İçeriğe Yönlendir

Yeni Tip Şerit Manyetik Park Sensörüm

Hasan Yılmaz Konya

Recommended Posts

Hasan Yılmaz Konya
(düzenlendi)

Arkadaşlar epeydir araştırıyordum. EPS denilen yeni tip şerit şeklinde tampon içine boydan boya yapıştırılarak çalışan bir park sensörü tipi var. belki duymuşsunuzdur. ondan bi tane aldım. FII lerde montaj çok kolay oluyor. tampondaki şeritler sökülüp içine yapıştırılıp geri takılıyor. dışardan görünen hiçbirşey yok. sadece geri vites lambasından 12 volt alıyorsunuz birde şaseye bağlıyorsunuz hepsi bu. toplam 10 dk da montajını yaptım. gelelim artı eksilerine

Artıları:

1: montajı kolay delme takma yok

2: görünmüyor - boyama derdi yok (bozulursa yada beğenmeyip sökersen arabada sorun çıkartmıyor)

3: diğerleri gibi 30 cm ye kadar değil 1-2 cm ye kadar algılıyor

4: kör nokta yok, çepe çevre algılıyor.

5: tel örgü, ağaç dalı gibi ince objeleride algılıyor.

6: tepki süresi normal

eksileri

1: galiba manyetik dalgalarla çalışıyor bu sebeple eğer yağmur yağıyorsa doğru ölçüm yapamıyor

2: maksimum 80 cm ye kadar algılıyor. (park için fazlasıyla yetiyor. en azından arakda çocuk filan varmı görüyorsun)

Burdada resimli özellik anlatımı var merak edenlere.

http://www.proxel.com/advantages.htm

ben taktım denedim. algılama mesafesi yazılan gibi, yağmurda ölçüm yapamamasını bu günkü yağmurda denemiş oldum. onun haricinde bir sorun yaşamadım henüz, biraz daha deneyim bi sıkıntı olursa yazacağım. genel olarak benim hoşuma gitti :)

tarihinde Hasan Yılmaz Konya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Nihayet düşünebilmişler. Metal dedektörü prensibi gibi çalışıyor, tek farkı tüm cisimlerden yansıması. Hayırlı olsun. Araç üzerindeki fotolarıda görebilirmiyiz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yılmaz Konya
(düzenlendi)

Nihayet düşünebilmişler. Metal dedektörü prensibi gibi çalışıyor, tek farkı tüm cisimlerden yansıması. Hayırlı olsun. Araç üzerindeki fotolarıda görebilirmiyiz ?

deneme için taktığımdan ekranı felan arka cama yapıştırdım kablolar sallanıyor henüz. hafta sonu gizleyeceğim döşemeye, arkada ise hiç görünmüyor çünki tampon içinde ama bagaz içinde küçük bir beyin var sadece birde buzzer ses için. ama montajıyla alakalı tampon şeritlerini söküp fotoları eklerim hafta sonuna inşallah.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Nereden , Nasıl, Ne kadara temin ettiğiniz bilgileride faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Hasan Yılmaz Konya
(düzenlendi)

Nereden , Nasıl, Ne kadara temin ettiğiniz bilgileride faydalı olur.

Gittigidiyordan aldım eps park sensörü, yada Elektro manyetik delmeden montaj park sensörü diye aratırsanız çıkıyor. şu an 155 tl yazıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Süper birşeymiş biraz pahalı ama park sensörüde ilk çıktığında pahalıydı yaygınlaşırsa süper olur. :vreka::bomb:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Güle güle kullanın :good1:

Ön park sensörü olarak da güzel bir seçim olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arka tampon sökülecek ve arkasına yapışacak benim anladığım

1. işçilik ücreti daha fazla olur

2. yapıştırma tam sağlıklı olması lazım ki hem verimli algılasın hem de yeniden tampon sökülmesin

3. Her arka tampona uygun olmaz, mesela içinde metal şerit barındıran tamponlar veya köpükle desteklenmişler gibi

4. Bence 150 TL lik şu an ki rakamı bile gayet makul.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Fikir olarak iyi ancak -kişisel tercihim- yağmurda da doğru ölçmesini isterdim. Kuru hava alışkanlığıyla ufak da olsa kaza yaptırabilir yerine göre. Onu da halletsinler alayım bi tane. Arkadakileri de öne takarız artık.

Yorum bağlantısı
Hasan Yılmaz Konya

Arka tampon sökülecek ve arkasına yapışacak benim anladığım

1. işçilik ücreti daha fazla olur

2. yapıştırma tam sağlıklı olması lazım ki hem verimli algılasın hem de yeniden tampon sökülmesin

3. Her arka tampona uygun olmaz, mesela içinde metal şerit barındıran tamponlar veya köpükle desteklenmişler gibi

4. Bence 150 TL lik şu an ki rakamı bile gayet makul.

Yok arka tamponu sökmeye gerek yok çift tarafalı bant ile direk yapıştırılıyor. tampondaki seritler sökülüp içine kolayca yapıştıırlıyor. zaten şeritler üzerine oturduğu için şerit altta kalıyor. düşme riski yok, ayrıca tampona sabitlemek için platik kablo tutucularıda var ama bana gerek kalmadı.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Güzel bir ürün bencede.Daha önce inceleyip okumuştum.Uygulayanlar genel olarak memnunlar.Daha uygun fiyatlı olanları vardı diye hatırlıyorum

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bizim tamponlarda şerit falan yok, söküp içeriden mi yapışacak acaba?

Yorum bağlantısı
Hasan Yılmaz Konya

Bizim tamponlarda şerit falan yok, söküp içeriden mi yapışacak acaba?

F2,5 larda tamponda şerit olmadığı için içten yapıştırmak lazım, ayrıca cırtlar var onunlada sabitlenebilir, sonuçta tamponun boydan boya geçen bir tel şeklinde anteni. istediğiniz gibi tututurabilirsiniz. ama tamponu sökmeye gerek yok genede, aşağıdan yere yatıp rahatça yapılabilir, çünki delme takma gibi bir işlem yok. tornavida bile almadım ben elime. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, yalnız hemen yazayım, bende aldım ve 30-40 tl gibi birşeydi, 150 tl. ultra kazık onu söyleyeyim, etki mesafesi vs. tamamen doğru, 3cm. e kadar hatasız yanaştım :) etki alanı çok geniş, bant uzun olduğundan tüm tampona yetiyor ve artıyor, arka kapılara yandan yanaşasınızda görüyor, olay basit, tamonu sök, içe yapıştır tamaam, sensör bozludu riskide sıfır, şurdan alabilirsiniz :) 7-10 gün içinde gelir, ayrıca ekranlı lamayda gerek yok, gereksiz, ses yetiyor.

http://www.aliexpress.com/product-fm/496993627-freeshipping-Electromagnetic-parking-sensor-no-holes-need-to-be-drilled-wholesalers.html

freeshipping-Electromagnetic-parking-sensor-no-holes-need-to-be-drilled.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Güzel bir ürüne benziyor. Uyarısı bip sesiyle mi yoksa mesafe olarak mı bildiriyor?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hayırlı olsun, yalnız hemen yazayım, bende aldım ve 30-40 tl gibi birşeydi, 150 tl. ultra kazık onu söyleyeyim, etki mesafesi vs. tamamen doğru, 3cm. e kadar hatasız yanaştım :) etki alanı çok geniş, bant uzun olduğundan tüm tampona yetiyor ve artıyor, arka kapılara yandan yanaşasınızda görüyor, olay basit, tamonu sök, içe yapıştır tamaam, sensör bozludu riskide sıfır, şurdan alabilirsiniz :) 7-10 gün içinde gelir, ayrıca ekranlı lamayda gerek yok, gereksiz, ses yetiyor.

http://www.aliexpres...holesalers.html

Ali Bey sen bu siteden mi aldın? Ben böyle yerlerden hiç alış veriş yapmadım, nasıldır bilmiyorum. Yurt içinde satan yok mudur?

Yorum bağlantısı
Hasan Yılmaz Konya

Ali Bey sen bu siteden mi aldın? Ben böyle yerlerden hiç alış veriş yapmadım, nasıldır bilmiyorum. Yurt içinde satan yok mudur?

Ben gittigidiyordan aldım. aliexpress ten alacaktım araştırdım ancak dikkat edilecek bir kaç husus var. 1. si yaklaşık 50-75 usd kargo ücreti tutuyor. 2. gümrüğe takılırsa 60 tl raf parası+%20 vergi alıyorlar. ama belli olmuyor gümrük olayı. bazen takılmıyor. birde paypaldan öderseniz %4 komisyon alıyor , yani toplamda 1 ürün yaklaşık 100 USD ye gelebilir. dikkatli olun. geçen hafta alibabadan forda özel gps navigasyonlu dvd player aldım. ekstradan bunlar başıma geldi bilginize.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben gittigidiyordan aldım. aliexpress ten alacaktım araştırdım ancak dikkat edilecek bir kaç husus var. 1. si yaklaşık 50-75 usd kargo ücreti tutuyor. 2. gümrüğe takılırsa 60 tl raf parası+%20 vergi alıyorlar. ama belli olmuyor gümrük olayı. bazen takılmıyor. birde paypaldan öderseniz %4 komisyon alıyor , yani toplamda 1 ürün yaklaşık 100 USD ye gelebilir. dikkatli olun. geçen hafta alibabadan forda özel gps navigasyonlu dvd player aldım. ekstradan bunlar başıma geldi bilginize.

Teşekkür ederim Hasan Bey.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çok olumlu bir ürün. Fabrika çıkışı olmalı aslında. Tampon ile uğraşmamalı.

Yorum bağlantısı
Arif Doğan

Express kargoda ücret o şekilde ama normal kargo 0$ diye yazılmış, haliyle o zaman gümrük derdi de olmuyordurdur heralde...

Yorum bağlantısı
Arif Doğan

Herşey dahil 32.86 TL . Bedava kargoyu seçtim, biraz bekleyeceğiz ama sorun yok nasılsa acelemiz de yok...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...