İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Mercek Modifiyesi.

Misafir

Recommended Posts

Ah ah şu şanzıman tırtlık yapmasaydı benim kuğu da bixenonlanacaktı :( Eline sağlık oktay ustam.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Samsun'dan üyemiz Kadir Aziz Naryaprağı arkadaşımıza ait Mondeo farlarını rabbimin izni ile bugün kargoladım yolladım.İyi günlerde kullanmasını diliyorum.Araç üzerindeki resimlerini bilahire çekildiğinde yükleyeceğim.

Farın içi cidden şimdiye kadarki açtığım Mondeo farlarından daha çok is kaplı idi.Güzelce temizlendi parlatıldı.Mercekler yine Bosch ve bu defa sadece merceğin kendi çerçevesini siyah yaptım.Fenada durmadı hani.

34_zpsd54955fe.jpg

33_zpsf29eb382.jpg

35_zpsc6c19145.jpg

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Forumdaki herkese sesleniyorum, yeni renault'lar sizin tüm bakış açınızı değiştirecek. 

Len noldu bakış açısı işi :D Seneye vizyona girer mi ?? :p

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ford'cular istisnalar kaideyi bozmaz diyerekten naylon ile bakış açısını değiştirmez :p

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ford'cular istisnalar kaideyi bozmaz diyerekten naylon ile bakış açısını değiştirmez :p

Benim iş noldu abey :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Len noldu bakış açısı işi :D Seneye vizyona girer mi ?? :p

Önerilen Clio'lar ne iş :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kim önermiş :p

Sen harbiden forumdan uzaklaştın :) Fiesta ile Clio karşılaştırması var, Fiesta kullanan YSB bile Clio öneriyor, daha ne olsun :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sen harbiden forumdan uzaklaştın :) Fiesta ile Clio karşılaştırması var, Fiesta kullanan YSB bile Clio öneriyor, daha ne olsun :)

Fiesta araba mı len, ben de bir şey sandım :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fiesta araba mı len, ben de bir şey sandım :)

Renault'ta marka değil zaten :p

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Renault'ta marka değil zaten :p

Değil tabi :p Şu aralar hiç bir şeyi beğenmiyorum, Golf'ü bile satabilirim :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

Teknik olarak takılması epey zahmetli.Bu tip angel halkaları takma videoları mevcut izleyin yapabileceğinizi kestirirseniz karar verirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...

Son çalışmalardan kareler.

Arka kapak bu defa silikonun görünüşü haricinde daha güzel oldu.

hdZ1div.jpg

ER8NwmK.jpg

Araca takılmadan önce görünümü.

9yyv8pt.jpg

Buda Hella gibi çizgi sahibi olmayan ama bana göre uzunlarda ve ışık toplamada daha iyi olana Bosch uzun hüzme.Çizği görünümünü daha iyi açıkladığını düşünüyorum.

oI5a7YY.jpg

Uhrt8ef.jpg

Mercek Valeo,mercek kapağı Bmw kullanıldı.Arka kapakta işlem yapılmadı.

eLZWOG1.jpg

h0iVnb7.jpg

QdQTiid.jpg

ogbraSt.jpg

oaKeqvm.jpg

Duvar resimlerimiz.

vgRYg4o.jpg

nwKB483.jpg

Mondeo Mk3 farının araç üzerindeki yeni hali.

QGfDYlK.jpg

63Bgg4Q.jpg

teS1IWX.jpg

SMoCKlw.jpg

IYI6D0H.jpg

xEI3ahg.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Gümüş

Şunuda belirteyim bu orjinal mercek kapagıda 2mm pleksiden yapılmış.Kullandıgım kapatk çalışmasındaki pleksi parçada aynı kalınlıga sahip.

oktay abi süper yapıyorsun ya sana nasıl ulaşa bilirim oktay abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ekrem Aslan

Şu far işini bende yaptırmak istiyorum acaba ne kadara hallederiz ortalama bi fiyat verirseniz ona göre farlarımı söküp göndereyim size

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Oktay abi , benim mondeo'ya nasıl birşey yapabiliriz ? Demek istediğim orjinaline yakın birşey istiyorum :flowers:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erhan Karaman

slmlar. ben sadece mk3'ün orjinal farlarının merceklerini evde temizlemek istiyorum. kendim bu işe kalkışsam altından kalkabilir miyim? alet edevat ne gerekir?  akşamları benim farlarında aydınlatması çok zayıf. bir nebze olsun iyileşir belki diyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

slmlar. ben sadece mk3'ün orjinal farlarının merceklerini evde temizlemek istiyorum. kendim bu işe kalkışsam altından kalkabilir miyim? alet edevat ne gerekir?  akşamları benim farlarında aydınlatması çok zayıf. bir nebze olsun iyileşir belki diyorum.

Mercek çok küçük. Merceğin içini temizleme şansınız varmı bilmiyorum ama en ideal çözüm mercek değişimi :(

Belki Ampülleri orjinal osram bulup alıp değiştirirseniz bir nebze düzebilir. (Üzerindekiler orjinal mi)

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

mercek değişimi için bekleyecek zamanım yok malesef. hergün kullanmam gerekiyor arabayı :( yetkili servis dışında bir yere gitmediği için muhtemelen orjinaldir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...