İçeriğe Yönlendir

Denim Mavi Fiestam Ve Yaptıklarım :)

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi bu race chip bir çok farklı modeli var onlar ne ola ki ? Gazı aldım [emoji3]

Kafam da ki deli soruları cevaplarsan sipariş verelim [emoji16]

Boşa farklılara fazla para verme, One modeli (550 tl. olan) yeter, işlemci farkı var sadece, senin motorda normal bir motor, bmw falan olsa hadi diyeceğim, çok parametre olurda ultimate olanı takarsın, bize gerek yok, One modelini al bak keyfine kardeş  :good1:

Ali Elöver abimizi görme nailine sahip olduk,ama bir Ali Cihangiroğlu abimizi göremedik.

Elöver abimizi vekil tayin ettik Balıkesire gönderdik ama Cihangiroğlu abimiz kayıpmış her zaman ki gibi  :D

15 i akşam Altınova dayım, yaktım Elöveri  :D hadi olmadı 16 sı ensendeyim Tırtöveeeer  :biggrin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Boşa farklılara fazla para verme, One modeli (550 tl. olan) yeter, işlemci farkı var sadece, senin motorda normal bir motor, bmw falan olsa hadi diyeceğim, çok parametre olurda ultimate olanı takarsın, bize gerek yok, One modelini al bak keyfine kardeş :good1:

15 i akşam Altınova dayım, yaktım Elöveri :D

Soru 1

Yazılım ile arasın da nasıl bir farklılık olur ? Artı ve eksileri nelerdir ?

Soru 2

Yazılım gibi performans elde edebilirmiyim ?

Soru 3

Bu cihaz max. Kaç hp elde edebiliyor ?

Soru 4

Bizim araçlar da bu cihazı 120-125 hp civarlarına getirdiği taktirde motora zarar verir mi ?

[emoji16][emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]

Yorum bağlantısı

15 i akşam Altınova dayım, yaktım Elöveri  :D hadi olmadı 16 sı ensendeyim Tırtöveeeer  :biggrin:

O zaman Ali Elöver abimiz hazır olsun  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Soru 1

Soru 2

Soru 3

Soru 4

Bizim araçlar da bu cihazı 120-125 hp civarlarına getirdiği taktirde motora zarar verir mi ?

1- extrem güçlere çıkmayacaksan fark yok, kısaca yazılım üst devirlerde ve fazla güç istediğinde box ise alt devirlerde daha etkili ve abartı güçlere çıkmayacaksan iyidir.

2-edersin, extrem güçlere çıkmayacaksan tabii, 120 hp. için yazılıma gerek yok, senin araba standart ayarda box ile zaten 110-120 hp. verir :)

3- 120-130 hp. lere çıkarır. zaten daha üstüne sende çıkmazsın, motoru yemek istemiyorsan tabii, yazılımlada çıksan motor yine ayvayı yer boşa aksini düşünme, senin motorun sağlıklı çıkacağı güç en fazla 110-120 hp. dir zaten.

4- vermez, zaten çok açarsan araç otomatik gaz keser, eğer ayarı çok açtığında bu olursa 1. podu 2 kademe geri alıyorsun, böylece maksimum ve sıkıntısız çıkacağı gücüde bulmuş olursun :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Eyvah eyvah yapma Alper abi, bu virüsleri yayan hep Ali abi bizim ki yolda bakalım haftaya gelecek nasipse, saolsun Ali abinin iki gündür kafasını baya şişirdik. Bence de üst değerlere çıkmanın bir anlamı yok idealin biraz üstü olsa yeter, üst limitlerde yürür aksamın erken aşınma riski yüksek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Konu tam evlere şenlik olmuş. Ali elöver abim yaşıyomusun sen ? Hiç görüşemiyoruz ? :)

Burak kardesim nasilsin? Bayadir gorusemedik hakkaten, Eskisehir e gelip kaldigimda konu aciyoruz sanirim sen rast gelmedin. Insallah bir dahakine sana msj atarim.

15 i akşam Altınova dayım, yaktım Elöveri :D hadi olmadı 16 sı ensendeyim Tırtöveeeer [emoji3]

Tabi biliyorsun 14 u bayram icin Istanbul a donuyorum, hemen 15 i yaziyorsun. 17 si desem 18 donuyorum derdin... Ahh ahh korkunun ecele faydasi yok, patinaj cekicem tavaninda.

O zaman Ali Elöver abimiz hazır olsun [emoji3]

Nedense hep benim dondugumun ertesi gunu donuyor Edremit e... 3 senedir hep boyle oluyor bi turlu ifadesini alamiyorum Ali Kayıpoğlu'nun.

1- extrem güçlere çıkmayacaksan fark yok, kısaca yazılım üst devirlerde ve fazla güç istediğinde box ise alt devirlerde daha etkili ve abartı güçlere çıkmayacaksan iyidir.

2-edersin, extrem güçlere çıkmayacaksan tabii, 120 hp. için yazılıma gerek yok, senin araba standart ayarda box ile zaten 110-120 hp. verir :)

3- 120-130 hp. lere çıkarır. zaten daha üstüne sende çıkmazsın, motoru yemek istemiyorsan tabii, yazılımlada çıksan motor yine ayvayı yer boşa aksini düşünme, senin motorun sağlıklı çıkacağı güç en fazla 110-120 hp. dir zaten.

4- vermez, zaten çok açarsan araç otomatik gaz keser, eğer ayarı çok açtığında bu olursa 1. podu 2 kademe geri alıyorsun, böylece maksimum ve sıkıntısız çıkacağı gücüde bulmuş olursun :)

Patlayinca findik motorun racechip den anlatirsin boyle servise madde madde nasil yatak sardigini kol cikardigini okey?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Soru 1

Soru 2

Soru 3

Soru 4

Alper abi boşver ya kibrit kutusunu , o kibrit kutusu ancak bilgisayar fanından turbosu olan Fiestaları güçlendirir [emoji14]
Yorum bağlantısı

Burak kardesim nasilsin? Bayadir gorusemedik hakkaten, Eskisehir e gelip kaldigimda konu aciyoruz sanirim sen rast gelmedin. Insallah bir dahakine sana msj atarim.

Abi suç sende değil, suç bende bi hayli uzun zamandır forumda online olamıyorduk sahalara geri döndüm. :)

Yorum bağlantısı

Nedense hep benim dondugumun ertesi gunu donuyor Edremit e... 3 senedir hep boyle oluyor bi turlu ifadesini alamiyorum Ali Kayıpoğlu'nun.

Başına neler geleceğini az çok tahmin ediyordur belki abi  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tabi biliyorsun 14 u bayram icin Istanbul a donuyorum, hemen 15 i yaziyorsun. 17 si desem 18 donuyorum derdin... Ahh ahh korkunun ecele faydasi yok, patinaj cekicem tavaninda.

Patlayinca findik motorun racechip den anlatirsin boyle servise madde madde nasil yatak sardigini kol cikardigini okey?

:) 15-21 arası Altinoluktayim, gel alayım ifade ni, biz bayramda eve donuyoruz, sense zaten kaytarip tatil yaparken eve dönüyorsun, biz çalışıyoruz kardesim, tembellik edeceğine calissana bakiim sen, bayramda geleceğimi bildiğinden kaciyorsun, itiraf et, kacakover seni :)

Racechip uzmani sensin, kac tane yatak sardirdin bakiim :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Alper abi boşver ya kibrit kutusunu , o kibrit kutusu ancak bilgisayar fanından turbosu olan Fiestaları güçlendirir [emoji14]

Muahhaha, fazla abartmayın şu basit fiestaları, görende spor araba sanır  :D  S-ST ile olmuyor bu işler, anca normal arabalarla oynarsınız, yahu pikapla bile 200 le tokat atıyorsam boşa yazmama gerek yok zaten :)  kutuya gelince, ha yazlım ha kutu, bmw bile kullanıyorsa konuşmaya gerek yok, hepsi aynı kapıya çıkar, ben kolay olana bakarım, yazılıma git gel yok olmadı uğraşamam, ha araba extrem birşey olsa tamamda... :)

Yorum bağlantısı

Muahhaha, fazla abartmayın şu basit fiestaları, görende spor araba sanır :D S-ST ile olmuyor bu işler, anca normal arabalarla oynarsınız, yahu pikapla bile 200 le tokat atıyorsam boşa yazmama gerek yok zaten :) kutuya gelince, ha yazlım ha kutu, bmw bile kullanıyorsa konuşmaya gerek yok, hepsi aynı kapıya çıkar, ben kolay olana bakarım, yazılıma git gel yok olmadı uğraşamam, ha araba extrem birşey olsa tamamda... :)

Ee sen de tamponu abartma abi, darbede esniyor işte plastik parçası :D 200 e çıkmak mesele değil ki Albea da çıkıyor :D
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ee sen de tamponu abartma abi, darbede esniyor işte plastik parçası :D 200 e çıkmak mesele değil ki Albea da çıkıyor :D

4 teker havada gittin mi peki  :D  deneme tavsiye etmem, ha bu arada albeyıda senin aracıda kalkışta gömerim o pikapla (özellikle ve bilerek pikap diyorum dikkat et) haberin ola  :p  zaten sonrası olmaz, uzamış olurum, korkmazsan peşimden gelirsin artık  :p

Yorum bağlantısı

4 teker havada gittin mi peki :D deneme tavsiye etmem, ha bu arada albeyıda senin aracıda kalkışta gömerim o pikapla (özellikle ve bilerek pikap diyorum dikkat et) haberin ola [emoji14] zaten sonrası olmaz, uzamış olurum, korkmazsan peşimden gelirsin artık [emoji14]

İlk virajda yayların baklalarını sayarım artık arkadan :D
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İlk virajda yayların baklalarını sayarım artık arkadan :D

Muahah ben o tonkaya düşermiyim, arkada 2 dozer makarası var, zıplamıyor bile, sen bir Wildtrak falan sür, 3.2 olsun, sonra tekrar görüşelim :)

Not: arkada yay değil makas var ha birde kısa bir süre görüp gözden kaybolduğunu izleyeceğin koca bir diferansiyel  :tongue:

Not2: sakın deneme arabadan soğuma sonra  :D

al basit bir örnek, öylesine koydum bu arada :)

Yorum bağlantısı

Muahah ben o tonkaya düşermiyim, arkada 2 dozer makarası var, zıplamıyor bile, sen bir Wildtrak falan sür, 3.2 olsun, sonra tekrar görüşelim :)

Not: arkada yay değil makas var ha birde kısa bir süre görüp gözden kaybolduğunu izleyeceğin koca bir diferansiyel :tongue:

Kendi araçlarımız ile mukayese edelim :) ben de arkadaştan 2.0 wrx sub u ödünç alayım madem. Tamamen forged 0.8 barda 400 hp civarı [emoji14]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kendi araçlarımız ile mukayese edelim :) ben de arkadaştan 2.0 wrx sub u ödünç alayım madem. Tamamen forged 0.8 barda 400 hp civarı [emoji14]

Bende alayım, bu arada beygirin azmış, o bar içler acısı hatta :D  tam modlayamamış arkadaşın, tokadı yer :) bu arada Subaru ile geleceksen stablize yola gelde adam gibi yarışalım, bilimum tüm sigortalarınıda yaptır ama  :D

Kardeş extrem örnek verdiğime bakma, geyik modundayız, bizim arabalar ki seninkide dahil, normal araba, abartma yeter, şuan yeni nesillerin çoğu kaldırır yere vurur zaten, 30 liralık arabadan benim beklediğim birşey yok, sadece sollamada daha rahat olsun o kadar, box ıda o yüzden taktım, zaten millet yolda 200 le gitmiyor, 100-120 gidiyorlar genelde, heleki uzun yolda ve bu tırt yeni yapılan malum duble yollarda, o yüzden ekstra aldığım 10 beygir bile bana yetiyor, sollarım tokatlarım iddaam yok zaten arabada buna uygun değil :)

Bu arada madem kendi araçlarımız diyorsun, tamam beni geçersin, ama öyle vaayyy beee diye birşey olmaz, o esnada ikimizde zaten tokatlamış olurlar  :D

Gel en güzeli biz arabalarımızı modlayalım, zenon, fara boya, zr53, süsleme falan takılalım, en güzeli bu, sonra Allah izin verirse gerçek spor birşeyler alırız be Ozan :)

Yorum bağlantısı

Ben de geyik modundayım be abi, tampona sataşma var diye takıldım :D

Arkadaşın araba bayağı profesyonel yüklü ama 2.0 dediğim gibi 2.5 değil zaten sti bile değil. 0.6 bar da olabilir bu değer net hatırlamıyorum.

Dediğin gibi ne kadar hp olsa da zaten şanzıman yüzünden bi yerde takılıyoruz, uzun şanzıman lı 1.3 astra da top speed de otobanda geçer gider :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben de geyik modundayım be abi, tampona sataşma var diye takıldım :D

Arkadaşın araba bayağı profesyonel yüklü ama 2.0 dediğim gibi 2.5 değil zaten sti bile değil. 0.6 bar da olabilir bu değer net hatırlamıyorum.

Dediğin gibi ne kadar hp olsa da zaten şanzıman yüzünden bi yerde takılıyoruz, uzun şanzıman lı 1.3 astra da top speed de otobanda geçer gider :D

Ohoooo bende bakıyırum bara falan :)  o subaru bile sayılmaz  :D

Neyse, süslemeye devam, oynamak zevkli oluyor, sanada tampon alalım artık,böyle far boyamakla kurtulamazsın  :D

Yorum bağlantısı

Ohoooo bende bakıyırum bara falan :) o subaru bile sayılmaz :D

Neyse, süslemeye devam, oynamak zevkli oluyor, sanada tampon alalım artık,böyle far boyamakla kurtulamazsın :D

Sadece arka bile yeter valla denk gelse :) kısmet diyelim
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bende bu atışma ne zaman bitecek diyordum sonunda biriniz bitirdi zaten şu anda yeni nesil de olsa eski nesilde olsa sınır belli sınırı geçersen ne olacağı da belli (bizzat yaşadım dekont torpido da duruyor :)) onun için süslemeye devam böylesi daha güzel ayrıca biz bu araçları daha az yaksın diye almıyor muyuz ne gerek var fazlasına.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

:) 15-21 arası Altinoluktayim, gel alayım ifade ni, biz bayramda eve donuyoruz, sense zaten kaytarip tatil yaparken eve dönüyorsun, biz çalışıyoruz kardesim, tembellik edeceğine calissana bakiim sen, bayramda geleceğimi bildiğinden kaciyorsun, itiraf et, kacakover seni :)

Racechip uzmani sensin, kac tane yatak sardirdin bakiim :)

Hadi ordan;

Ben calistim calistim emekli oldum naber, sende abidik gubidik 69 bg lik araba modifiyleri yapacagina benim gibi isi bil ise gitme [emoji1]

Gelicem der yine gelmezsin sen, korkak trojan, urkek spyware seni...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Başına neler geleceğini az çok tahmin ediyordur belki abi :D

Gelemezki, cunki Ali Cihangiroglu / Ali Androidoglu / Ali Fiestaoveroglu vs vs kod adlarini kullanan bir Ford Otosan yazilimi hatta trojani. Ford Otosan bakti piyasada Fiesta 68 ng in imaji yerlerde araba da dandik otesi, soyledi yazilimcilara her sartta mantikli matiksiz övücü bir program yazin adini da Ali Överoğlu koyun dedi ve muhterem dogmus oldu. Bir de fake facebook acmislar aha sana bedava fiesta reklami.

Sonra Htc duymus uygulamayi ortak olmus, masrafi üleşmiş Ford ile ayni zamanda Htc One M7 reklami da yaptiriyorlar bu trojana, Ali Haticeoğlu ve Ali Androidoglu ismiyle...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hadi ordan;

Ben calistim calistim emekli oldum naber, sende abidik gubidik 69 bg lik araba modifiyleri yapacagina benim gibi isi bil ise gitme [emoji1]

Gelicem der yine gelmezsin sen, korkak trojan, urkek spyware seni...

:D  Seni gidi süper emekli seniii, yakalıyacağım seni, denizde dipten attack yapıp torpilliyeceğim  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

:D Seni gidi süper emekli seniii, yakalıyacağım seni, denizde dipten attack yapıp torpilliyeceğim :tongue:

Tamam donmuyorum, burdayim bayram da. Seni ve dandik arabani denize gommeden veya tavaninda el freni cekmeden gitmem Istanbula, cabuk konum at Edremite de aklini almaya geliyorum sanal forum karakteri Ali Trojanoğlu...

Bu kadar yol geliyorum 3 senedir yok edemedim bu yazilim karakteri, bu sene elimden kacamazsin seni gidi hormonlu 68 bg ci...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...