İçeriğe Yönlendir

Denim Mavi Fiestam Ve Yaptıklarım :)

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Sercan Eskin
(düzenlendi)

Direksiyon çok hoşuma gitti.. Yapılan herşey tam ayarında olmuş..

Güle güle kullan Ali abi.. :nazar:

Ekleme: Benimde 1000. mesajım kutlu olsun o zaman :bravo:

tarihinde Sercan Eskin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürhan Onaylı

Maşşallah :nazar: Ali abi güzel olmuş benim özellikle direksiyon kılıfı çok hoşuma gitti nerden temin edebiliriz.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vites bileziği de kaplanmış..Gözümden kaçmadı değil :)

:spiteful:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sonunda direksiyon olması gerektiği gibi olmuş..

:nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selman Sürücü

Reklam yapmak gibi olmasın da Bu direksiyon kılıflarından bende mevcut isteyene temin edebiliriz... :)

Yorum bağlantısı
Emre Temizkan

Tek kelimeyle harika, emek verilmiş, Ali Bey gerçekten güzel olmuş, kazasız günlerde sağlıkla kullanman dileğiyle, sevgiler. :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

adaşım güzel günlerde kullanman dileyiyle... eline emeğine sağlık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Maşallah'ı yapıştıralım. :nazar:

Aslında vakti zamanında bizim mıntıkada buna arkadan yapıştırmak vardı ama kısmet olmadı işte naaparsın. :) Direksiyon ilk resimde mat, sonrasında parlak duruyor. O parlak hali çok hoşuma gitti, nereden aldık link koyabilirmisiyiz Ali bey. :p

Birde dış sıcaklı göstergesinin ölçme şeysini aracın neresine koydunuz?

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Yapılan uygulamalar gerçekten güzel olmuş.Güle güle kullan Ali abi.. :nazar: :nazar: :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgür Bozoğlu

Güle güle kullanın emeğinize değmiş :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İyi günlerde kazasız,cezaız,arızasız,zevk ile kullanmanı diliyorum.Her şeyiyle güzel olmuş.Ellerine sağlık. :good1::bravo::nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aslında vakti zamanında bizim mıntıkada buna arkadan yapıştırmak vardı ama kısmet olmadı işte naaparsın. :) Direksiyon ilk resimde mat, sonrasında parlak duruyor. O parlak hali çok hoşuma gitti, nereden aldık link koyabilirmisiyiz Ali bey. :p

Birde dış sıcaklı göstergesinin ölçme şeysini aracın neresine koydunuz?

Direksiyon kılıfı parlasın diye F21 turtle wax sürdüm, cillop oldu, kaydırmada yapmıyor üstelik, harika ve UV korumalı, ürün hepsiburadadan alındı, 11 tl. :)

http://www.hepsibura...7&SKU=OTM180004

Dış ısı gösterge sesnsörü, sağ kapı tarafına uzatılıp uygun boşluktan dışarı çıkıp fitilin altından geçip, ayna ile kapı arasında konumlu, aynanın bağlantı yerinin altında, direk rüzgar ve güneşe maruz kalmıyor, durgun hava ile ölçüm oluyor.

Abi yapılan herşeyi çok beğendim :nazar: Ama şu araçta 16 inç titanium jantları olacak ki :fiuw:

Yollar iyi olsa, ah be...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Direksiyon kılıfı parlasın diye F21 turtle wax sürdüm, cillop oldu, kaydırmada yapmıyor üstelik, harika ve UV korumalı, ürün hepsiburadadan alındı, 11 tl. :)

http://www.hepsibura...7&SKU=OTM180004

Dış ısı gösterge sesnsörü, sağ kapı tarafına uzatılıp uygun boşluktan dışarı çıkıp fitilin altından geçip, ayna ile kapı arasında konumlu, aynanın bağlantı yerinin altında, direk rüzgar ve güneşe maruz kalmıyor, durgun hava ile ölçüm oluyor.

Bizim direksiyon biraz büyük, yeterli gelirmi acaba. Özelden cep nosunu alsam, uygulama işlemleri ile ilgili birkaç soru sorsam..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Uygulama çok basit, senin direksiyonun çapı ve kalınlığı fiesta ile aynı ise uçlarını dikince tam karşılıyor, dikme işlemi basit, ipi kılıfın içinden dikiş kısmından (yani kılıfta zaten olan dikiş ipinin geçtiği delikten) dışarı iğneyle çıkar, üç kısmına düğüm at ve yine iç kısımda ki dikişlere düğümleki çıkmasın, sonrasında zaten kılıfın üstünde olan dikişlerden geçirerek işlemi tamamla, karşılıklı geçireceksin ve sadece dikiş iplerinden, deriyi delme yada yeni delik açma yok, zaten kutudan çıkan çuvaldız ebadındaki iğnenin ucuda küt, karşılıklı dikişlerden geçir hafif çek, ip zaten geri boşalmıyor, 3-5 ilmekten sonra durumu anlarsın, acaip kolay, 1 saat bile sürmedi yapmam :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akbaş

direksiyon kılıfı güzel olmuş 10 numara işçilik emek bu işte...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Osman Büyükorhan

maşallah abim yakışıklı olmuş aracın kazasız belasız :nazar:

Yorum bağlantısı
Beyazıt Çakır

Güle güle kullanın yapılanlar çok güzel. Klima düğmelerini soran 3. kişi olayım bende yapım aşamasının linki var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Link olarak yok, ama kısaca yazayım, bu düğmelerin ikisi Fiesta nın fan hızı ayar ve yön düğmelerine geçen yer bakımından direk uyuyor, ısı ayarına ise uymuyor, ayrıca fiestada düğmeler çekince çıkmaz, arkada tırnakları var, yani komple sökmeniz gerekir, ayrıca uyan düğmelerde fazla dönmeyi engelleyen tırnak kısmı yok, fan hızında pek sorun olmuyor ama zorlanırsa yada bilmeyen biri zorlarsa kolayca arkadaki meknizma bozulur, yön ayarında ise fazla dönme sorunu yok fakat orjinalde metal bir parça düğmenin tık tık diye dönmesini sağlar, bunu takamadığınızdan düğme döner ama kademeleri hissedemezsiniz, ısı ayar düğmesi ise hiç uymaz, tamamen farklı ve taksanız bile zorladığınız an arkadaki dişliyi veya halatı bozarsınız.

Bu sebeble Fiestaya takacaksanız orjinal düğmeleri ve yenilerini birşetireceksiniz, yeni düğmelerin ortadaki geçen kısmını ve yan kısımdaki şeffaf bölüm kısaltılacak ve orjinal düğmelerin tutma kısımları dremel gibi birşeyle yada yapabilirseniz törpüyle uygun şekle sokulacak, törpülerken iç kısımdaki ışık geçiren beyaz kısma dikkat ederek tam olarak ortaya çıkarılmalı, bu kısım kırılmamalı.

Özet olarak orjinal düğmenin alt kısmı ile yenilerin üst kısmı birleşecek, bu iki parçayı ben epoksi yapıştırıcıyla sabitledim, düğmelerin altı orjinal kaldığından sıfır sorunla yerine oturdu, fakat hassas ve tam ölçüde kesme yapmak lazım, yoksa kolayca çap ve sürtme yapar bu işlem, yapacaksanız el becerisi ve alet edevat şart, işlemin geri dönüşü yok, bir seferde tam olmalı, yoksa kafası traşlanmış orjinal düğmeli klima paneliniz olur, ayrıca şeffaf epoksi yapıştırıcı kullanmalısınız, yoksa aydınlatma için ışık geçemez,düğmeler' de tek satılmaz, ya servis yada çıkmacıdan klima kontrol ön paneli gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Kılıfı sipariş ettim, Ladaya yapmayı düşünüyorum. Transit'e yeterli gelirse ve beğenirsem bir adet daha alacağım.

ş-s

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aslında vakti zamanında bizim mıntıkada buna arkadan yapıştırmak vardı ama kısmet olmadı işte naaparsın. :)

Neyle? transitle çarparsar motor indirmek zorunda kalırsın, masraf çok olur, ben de bu sayede st tampon alırım; lada ile yapıştırısan yazık olur perte çıkartırsın, bende yine st tampon almak zorunda kalırım :D:p

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Neyle? transitle çarparsar motor indirmek zorunda kalırsın, masraf çok olur, ben de bu sayede st tampon alırım; lada ile yapıştırısan yazık olur perte çıkartırsın, bende yine st tampon almak zorunda kalırım :D:p

İkisi de işime gelir. Transiten sıkılmaya başladım, lada'nın model yükseltme zamanı geldi. Madem bu kadar lazım bu tampon, ilk geldiğinde çözelim şu işi. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...