İçeriğe Yönlendir

Denim Mavi Fiestam Ve Yaptıklarım :)

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ahmet Akdeniz

güle güle kullan Ali abi valla 2 aydır bende buton hiç arabaya takıp denemedim ama güzel duruyomuş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sağolun arkadaşlar, güzel oldu, bir boşluğu daha doldurduk, artık sırada St koltuklar, body kit ve 1.6 motor takmak var (bu biraz fazla oldu) :D motor keşke olsada bu halide yeter, zaten yarışa girmiyoruz, sabah işe gelirken bir cruze' u hafif zorlansamda tokatlamak hoşuma gitti, düzde tokadı yedi ve 2 ayrı rampada intikam denemesi yaparak hayatının hatasını yaptı, işini tamamen bitirdim makinanın :D

Yakışmış. :good1::nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Sub ledlerin önlü akalı gayet yeterli olur.Bence açılarıyla oynama. :good1: Güzel bir tonda renk oluşacak.

Nasıl yani hocam, şuanki haliylemi kalsın yani, mavi ledler çok güçlü o yüzden geriye konumladım, yoksa bırak konsolu ön kısım göğüs, koltuklar bile aydınlanıyor, tam disko mod, o yüzden geriye çektim, sadece teybe vitese denk geliyor, soğuk bir mavi renk ilginç oldu gerçekten, tavan daki orjinal kırmızı sub ise tam vitesin arkasına armster kolçağa denk geliyor, yanlara taşma yok, kolçağı açınca tamda içini aydınlatıyor, böyle iyi geldi bana, sen nedersin bu duruma?

Yorum bağlantısı

Gayet iyi olmuş derim.Sen orjinal submarin için şurasıyla burasıyla falan oynarım deyince elleme yazmıştım.Ramazan'ın araçta konumlar iyiydi ona bina en oynama demiştim.yeni Focus larda tavan çok tatlı bir mavi yapılmış uzunda bir ışıgı var renk degişimi oluyormu bakmadım ama kapı açma kolu içine rengarenk değişebilen rgb led kullanılmış sendeki disko mod olmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Anladım, bu şekilde güzel gerçekten, yalnız şu tavana led ışığı yansıtma fikri güzelmiş gerçekten, tümüne yansıtabilsek yada önden arkaya göze ledler batmadan yapabilsek, nasıl yaparız acaba?

Yorum bağlantısı

Mondime 3 yönde 3 renk olarak yapmıştım.Arka koltuk orta konsol ve ön gögüse bakıyordu.O öndeki mavi ledleri 30 dereclik 5mm ise yönünü çevirerek yapabilirsin.Yada tam nereye istiyorsun bilmiyorum ama arka kapı üstlerinde tavn birleşim yerleri var oraya 3mm led sışıkıştırılabilinir.Sağ ve sol taraftan yapılır arka komple loş görünür.Ön zaten yaptın.Aklıma gelen bu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hımm, arka kapı tavan birleşim yerleri olur hakikaten, biraz araştırma yapayım en güzeli, öndeki 2 li mavi ledler 120 derece geniş açılı, buda kullanılır sanırım, deneme yapayım en güzeli, çalıştırıp gece elimle tutarak yer tespiti yapmam lazım :)

Aslında tavanın tamamına yaya bilsek bu ışığı değişik olurdu, ama ledler hiç gözükmemeli.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

120 derece mantar olmaz ışık yetişmez sadece oldugu yere çok iyi ışık verir.Uzaga gitsin istiyorsan 5mm 30 derece led tek çözüm.Biraz daha az ışık ise 3mm 30 derece led. :good1:

Dediğim yerlereden tavana dogru 3 mm şeffaf görünümlü ledler rahatca gömülür sadece yandıgı zaman ışık yayar led görünür haliyle ama bundan saklamak imkansız değil ama zor.Yanlız arkaya saga ve sola 2 şer tane aralıklı takılmalı. :good1:

Gerçi tavan yanlardan çok geniş değil.Mantar led olur ama kendi çapında daha çok ışık olur ilersinde azalır buna göre led sayısı belirleyip ve ölçülendirip dediğin gibi sonuca varılır.

Adnan'nın arka tavan aydınlatmasını bu birleşim yerine yapmıştım ışık tavana vurup aydınlatıyordu istersen incele.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Anladım, onuda inceleyeyim, yalnız bendeki 120 derecelikler mantar değil, smd 3528, önde mavi yanan bunlar, çok fena yanıyorlar ama gizlemek lazım, ben deneme için tavana takarken bakmıştım, şöyle söyliyim, tavan aynasının camına daya ve arkaya doğru tuttunmu, tavanı bırak arabanın içini tamamen aydınlatıyor, bu ledlerle ilgili denemelerde yapmam lazım :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Dereceler aynı ama smd daha iyidir.Sonucu bekliyorum. :good1:

Ayanın üzerine ince tip aynalar vardı hatılıyorumm ondan bulup ekleme yap iyi bir konumdan ledi yansıt.Gözünede ilişmez sanırım.

İnce ayna ile diğer ayna arasına hafif çıkkın izole tarzı bişiler ekle ayır harkulade olur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ahhha hakikaten, ben laf olsun diye denemiştim, hiç aynadan ışık vermeyi düşünmedim, iyi fikir gerçekten :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sub2d.jpg

bunda sağ da ve solda olmak üzere 2 fiş girişi var. submarine için nereye kablo çekiyorsunuz? bide sağ sol harita lambası için bir işlem gerekiyor mu? bizim ayınlamanın soketi daha farklı gibi sanki.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

2 pinin oldugu kısım yani şase uçları bunun çaprazına gelen tek pin bakır uç var ona park yada kontak açık + ucundan kablo çekilip lehim yapılacak yada bu pine uygun soketin varsa baglayacaksın. :good1: Şaseyi ortak alıyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2 pinin oldugu kısım yani şase uçları bunun çaprazına gelen tek pin bakır uç var ona park yada kontak açık + ucundan kablo çekilip lehim yapılacak yada bu pine uygun soketin varsa baglayacaksın. :good1: Şaseyi ortak alıyor.

kararan ayna için zaten kablo çektim parktan. ordan alınır anladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

submarine aydınlatmasını göremedik gitti :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Heheh, yıldızla beraber motoruda değişiceksin amma olur haa, alayına tokat makinasına dönüşür araba, şaka bir yana beyaz renk Süpertrusmo wrc Jantları listemde başa aldım, uygun zamanda bunuda halledeceğim :)

oz-superturismo-wrc-race-white.jpg

Yorum bağlantısı
Erhan Güven

led ler çok güzel olmuş. elinize sağlık. ilk boş kaldığım bi zamanda bende yapıcam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sinan Karataş

direksiyona o kılıfı nasıl yaptığınız kısmını anlamadım nasıl bişi o açıklar mısınız?

Yorum bağlantısı
Osman Demirbaş

Güzel olmuşlar.Tavan lambası daha da güzel.Ramazan Beye teşekkürler.En kısa zamanda bende nikelanj kapı

kollarını bekliyorum.

Ali Bey ben de cam ısıtma tuşunun aynısını buldum.bozuk para tutacağını çıkarıp oraya taktım.

Arkadaki kabloyuda takarak yani.Ama parklar yanınca ışığı yanmıyor ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

333gu.jpg

Kırmızı ile işaretlediğim yere kablo çektim ; onun haricinde soketleri orjinal yerine taktım..

Sonuç: iç aydınlatma normal çalışıyor; harita lambaları normal çalışıyor; submarin kontak açılınca yanıyor ,iç aydınlatma sönüyor.. ( iç aydınlatma yanarken sub yanmıyor )kapılar kilitlenince sub ve harita lambalarına elektirik geliyor ; 20 dakika oldu sublar hala yanıyor ; 30 dakika sonra sönerse ben amacıma ulaşmış oluyorum :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

İşlem tamam 30 dakika sonra submarin de sönüyor..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Güzel olmuşlar.Tavan lambası daha da güzel.Ramazan Beye teşekkürler.En kısa zamanda bende nikelanj kapı

kollarını bekliyorum.

Ali Bey ben de cam ısıtma tuşunun aynısını buldum.bozuk para tutacağını çıkarıp oraya taktım.

Arkadaki kabloyuda takarak yani.Ama parklar yanınca ışığı yanmıyor ne yapmalıyım?

Merhaba, bozuk para gözüne takılı olan sokette akım yok, o yüzden çalışmaz, sen sol taraftaki arka ve yan ayna ısıtma tuşunu çıkarıp onun yerine takacaksın, ışıklar yanar ve başka şey yapmana gerek yok, ters tarafa takmışsın sen :)

İşlem tamam 30 dakika sonra submarin de sönüyor..

Ben parklara bağladım, far açıkken yanar yoksa yanmaz, gündüz anlamı yok zaten :)

Koltuklarımız gelmedimi abi daha :)

Ayın 12 sinden sonra podyumlarda olacak inşallah :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

En zahmetsizi bu oldu benim için :) 5 cm lik kablo ile hallolu ;)

Yorum bağlantısı
Hakkı Bedbaht

Kolçağı arabanın tabanınamı yok sa el firenının cevreleyen plastık parcayamı monte etmemiz gerekiyor.? hangisi daha sağlıklı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kolçak el fren kolunun vidasına, özel parçasıyla takılmalı, ayrıca plastik kısmada vidalanmalı.

Koltuk işinden sonra sıradaki mod ise şu olacak inşallah :)

weiss2.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...