla yaklaştığım için kolumu kolçağa koyamıyorum :) Biraz rahatsız bir oturuş oldu ama ayaklarım pedallara rahat basıyor.

Herkese değerli yorumları ve görüşleri için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Osman bey sizden sadece 3-4 cm uzunum ve koltuğu en alt seviyede, mümkün olduğu kadar önde, sırtımın yasladığım kısmın açısı hafifçe geride kalacak şekilde kullanıyorum, direksiyon ise en alt ve en öne çekilmiş durumda, aracın burnunu görmüyorum, zaten sadece park ederken gerekiyor burnunu görmek. Önceden de söylediğim gibi kişiye göre değişir ama ben boyunuzun pedallara işlem yapılacak kadar kısa olmadığını düşünüyorum, bence çeşitli oturma pozisyonları deneyerek ideal konfor ve sürüş güvenliğini sağlayacak şekilde bir koltuk ve direksiyon pozisyonu bulabilirsiniz, umarım sonuca ulaşırsınız.

Yorum bağlantısı
Osman Dabanlı

Osman bey sizden sadece 3-4 cm uzunum ve koltuğu en alt seviyede, mümkün olduğu kadar önde, sırtımın yasladığım kısmın açısı hafifçe geride kalacak şekilde kullanıyorum, direksiyon ise en alt ve en öne çekilmiş durumda, aracın burnunu görmüyorum, zaten sadece park ederken gerekiyor burnunu görmek. Önceden de söylediğim gibi kişiye göre değişir ama ben boyunuzun pedallara işlem yapılacak kadar kısa olmadığını düşünüyorum, bence çeşitli oturma pozisyonları deneyerek ideal konfor ve sürüş güvenliğini sağlayacak şekilde bir koltuk ve direksiyon pozisyonu bulabilirsiniz, umarım sonuca ulaşırsınız.

Teşekkür ederim Erkan Bey. Ben de 2007 Focus Ghia var. Ve benim bildiğim kadarı ile direksiyonun sadece aşağı ve yukarı ayarı var. Öne ve arkaya ayarı var mı hiç bilmiyorum???? Yol bilgisayarında ise direksiyon ayarı KONFOR seçili durumda. Konfor dışında spor ve standart ayarları var. Bu ayarların ne işe yaradığını bilmiyorum.

Direksiyon ayarını siz değerli arkadaşlarım nasıl kullanıyor acaba? Bu konfor,spor ve standart durumlarında direksiyonda nasıl bir değişme oluyor bilen biri açıklarsa çok mutlu olurum?

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Rica ederim, focus 1 lerde elektro hidrolik direksiyon olmadığı için bizim ayar hep traktör modunda :tongue:

Aracınızda öne-arkaya ayar var mı bilmiyorum, focus 2 kullanan arkadaşlar yardımcı olacaklardır...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi sanırım bizim gibi Nevşehir 'liler yüksek kullanmayı seviyor. :) Sen altına minder tarzı birşeyler koyuyor musun abi?

Hayır bir şey koymuyorum.. Çok da rahatım.. Debriyaj yukardan kavrasa daha da rahat edeceğim..

Yorum bağlantısı
Nezaket Gürsoy

Boyum 1.50. Uzun zaman önce arabanın ucunu göreyim kaygımdan vaz geçtim :D Ama dediğiniz gibi öndeki araca iyice yaklaşma gereği hasıl olduğunda hafif yükselip öne doğru bakma durumu oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...