İçeriğe Yönlendir

Denim Mavi Fiestam Ve Yaptıklarım :)

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sağol kardeş, bu daha sarı, diğerleri eskidiginden 5000k gibi yanıyor, ilk anda daha guclu sanıyorsun bu sebeble, menzil aydınlatma vs. Birebir aynı, gayet güzel :)

Zenon daha bir sarı gibi.

Karşıdan bakınca sol led, sağ (sürücü kısmı xenon) buna göre bak bakiim :)

Yukarda sol dediğim aracin içindeyken sol (surucu kısmı) idi ...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Onu çekmedim, hatırlarsanız bendeki mercekte kesilme çizgisi neredeyse düz gibiydi, az belli oluyor, sol mercekte hafif perde hatası var, kesilme bunda neredeyse yok gibi, onu farı açıp düzeltmedim artık, ancak 2m.den duvara yaklaşırsan belli oluyor, zaten bu merceklerin normalinde yukarı doğru kesilme çizgisi kısmı 4 cm. kadar birşey, neredeyse düz, uzun mesafede yolda etkisi belli oluyor, duvarda 10m. de neredeyse yok gibi duruyor, yinede bir ara çekerim foto  ...

Ahanda geceuçuşundan bir resim buldum, benim aydınlatma böyle, sadece sol farda kesilme kısmı neredeyse düz gibi, sol olduğundan tabela aydınlatmaya pek etkisi olmadığından ve görüntüde farkta olmadığından farı açmadım artık, camları eskiyince değişirken bakarım artık :)

bu clear lensli golf gt5 farıymış, bendeki neredeyse, hatta aynısı gibi...

cut-off-closeup.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ahanda son durum, sol fardaki duruma ne diyorsunuz? az yukarda gibi o dert değil, ayarlarımda başka ne sıkıntı görüyorsunuz?

990059c9be64286c9f651797d284b03c.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Ahanda son durum, sol fardaki duruma ne diyorsunuz? az yukarda gibi o dert değil, ayarlarımda başka ne sıkıntı görüyorsunuz?

pek sıkıntı yok gibi abi de çok sarı duruyor böylemi yoksa resimden mi 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

pek sıkıntı yok gibi abi de çok sarı duruyor böylemi yoksa resimden mi

Ayar çektim bugün, renk biraz sarı 4000k zaten, ama resimde fazla çıkmış, şöyle diyim, normal halojen farli bir araca göre daha beyazimsi yanıyor, ama xenon gibi beyaz değil, benim xenonlar eskidiginden 5000k gibi olmuştu, üstte koydugum resimlere bakarsan aralarında çok fark yok gibi, ona göre düşün, zaten beyaz olmasın, hava kotuyken ise yaramıyor...

Suna bak, biri led biri xenon ve xenon 5000k ya kaçmış durumda...

530b0e28a1824e6b673de93d5e4a3631.jpga6fe76e0e9e192a960ec9025e6b2cb6d.jpg

1079c847a1f6668a620abb003751e1da.jpg

Gece karşıdan led, görüldüğü gibi öyle çok sarı değil, tam 4300k yanıyor, gece daha güzel belli ediyor kendini, ille beyaz dersen 5000k olanıda var tabii :)

c87d79a0fe0751570dca7feeb1a0633b.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bence xenon daha iyi yanıyor benim gördüğüm o . 

sarımsı yanması buna sebeb de ondan... yoksa ilk bakışta banada öyle gelmişti, gece kullanınca oh dedim, gözüm beyaza dönmüş xenonlara alıştığından ilk etapta bende senin gibi düşündüm açıkcası...

xenon olan far 5000k gibi olduğundan öyle, biri warm white diğeri white yani, böyle olması normal, sarımsı yandığında hava az aydınlık olduğu için yere vuran gölgede sanki az yanıyor gibi duruyor, hava aydınlıkken yere vuran ışıkla ortam ışığı aynı renk olduğundan görünmüyor çünki ama gece farksız.

Zaten doğrusuda sarı yanması, beyaz normal havada gece güzel ama az yağış başlasın işi bitiyor, önümü göremiyorum, yoksa genel olarak yolda farkı yok, yok ille daha güçlü olsun dersen (sadece renk açısından) 5000k lık ledi al ve xenona güle güle de  :biggrin: ayrıca foto çekerken fara odakladım ve hava aydınlıktı, lendin karşısına geçip baktığında yada tam karşısına geçip far hizasına eğilip kesilme çizgisine denk gelip baktığında ışık şiddetinde fark yok, hatta farın içine uzunlar açık baktım, banada sarılıktan dolayı ilk anda güçsüz gibi geldi, bakınca xenona baktığımdan daha az bakabildim lede :)

bu arada gen5 ler hazır, sökmedim, istediğim an ampül değişirim dert değil  :D CBİ osram xenarc takarız al sana beyaz, işe yaramaz ama olsun...

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

abi geçen bizim mercedesin 12 yıllık osram ampüllerin artık yandıktan sonra yetmediğini gördüm izmirde osram bayisi var gittim oradan osram silverstar aldım takımını 280 tl ye bence ampülün dibi yağış kar hiç fark etmiyor çok ciddiyim farkını gördüm   sarılık  netlik tam istediğim gibi  olay buydu. gece yola çıkmak için bahane arıyorum artık :D Ha bu arada içine sinmediğini  hissediyorum .

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

abi geçen bizim mercedesin 12 yıllık osram ampüllerin artık yandıktan sonra yetmediğini gördüm izmirde osram bayisi var gittim oradan osram silverstar aldım takımını 280 tl ye bence ampülün dibi yağış kar hiç fark etmiyor çok ciddiyim farkını gördüm   sarılık  netlik tam istediğim gibi  olay buydu. gece yola çıkmak için bahane arıyorum artık :D Ha bu arada içine sinmediğini  hissediyorum .

Sarı olması lazım zaten, şuan tam ideal, içime sinmediği kısmı kısmen doğru, xenonun beyazlığına alışmışım, bu şimdi az sönük ve sarı geldi, biliyorsun xenon 4300k lar eskidikçe beyaza sonrada pembeye kaçar ve ölür, bendekide yavaş yavaş beyazladı ve buna alıştım, şimdi sarı olunca yadırgamadım değil, ama doğru renk bu

senin dediğin halojen ampülmü, halojense emin ol bunun yanına bile yaklaşamazsın, hiç şansı bile olamaz, buna yanarken yakından zenona baktığım kadar bile bakamıyorum, bakma sen sarı olduğuna, net olması için foto makinasında ayarçekiyoruz, yoksa patlama oluyor :)

bu arada xenonlar 3200 lümen, bendeki led ise 5200 lümen, dikkatini çekerim, seni aldatan sarımsı yanması, güç olarak açık ara var, eğer sıkıntısız çalışırsa 30.000 saat ömürle xenondan 10 kattan fazlada ömre sahip, ledin en güzel şeyide muayenden geçmesi, ısı yaymaması mercek zarar görmüyor reflktör ve mercek kararmıyor, acaip şeyler yapıyorlar artık, yakında xenonun pabucu dama atılır zaten...

bundan aldıysan tamam, ama daha güçlü değil haberin ola :) yalnız ampül süper, gerçi senin merso ile benim far arasında fark yoktur, zira mercekte gen5 balsatta bariz Merso, üstünde koca merso yıldızı var :D  uzun ömürlü vs. ama belli olmaz, yedek ampül olsun, benim ledler gümlerse bundan alayım, İzmir de nerede? hafta sonu İzmire gidebilirim, fiyatı güzelmiş :)

http://www.osram.com/osram_com/news-and-knowledge/automotive-special/automotive-performance-lamps-full-power-of-light-for-your-vehicle/xenarc-night-breaker-unlimited-product-details/index.jsp

benim sislerde Osram LedDriving Fog  takım olur hemde  :D

ledriving--fog-1224v.jpg

senin xenarc lar böyle verilere sahipmiş

post-6272-0-33796500-1358974638.jpg

ışık rengimiz aynı sayılır, güç olaraksa xenon zaten daha güçsüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Toros farı gibi olmuş :p

:D  :good1:

toros tırt ve çakma, reno 12 orjinal olacakki tarla süresin  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

:D  :good1:

toros tırt ve çakma, reno 12 orjinal olacakki tarla süresin  :D

reno 9 purotvey olma mı? :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

reno 9 purotvey olma mı? :D

onu anında 4 e bölerim, işe yaramaz teneke yağını  :D   reno 12 iyidir, şirkette vardı bir zamanlar, İpsala da ne giderdim, tavan dahil her yerde 3 cm. çamur, kışın girmediğim yer kalmamıştı, arada bir aks keserdi o kadar  :D

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

Sarı olması lazım zaten, şuan tam ideal, içime sinmediği kısmı kısmen doğru, xenonun beyazlığına alışmışım, bu şimdi az sönük ve sarı geldi, biliyorsun xenon 4300k lar eskidikçe beyaza sonrada pembeye kaçar ve ölür, bendekide yavaş yavaş beyazladı ve buna alıştım, şimdi sarı olunca yadırgamadım değil, ama doğru renk bu

senin dediğin halojen ampülmü, halojense emin ol bunun yanına bile yaklaşamazsın, hiç şansı bile olamaz, buna yanarken yakından zenona baktığım kadar bile bakamıyorum, bakma sen sarı olduğuna, net olması için foto makinasında ayarçekiyoruz, yoksa patlama oluyor :)

bu arada xenonlar 3200 lümen, bendeki led ise 5200 lümen, dikkatini çekerim, seni aldatan sarımsı yanması, güç olarak açık ara var, eğer sıkıntısız çalışırsa 30.000 saat ömürle xenondan 10 kattan fazlada ömre sahip, ledin en güzel şeyide muayenden geçmesi, ısı yaymaması mercek zarar görmüyor reflktör ve mercek kararmıyor, acaip şeyler yapıyorlar artık, yakında xenonun pabucu dama atılır zaten...

bundan aldıysan tamam, ama daha güçlü değil haberin ola :) yalnız ampül süper, gerçi senin merso ile benim far arasında fark yoktur, zira mercekte gen5 balsatta bariz Merso, üstünde koca merso yıldızı var :D  uzun ömürlü vs. ama belli olmaz, yedek ampül olsun, benim ledler gümlerse bundan alayım, İzmir de nerede? hafta sonu İzmire gidebilirim, fiyatı güzelmiş :)

http://www.osram.com/osram_com/news-and-knowledge/automotive-special/automotive-performance-lamps-full-power-of-light-for-your-vehicle/xenarc-night-breaker-unlimited-product-details/index.jsp

benim sislerde Osram LedDriving Fog  takım olur hemde  :D

ledriving--fog-1224v.jpg

senin xenarc lar böyle verilere sahipmiş

post-6272-0-33796500-1358974638.jpg

ışık rengimiz aynı sayılır, güç olaraksa xenon zaten daha güçsüz.

aynen linkini verdiğin ampülden abicim benim dediğim  alıcağın adres 1 sanayi şahinpar osramın izmir yetkili dağıtıcısı istediğin herşey onda var senin gündüz farlı sislerden tut daha ne istersen  :)

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

aynen linkini verdiğin ampülden abicim benim dediğim  alıcağın adres 1 sanayi şahinpar osramın izmir yetkili dağıtıcısı istediğin herşey onda var senin gündüz farlı sislerden tut daha ne istersen  :)

desene übermiş  :D  fiyat iyiymiş, ben daha pahalı sanıyordum :)

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

desene übermiş  :D  fiyat iyiymiş, ben daha pahalı sanıyordum :)

nette daha pahalı bir şekilde satılıyor bende çok araştırmıştım daha sonradan yerine gittim gözlerim kamaştı binbir çeşit osramlar  :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

nette daha pahalı bir şekilde satılıyor bende çok araştırmıştım daha sonradan yerine gittim gözlerim kamaştı binbir çeşit osramlar  :shok:

:exc1:  :hohoho:  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Target Locked

28P390.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Dün gece ledleri denedim, yol boyu kıyas imkanımda oldu, gözüm beyaz xenona alışmış, zira yolda merso c180 e denk geldik, ışık rengi güç ve menzil aynıydı, bir tiguan la kıyasladım, tiguan az daha beyaz ama menzil ve güç aynı, birkaç araba ilede kıyasladım, sorun yok, halojen farlı arabaların tamamı zaten bunun yanında sönük kaldı, kısaca sarımsı rengi tam, menzil güç vs. de aynı, bakalım sıkıntısız çalışacakmı, şuan için memnumum, yola çıkarken hafiften karda yağıyordu, yağışta görünüm süper, beyaz renge göre süper oluyor, 4100K gibi yanıyor bu ledler, kısaca tatmin oldum  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi benim merceksiz polo farına ledli far takılıyor mu sen bir şeyler yaptın ama ben anlamadım yani xenon'a karşıyım ama aydınlatması güzel olan bir şey yapmak istiyorum nasıl oluyor bu şeyler :)

mercek yoksa sadece performans ampülleri tek çare Mert, bunlarında xenon veya ledin karşısında şansı yok ne yazıkki...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bugün kapalı otoparkı bulunca ayar ve kontrolleri yaptım, iyi mi sizce :)

254b8dd650cd568511361880768a1deb.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...